CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Hearty_Winter

###PENGALAMAN MISTERIKU###

jue10 replied at 7-9-2018 03:41 PM
dok rawang belah mna tu

Tmn Bersatu

batu 16 tu ye. ok tau2

***MISTERI SETERUSNYA***

Kejadian ni bukan aku yang alami, tapi suamiku. time tu dia balik dari operasi. ikut jalan Lembah Beringin. kawasan tu memang sunyi gilerrr dan kiri kanannya semak samun mcm hutan. cuma ada satu kawasan perumahan tu pun dah behampiran jalan nk keluar ke highway. ceritanya begini...

Pagi tu dia melalui jalan tu dalam pukul 3, memang kawasan tu sunyi sepi nak2 lagi time dah nk pagi ke subuh. tengah syok melayan perasaan sambil dengar radio kereta, tiba2 asben cakap dia macam terhidu bau yg sangat Wangi...takde la mcm bau perfume jenama kita2 ni...ni mmg cukup Wangi. Sudahhhh....asben dah rasa len macam...bedebar2. mulut pun apa lagi, dh start kumat kamit baca apa yg patut tapi oleh kerana hati dah tak keruan, bacaan pun agak beterabur..mula la dia pun try tekan pedal minyak dengan niat nk sampai rumah cepat, tapi rasa kereta bukan makin laju makin berat dah mcm bawa batu2 blok. huuu...ahhhh, sudah buat hal dahhh...dlm hati dia.

ntah macam mana, tiba kekuatan dari mana datangnya...asben terus azan sekuat hati. ni aku tak dapat nk bayangkan mcm mana keadaan dia time tu...hahahaaa. kelakar pun ada bila dengar citer dia.. baru laa kereta slowly rasa laju dan makin laju... Alhamdulillah ujar dlm hati asben masa tu...

selang beberapa meter kereta begerak, dia ternampak kain putih melintas depan cermin dan disusuli bau ya hamattttt busuk sekali... Allahu. apakah itu cik lang or cik pon??? sekali dia mengilai fuhhhh meremang segala bulu time aku type ni pun haa.. nasib laa time kami lalu situ dia tak munculkan diri cuma baru2 ni je dia kacau ala2 intro gitu pd asben... nauzubillah. minta la jauhkan.

awak pula duduk mana

TT.. sama dgn yg aku alami beberapa bulan lps
selalu klu aku balik Seremban dr KL aku akan lalu PLUS
1 mlm tu aku dinner dgn Abg aku & kwn2 dia sebelum balik Seremban
masa tu salah sorang dr kwn Abg aku ni tanya
aku balik nnt lalu LEKAS ke
aku jwb aku tak pnh balik Seremban mlm2 lalu LEKAS
sbb jalan tu sunyi sgt, kereta tak byk, aku seram
jadi lps makan malam dlm pkl 10 mcm tu aku pun blah balik Seremban
boleh plk perjalanan balik tu masuk ke LEKAS tak masuk PLUS
smpai lps Semenyih kot tiba2 aku nmpak 1 lembaga melintas jalan dlm jarak 200m mcm tu
aku mmg igt 'org' yg lintas jalan ke arah pembahagi jalan
tapi bila aku smpai situ.. mana ada org tgh2 jln tu?
lagi pun kereta sentiasa lalu kot.. mcm mana 'org' nak lintas?
yg aku igt mmg hitam je semua
terus aku drive smbil baca ayat kursi smpai rumah
Alhamdulillah takde yg mengikut

country home je

Follow Us
chandrahusin replied at 14-9-2018 04:17 PM
selalu klu aku balik Seremban dr KL aku akan lalu PLU ...

Bangla kot yg melintas tu. Nak2 time tu dia pakai serba hitam. Pastu time nk mlepasi pembahagi jalan/besi/apa2 la, dia tersadung, pastu jatuh. Trus hilang dari pandangan

chandrahusin replied at 14-9-2018 04:17 PM
selalu klu aku balik Seremban dr KL aku akan lalu PLU ...

Allahuakbar...pengalaman yg sama cuma berlainan tempat je kan. moga Allah lindungi kita semua dari sebarang gangguan dan diselamatkan sepanjang perjalanan kita...

selalunya semasa kejadian tu kita cuma ternampak depan mata, selepas kejadian baru kita recall balik our memory..dan masa tu la fikiran logik semua dgn tak masuk akalnya akan melintas dlm kepala..sebab masa kejadian tu berlaku, kiri kanan memang ada penghadang jalan dan kiri kanan tu jugak bukit...dari mana datangnya "jika betul lembu" kalau betul "dia" melintas jalan...memang aneh.

abe_pi replied at 15-9-2018 01:25 PM
Bangla kot yg melintas tu. Nak2 time tu dia pakai serba hitam. Pastu time nk mlepasi pembahagi jal ...

hahahaaa....kelakar...
agak2 la wehhh, mentang la bangla hitam ya terus dikaitkan dgn bangla..kesian bangla yg tak berdosa...huuu

MISTERI LAGI...DAN LAGIII.....

