CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7311|Reply: 39

###PENGALAMAN MISTERIKU###

Assalamualaikum...selamat pagi semua rakan forum...
Sebelum saya mulakan cerita ni, nak buat survey dulu. Ada sesiapa dalam forum ni pernah melalui jalan bukit beruntung or tinggal di kawasan berdekatan sana???

###Cerita Pertamaku-Pengalaman Melalui Jalan Bukit Beruntung###

Jam menunjukkan hampir pukul 8mlm. Aku pada hari tu, terpaksa drive pergi kerja dan seperti biasa melalui jalan Bukit Beruntung untuk masuk ke highway PLUS menuju ke KL. Sepanjang perjalanan, aku mmg biasa akan pasang surah2 al-Quran nak2 pulak dah time maghrib kan. Hahaaa...nampakkk keberanian ku di situ..
Seperti biasa, lampu jalan akan dipasang sepanjang kawasan bandar sahaja. So, memang keadaan jalan terang dan perasaan selamat pun amat terserlah lah. hahaa. Sehinggalah sampai ke arah jalan kiri kanannya hutan menuju ke jalan besar arah ke Tanjung Malim-Rawang. Fuhhh, time ni memang agak mencabar lah. Kiri kanan gelap gulita oiii... Kereta pun agak jarang2 kelihatan melalui jalan tu. Memandangkan keadaan yg gelap, aku tak berani nak memotong kereta tetapi kereta belakang yg semakin rancak memotong aku..hahaa
Sampai di satu selekoh, jarak kereta dihadapanku agak jauh di hadapan..sedang aku khusyuk dengan pemanduan, tiba2 aku dikejutkan dengan lembaga hitam dan amat besar melintas di hadapanku.. gilerrrr besar wehh. Nampak macam lembu tapi hitam pekat. Lepas tu yg jadi kemusykilannya, kiri kanan ada penghadang besi tepi jalan. So, mula la aku berfikir...masa bila pulak makhluk tu melangkah menyeberang ke jalan??? pelik sampai ke hari ni. Wallahualam!

Sambungan cerita lain, kemudian ya...

Rate

1

jalan tu perkara biasa dgn penemuan2 aneh, lagi2 kalau tgh mlm

mana2 pun ada benda tu TT..tawakal jela.. dunia ni bukan kita je yg hidup..

Alhamdulillah tt tak apa-apa

aku lak penah xcident kt area bukit beruntung tu..time tu bapak aku yg bwk..die mmg stail bwk cm siput kot..klu follo blkg die rse cm nk marah je sbb lmbt sgt..aritu ktorg dr perak nk blek kl..lalu jln tu..tah cmne tah tetibe kete bleh terpusing masuk dlm longkang..polis kte klu bwk laju posible la tok bepusing tu..tp slow je kot bapak aku bwk..huhuhu

ada 1 tmpt kat jln nk ke bkt beruntung tu selalu kemalangan, kawan sndiri pernah kena...yg peliknya eksiden sorang2 je, tiba2 kete masuk longkang, bila tanya kenapa dia kata jalan tu dia nampak lurus je, padahal jalan tu kona

Follow Us
zulka replied at 29-8-2018 03:38 PM
ada 1 tmpt kat jln nk ke bkt beruntung tu selalu kemalangan, kawan sndiri pernah kena...yg peliknya  ...

rupa-rupanya tang konor

zulka replied at 29-8-2018 03:38 PM
ada 1 tmpt kat jln nk ke bkt beruntung tu selalu kemalangan, kawan sndiri pernah kena...yg peliknya  ...

yup..

yang ni saya percaya...sebab saya pun pernah kena juga cuma takdela sampai accident sempat mengelak. Allahu.. len macam ya..

lagi 1, adik kawan ofis saya ni pernah lalu jalan tu time niaga raya kat jrd...time tu dah pukul 1pagi kot. dia lalu situ dua kereta dia drive sendiri lps tu kawan dia pun drive sendiri. tiba kawan dia tu overtake time tu laa dia nampak ada benda bertenggek atas kereta kawan dia tu. kussss semangattt. nasib tak jadi apa2...

ada pengalaman lain tak lagi?? share2 sini...thanks.

