CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3286|Reply: 12

Tambah Anak

Umur aku 35 tahun. Anak 1st umur 10 tahun dan anak kedua umur 5 tahun. Aku dah makan pil perancang 5 tahun seusia anak ku yang kedua. Sejak dua menjak ni aku tengok ibu2 dok dukung anak2 yang baru lahir membuatkan keinginan aku untuk ada anak kecil membuak2. Aku rindu bau baby, rindu suara tangisan dan keletah baby. Masalahnya fobia ketakutan semasa melahirkan itu masih ada walaupun kedua2 anak aku dilahirkan secara normal. Aku keliru dan celaru. Ikutkan aku merancang selepas period aku seterusnya aku nak benti makan pil perancang tapi bila terkenangkan kesakitan masa melahirkan dulu buat aku dilema. Tambahan pulak semasa mengandung hb aku rendah. Aku ada masalah anemia. Haih. Boleh tak rakan2 di sini memberi pendapat. Aku x ramai kawan di dunia luar. Segala idea dan komen aku amat hargai.  

Jmpa doktor utk tgk tahap kesihatan awak...
Pastu mengandung la...anak pun dah besaq 5 tahun..

klu time tepikir seriau beranak pikir la tringin nk baby so mgkin lebih tenang kot nk mengandung lg..
doakan i dpt baby gak yek..

raihaneem replied at 9-8-2018 11:36 AM
Jmpa doktor utk tgk tahap kesihatan awak...
Pastu mengandung la...anak pun dah besaq 5 tahun..

erm. ok juga cadangan tu. terima kasih ya. nanti saya jumpa doktor untuk tgk kesihatan saya.

grizz replied at 9-8-2018 04:57 PM
klu time tepikir seriau beranak pikir la tringin nk baby so mgkin lebih tenang kot nk mengandung lg. ...

Insya Allah. semoga kita sama2 dapat baby. betul rindu bau syurga. Jadi saya kena hindarkan negative thinking. Sentiasa positif ingat yang baik2 sahaja. hehehe

Jumpa doktor, kalau ok.. ngandunglah.. umur makin meningkat, x byk masa... cepatttttttt

Follow Us
xoxopac08 replied at 9-8-2018 05:19 PM
Insya Allah. semoga kita sama2 dapat baby. betul rindu bau syurga. Jadi saya kena hindarkan negati ...

btol2..jom sesame mengandung..harap dimudahkn segalenye yek..jgn pk pelik2 dh..

high rsik mengandung waktu umur meningkat....

tp sebelum mengandung....pasti kan tahap kesihatan berada dalam keadaan ok....

sbb usia meningkat...utk mendapat kompilasi terhadap penyakit tinggi....

apa2 pun bincang aje dgn husband....dia pun kena bagi moral support jugak tu

aah..makin meningkat umo, byk pulak risiko.. kalau rasa nak tambah, sedang elok dah tu.. all the best korang.. mama dah 3, rasa mcm dah cukup.. tumpang cium baby adik2 pulak..

35 masih ok, me first baby 39 tahun..
(tapi tidak dinafikan semua orang adalah berlainan)
alhamdulilah, baik anak dikandung dan me sepanjang pregnancy, kesihatan perfect,
satu pun tak da kecuali morning sickness sampai bersalin.
tapi first baby selepas 11 tahun, so muntah pun dengan ''bergaya'' happy

Thanks cadangan semua. Next peyed bulan depan so boleh dah saya stop makan perancang. Kena cuci rahim dengan makan manjakani yang sangat2 la........ sedap.

Umur 39 tahun 1st baby macam faraway1 kalau takde masalah tu Alhamdullillah. Yang penting masa pegnen tu tak boleh stress tak boleh bebankan fikiran dengan masalah2 yang berat. Harap-harap saya takde masalah besar untuk mengandung dan dapatkan anak yang sihat dan normal, Insya Allah. Kita hanya merancang, Allah jua yang tentukan.

Mama2b, 3 anak tak cukup tu. Hehehe. Boleh lagi tambah anak buat hilang2 sunyi. Saya ni sendiri berdoa agar kali ni saya mengandung anak kembar terus jadi 4 anak2 saya, (Berangan)

xoxopac08 replied at 16-8-2018 02:37 PM
Thanks cadangan semua. Next peyed bulan depan so boleh dah saya stop makan perancang. Kena cuci rahi ...

Saya cadangkan u makan Rosytime. Satu produk yg dihasilkan daripada tumbuhan. Ia membantu menguatkan sistem imuniti dan baik untuk wanita yang ingin mengandung.PM saya jika anda berminat.
link :
https://www.youtube.com/watch?v=jO2oSfIdqys

Better consult doc dulu..tnye pandangan dorg