[/Citer ni berlaku dalam 2 3 bulan lepas, memang tak bole lupa sampai bila2...
malam tu aku tinggal berdua dengan anak lelaki umur 2thn 6bln...hubby ada operasi. Jam menunjukkan pukul 2.30 pagi. Aku terjaga sebab anak nk susu, kuar bilik terus pegi buat susu... dah siap aku masuk bilik semula...Allahuakbar!!! tiba aku dengar anjing menyalak sayup je...mendayu2..aduuuu, apa pulak la kali ni...terus aku selimutkan anak dengan aku sekali selubung rapat...nak pulak time tu aku tengah uzur, selalu memang aku akan solat sunat terus..

dalam hati dok merungut jugak laa..apsal la abie kamu ni balik lambat sangat malam ni...huuu.. makin galak kedengaran anjing di luar menyalak sahut sahutan... ntah pukul berapa aku tertelap semula bila terjaga tengok jam dh pukul 5 cepat2 bangun siap2 nk pergi kerja...aku tengok hubby dah tido sebelah anak, ntah pukul berapa dia balik, wallahualam...

petang pada hari yang sama, jiran aku siap tunggu aku balik dr kerja...terus dia jumpa aku didepan pintu rumah...mula la dia pun buka citer "malam tadi kamu dengar ke anjing menyalak sayup je fiza? ya, ada acik sal.. kenapa ya? Acik tak tau la kenapa malam tadi rasa panas sangat terus acik buka tingkap sebelah pintu tu biar angin masuk sejuk la sikit..time acik buka tingkap tu, acik Nampak betul2 setentang rumah aku tepi bangungan lama tu acik Nampak gula2 fiza oiii, kainnya siap meleret ke bawah mcm bungkusan sebelah bawah kakinya dh teburai... Allahurabbi...mengucap panjang aku dengar citer cik sal...terus ku minta diri sebab aku teringat belum solat maghrib. aku cakap pd cik sal, esok2 le sembang sebab aku belum solat lagi...acik sal pun terus masuk rumah... kemungkinan masa aku dengar anjing menyalak galak tu laa benda tu munculkan diri kot... nauzubillah. moga Allah lindungi kami dr sebarang gangguan... b]

RE: *** PENGALAMAN MISTERI ***

Ni petikan dari board MPS berkaitan accident yang berlaku di Bukit Cabang, Karak Perlis (forumer boleh baca kisah selanjutnya dlm board MPS)..so kejadian yg berlaku tentang wujudnya "LEMBU HITAM" sebagai satu jelmaan yg boleh menyebabkan kemalangan..sama seperti yg saya alami di jalan Bukit Beruntung-Kuala Kubu Bharu...alhamdulillah, saya terselamat dr sebarang kejadian yg tidak diingini... sebagai perkongsian bersama agar lebih berhati2 ketika berada di jalanraya... (Maaf sy tak tau nk share so c&p je di sini)..

Terdapat juga kisah kejadian lembu misteri.
dimana ketika dalam perjalanan melalui jalan tersebut,saya lihat seorang wanita bersama-sama kereta Proton Saga miliknya yang telah remuk di bahagian hadapan akibat melanggar seekor lembu.
Kebetulan saya mengenali JKKK Bukit Chabang iaitu En.Hamzah.
Saya telah menghubungi beliau dan ceritakan kejadian yang berlaku.
En.Hamzah telah kerahkan beberapa orang kampung pergi ke lokasi kejadian.
Mereka turut membawa sebilah parang untuk menyembelih lembu tersebut,dengan tujuan untuk disedekahkan kepada orang-orang kampung.
Lagipun,lembu itu mati tidak menjadi bangkai begitu saja tanpa sebarang manafaat.
Setelah penduduk kampung tiba,mereka terus mencari lembu tersebut.
Setelah puas mencari disana-sini,lembu itu gagal ditemui.
Berdasarkan pengalaman mereka semua,
Sekiranya lembu yang terlibat dalam kemalangan,ianya tidak akan rebah dengan begitu jauh.
Kata mereka kejadian yang sama pernah menimpa salah seorang pengguna jalan raya yang sama sebelumnya di lokasi tersebut.
Kereta mangsa remuk teruk,namun mangsa terselamat dan hanya mengalami cedera ringan.
Ujar penduduk di kawasan tersebut,itu adalah 'lembu hantu' @ lembu jelmaan.Lembu itu sering mengganggu pengguna jalanraya sehingga mencetuskan kemalangan.
Ada mangsa menceritakan kereta terbabas kerana mengelak seekor lembu melintas secara tiba-tiba yang entah dari mana datangnya.
Biasanya lembu tersebut akan melompat keluar dari belukar berhampiran dan berlari dengan pantas ketika jarak kenderaan pada ketika itu cuma beberapa inci sahaja.
Setelah kenderaan terbabas,lembu tersebut akan terus menghilang hanya cuma dengan sekelip mata sahaja.

