CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] Pernah Jumpa Hantu?...

Tak pernah dan tak nak jumpa langsung

Penampakan tak pernah lagi, dengar suara pernah.
Masa tu aku nak masuk tidur dalam pukul 11pm+.
Tengah sedap sedap baring, tiba tiba aku dgar suara
perempuan menangis mendayu dayu. Perlahan je tangisan tu.
Kedudukan katil aku tepi tingkap, waktu tu aku terfikir.
Nak intai ke taknak, nak intai ke taknak. Lepas beberapa
minit, aku ambil keputusan utk tak intai. Kemudian suara
tu pun berhenti, aku pun pejam mata dan tidur.

Rate

1

Pernah..diganggu jin..smp nak tido tutup lampu pun fobia..skrg alhamdulillah dah ok..myb sbb dah jd mak2,perasaan takut tu dah kurang..hehehehe

Rate

1

Tak pernah tengok hantu melayu seperti pocong, langsuir, kak ponti dll tetapi....

Pernah dulu masa kecik, ntah umur berapa tapi sampai sekarang masih ingat dan mmg akan ingat sampai bila-bila kot..

Masa tu demam, memang xlarat nak bangun.. So lepak je depan tv. Malam masa tu. Rumah kampung, xde siling, so rumah camni akan ada lubang2 angin tau, dan lubang paling besar dekat kayu bentuk segitiga tu..

Masa tu mak jer ada kat rumah tapi xde dekat dengan aku. Tak tau duk kat mana. Masa tu duk layan cerita, malam jumaat akan ada movie omputih. Ngah layan tu rasa macam lain jer, macam pusing2 jer kepala ni, heran jugak tiba2 jer..

Tengah telentang depan tv tu, mengiring la sbb kepala xselesa, masa nak telentang semula tu, terpandang la kat lubang tu ada binatang berupa BERUK yang besar sangat. Masa tu binatang tu tak tengok aku tapi dah macam nak berpaling, nanpak bontot dia kaler merah...macam babun..hihi..

Aku punya terkejut sampai panggil mak aku, mak aku datang cakap BERUK BESAR, BERUK BESAR... sambil tunjuk kat atas, aku still nampak, tapi mak aku tengok dia cakap xde pun.. aku cakap la tu BERUK BESAR BONTOT MERAH... mak aku cakap xde, tapi dia p tampaq mulut aku sebab cakap xsenonoh..hahaha sakit kot.. lepas tgk semula dah takde..

Sampai sekarang aku masih tertanya-tanya apakah benda tu, adakah memang binatang atau jelmaan. Allahualam..

Rate

1

tak pernah nampak...tapi merasai kewujudannya hehehehe

Edited by Aquagurlz at 10-4-2019 04:19 PM

Ni jd masa zmn u.duk satu bilik 2 org.n roomate jenis tidoq x leh buka lampu. So lyn jelah. Ada satu mlm ni. Batuk non stop then terjaga dr tidur sbb nk minum air. Masa tu dlm pkul 3 ke 4 pg. Then terperasaan mcm roomates terjaga.toleh p tngk ktil dia perasaan mcm dia dul tngk kat sye tp kpla dia mcm mkin kebwh.then seram punya psl trus bca surah yg thu n tidur berselubung selimut.tp x sure lah yg nmpk tu mmg hantu o just byngan mata sbb duk fikirkan takut ternmpk bnda tu.. waallahualam

Rate

1

Follow Us
Tak pernah nmpk (Alhamdulillah takde sixth sense yg ini) but pernah dengar. But maybe bukan dengar hantu cuma auditory hallucination aje sbb tengah demam panas masa tu.

Dengar tapak kaki berjalan2 atas lantai lino around me padahal sorang2 kat rumah masa tu. bukak mata tak nmpk apa2, tutup mata balik and tidur and then terjaga sbb dengar tapak kaki lagi. Sbb masa tu tgh demam, I couldn’t care less diaorang nak jalan ke berkawad ke jumping jack ke, as long as diaorang tak kacau pegang2 😂

