CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2018|Reply: 2

Masih segar dalam ingatan : mimpi bayang kaki panjang

Post time 19-8-2018 03:56 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Hi. Aku ada satu pengalaman peribadi yang nak dikongsi dengan ahli forum.Pernah masuk sini dulu tapi silence reader. Sebab nak bercerita punye pasal,aku buat id baru..heheh.

So cerita nye macam ni..dlm pkul 1 pagi dua hari lepas, kawan serumah balik dari panjat gunung. Tidak diketahui gunung ape sebab tak tanya pun. Disebabkan dia bawak balik kawan dan dorang tidur kat ruang tamu, maka aku angkat kaki msuk bilik tidur.

Sedang tidur tuh, aku mimpi...dalam mimipi tu aku tengah berdiri sambil tengok aku tengah tidur..bilik aku bilik single . Makna kata, sempit sikit . Muat2 almari dan meja solek kecik. Aku tengah berdiri kat meja solek tu sambil pandang aku yang tengah tidur dengan keadaan gelisah..Aku yang sedang berdiri tu dongak atas siling. Nampak kaki hitam yang sangat panjang ( nampak Kaki je).Bilik aku tak gelap gelita. Ada cahaya samar dari luar bilik..

Serentak dengan itu, aku yang tengah berdiri pergi bukak lampu bilik dan berdiri di rusuk Kiri ( Dalam mimpi tu je, in reality bila aku bukak mata lampu xbukak pun)..ketika ni Aku yang sedang tidur dengar suara eeeeekkkkk~ di telinga Kiri..dekat sangat.. ( imagine bunyi pintu kayu buruk dibuka tapi versi suara nenek yang meleret2). Agak2 korang paham ke setakat ni?

Dengar je bunyi meleret tu aku tersedar. Tapi Mata berat sangat nk bukak..aku sampai jerit dalam hati, bangun!!!!  Bila bukak mata, masih dengar bunyi eeeeeekkkkk tu tapi dah sayup..pastu hilang.

Aku termenung jab pastu bukak ayat kursi dalam phone, dengar guna earphones dan sambung tidur. Masa tersedar, jam tepat pukul 3 pagi.

Selingan, petang tu dekat2 maghrib aku dok belakang umah berkemas sapu sampah. Ke dia marah kacau tempat dia? Aku jarang hadapi mimipi2 macam ni. Jarang sekali. Seketul dua je..Aku share kat forum ni sebab curious. Nak tahu pendapat otai forum..

Itu ler experience aku.idok ler seram nye pun...

Kawan you bwk benda balik ko dr gunung. Salu camtu ah xsdr ngikut