CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 109528|Reply: 263

[Pelbagai] Pernah Jumpa Hantu?...

Edited by seribulan at 12-9-2018 04:11 PM

(Korang pernah jumpa hantu? Ini adalah Kisah Benar)

Alkisahnya, dua malam lepas, aku ada ikut program jati diri, jam 12 malam, kitaorang kena berjalan seorang diri di jalan kampung yang jauh dari rumah orang, di tepi sungai dekat hutan yang gelap gelita.

Cara berjalan, peserta akan jalan sorang sorang hingga hilang dari mata, baru peserta lain akan jalan, lebih kurang dua kilometer, tak boleh bawak lampu, tak boleh bawak senjata.

Maka berjalanlah aku dalam kegelapan malam, hanya di temani cahaya bulan, dan ada terlihat beberapa ekor kelip kelip terbang mencantikkan lagi kegelapan malam.

Sedang asyik berjalan, aku nampak ada objek putih atas pokok, macam hantu pocong. Aku dah agak, ni nak takutkan aku lah ni, siap gantung pocong palsu atas pokok, sebab nampak berayun. Bila dah lalu dekat, tiba tiba pocong ni menggelunsur turun!

Terkejut aku, terus aku dakwah pocong tu: La Ila HaillaLlah!

Pocong tu berhenti dan aku tunggu orang keluar gelak ke, ambik gambar ke, tapi suasana senyap dan sepi, takde siapa siapa, hanya aku dan pocong yang berdiri dalam gelap malam, aku teruskan perjalanan dan toleh belakang, pocong tu masih kekal di situ.

Dalam hati aku, ni jin betul ke, atau prank, lantaklah, aku teruskan perjalanan.

Dari jauh aku dengar ada suara orang menjerit, aku tahu tentu peserta kat depan dah kena sakat dengan hantu, dan aku teruskan melangkah, rasa teruja nak tengok hantu seterusnya seram setakat mana.

Lama berjalan, Nampak ada objek putih berdiri didepan, macam puntinak, angin bertipu kainnya, aku semakin hamper dan dia tak beredar, jalan sempit, aku nak sentuh dia? Atau lalu ikut jalan lain? Tapi takde pilihan, aku kena berselisih bahu dengan dia.

Dalam hati, jika hantu betul, dia serang aku, takde senjata ni, tengok juga kat bawah kaki kot ada kayu buat senjata, tapi gelap sangat, arghh, redah jelah, orang pakai topeng puntianak jer ni, buat apa nak takut.

Baru nak dekat, tiba tiba dari arah kiri muncul sekor lagi puntianak berlari serbu aku dengan jeritan seram, aku tenang dan bagi salam.

Puntianak tu berhenti dan jawab salam, suara lelaki: dah agak, orang…
Tak seram langsung, ha ha ha.

Aku teruskan perjalanan dan takde hantu lagi kacau aku.

Habis program, baru aku tahu diorang memang sengaja tak bagitahu ada kejutan hantu tu, sajer nak test peserta, ada peserta yang menangis, menjerit, terkencing tak tahulah.

Paling best, bila ada peserta jumpa hantu betul, sebab hantu berlakon tu hanya tiga, tapi ada yang jumpa empat hantu.

Untunglah dia.

Woha!

Ps: Siapa yang jumpa ‘hantu’ betul(jin), Beruntunglah sebab dapat tengok perkara ghaib. Zaman dulu, Nabi dan orang terpilih sahaja yang dapat tengok alam ghaib atau dapat tengok makhluk ghaib, jadi jika korang ditakdirkan jumpa ‘hantu’, bersyukurlah dengan ‘nikmat’ yang deep itu.

Hamka Kereta Mayat

Single Polls, Total 168 Users voted
43.45% (73)
25.60% (43)
23.81% (40)
5.36% (9)
1.79% (3)
Your User group have no permission to vote

Rate

1

Twice, which I still think - nah, illusions only...my conjuring...

apa kehantu sangat poll kau tu.. semua pernah jek..

Rate

1

Themilo replied at 12-9-2018 04:07 PM
apa kehantu sangat poll kau tu.. semua pernah jek..

Eh, hantu forum dah kaco...tadi tulis lain

Dah edit. Hantu betul forum

seribulan replied at 12-9-2018 09:09 AM
Eh, hantu forum dah kaco...tadi tulis lain

meols pernah juaa jumpa hantu, so far dah 4 kali.. first time jumpa hantu bola-bola api, bila tegur dia terus hilang. orang cakap, penanggal.. second time, hantu melompat-lompat dari satu bumbung pergi bumbung lain.. then, hantu ketuk pintu belakang & cakar pintu rumah sewa.. finally, last year ada hantu kuku panjang cakar tingkap cermin rumah meols, obviously memang nampak bayang-bayang tangan & kuku dia..

