CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamiary

Hotel Paling Best Kat Malaysia?

oh ya ke...ok le cam tu.

sebab tak nampak bidainya pun...tu yg query.

reza_hard replied at 15-4-2019 06:35 PM
Salah satu hotel yang "best" dan unik di Kuala Lumpur ada disini...

https://mforum.cari.com.my/fo ...

Please help to delete this one too per quote "iklan" - @bellaa

reza_hard replied at 9-4-2019 04:53 PM
Kot2 ada yang mencari lokasi berbuka puasa (buffet) sekitar KL sempena Ramadhan 2019:

Warisan Tra ...

Might be an "iklan" and not suitable here. Please help to delete - @LelaRentaka7

Kalau pengalaman saya, hotel yang best:

Langkawi:
Meritus pelangi = binaan kayu..nampak klasik..makanan banyak..tepi pantai chenang (privATE BEACH)

P.Pinang = Hard Rock...buffet breakfast banyak pilihan..Hotel happening..tp, mmg sume HR pun best kan

Perak =
Swiss garden: bilik tak best sbb tak de karpet..pantai jauh
Heritage Ipoh: bilik best sbb fully carpet..makanan breakfast biasa je..sesuai harga
Impiana Ipoh: Perabut bilik dah lama sangat..design lama..tp ada bathtub..Makanan breakfast sedap sangat. siap ada cucur goreng panas2
Novotel taiping: bilik best..mengadap bukit larut..sejuk je mata. tapi hotel ni hotel baru..so perabut mmg cantik lagi. Bawah hotel taiping mall

N.9
Grand Lexis: bilik luas..ambil yang atas air, siap pancing ketam dgn ikan

Melaka:
A Famosa Resort: Bilik apartment..luas..sesuai utk family ramai. Makanan biasa..
MUzaffar: bilik luas..fully carpet..makanan biasa

Johor:
Legoland: tersangat le best sbb mmg kids friendly..makanan breakfast tersangat le banyak dan sbb hotel ni kids friendly, mmg ada selection utk budak
KSL Resort: bilik biasa, cuma pool dia besar..dan ada dinosour..bawah hotel shopping mall
Thistle: bilik besar, pool luas..ambil bilik yang mengadap tambak johor..alahai...sejuk mata memandang...beakfast biasa2
Renaissance: Bilik luas...breakfast best..banyak pilihan

Pahang:
Swiss garden: bilik besar..tp tak de karpet..ambil yang sea view..best sangat diri kat balkoni nampak laut. Pool dia ada mainan untuk budak2
Bukit Gambang: Bilik biasa..tak de karpet

Terengganu:
Tanjung Jara Resort: Binaan kayu mcm meritus..dua tingkat..boleh pilih atas/bawah..best sangat sbb nanti mlm2 ada pekerja pasang ubat nyamuk. ambil seaview..biru  mata memandang..makakan breakfast banyak..mmg relax

Primula: blik biasa..tapi tepi pantai batu buruk. Suka nasi dagang hotel primula..mmg hotel pilihan kalau pegi KT

Kelantan:
Hotel perdana: Bilik biasa..tp  fully carpet

zachuby replied at 30-4-2019 12:24 PM
Kalau pengalaman saya, hotel yang best:

waaaa..aku suka la ko punya review.. NORA bagi 5 HA.
yang perak tu semua aku penah duduk. novotel aje blum duduk.
aku rasa swiss & impianan breakfast biasa2 aje. hahahaha

boleh tak ko tambah sket pasal breakfast?

Grand Lexis: breakfast?

Johor:
Renaissance - aku rasa ko orang kedua ckp breakfast best.ok. boleh dipertimbangkan.

KSL Resort - breakfast biasa2. time aku pergi, ramai betul rakyat china. terasa tgh melancung kat china aje. ambik makanan berebut2. tak beratur.

Swiss garden - breakfast best?

Terengganu - Tanjung Jara Resort- ko orang no2. puji. tapi hotel ni jauh dari bandar.
Primula: cantik..hotel ni femes sejak aku kecik2 lagi.

