CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5358|Reply: 25

Salah Laku Pihak Atasan Yg mcm c*l#k@

Post time 4-8-2018 09:33 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam....

Lama sungguh dah x menulis dlm forum.. Xtau nk luahkan di mana rasa kesedihan Dan kekesalan ni...

Utk makluman aku ni penjawat awam. Bila aku masuk kat satu "kem x" ni aku sgt terkejut dengan mainan politik dorg. Banyak sgt salah laku yg terjadi sejak dr zmn kerajaan terdahulu..

Lantas bila bertukar kerajaan, aku ingt adalah perubahan ke arah yg lebih berintegriti.. Tp sedih, pihak atasan ni masih meneruskan cara permainan kerajaan lama. So aku ni mmg xleh go lah dgn cara dorg tu. Ko dah nampak benda salah dpn mata, Tp ko xmampu nk buat apa2... Bila ko n team ko cuba nk bersihkan blk bnda yg x betul tu, ada tgn2 ghaib yg cuba menyekat perubahan yg ko nk buat tu.

Tgn2 ghaib ni pula bukan calang2 org.. Ni semua org peringkat tertinggi. Yg cuba jadikan kita di bawah ni sbg boneka dia yg cuma dgr arahan bodoh dia.

Yg paling menyedihkan, kenapa lah xde pensturukturan semula organisasi.. Kenapa lah "org2 lama" ni masih di kekal kan di kedudukan skang, sbb org2 camni lah yg penuh rasuah dn menyusahkan kita sbg rakyat marhen. Kenapa lah Menteri dr PH tak nampak? Atau sememangnya kerajaan PH dgn BN ni sama jek  semua nya ckp pung pang pung pang bcakap soal integriti tp hakikatnya sama jek!

Sbg pencacai bawahan, apa yg aku perlu buat.. Pada siapa harus aku adukan perkara ni.. Kdg2 aku takut bila di adukan perkara ni nnti ckp kita yg mbawa fitnah lak, atau org yg kita sangka jujur rupanya dia pon satu team ngan "org itu". Kang x pasal kita yg dikenakan tatatertib.
Tp aku tetap mmg xleh blahhh dgn apa yg aku harungi dlm organisasi aku. Aku nak berkerja dgn penuh Amanah tp keadaan myebabkn, kami team yg ada secebis integriti ni, hanya mampu akur atas dasar "saya yg menurut perintah".

Bukan x cuba lakukan perubahan, dah buat.. tp sia2 sbb korg tau lah, bila org atasan mula rasa tergugat, apa yg dia akan buat kat kita yg bekerja di bawah dia. Paham2 je la

Korg...apa patut aku buat ye?

hai TT.sala///\\\///\\\ sejahtera.

TT kena ingat kerajaan dahulu dan sekarang juga dipimpin oleh bekas2 pemimpin BN yang lebih korup dari pemimpi  sebelum ini.saya ok je pakai barang recycle, tapi bila barang recycle tu dah lusuh, lebih baik saya beli baru.

kalau dah politik, semuanya tahi TT.

saya pernah rasa apa yg TT rasa.kita cuba nak clear tahi diorg, kita plan nak restructure balik team, brainwash mana yang ada, upgrade modul, investigate pasal salah guna kuasa....kita cuba cleankan tahi2 ini dan ia memang susah, lagi2 ada manusia yang berada pada comfort zone.

tangan2 ghaib tu kena terminate dulu, mereka juga salah seorang yang berada pada golongan comfort zone tadi, mereka marah sebab balaci2 mereka, yg selama ni jaga kedudukan mereka, tergugat dan kantoi.

gov. saya rasa ada kesukaran untuk itu, sebab masing2 berantai2.orang kita panggil CABLE atau kroni(kronisme).FYI, pada kami yang bekerja swasta, kami akan clear dulu HR Management, resystem dan pastikan dia natural kita dah boleh start investigate.kemudian akan diikuti dengan langkah2 susulan.HR tu sendiri kena smooth dan tidak korup.

tu pandangan saya.

Kalau ada bukit..gi MACC je terus....

Kalau ada bukit..gi MACC je terus....

ya betul politik mmg taik mana2 pun sebegitu

KILL_NANCY replied at 4-8-2018 10:29 AM
hai TT.sala///\\\///\\\ sejahtera.

TT kena ingat kerajaan dahulu dan sekarang juga dipimpin oleh  ...

Betul tu. Sgt tahikkk!!! Benci gile bila terpaksa berdepan dgn politaik camni

Follow Us
lihat diorg agak2 tua umur 50 dah sakit2 spt umur 60 tak
anak2 menjadi tak

Aku pun penjawat awam yg sentiasa nampak salah laku top management. Apa yg aku buat?

Aku pernah tulis surat layang ke unit integriti kementerian, KSU, ketua pengarah, timbalan ketua pengarah. Unfortunately, bila unit integriti mula menyiasat, pengarah tempat aku protect semua pesalah tersebut, walaupun bukti dan maklumat cukup.

Aku pernah hantar surat beserta maklumat ke SPRM. SPRM datang menyiasat, dan again, pengarah protect pesalah.

Kenapa pengarah protect? Sbb dia taknak nama dia naik kat kementerian yg agensi bawah dia ni byk kes.

So apa aku buat sekarang? Hari hari aku berdoa pada Allah, semoga semua pesalah ni akan kena jugak tindakan suatu hari nanti. Kalau tak dengan SPRM atau tatatertib, diorg akan kena balasan yg lebih dahsyat daripada Allah.