Rate

1

Pernah jadi tapi tak pasti la mimpi ke atau betul2 penampakan...tak silap mase tu form 4 musim raya..ade saudara jauh datang menziarah..patutnye malam tu sepupu tidur skali dengan aku dalam bilik dan aku memang masuk tidur awal malam tu.
Tengah malam terjaga, toleh sebelah kiri sepupu ade tengah tidur baik punye. Tapi pelik sebab dia kelubung(selimut) sampai kepala padahal malam tu aku rasa panas kot. Niat kat hati nak bagi selimut aku punye kat dia konon kesian nye la sejuk sangat dia ni. Tangan nak sentuh bahu dia dah nak kejut kot2 dia demam tapi x jadi sebab takut kacau dia tidur. Lama aku tenung dia, sempat lagi fikir tinggi juga ek dia ni..haha..
Siap ingat lagi bertapa tegangnya selimut putih yang dia pakai sampai nampak lekuk2 bentuk jari kaki pada selimut dia. Lepas tu aku mengiring ke kanan tengom jam dah pukul 2.10 pagi. Masa tu rumah aku pakai jam radio yang kalau dlm gelap memang terang nombor jam tu menyala merah. Terkebil-kebil kejap, mengiring balik ke kiri, eh dah takde sepupu aku tadi..malas nak fikir aku terus sambung tidur balik..
Pagi esok baru tahu rupanye aku tidur sorang je dalam bilik semalam, sepupu tertidur kat sofa layan tv. masa tu la baru rasa meremang...

Rate

1

KILL_NANCY replied at 12-9-2018 09:16 PM
pernah mod.

satu hari, petang lepas asar.saya balik dari tempat kerja.masa tu sewa flat buruk je. ...

tak dapat kredit lagi.

punyalah seram, suspen, brutal cerita ni.sampai hati.

Comments

bukan hantu pun...  Post time 12-4-2019 08:09 AM

rumah aku kat kampung, ada sebuah bilik yang sesiapa pun tak berani nak tido waktu malam. Kalau siang, ada la masuk bilik tu.  Kalau balik kampung ramai-ramai pun semua sanggup tido bergelimpangan di ruang tamu, dan mana-mana tempat terbuka asalkan bukan dalam bilik itu. aku pernah sekali tertido dalam bilik tu. dan itu la kali terakhir aku tido situ. Kejadian yang berlaku, semasa tengah tido, ada makluk besar, hitam, gelap, berbulu datang. aku tak ingat apa yang berlaku, aku terjaga. takut sangat2.. tapi kaki tak mampu nak bangun dan keluar dari bilik itu.

tak sampai seminit aku tertido semula, datang lagi... kali ini aku terjaga dan ku gagah juga bangun dan keluar masuk kelambu mak aku..

kat rumah sekarang, selalu dengar bunyi tolak perabot, tumbuk sambal, bertukang, syiling/guli bergolek2.. sibuk betul diorang macam ada kenduri kendara. waktu siang pula tu. Rumah jiran sebelah rumah tak berpenghuni..

beberapa thn lepas ada org nk sewa selepas lebih 6 thn kosong. maka owner dia panggil ustaz, buat doa selamat. Sejak tu setiap malam anak kecik aku meraung. walhal tak pernah menangis. sebelum2 ni tiap2 malam dia lena tak sedar diri..

ok, sekian, pengalaman yang tak berapa menyeramkan.

Rate

1

pengalaman yang masih ingat, yang nampak depan mata.. masa form 1.. masa tu hujung minggu, ada ceramah ustaz jemputan dari luar sekolah. ceramah habis lewat masa tu.. tak silap habis dalam pukul 10.

lepas habis ceramah, student senior masa ni ramai yg dh jalan balik asrama.. majoriti yg tinggal junior2 untuk sambung solat isyak (ceramah mula lepas maghrib). masa ni aku dapat solat kat saf depan & betul2 depan tingkap.

masa ni imam baca surah panjang.. masa tgh solat tu, mata ni macam tertarik nk tengok luar tingkap. tak semena-mena tertumpu kat satu objek kat tepi blok asrama.. tinggi.. selubung warna putih (bukan pocong kot sebab takde ikat kt atas).. kebetulan masa ni imam dah rukuk.. so aku pun ikut rukuk.

lepas bangun semula je, sambung pandang kt luar.. benda tadi dh hilang.. tapi waktu ni innocent lagi.. tak terpikir pun benda tu hantu.. duk bayangkan dak2 senior tadi yg dah balik asrama saje nk prank.. buat piggyback dan selubung pakai kain cadar putih..

tapi bila dh senior.. tibe2 recall balik nk cek tinggi 'benda' ni. masa ni baru aku rasa 'benda' tu legit. mustahil org buat piggyback setinggi tu.. sah aku dh terkena ..

p/s: moral of story, masa solat sila tumpu tengok tempat sujud.. jgn gatal2 tengok luar tingkap.. ternampak apa2 tak tau haa...

Rate

1

Pengalaman sendiri dan bukan cerita orang.

