CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selalulapar

Update as at 12/10/18: SETTLED: Besar ke masalah aku ni untuk berpisah.

Edited by Minami2013 at 12-9-2018 05:43 AM

Lelaki skrg ni mmg ramai yg sanggup jadi biawak kat rumah. Tak kisah dah pride. Dulu i tgk sitcom dharma and greg, satu scene yg i tk boleh lupe... the husband said 'my money is your money and your money is yours'.. lebih kurang lah... sbb tercabar die isteri nk cari kerja... tapi sekarang terbalik sudahhhhh...
Anyway tt, kalo dah tak de rasa sayang, berpisah adalah yg terbaik... since you r the one yg sacrifice byk.

mannnakautahu replied at 12-9-2018 01:25 PM
Comot selekeh tuh kasi plastic dulu....

Takpe manak...
I faham.
Akhirnya kantoi minat kat I

anak2 TT berapa orang?
selama suami tak keje, anak2 duk kat transit ke atau balik sekolah terus ke rumah?

Sebelum nak bercerai tu, lebih baik mintak pendapat :
1. Org yang dah bercerai. Kehidupan menjadi Miss J. Cabaran & dugaan yang pasti hadap.
2. Buat detail pengiraan kalau duk dgn anak2 aje. Boleh survive tak? kekadang2, ada orang mmg boleh survive no2 tapi tak mampu nak hadapi no.1 unless remarried. skrg, mmg le ko ckp tanak kawen, takut nnt, ko tergesa2 kawen sbb tak mampu nak hadapi life seorg Miss J.

Percayalah ckp i ..husband u xkn ceraikn u sbb die sng hdp dgn u.  

Ada je sedara i mcm ni...tanggung laki...dh la siap pakej pukul lg...tp x sanggup cerai...x blh pisah dgn laki...

Hdp u..u yg tentukn...buat ape fkr apa org kata..psl ank...u rela ke membesarkan ank dlm environment x sihat mcm ni...nnt lg lme beranak pinak lg...

Tarik nafas dalam2...pejam mata...bygkn yg indah2 je....u tau apayg u nak...u jz perlukan pandangan n sokongan org lain je..

Istikarah..decide n mulakan langkah..

Moga maju jaya

Omg.. ni bewak..  dah 8 thn tak berubah.. pemalas. X malu.. cerai je lah.. sebab sebelum ni pun tt yg bayar semua kan.. tgk cam didie alias, nekad cerai walau anak 5.. now dah happy..

Macam penyakit berjangkit plak biawak hidup ni ye

Follow Us
sarahmirza replied at 12-9-2018 02:05 PM
Takpe manak...
I faham.
Akhirnya kantoi minat kat I

Inilah antara peel unik dlm diri hang...tiap kali hang tak  dapat santapan batiniah dari sang laki..hang akan mula layan diri/ stimkan diri sendiri dgn laungan jantan luar minat kat hang Kan,kn,kan???

mannnakautahu replied at 13-9-2018 08:14 AM
Inilah antara peel unik dlm diri hang...tiap kali hang tak  dapat santapan batiniah dari sang laki ...

Whatever...

Ada aku kesah apa kau tulis ke, Manak?

thank you semua.  aku jawab kat sini je lah eh point2 yang korang utarakan.

aku tengah cuba menguatkan hati lah ni. tengah cuba nekad senekadnya. hehe. maybe sebab dah lama sangat aku layankan keadaan gini, jadik aku rasa dah biasa. tapi walaupun gitu, aku still rasa sakit ati. haha. so tu yang kuat la rasa nekad.

bab anak2 tu inshaa Allah aku rasa nanti2 diorang akan faham. aku dah cakap, macam mana pun aku still bagi laki aku datang tengok anak2. aku takde lah kejam gitu, sebab aku paham anak2 still perlu jumpa ayah diorang. cuma terpulang kat ayah diorang la nak datang jumpa ke tak. tu di luar bidang kuasa aku. kot dia sakit hati dengan aku..

hahaha btw laki aku tak le lembam, cuma lembab. agak pemalas. amik mudah semua benda. jadina memang tak ke mana la jalan hidup kitorang ni.

bab nak bagi laki aku jadi surarumah tu aku tak mampu. dari segi uang dan mentally. haha.

gaji aku memang tak berapa banyak and kalau ikutkan, kalau bercerai nanti, memang aku akan struggle gila2 lah. kalau selama ni dia yang jaga anak siang2 tu. so kalau dah pisah, aku kena carik bbsitter and transport utk anak pegi balik sekolah. campur misc misc etc etc, aku rasa memang kena struggle betul2 carik side income utk tampung semua. aku seriously tak boleh nak harap laki aku bagi nafkah anak2. memandangkan duduk sekali ni pun susah, apatah lagi kalau dah duduk asing2. anak2 aku 2 orang. sorang sekolah rendah, sorang toddler lagi.

aku tak berapa kisah sangat la pandangan orang kat MJ ni. hahaha. tu kena hadap, cuma aku lebih risau pada macam mana nak survive tu nanti.