Aku? Just teruskan kerja seperti biasa. It is beyond our control. Kita buat kerja kita saja. Walaupun masih berdepan dgn banyak salah laku senior dan ketua, kita cuma siapkan saja kerja kita. Simpan copy segala arahan yg diberi, supaya kalau diorg nak kenakan kita, kita dah standby dgn bukti.

I know, mmg geram tengok semua tu. Kita ni nak jaga integriti, tapi unfortunately salah laku, money laundering, berleluasa. But you cannot control them. You have no power. From now on, you pray to Allah wholeheartedly. Minta Allah tunjukkan segala salah laku diorg kepada semua, dan minta Allah lindungi kita daripada semua perkara buruk.

xpayah report sis, yang memerintah PH ni pun org umno juga.  pkr parti serpihan umno juga. dont expect mereka ini khalifah islam.

keluar mulut buaya masuk mulut vokuru - peribahasa modern

jaga periuk nasi sendiri cuma minta ampun taubat dari Allah sbb tu bukan bidang kuasa kita orang atas kita yang buat tahi kita kena tempiasnya.

intergriti? kalau boleh yang jujur baik nak jadi avengers tapi dunia gov bukan begitu siapa ada kabel siapa ada kuasa dialah raja, dialah firaun. jadi xperlu lebih2. just silent and buat ur work.

kalau xtahan luahkan kt sini guna multinick vokuru sebab multinick dia selalu kena kecam

kdg2 bkn x nmpk tt, mungkin byk sgt, x tau menteri/bos baru nk clear yg mana dulu .... sbb dah lama menda ni berlaku kan? anyway, mereka yg dah biasa dan dah lama menjilat ni mmg licik ... skarang they just troskan jilat .... but just jilat a different ass & the corruption continues .... politics is never a game for the clean.
yg penting, u stay clean, buat yg terbaik, or if u can, get out.

Knowlee replied at 4-8-2018 01:31 PM
Aku pun penjawat awam yg sentiasa nampak salah laku top management. Apa yg aku buat?

Aku pernah t ...

So ni lah yg aku rasa skang, cam u salah laku tu pd pengarah, cam kes aku lagi tinggi dr pengarah. Mmg betul2 on top management. Mmg aku ni ibarat semut jek.. No power. Buat surat pon org layan ke...sedih kan

Edited by polaris_girlz at 4-8-2018 04:03 PM
CiliPadiSedap replied at 4-8-2018 02:21 PM
xpayah report sis, yang memerintah PH ni pun org umno juga.  pkr parti serpihan umno juga. dont expe ...

Tu lah..now baru nampak.. PH ke BN mmg sama jek.. Semua politaik.. Semua nk jaga periuk nasi masing2.. Acah2 jujur tp sbnrnya tuhan jek yg tau

Like my bos ckp, kita berserah je pada Allah. Doa org yg teranaiya tu makbul...

Edited by polaris_girlz at 4-8-2018 03:50 PM
missus_meow replied at 4-8-2018 02:37 PM
kdg2 bkn x nmpk tt, mungkin byk sgt, x tau menteri/bos baru nk clear yg mana dulu .... sbb dah lama  ...

Nampak gaya nya gitu la... Xkan kekal lama di sini...

Nk stay clean pon xleh...sbb ada certain arahan yg perlu di ikuti walaupon tahu benda tu x betul.

Kita berserah pada Allah je la tt doa banyak2 agar mereka yg corrupt tu akan ditimpakan azab oleh Allah. Sesungguhnya kita sang semut ni mmg tak mampu nak buat apa2

1st mana ko tau bnd yg atasan ko buat slh dan bnd yg ko sangka btl adalah btl?

2nd ko ingt gaji menteri cukup nak cover kerjaya politik mereka? Jd sndri blh pk.

3rd semoga ko resign rip

otai_g replied at 4-8-2018 09:43 PM
1st mana ko tau bnd yg atasan ko buat slh dan bnd yg ko sangka btl adalah btl?

2nd ko ingt gaji m ...

1st aku tau sbb aku pon terbabit

2nd hmm

3rd nk resign tu xde lah.. Byk lagi kementerian lain yg ada, so tukar keluar la. Tempat lain aku pegi sblm ni, xde lak kes2 cmni (mungkin ada tp tak terlibat @ kes terpencil) bkn mcm skang ni terang lg nyata.

Kalau la ada yang macam duterte. Tapi dari tembak penghisap dan pengedar dadah, tembak pemberi dan penerima rasuah. Hapuskan golongan bangsat ni.

Edited by ResellerMaxis at 5-8-2018 04:50 AM
polaris_girlz replied at 4-8-2018 03:48 PM
Tu lah..now baru nampak.. PH ke BN mmg sama jek.. Semua politaik.. Semua nk jaga periuk nasi mas ...

Report lah dulu. Kau xreport jangan lah harap masalah selesai sendiri.

Ph jadi menteri je. Bukan sampai ke bawah bawah dia tukar orang dia.

Lagipun tun m dah janji akan protect pemberi maklumat kan..nak takut apa lagi. Emel jer sprm n tanya macam mana nak proceed.

polaris_girlz replied at 4-8-2018 09:53 PM
1st aku tau sbb aku pon terbabit

2nd hmm

Mn tmpt ko nk pindh? Industri kerajaan ni bkn bsr sgt pun.

polaris_girlz replied at 4-8-2018 03:49 PM
Nampak gaya nya gitu la... Xkan kekal lama di sini...

Nk stay clean pon xleh...sbb ada certai ...

yup, mmg susah kalo yg mereng tu yg di atas. hope tt find somewhere better soon.

12Next
Return to list New