Kat rumah i dulu seram sikit. Selalu je kena sakat tapi takat dengar bunyi mengusik2 camtu je. Contohnya macam orang tengah main keyboard tengah2 malam, bunyi sayu2 je tapi jelas. Sampai lah masa form 4, i duduk sorang2 kat rumah. Masa tu asar hampir ke maghrib. I keluar bilik nak ke dapur, pastu ada satu lembaga hitam besar, bertubuh sasa yang pastinya bentuk badan macam lelaki. Tinggi hampir nak cecah syiling, keluar dari ruang rehat terus masuk ke bilik parents i, tembus dinding camtu je. Tergamam weih masa tu. Tapi i kuatkan hati kata mungkin perasaan je. Masa ni memang shaking habis kaki, terus masuk bilik balik.

Lepas beberapa minggu tahun yang sama, nampak penampakan susuk tubuh hitam macam perempuan tengah berlari kat dapur. Tinggi jugak tapi kurus sikit berbanding yang sebelum tu. Lepas i nampak yang kedua ni baru i cite kat mak i, dan barulah mak i bukak cite rupanya masa kecik2 dulu pun i selalu je nampak, tapi nampak yang macam orang pakai telekung solat, asyik duduk je. Setiap kali nampak, i  akan panggil mak tapi bila tengok, mak i tak nampak apa pun. Sekarang dah besar dah tak nampak mungkin sebab banyak dosa hehehe

Tapi tak tahulah nenek i pun ada kata dulu2 pun masa ayah i kecik selalu je nampak aneh2 macam orang berjubah terbang. Duduk panggil2 nenek i kata tu ada orang terbanglah hahahaha. Weols bukanlah jenis yang ada sixth sense tu boleh nampak semua benda kat alam lagi satu.

Apa pun, i tetap bersyukur ye sebab mata i berhijab sampai sekarang. Imej dua makhluk yang pernah i tertengok tu pun masih lagi terbayang2 sampai sekarang

Rate

1

Pernah nampak sekali..... xmoh lg lar

Sekitar 1987... baru kawin setahun.  Balik kg di kluang dr kl.  Masa ni hiway ke selatan baru siap sampai pagoh. Lepas jer area sri lalang ada jirat cina. Kwsn ni paling anker di kluang. Org selalu avoid ... masa tu, lps jer sri lalang kira2 12 tgh mlm. Hujan pulak renyai2.... lalu jer area tepi jirat tu, nampak terang giler, ada kete.  Nampak
pengantin tepi kete siap ngan gown & lelaki oakai tuxedo. Yg pengantin lelaki payungkn bride kat tepi ketr tu. Dah tu ada sorang tgh melutut as if tgh tukar tayar & ada sorang pegang hurricane lamp besar serta payungkn yg tukar tayar tu.

At first aku igt, betul2 org. But bila dah dekat, aku nampak jelas muka pengantin lelaki tu warna cam kelabu & bukan cam muka manusia. Camne nak explain ye, kulit dia mcm texture kabus gitew...korang imagine lar sendiri.

Dah lps tempat tu, aku tanya husband dia nampak ke apa yg aku nampak. Dia kata dia xnampak apa2... sampai rumah, aku citer kat bpk aku. Bpk aku kata xhairan sbb kwsn tu memang byk org jumpa ..... but niw dah ok dah sbb gomen buat jalan baru so org dah xlalu tepi jirat tu betul2....

Rate

1

Akak X pernah jumpa hantu. ..kadang2 teringin nak jumpa. ...

Semalam teman.adik pergi ke kubur arwah suaminya dan arwah anaknya di tempat yang jiran dengar suara libasan/sebatan dan lolongan  tu...terasa teringin nak dengar bunyi2 tersebut tapi keadaan kawasan perkuburan tu sangat tenang dan tidak menyeramkan. ...area perkuburan tu sangat luas dan berbukit2. ..kami pergi menuruni kubur2 di kawasan  yg berbukit2. ..akak sempat meninjau sorang2 dan baca tulisan di batu nisan kubur2 yg lain sambil membaca al fatihah untuk semua kubur2 yg akak lawati sementara adik dan anak2nya berteleku membaca doa di kubur arwah suaminya

Semasa pergi ke kawasan kubur anak adik ....akak terasa sangat2 sebak tiba2. ..akak baca beberapa nama yg tertulis di batu nisan. ..entah knp rasa sebak yg tak terhingga. ..dalam hidup akak ni kali.ke 3 seumur hidup akak melawat kubur. ..

Sambung lagi...perasaan sebak akak adalah bila akak fikir apa akak akan bawa bila mati nanti. ...apa kah yg terjadi pada semua yang telah mati tu...dan awalnya mereka ni mati dulu dari akak dan manusia yg masih hidup..sebab ada yg mati tahun 2016 lahir 2016.....tu yang akak fikir

Sambung lagi tentang topik hantu. ..

akak rasa nak marah sangat dengan jin pontianak yang mengganggu anak sedara akak (anak adik no.3) yg berumur 6 tahun..perempuan. .

ni diceritakan oleh adik akak no 2 yg melawat adik akak no. 3 dan bermalam di rumahnya selama 3 hari. .