and yes memang laki aku taknak ceraikan aku. at all. aku cakap macam2 dah but still dia taknak. so aku cakap jumpa kat court aje nanti. dia kata dia redha. tapi dia mintak aku kesiankan dia. hahaha. aku cakap aku asyik kena kesiankan orang, fikirkan orang, tapi takde siapa nak kesian kat aku.

haih.

ye aku memang perlukan sokongan and pandangan orang lain. orang yang tak kenal aku lah. sebab kalau orang yang kenal ni nanti selalu sebut pikirlah anak2. hahahaha. tapi tulah, hehe. sebab nak memulakan langkah ni besar, aku takut jugak. tapi aku rasa the problem itself tu dah cukup besar. aku macam masih taktau lagi nak start bergerak tu. apada. so slow kan.

Dan setiap kali selepas hang berpeluh tiak nak yakinkan others yg ada hang kisah.... setiap kali itu juga bila hang mandi selepas itu..segenggam rambut hang akan gugur..

Banyak ler hang punya, ada hang kisah kan,Kan,Kan????

zulka replied at 6-9-2018 03:38 PM
wsalam..budak recep kat ofis aku ni masalah dia sama dgn ko, menanggung biawak hidup bertahun tahun, ...

setuju................

Edited by Hana at 13-9-2018 01:59 PM

ini pandangan aku lagi..
# anak 2 orang ok. Kena ambik pil perancanga atau injection utk elak mengandung lagi. kalau tetiba mengandung, alahai.. byk duit lagi kena pikir

# buat keputusan bila otak & hati dah aman. Jangan buat keputusan time marah2/hot2/sakit hati.

# Aku tak tahu le ko duk mana tapi cost babysitter & van tak murah. plus kalau ko plan nak side income, lagi la masa lebih diperlukan. kot2 ko kena COD barang ke, kena wat lepas keje, babysitter charge OT tau. Calculate betul2 berapa cost babysitter, transit & van tu semua.

#laki ko wp dia tak mampu nak bagi duit, ko boleh paksa/suruh/buli dia buat keje umah yang simple2 mcm Jaga anak dari sekolah, Tgk anak buat homework, Jaga anak yang toodler tu, basuh baju, jemur baju & gosok baju. Masak nasi & masak telur utk budak2. kalau terer masak cam ikan bakar/ayam, sup etc lagi bagus. hahahaha.
ini pandangan aku la. kalau bercerai, ko boleh ke jadi superwoman? dgn buat side income lagi. dgn kena balik on time supaya tak kena OT (overtime). Masa lepas bekerja, office hours tak banyak tau. Unless ko keje flexi hours la.

mcm tak bagi ko bercerai kan? hahahaha.. ko tgh marah sgt tu. pikiran tak betul.
aku ada kawan yang Miss J  dan tak kawen2 lagi tapi, derang life happy sebab
1) ada backup spt ayah/mak/maid. ini sgt penting. kalau ko bz keje, ada orang lain tolong uruskan anak2. Kekadang, budak akan jatuh sakit, so, rekod cuti ko cantik sket la dari memanjang EL. Mmg la keluarga penting tapi keje-duit pun penting gak. Penting tau ada backup.
babysitter kalau jumpa yang ok & tak charge OT pun ok jugak.

2) Berduit. Ini pun penting gak. hahahhaa. Sbb ada kawan aku still boleh/mampu bawak anak2 dia makan luar, bercuti2. kalau kes ini - haa.. better bercerai lagi dari tanggung biawak.

3) Keje boleh balik ON TIME or boleh lebih masa kat umah dari kat ofis. Ini penting wp nampak remeh dan tak productive.

mannnakautahu replied at 13-9-2018 11:34 AM
Dan setiap kali selepas hang berpeluh tiak nak yakinkan others yg ada hang kisah.... setiap kali i ...

Okay Manak aka my secret admirer...

Terima kasih la kerana meminati I..
Tengok je dari jauh ya..

sarahmirza replied at 13-9-2018 03:45 PM
Okay Manak aka my secret admirer...

Terima kasih la kerana meminati I..

perasan feeling feeling yg harus ada dalam jiwa sorang isteri yg  hidupnya menaungi suami dayusnya..
Kudos.....

i pnh ada laki mcm ni..dr gaji 2500 jd 2k sb dia byk htg..pastu dr 2k jd 1500 and last2 700 sb kne kes tatatertib ( sb dia gomen)..sama la pemalas..i je duk gigih jump2 keje jual baju bundle jual kuih etc nk sara family..5thn gak then berpisah..
tp i da remarried 2nd time..after 4yrs menjanda..anak2 pon da besar paling kecik 4yrs ms remarried..yg husband skrg sejak kawen..i suh dia bank in nafkah 500 dlm akaun..jgn bg by hand..i nk dia bg online gak..ada gak bln dia pending..especially bln raya or bln kne baya roadtax ..tp i ok jela kes2 mcm tu..tp bila semua da ok..dia bank in blk mcm biasa..