Kelantan:
Hotel perdana: breakfast?

Hana replied at 30-4-2019 01:51 PM
yang perak tu semua aku penah duduk. novotel ...

Grand Lexis: breakfast? = biasa mcm hotel yang lain..tak de le woow sangat..

Johor:
Renaissance - aku rasa ko orang kedua ckp breakfast best.ok. boleh dipertimbangkan. = memang tersangat le banyak..paling best, fresh fruit juice..dia kisar kat situ je..tak de tambah air ke..gula ke..kat kaunter roti canai..ada puri..pastu ape ye yg kuih india tu..dia goreng kat situ. ada yogurt utk budak2..pastry punye le banyak

KSL Resort - breakfast biasa2. time aku pergi, ramai betul rakyat china. terasa tgh melancung kat china aje. ambik makanan berebut2. tak beratur. = betul2..memang tersangat le ramai pelancung china..rasanya tak kan ulang dah hotel ni

Swiss garden - breakfast best? = biasa..maknanya standard hotel..ada nasi..mee..buah..tak de le extra kebabom

Terengganu - Tanjung Jara Resort- ko orang no2. puji. tapi hotel ni jauh dari bandar. = ye..dari dungun pergi kuala tganu dalam 1 jam lebih.masa saya stay sini..memang memerap kat resort ni je..kuar pekan dungun utk makan je. sesuai utk berehat
Primula: cantik..hotel ni femes sejak aku kecik2 lagi. = kan...dia hotel lama..tapi saya suka..tepi laut kot..

Kelantan:
Hotel perdana: breakfast? = biasa..cuma nasi dia nasi minyak dan nasi berlauk..selalu kan nasi lemak..tapi sy suka hotel ni..karpet tebal..sebab selalunya selain pemandangan, saya pilih hotel yang ada karpet

Follow Us

Saya suka breakfast spread hotel perdana..byk pilihan... kebetulan cuti sekolah mac aritu ada promosi tradisional food...diaorg masak kueh puteri mandi....roti canai.pun best

Edited by Hana at 3-5-2019 09:08 AM

Thank you2.

kalau aku gi johor pilihan aku 1) legoland (kalau byk duit time tu. hahahaha ) 2) Renaissance .

aku selalu akan pilih indian food kalau buffet ada tu. sebabnya kat hotel aje yang tahu halal.
hasben aku tak kan gi nya kedai india.

Kalau dalam KL, hotel yang paling best pernah aku rasa ialah Maya Hotel. Tapi tak tahulah sekarang ok lagi ke tak, sbb ni pengalaman dulu2.

Pada aku, Maya ni lagi best dari Mandarin Oriental, Traders, Palace of the Golden Horses, Ascott etc.

Sebab ada coffee maker sendiri, bilik air pun best, dan sabun dia, memang harum teringat2 lepas balik berminggu2 pun hihi.

Yang tak best cumanya nak ke KLCC tu kena berjalan lintas sana sini.

Hana replied at 13-9-2018 04:52 PM
lengkapnya ko list down..ko keje hotel ke ni?

okla. aku ada 1 soalan.

Eastin Hotel PJ dulu pergi, breakfast mcm byk Indian Food.

Edited by Potpouri at 10-5-2019 02:22 PM

Banyak hotel yang penah ku duduk sbb dulu merata keluar urusan kerja dan ada juga la bercuti-cuti dengan keluarga,. Semua biasa2 je bagi aku. So aku share yg byk star sikit la k

1. Lexis- breakfast ok, lunch dinner pn not bad..byk pilihan, pastry sedap2 sbb hotel buat sndiri..bau semerbak. Pool boleh pi pool lexis or grandlexis. Best kat sini ko boleh jogging or briskwalking area chalet2 atas air tu

