CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Malaysia Digemparkan Oleh Melayu Atheist

famri7 replied at 23-7-2018 01:12 PM
Kan sis...tapi ofc la mureka style flip flip to the next topic xnk ingest the bitter truth of reli ...

Betul sis..

Selama ni kat CI pun ramai gol konservatif Isle cedok hujah gol liberal Xtian untuk tibai gol konservatif Xtian..

Skrg...Tuhan dah start bayar cash kat Malaysia..pepandai la memasing nk idop

aku nak tgk..sejauh mana konservatif Islam dapat bertahan...if setakat mampu berselindung disebalik gomen je...xde maknanya...

Dwdrum replied at 23-7-2018 12:41 PM
U baca Al quran sudah habis ? ...... apa maksud laknat kafir dari Allah di al quran pada tafsiran  ...

Sonang jah mksud kapir lsknat tuu.. kapir laknat tuu mcm ko laa.. ok dah jwb.. kah kah kah

famri7 replied at 23-7-2018 01:08 PM
Yang percaya dgn Allah swt pon gigeh menjoyah mengumpat di bod gosip fitnah sana sini...walaupon A ...

Yg suke ngumpat kaum serumpun neg ekau.. tudung paridah psr mlm muka kepam minyak tp ngumpat org

"God created Adam and Eve, not Adam and Steve"

Kunyit mesti menyampah

Ada yg sggup jadi atheis sbb nak hidup free style

Alais replied at 23-7-2018 08:26 AM
apa bukti tuhan hanya satu ?

Apa bukti tuhan ada 100

lostfaith replied at 23-7-2018 09:29 AM
I percaya Tuhan. Yang Maha Esa. Ianya sangat dekat dihati.  Apabila aku perlu  mengadu, aku mengadu  ...

Agama sudah dieksploit manusia utk kepentingan sendiri.

Follow Us
Edited by cmf_shalom at 23-7-2018 03:15 PM
Dwdrum replied at 23-7-2018 12:41 PM
U baca Al quran sudah habis ? ...... apa maksud laknat kafir dari Allah di al quran pada tafsiran  ...

Quran..dia kritik berdasarkan agama..Nasrani Yahudi..semua orang Nasrani Yahudi dia pukul rata..tidak kisah latar belakang. Malahan org Islam juga akan petik ayat sama untuk cop semua ummah nasrani, yahudi ini jahat. Orang Nasrani duduk dalam hutan Borneo pun kena tempias. Bagi diarg, nasrani ni keja dia 24 jam dok pikir nak sabotaj orang Islam.Aku rasa, Pope Francis kat Vatican tu, lagi banyak keja kena setel dari dok nak pikir pedajal agama orang. Masalah umat sendiri pun x setel2...lagi nak pikir pedajal umat lain?

Sebab itu org Islam, berdasarkan ajaran Quran sendiri, semula masalah memang akan tuding jari kt org lain. Tak pernah nak munasabah dari. Senang je keja, asal ada masalah, tuding jari kt org lain. Sebab itu Beachboy kat CI ni, pernah dia sebar propaganda jangan angkat org nasrani ni sebagai kawan ke pemimpin. Itu juga inti pati pemikiran orang melayu yang taboo melihat ummmah lain jadi ketua. ..if bahasa agama..mereka cakap itu wahyu tuhan..If bahasa biasa itu namanya dasar apartheid. Mereka kritik agama Hindu sebab membahagikan penganut berdasarkan kasta. Mereka kritik Afrika selatan dulu sebab kerajaan mengamalkan dasar apartheid dulu. Tapi mereka tidak tgk ajaran sendiri yang membahagikan sikap jahat manusia berdasarkan agama.

Bila orang kafir pandang serong, mula la tanya soalan why why why...

Jesus dalam gospels..memang dia kritik..tapi kritik berdasarkan sikap eg..Farisi, ahli Taurat.

Bagi aku pilih jadi atheist ni adalah pilihan kurang bijak.

Dia ada pilihan untuk tak percayakan tuhan (jadi atheist) atau percayakan tuhan (yakni beragama). Andai kata atheist tu adalah kebenaran, apa yang akan terjadi dekat puak2 yang percayakan tuhan bila mati? mati mereput dimakan ulat je. takde rugi ape2.

Tapi andai kata tuhan itu memang wujud dan wujudnya syurga neraka. Apa akan jadi dekat puak2 atheist? tak ke neraka ke diorang ni? kurang2 puak yang beragama pulak ada peluang nak ke syurga.

Sebagai contoh:

Ada dua kotak yang memang wajib kena pilih.