mitz@r replied at 29-8-2018 01:59 PM
Alhamdulillah tt tak apa-apa

ya ya...syukur alhamdulillah..thanks awak

Hearty_Winter replied at 29-8-2018 04:38 PM
yup..

yang ni saya percaya...sebab saya pun pernah kena juga cuma takdela sampai accident sempa ...

sy memang duduk rawang, dan memang selalu ke bkt beruntung mlm2 atas urusan biz..kadang2 balik pkul2,3 pagi..byk pengalaman sebenarnya tapi mcm leceh nk cerita, sebab short2 je kan..  lagipun malas nk melayan sebenarnya..

contohnya..nampak kain putih melayang ikut kat tepi tingkap, tiba2 bau semerbak...ada sekali tu sy naik moto tiba2 enjin moto mati takmo hidup....baca ayat kursi baru boleh hidup...haha (sejak tu serik dah bawa moto)

zulka replied at 29-8-2018 04:52 PM
sy memang duduk rawang, dan memang selalu ke bkt beruntung mlm2 atas urusan biz..kadang2 balik pku ...

mak aihhh ni lagi scaryyy...huuu

maybe kat situ kan kiri kanan hutan, no wonder laa banyak benda2 tu kan...

Hearty_Winter replied at 29-8-2018 05:06 PM
mak aihhh ni lagi scaryyy...huuu

maybe kat situ kan kiri kanan hutan, no wonder laa banyak bend ...

ada certain2 tempt tu memang kiri kanan hutan, kubor pun ada.. tepi jalan je

huiyyooo..scary

sejak perodua bukak jalan sotkat + rawang bypass bukak.
nak gi rumah pak sedara cepat jek.
misteri kan?

dah takde update ke tred ni??

palmolive replied at 30-8-2018 02:24 PM
sejak perodua bukak jalan sotkat + rawang bypass bukak.
nak gi rumah pak sedara cepat jek.
misteri ...

hahahaaa

yang ni memang super duper misteri gittewww....

makton replied at 3-9-2018 04:07 PM
dah takde update ke tred ni??

haaaa... adaaa mesti ada... dan fresh lagi ni..

mmg plan nak citer hari ni, sorry la lambat sebab sejak kebelakangan ni masalah kesihatan tak mengizinkan mengarang...

so, jap lagi saya update ya... daaaa

Hearty_Winter replied at 4-9-2018 11:17 AM
hahahaaa

yang ni memang super duper misteri gittewww....

atas rawang bypass tu ada misteri tak?

*****PENGALAMAN MISTERI-2*****

Baru-baru ni, saya dan 3 orang lagi kawan konvoi ke Pahang...tapi saya tak ingat ikut jalan mana dan memandangkan saya time tu sekejap tidur sekejap tejaga macam mabuk gituuu... maybe sebab mabuk perjalanan ya hamatttt jauh weh, first time pegi Kelantan...sakit semua badan. So, kami plan balik singgah di Janda Baik untuk mandi manda, konon nk menyegarkan diri la sekejap sebelum meneruskan perjalanan pulang ke rumah masing-masing. Tiba di suatu tempat, tempat tu agak sunyi macam dah lama ditutup untuk sebarang aktiviti tapi ada kawasan luas untuk park kereta. Memang sesuai la untuk berhenti sekejap untuk merehatkan diri. Kalau tak silap, tempat tu namanya Hutan Lipur Konifer, Bukit Tinggi Bentong.

Saya cuma stay rehat dalam kereta manakala kawan saya yang 3 orang lagi tu keluar pergi berjalan-jalan sekeliling tempat tu...dari jauh, kelihatan kawan saya sedang berborak dengan seorang lelaki bersama keluarganya. Mungkin sama seperti kami berhenti sekejap untuk berehat. Tiba dalam kereta, barulah kawan-kawan saya cerita berkaitan kawasan air terjun di Janda Baik tu...rupa-rupanya tempat tu dah ditutup disebabkan air sungai tu ghaib tak tau arah ke mana...dengar cerita dari penduduk setempat, air sungai tu berpindah mengalir ke arah laluan di bawah sebuah gua...hilang begitu je... kau rasa????

zulka replied at 29-8-2018 04:52 PM
sy memang duduk rawang, dan memang selalu ke bkt beruntung mlm2 atas urusan biz..kadang2 balik pku ...

dok rawang belah mna tu

12Next
Return to list New