Rumah adik akak no 3 ni hujungnya adalah hutan ..rumah sebuah2...pintu2 rumah ni adalah konsep sliding door. .pintu kaca dan bukan pintu kayu. ..tiada satu pun pintu masuk rumah ni pintu kayu kecuali pintu belakang bahagian dapur. ..ada 2 pintu utama ..pintu kaca sliding. .jadinya pintu2 ni langsir x tutup habis. ..

Masa adik no.2 tidur disatu bilik yg disediakan  tu kebetulan anak adik no.3 yg lain bgtau. ..aunty jgn tidur bilik tu sebab adik (anak yg umur 6 tahun..adik bongsu depa) nampak ada makhluk lain tepi tingkap tersebut. ..jadi adik no.2 rasa seramlah dan tolak tidur di bilik tersebut. ..

Adik kata lagi ada satu bilik tu pintu sentiasa terbuka walau banyak kali dia pergi tutup sebab bilik tu berhadapan dengan dapur ...dia rasa seram bila nk pergi ke dapur. ..hehe (ni dia seram setelah tahu cerita. .kalau x sebelum tu x de seram kut. ..mengada betul. .

Bila adik no.2 tanya asik no.3. .betul ke apa yang dia dengar. .adik akak no.3 kata mmg pun ...anak dia mmg nampak ada perempuan yg dia panggil kakak. ..tapi dia x pernah nampak. .

Katanya anak bongsunya tu selalu tidur lewat bercakap sorang2 di ruang tamu ...dia tidur dulu sebab x sanggup nk tunggu. ..adehh. .

Ada satu hari katanya dia dengar anaknya tu asyik bersembang seronok pukul 2 pagi. .dia terbangun dia tinjau ruang tamu tengok anak nya bersembang sorang2 dia tanya..

Emak:.."Adik cakap dgn siapa tu? Kenapa x tidur lagi?

Anak : "emak ni ganggu lah ..tengok kakak dah lari ..

Emak : "kakak mana?..adik sembang apa?

Anak :." Kakak tu kata dia dah mati sebab eksiden motor. Muka kakak tu buruk sebab dia eksiden dulu.  

Emak:" kakak tu pakai mcm mana?mcm mana dia lari?

Anak:" kakak tu pakai macam.emak.pakai kain telekung nak sembahyang tu lah.  Dia lari tembus pintu tu..sambil tunjuk sliding door. ..kenapa emak ganggu adik tengok kakak tu dah lari. .

Sambung lagi...

Kata adik no 2 lagi..satu hari tu depan mata dia anak adik no.3 pegang pisau dia ambil dari dapur dia kata pada emaknya. .

Anak: " emak tengok ni (sambil letak pisau kat leher mcm nak kelar) ..kakak tu tunjuk kat adik mcm ni...dia potong leher dia dengan pisau ..darah banyak keluar adik nampak "

Adik akak no 2: Teh (bukan nama sebenar )..apasal ko bagi anak ko pegang pisau macam ni???..terus dia ambil. .

Anak:"tengok kakak tu dah lari bila orang kacau. .

Adik no.2:" Teh..ko pergi lah berubat. .takut hantu tu ajar bukan2. ...

Lepas adik akak cerita pada akak terus akak call mak dan abah. ..hehe suruh bantu  berubat ke ustaz...ni.semalam.akak call...hehe. .takut nanti pontianak sundal tu ajak anak sedara akak masuk hutan..naya. ..

Rate

1

smlm baru mimpi cik ponti....hahahahammpehhhh

Rate

1

creta ni dalam lebih kurg 4 thun yg lepas....penah ada penampakan di dalam bilik...bilik saya bila ttup lampu memang x gelap sepenuhnya..boleh nampak bentuk setiap satu2 benda tu yang ada dlm bilik..

satu malam tu..dalam pukul 2 - 3 pagi..saya trjaga dan nmpak satu kelibat lelaki sedang mmbongkok di tepi katil tgh renung saya tido...jarak sedepa ja  kot muka dia dgn muka saya...wlaupun muka mcm lelaki biasa yang xmngerikan..tapi trkejut yakmat dan bila brkelip mata skali buka dah x ada..tapi trkesan la sampai bgun trcari2 kelibat tu..nsib la penampakan tu x ngeri..leh smbung tdo dgn aman2..

tapi bleh bayang lagi fizikal penmpakan tu smpai skrng..tak tau la hantu ka atau mimpi

Rate

1