Rate

1

Follow Us
tak pernah & tak nak jumpa.....

ingatkan pengalaman momod sendiri, tapi bila baca part 'woha'  jer tau dah, si mamat hamka punya cerita.

Rate

1

pernah beberapa kali, dan kalau boleh taknak dah...

Rate

1

pernah tapi tak nampak rupa. kali pertama dalam bilik tidur dia tegak setempat kat penjuru macam lembaga hitam menyerupai orang. satu lagi dia berdesup ikut kereta masa dalam hutan. semua ni kejadian hari malam la pukul dua tiga pagi macam tu

Rate

1

Pernah face to face

Satu tu bola api time kecik2.
Lagi satu ponti time drive hiway tgh malam...perasaan seram tkde cuma pelik menatang apo melayang2 folo keta aku malam2..time dia dah fly tingkap kanan aku nk tengok muka dia..tupp dia hilang..hnya kain2 melambai2.

Nau'zubillah..xnak jumpa lagi.

Rate

1

manusia berperangai hantu selalu je jumpa

tak pernah jumpa hantu lagi..
teringin sangat nak jumpa..

Tak pernah nampak. Tapi pernah dengar suara nenek tua panggil nama I. Sbb kan dulu I kerja malam. So terdengar suara tu kul 10pm. Selalu dengar footsteps malam2 kul 2pagi kat tempat kerja. Bila pusing, takde org pun. Banyak kali kena.
And selalu rasa ada org memerhatikan I dari jauh.

For your info. That workplace yg I kerja malam tu, dulu swampy area and bekas tapak tanah kuburan. Anyway, it's at Singapore daerah kaki Bukit. I pun dah berhenti and kerja tempat lain office hours. Really, that voice was so eerie.

Rate

1

I outdoor babe. Gitoh sooo perkara sebegini selalu encounter. Tp selalunya dalam keadaan tak pasti ada 1 trip ini ke g7 punya gunung  g7 ni 7 gunung tertinggi di semenanjung.

Soo biasala ek gunung sebegini selalu kena overtime. So ada 1 hari tu kena overtime pukul 11 masih atas track lg. Dalam lingkungan 2 jam gitulah nk sampai.

Bertiga masa tu. Ada la yg dpn n belakang tapi berjarak tak jauh, tapi tak nampak.

Sekali suluh2 dpn nampak pulak benda bertenggek tetengah jalan. Mcm you lah jalan pulaj sempit. Kalau lalu mmg kena selisih bahu sungguh. Haih nak taknak tunggu jugalah haha.

Sampai la yg 4 org belakang sampai. Bila suluh dpn eh dah takde benda tu. Lepas tu teruskan jelah jalan mmg redha. Cause takleh nak buat apa. Hutan mmg hutan banat. N kat sini ada beberapa kes hilang. N ada yg hilang tak dijumpai sampai sekarang.

Tu salah 1 lah kan. Kadang2 day trip pun masalah especially kalau dh maghrib pun masih berjalan lg. Time tu mula la rs mcm belakang ada org. Padahal takde.

Rate

1

Themilo replied at 12-9-2018 05:14 PM
meols pernah juaa jumpa hantu, so far dah 4 kali.. first time jumpa hantu bola-bola api, bila tegu ...

Bola2 api i pun pernah tapi ni di jaman2 i remaja. So masih tak banyak pengalaman. Memang terketar2. Masa ni program burung hantu. Masa ni kitorang dibekalkan wisel so naik senak dada meniup cause i almost nak pengsan dah tgk bola2 api tu ulang alik dtg pergi.

Nak jd cite kat tmpt i ditempatkan tu ada pulak 2 tunggul kayu serupa nisan kat kubur. Alahai dah rasa mcm duduk tepi kubur hahah! Imaginasi bila dah takut mcm2

rospinki replied at 12-9-2018 06:20 PM
Pernah face to face

Satu tu bola api time kecik2.

Melayang ni i pun ada pengalaman. Haish banyak pulak pengalaman haha.

Balik dr day trip menggunung. P la makqn ikan bakar kat bagan lalang. Masa tu tgh cite psl arwah Sosilawati jutawan kosmetik yg kena bunuh tu dlm keta. Skali eh eh waze mcm rosak duk la bwk pusing dlm ladang kelapa sawit. Last2 br jmpa jalan.

