CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3241|Reply: 0

adakah saya patut bertindak sekarang untuk mulakan bisnes?

dalam dua tiga tahun ini, setiap kali bila saya pergi dan balik kerja dari Seremban ke Puchong, saya akan lalu highway PLUS di mana secara jelas banyak iklan Billboard  yang pamerkan produk sekian dan sekian.

terfikir juga, banyak nya duit mereka owner-owner produk ni nak buat iklan besar-besar macam ni. Saya sekarang kerja sebagai akauntan dan ada juga buat kerja sampingan dengan berniaga offline. Jadi agen kepada produk.

Berhenti kerja atau Buat Bisnes?
fikiran ni datang setiap hari, sebab ikutkan pendapatan dari jadi agen pun lumayan, dah lebih dari gaji sebagai akauntan. Dan selok belok bisnes saya sudah ada. Simpanan pun cukup untuk mulakan bisnes baru.

saya sekarang jadi agen jualan produk kosmetik. Dan produk kosmetik ini tak dinafikan pasaran sangat luas di Malaysia. Customer yang repeat order dengan saya setiap bulan lebih dari 100 orang. Kadang-kadang ambil MC sebab tak cukup tangan nak buat dua kerja serentak

Bina Produk Jenama Sendiri ?

salah seorang customer saya pernah sarankan

" Yan , why not you build  your own product thru OEM Factory , it will be good start "

some where some how , saya search kilang OEM dan met one that is really preferable iaitu FormulabIndustry.

Formulab Industry ialah sebuah kilang OEM bertaraf GMP yang membantu Usahawan membina produk jenama sendiri.

Tidak seperti Kilang OEM lain, Formulab Industry memberikan perkhidmatan penuh dari bermulanya penghasilan produk sehinggalah kepada pemasaran dan jualan.

Ambil Tindakan Atau Tunggu Dulu?

bila buat perbandingan dengan Kilang OEM lain, Formulab Industry ini sangat preferable. Kalau saya nak mulakan bisnes kosmetik saya yang pertama, insyaAllah saya akan mulakan dengan Formulab Industry.

Nak minta pandangan kawan-kawan forumer yang lain. Plz

Ini laman web Kilang OEM , Formulab Industry

saya nak quit job dan bina bisnes dengan bina produk kosmetik jenama sendiri di kilang OEM Formulab Industry. Saya akan update lagi perjalanan saya di thread ni. Guys , do reply and help me yer.

Yan Ahmad.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x