Hearty_Winter replied at 19-9-2018 10:40 AM
Ni petikan dari board MPS berkaitan accident yang berlaku di Bukit Cabang, Karak Perlis (forumer bol ...

yg jalan berliku sebelum jumpa jirat cina tu ker

TT,iolls nak tumpang story..bukan pasal jalan tapi kawasan sekitar  rawang jugak,hihi..dulu pernah jaga nenek kat rumah makcik kejap time cuti sem,nenek jatuh bilik air..dalam sebulan jugak.she duduk *mansiara,sapa duk rawang mesti tahu.. townhouse atas bukit..masa ni around 2010,baru bukak kawasan ni..

Dalam banyak2 rumah kat situ,ada sebijik rumah ni gangguan bukan biasa2..sebab situ kawasan hutan kan asalnya.takda siapa berani duk rumah tu lebih dari sebulan..dari luar nampak biasa tapi once dah pindah masuk baru tahu kenapa..perabot2 kena campak luar,siang2 hari terjadi time owner xde dalam rumah.. penampakan tu biasa.hantu2 kat situ memang takde segan2 nak munculkan diri.kaka lang la..bayang hitam besar lah.makcik I sendiri,rumah selang 4 biji je..nampak beg,baju and pasu kena campak dari tingkap.ingatkan gaduh laki bini rupanya kerja benda 2..sebabnya masa pihak pemaju buat rumah,kawasan dorang kena ceroboh..so dorang jadikan rumah tu hakmilik dorang..pihak pemaju pon xboleh watpe..huhu.berpuluh ustaz kena panggil semua surrender.sudahnya buat deal.dduk lah korang jembalang semua dalam rumah ni asalkan jangan kacau jiran2 n orang luar.elok je dorang ikut syarat tu.. memang xde kes dikacau,cuma kadang ada orang nampak kaka lang nyanyi2 lagu kat tepi balkoni sambil tengok bulan,siap sisir rambut kemahenn lagi,ad yg nampak kain putih terbang terus supp masuk dalam rumah tu tembus sliding door..lantok ler janji jangan kaco orang.. sekarang kawasan ni dah ramai orang dah takde kaka lang buat penampakan,cuma bunyi nyanyi dan mengilai tu masih ada sampai sekarang..

nishikido replied at 19-9-2018 01:07 PM
TT,iolls nak tumpang story..bukan pasal jalan tapi kawasan sekitar  rawang jugak,hihi..dulu pernah j ...

Sila2 no problem..share citer lagi bagus banyak pengalaman bole belajar dari kejadian2 aneh ni...boleh beringat sepanjang masa...

Allahurabbi...sampai mcm tu sekali gangguan nya...dasatttt ya. minta dijauhkan laa dari penampakan benda2 mcm tu...tak nakkkkk!!!  huuu

palmolive replied at 19-9-2018 11:50 AM
yg jalan berliku sebelum jumpa jirat cina tu ker

oh, tak pasti la awak...sebab sy jarang lalu arah sana.. maybe forumer lain tau kot. nanti tunggu diorg komen maybe yg familiar jalan situ..

Kisah seterusnya...

Pada masa ni, boleh dikatakan aku dalam tempoh perubatan, so cukup la sekadar aku beritahu begitu. Dalam tempoh ni, aku kena buat amalan solat2 sunat temasuk solat taubat, hajat dan seterusnya...temasukla amalan2 doa dan ayat2 alQuran.