Balik dr makan tu dlm jam 10+ malam kwn drive. I duk sebelah.

Tiba2 ada kain sekonyong2 melayang dpn windscreen. I punya terkejut tergamam. Kwn i pun diam. Lg 2 org belakang tido.

Lepas nampak tu i terus menangis sebab takut sangat2.

Kawan i seorang tu macam magnet benda2 ni. So rezeki kitorang la pasal dia mmg travel buddies. Haha mmg kemana2 selalu bersama.

Rate

1

Edited by KILL_NANCY at 12-9-2018 09:23 PM

pernah mod.

satu hari, petang lepas asar.saya balik dari tempat kerja.masa tu sewa flat buruk je.masa dah sampai kat daun pintu depan rumah saya rasa semacam tak kena.bunyi suara perempuan ngilai dalam rumah.saya pun tak berlengah lagi masuk kunci dalam tombol pusing, 'tap'.terus masuk.

dah masuk rumah lagi kuat bunyi dia mod oiiiii.dia mengilai bukan kat bilik saya.tapi bilik sebelah bilik saya.

AHHHHHHHH .... AHHHHHHH .... SAYANG ..... AHHHHH

itu macam dia ngilai.saya terus terajang pintu bilik tu.dah bersepai kaki je keluar.pintu tak bukak.saya tendang atas sikit kat tombol pintu tu.pintu terbukak luas.

NAHHHHHH .... PONTIANAK JANTAN MENGAWAN DENGAN LANGSUIR BETINA ....  cover set semua dah tanggal.dua2 penuh selulit.saya jerit, maki hamun secukup rasa hantu setan tu.tarik pontianak jantan tu, saya terajang badan dia.masa tu saya out-meter.weng habis.saya pulak masa tu kena histeria.saya tumbuk muka hantu jantan tu macam tumbuk tilam wooo.saya tarik rambut dia, saya heret keluar, bogel2 dia saya tendang keluar.

yang hantu betina lak sibuk nak sarung aksesori dia, malu konon.saya tunjal kepala dia.dia tak sempat nak pakai bra pasaraya hari2. dengan dia2 pun saya tendang keluar.kira macam proses cuci rumahlah.dua2 ekor hantu tu saya tendangkan keluar.saya maki secubit rasa terus saya tutup pintu.habis beg dia saya buang kat luar dengan baju2.

yang tak bestnya, hantu jantan tu mengawan atas toto saya!!!! sunneyyyy!!!! dia ambil toto saya dalam bilik saya.wara pundek hantu2 itu.lepas saya dah pulih, dah cuci toto tu balik, dah seman(seyman) rumah tu.esok saya balik pintu depan lak kena kopak.rupa2nya hantu jantan masuk kejap ambil baki barang2 dia.sempat musibat tu culik charger nokia saya.

begitulah cerita saya berperang dengan dua ekor hantu.fuhhhhh~~meremang bukan?

Edited by Dollyzzzz at 12-9-2018 10:28 PM

Jiran saya tinggal rumah dia lari gitu je anak beranak lepas anak bongsu kena rasuk terukkk...tepat 12 malam kena smpi subuh... Polis dan ambulance dtg sbb smpi cederakan diri sendiri.. Rumah banglo okayy... Tak tau lah apa sbb smpi jadi gitu.. Best part nya saya la kena ngadap rumah tu hari2..
Pencuri pun tak berani masuk umah tu.. Tahap angker nya smpi takde org berani pulihkan.....depa kata dah jadi port imigresen puak2 tu pulakk..
Ada la sesekali terlepas kawasan singgah umah kita..tu yg tak bestnya ... Jalan penyelesaian nya kita kena buat amal dalam rumah.. Supaya benda2 mistik ni tak mengganggu..mmg surah al baqarah non stop kat umah ni.. Dan juga amalkan taklim rumah...

Rate

1

Penah nampak 2 kejadian berturut-turut. Tp memandangkan meols blur satu mcm....x sempat rasa takut.
Nmpak la terawang2 xde kaki, bila da dekat...eh ade kaki rupanya...so xde la rasa apa. Wpon yg terawang2 tu mengendong sebungkus baby kain putih. Tegak kejung. Hahaha....igt balik...untung jadi org blur ni.

Rate

1

Edited by makita at 12-9-2018 11:17 PM
KILL_NANCY replied at 12-9-2018 09:16 PM
pernah mod.

satu hari, petang lepas asar.saya balik dari tempat kerja.masa tu sewa flat buruk je. ...

Hahahah AHHHHHHHSAYANG AHHHHH SAYANG ha part ni mmg seram