1 kotak tu ada 50% kebarangkalian untuk tak dapat apa2, dan 50% lagi untuk kita hilang segalanya(bankrupt dan semua harta di tarik).
1 kotak lagi ada 50% untuk tak dapat apa2, 45% untuk kita hilang segalanya dan 5% lagi untuk kita dapat segala apa yang kita impikan.

sebagai manusia normal, kita akan pilih yang mana? tepuk dada, tanya diri sendiri.

Buritan replied at 23-7-2018 11:43 AM
Wi wit.. byk awek jawa kat sana tuu dik nun oii.. sbk bernam tang mana.. dulu aku duk tang jin ber ...

Diorg ni byk keturunan wali songo kot...Jawa yg datang Sabak Bernam ni memang alim2 la.

Tapi tu lah, keluarga aku budaya lebih Melayu. Takda budaya Jawa.

Belah oyang aku Pon Ada la ulama Jawa tapi dah takda la kejawaan tu

Mak aku pon takda la kebanjaran atau kejawaan gitu. Banjar pon lebih kurang Melayu je pd aku. Cuma diorg tidur kan anak tak baring/anak tu duduk dlm buai.

Cuma dr segi bahasa tu susah aku nak adapt.

Edited by sharlenetexas at 23-7-2018 04:46 PM

Baca je buku Atheis ditulis oleh Achdiat Karta Miharja

nobito replied at 23-7-2018 04:39 PM
Diorg ni byk keturunan wali songo kot...Jawa yg datang Sabak Bernam ni memang alim2 la.

Tapi tu ...

Ok semoga bertemu yg berkenan dihati.. jawa pun ok jah yg penting baik rajin tak tinggal solat..

Dululaa aku anti lelaki botak dan pendek.. aku benci betul lelaki cenggitu.. tapi jodoh aku dgn lelaki botak nasib baik tinggi.. kalo tak nangis aku. Kih kih kig

Atheis

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

come on peeps.. do not judge anyone. we are no power. we are no real.

kita rasa kita dah cukup bagus bila kita pandang orang lain teruk dan jahat? dan tak betul? lower than ourselves ? hanya sebab kita ada agama, orang lain tak ada agama. orang lain agama tak betul macam agama kita . agama apa ajar macam tu ya? siapa kita nak kata orang pergi syurga pergi neraka. siapa kita untuk kata orang kafir orang gila orang sesat.
apa jenis ilmu u pegang sampai u rasa darjat u tinggi

till now, nobody reaches heaven here yet?

espri6006 replied at 23-7-2018 07:54 AM
kau suruh Puak Atheis berhujah dengan puak islam liberal...agak2 sapa yang menang?  Setahu aku islam ...

Betul sgttt......

Edited by nobito at 23-7-2018 05:18 PM
Buritan replied at 23-7-2018 04:47 PM
Ok semoga bertemu yg berkenan dihati.. jawa pun ok jah yg penting baik rajin tak tinggal solat..
...

Makanan Jawa ni pon sebenarnya Peranakan Bugis susah nak telan sis.

Arwah abah I cerita Masa dia meneroka Tanah belia 2 Sg Panjang dulu pegi la rumah Jawa Kat situ makan...termuntah dia tepi bendang. Tapi dah sampai ke aku, aku ok je telan sebab mak Pon campur Jawa minang banjar etc/peranakan Tapi nak kata favorite makanan Jawa tu tak lah..makanan style Minang Pon susah nak telan,aku pernah muntah makan Kat restoran Padang, hanyirrr

Pandangan negara pada golongan ateis ni macam mana pulak?

kan ada dalam prinsip rukun negara

Kepercayaan kepada Tuhan
Kesetiaan kepada Raja dan Negara
Keluhuran Perlembagaan
Kedaulatan Undang-Undang
Kesopanan dan Kesusilaan

xcukup 1 boleh jadi rakyat malaysia lagi kah?

Malaysia baru

Bijasura replied at 23-7-2018 05:37 PM
Pandangan negara pada golongan ateis ni macam mana pulak?

kan ada dalam prinsip rukun negara

Buang negara je puak ni

perangsuci1 replied at 23-7-2018 01:34 PM
ada hikmahnya maideen disebalik pengharaman poco2 dan penghalalan menala tawanan perang.

akal m ...

Yo lah........

nobito replied at 23-7-2018 05:16 PM
Makanan Jawa ni pon sebenarnya Peranakan Bugis susah nak telan sis.

Arwah abah I cerita Masa  ...

Mmglaa masak jawa ni ngarut skit.. aku cume leh telan sambal tempe depa.. sate.. nasi ambeng okla.. yg lain aku pun tak leh trima.. plg tak leh trima derang mkn insang ikan ikan besar tuu masak ape tah.. mmg aku pun nak termuntah..