pengalaman mendewasakan..i mmg xnak dah tolerate bab ni..eventhough xde 500 tu pon i mampu je sara diri dgn anak2 dgn gaji sdiri..tp saja nk bg duit dia berkat cket..kdg2 duit tu jgk i guna beli baju2 dia perfume dia..time terdesak duit tu jugak i bg pinjam..hehe..saja nk bg dia rs komitmen nafkah isteri ni sama mcm byr keta umah loan lain2 tu..br dia sedar komitmen dia tggi kan..i nk dia biasa diri camtu and mmg dia da terbiasa pon sb dr 1st mnth kawen i da ajar camtu..so lama2 dia terbiasa la smpi skrg da 2thn lbh kawen..alhamdulillah msh lg dia on track..yg 2nd one ni jenis gigih keje gak..tp nmpk keje kuat nya tu..2thn pas kawen dia dpt naik pangkat jd manager..kat situ i ckp la see..ni mesti salah satu sb dia bank in nafkah i tu x culas..rezeki dia murah walaupon br keje 2thn kat co tu..huhu..

senang citer..kawen ni husband n wife kene go to the same direction..kalau x sama..susah la..ms kami berkwn..i ada gtau dia siap2 life plan i mcm mana..umur 30s apa plan i..umur 40s i nak jd mcm mana..n i siap ckp i pencen umur 50thn..so i will plan my financial n life according to that..so i tnya dia jugak..dia sama x plan mcm i ni? sb kitaorg sebaya..background keje sama n gaji pon lbh kurang sama..

kalau awal2 dia ckp xsama..dia plan 30s-50s like differently from me..means dia xleh nk hidup bersama i..dia kne cr org lain..same goes to me..tp da dia ckp dia pon life plan mcm i..go to the same direction..thats why end up kitaorg kawen..and so far smooth je..ada la terbatuk gak sana sini kdg2..tp xde la smpi melarat..kitaorg xpnh gaduh lg setakat ni..kalau mcm gaduh pon manja2 je..xde la smpi berhari2 x ckp..kdg2 bergaduh pg..ptg jap lg msg2 da mcm hilang ingatan ptg ckp mcm biasa blk..da malas nk panjang2..msg2 pon da tua..

dgn ex husband dulu xde la plan camni..yela kawen pon muda time tu bodoh lg kan..so i xtau la ex tu dia plan nk pencen umur 70-80thn kot thats why dia main2 je dgn hidup dia skrg..sb dia pk dia bykkk ms lg..mcm i umur 70-80thn tu mybe da mati kot? ..so i can’t wait for him..timeline i tgh berjalan..

or maybe jugak sb we both i dgn husband skrg ni xde anak kecik..and we re not planning for another babies since i nk pencen umur 50thn kan..so add up another komitmen is a no-no..yg paling kecik pon anak kami 6thn..1st da 10thn..so zmn sentap2 sapa jaga lebih sapa buat keje umah lbh tu da abis..sb da kurang penat..so kurang la sentap2 kot laki bini..anak2 pon da leh urus diri sdiri..

mannnakautahu replied at 13-9-2018 05:38 PM
perasan feeling feeling yg harus ada dalam jiwa sorang isteri yg  hidupnya menaungi suami dayusnya ...

Manak sentap pasal sudah kantoi..
Terlajak post apapun dah tak boleh cover.
Apalagi... buat la fitnah, ngata orang itu ini..
Lagi hina Manak dari achik2 kepam yang Manak asyik bebel bukak aib suami memasing..

K, bye Manak.

Sorry TT, terOFF topic.

cerai jela
jgn mintak dgn laki
kalu u berbrlah bagi u pegi pejabat agama utk sesi kaunseling
pastu tengok lagi berubah ke tidak
list down apa awk tak puas hati kat dia
kalau pegawai laki dia mesti side laki awk tp awk ada hujah awk kan
dia mmg xtunai tanggungjawab sbg suami
surirumah skrg punn byk bisnes online

leave him before anak bertambah hutang bertambah..anak hantar kampung make sure sekolah in order. u start balik life. sewa bilik jem.. savings and strategize life balik... buat part time or business kecil kecilan sambil bekerja

Bila rasa ok...ambil anak and jaga elok elok. Laki silalah buang. kalau tak dpt menjaga n melindungi

kalau minta pendapat di fb ni..
memeng bercerai la korang..

makcik2 kepam di fb ni memang pakar menjahanam kan rumah tangga org..  

kalau still sayang...apa kata ko buat perjanjian suh dia jadi mcm suri rumah...semua kerja rumah..hal anak2 dia settlekan...jgn malas...mcm lelaki harapkan isteri buat semua....gitu la...

kiranya hal anak2....n kerja2 rumah dia settlekan dr A to Z...mcm suami bekerja tpi isteri duk rumah...tapi kes ko ni terbalik....

pastu buat perjanjian jugak...dia jgn nak menggatal...kena sedar diri makan pakai pun binik tanggung...