Dalam seminggu tu aku consistent pada amalan tu...sampai la 1 malam aku tertidur sebelah anak aku atas katil, tiba2 aku terhidu bau haruman yg sangat Wangi..tak pernah la aku terbau haruman Wangi mcm tu..serious aku cakap. 2 3kali aku cuba tarik nafas dalam2 tapi mata still susah nk buka..sampai la aku kuatkan semangat celik kan mata dan terus mengucap panjang...betul bukan mimpi. ada lagi sisa2 haruman tu...pelik. sangat pelik.. cepat tangan aku capai phone atas meja solek, jam 5 pagi.. aku intai anak tido nyenyak lagi kt sebelah.. pelik juga dlm hati sebab dia cuma minta susu sebelum tidur je, selalu dlm pkl 2 or 3 pagi dia tejaga minta susu...ke aku yg tido maut... hahaa

Terus aku bangun dr katil, siap2 nak pergi kerja.. keesokannya, aku cuba Tanya kawan, memandangkan dia boleh la dikategorikan sebagai orang yg pandai sikit bab2 ghaib ni..bila aku ceritakn semula apa yang berlaku malam tu, dengan selamba dia cakap...ada benda baik akan hadir dalam hidup kau nanti... padahal aku tak pernah cerita aku berubat dan tujuan apa aku berubat sebab aku tak pernah cerita pun. Cuma aku berubat tu dgn sorang ustaz atas kenalan kawan aku yg lain.. wallahualam..

...Suatu pagi....

Malamnya, aku tak berapa boleh nak tidur...sebab aku dapat rasakan sesuatu yg pelik. Tapi mungkin juga mainan perasaan aku kot dan terlalu banyak sangat membaca or mendengar kisah2 misteri ni..wallahualam. Hanya Allah maha mengetahui...

Selalu, pukul 9.30 or 10.00mlm aku dah tidur, anak aku pun sama cepat tidur. Dapat je susu terus mamai...lelap. Tapi malam tu sangat aneh, padahal badan aku memang penat giler nak2 pulak time hujan kan...best kalau tarik selimut selubung habis. Pusing kiri...tak bole lelap..tukar pusing kanan pulak, pun sama... sudahnya p amik wudhuk solat.. selesai solat kerling jam dinding dah hampir pukul 1..cuba lagi pejam..tak boleh. Allahurabbi. Teruskn dengan zikir pulak.

Sedang asyik melayan perasan sambil zikir tu, terdengar bunyi burung..pelik. Malam2 ada bunyi burung pulak, agaknya sesat kot. Teringat pulak sesetengah paranormal kaitkan bunyi burung dengan 'Cik Pon'...kusss semangat. Jangan laa benda tu.. huhuuu

Sedang asyik melayan zikir, tahu2 aku dah terlelap...sampai la aku tejaga dek kerana bunyi snooze alarm phone aku.. Alhamdulillah, akhirnya aku tertidur jugak...

Pagi tu aku dah siap2 nak pergi kerja, mcm biasa aku akan keluar dulu panaskan enjin kereta sebelum aku angkat anak masuk dalam kereta... selesai semua, aku pun mula undurkn kereta untuk keluar dari parking..Allahuakbar!!! berderau darah aku..aku ternampak sesusuk tubuh yang hitam berjalan agak perlahan menuju ke belakang rumah aku... masa tu aku memberanikan diri untuk undur lebih jauh sedikit dari biasa dengan tujuan untuk mengintai di sebalik dinding rumah bahagian belakang untuk pastikan apa yang kulihat sebentar tadi...pelik!.. tak ada siapa pun di belakang, tapi apa bendanya tadi tu!! dan bermula laa episode aku memikirkan apa yang berlaku sebentar tadi... dalam hati tetap berdoa semoga Allah lindungi aku sekeluarga dari sebarang gangguan or musibah...

dulu pernah dok bt sentosa...
bt beruntung ni penah sewa kat apartment kejap
x pernah laaaa ada kejadian misteri except balik dr mana tah awal pagi
nampak kete terpusing depan perodua tuh...
dan pernah jugak sesat...try lalu jalan short cut dr sabak...keluar kot bt tagar
sensorg...lps maghrib...rasa nak nangis nak berenti mana2...
tapi ya ampun...sepanjang jalan senyap sunyi...sekelibat manusia n kereta pon xde
gamble je lerrr....keluar2 bt tagar dah kol 10++ rasanya
syukur laaa dapat keluar walaupon lambat
masa tu xder waze2 nih yerrr

xtahumenahu replied at 28-9-2018 04:49 PM
dulu pernah dok bt sentosa...
bt beruntung ni penah sewa kat apartment kejap
x pernah laaaa ada ke ...

Hihii...

Usahkan awak, saya pun pernah sesat jalan bkt tagar tu.. exit dr highway lalu depan Unisel..lepas tu tak tau nak belok kiri ke kanan dr exit tol tu, sbb time tu konon nk cari jalan shortcut...malam jugak time tu. Rasa mcm nak nangis arrr terus call tunang tanya jalan mana nk lalu. dah le org cakap jalan situ agak angker klau malam... alhamdulillah tak ada apa2...sabooo je lah  

12
Return to list New