2.  Hotel Thistle, breakfast best, lunch dinner pun ok, bilik mcm suram sikit

3. Berjaya langkawi, breakfast ok, bilik aku atas bukit..mcm jauh sikit nak pi makan kena naik buggy, susah dgn anak kecik..kalau nak honeymoon ok la..view mmg cantik

4.  Laguna Redang Island Resort - View cantikla sbb pulau redang pasirnya putih bersih. Makanan ok-ok sahaja, ramai visitor cina mainland.. bising bila time makan tu, mcm terlalu ramai org

5. Kinabalu Pine Resort-  Cantikla sangat pemandangan mengadap Gunung Kinabalu, spot bergambar, breakfast biasa2, aku amik steambot  dinner. Oklah..biasa2 je tapi sebab sejuk, rasa bestla kan makan panas2. Kemudahan hotel ok. Plus point hanya sebab pemandangan cantiklah.. aku pi dua kali tahun 2007 dan 2011. Sekarang banyak lagi hotel lain best2 agaknya kt kundasang tu

6. The regency Jerai Hill Resort kat gunung jerai- Cantik sgt pemandangan..kalau tak sebab kerja memang ku tak naiklah.. tapi view mmg best. Suasana dingin. Ada pool. Makanan biasa sahaja tapi terpaksa makan kt hotel, takde tempat makan lain.  Boleh la feeling nyanyi 'Kan ku ukir nama mu diawan gunung jeraiiii'  

7. The Zone JB- Bising, tak tau la sbb location bilik ke camna. Waktu aku stay ada show apatah..
8. Swiss Garden near cherating tu breakfast ok.. bilik biasa2 je. Ada feel mcm seram sikit hehe

Banyak lagi..nanti ku rajin, ku sambung semula..

Puri tak salah aku penah jumpa kt Mahkota Hotel Melaka dan A Famosa Resort..sedap

Potpouri replied at 10-5-2019 02:16 PM
Puri tak salah aku penah jumpa kt Mahkota Hotel Melaka dan A Famosa Resort..sedap

menarik info ni, tapi kat melaka la.. hotel kat kl ada tak? hotel kat putrajaya ke..

Hana replied at 14-5-2019 10:10 AM
menarik info ni, tapi kat melaka la.. hotel kat kl ada tak? hotel kat putrajaya ke..

Kat putrajaya and cyber penah stay byk gak hotel, Le maridien kt ioi tu, Marriot, Everly, cyberview resort. Tapi mcm tak jumpa puri, mungkin kat cyberview tu ada kot. sebab banyak sgt pilihan makanan smpai ku tak perasan..     

Potpouri replied at 14-5-2019 10:20 AM
Kat putrajaya and cyber penah stay byk gak hotel, Le maridien kt ioi tu, Marriot, Everly, cybervie ...

hotel kat cyberjaya tu takde puri sbb penah duduk.

Hana replied at 14-5-2019 10:42 AM
hotel kat cyberjaya tu takde puri sbb penah duduk.

Hana, ko google je la puri yang ter bestest kat kl ni. Tak semestinya makan kt hotel je puri tu..

Nanti bagitau aku, aku pun dah terjebak suka makan puri tau.. sejak aku kenal puri beberapa tahun lalu. kesian kan aku

pi tanjong jara xyah kuar gi bandar hana.melepak kat hotel je,dh bayar mahal2 kan.hehe

damiqula replied at 16-5-2019 10:37 AM
pi tanjong jara xyah kuar gi bandar hana.melepak kat hotel je,dh bayar mahal2 kan.hehe

heheehehehe ..kena la kuar gi bandar cari kepok losong. makan sata. mcm2 la.

Pernah stay di Pangkor Island resort. Service tip top dari mula nak naik bot di jeti sampailah nak naik bot semula untuk balik. Makanan pun sgt sedap. Sangat privacy dan sesuai betul kalau nak pergi honeymoon. Tempat ni buatkan I rasa nak pergi lagi...

Edited by farah_raja at 26-7-2019 02:13 PM

Cuba kakak ini:
Where to Stay in Malaysia: Best Hotels in Kuala Lumpur