CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] Pernah Jumpa Hantu?...

Sambung lagi...

Kata adik no 2 lagi..satu hari tu depan mata dia anak adik no.3 pegang pisau dia ambil dari dapur dia kata pada emaknya. .

Anak: " emak tengok ni (sambil letak pisau kat leher mcm nak kelar) ..kakak tu tunjuk kat adik mcm ni...dia potong leher dia dengan pisau ..darah banyak keluar adik nampak "

Adik akak no 2: Teh (bukan nama sebenar )..apasal ko bagi anak ko pegang pisau macam ni???..terus dia ambil. .

Anak:"tengok kakak tu dah lari bila orang kacau. .

Adik no.2:" Teh..ko pergi lah berubat. .takut hantu tu ajar bukan2. ...

Lepas adik akak cerita pada akak terus akak call mak dan abah. ..hehe suruh bantu  berubat ke ustaz...ni.semalam.akak call...hehe. .takut nanti pontianak sundal tu ajak anak sedara akak masuk hutan..naya. ..

Rate

1

smlm baru mimpi cik ponti....hahahahammpehhhh

Rate

1

creta ni dalam lebih kurg 4 thun yg lepas....penah ada penampakan di dalam bilik...bilik saya bila ttup lampu memang x gelap sepenuhnya..boleh nampak bentuk setiap satu2 benda tu yang ada dlm bilik..

satu malam tu..dalam pukul 2 - 3 pagi..saya trjaga dan nmpak satu kelibat lelaki sedang mmbongkok di tepi katil tgh renung saya tido...jarak sedepa ja  kot muka dia dgn muka saya...wlaupun muka mcm lelaki biasa yang xmngerikan..tapi trkejut yakmat dan bila brkelip mata skali buka dah x ada..tapi trkesan la sampai bgun trcari2 kelibat tu..nsib la penampakan tu x ngeri..leh smbung tdo dgn aman2..

tapi bleh bayang lagi fizikal penmpakan tu smpai skrng..tak tau la hantu ka atau mimpi

Rate

1

tak pernah jumpa hantu tapi pernah berjumpa kain putih melayang2 masa guthrie highway baru siap masa tu pkul 2 pagi balik dari keje...tak tentu arah nak baca apa

Rate

1

Dulu mse zaman skolah, kerap ase kene tindih smpi susah nak bernafas, nk bgun. Baca ayat kursi, al-fatihah siap dgn 2 kalimah syahadah...bru ase xsesak nafas da. Bila bgun dan sedar..xde plak ase seram ke ape, cume muke ase bepeluh sket.

Ade skali tu ase mcm nmpk hantu, tp mcm dlm mimpi. Mcm dalam separa sedar je. Nampak sorg nenek tua kt tingkap bilik. Bile nenek tu mcm perasan i tgok die, trus die tnjuk kn lg rupenye. Masa tu otak pikir nak kalih bdn ke arah bertentangan, xnm tgok da nenek tu. Tapi badan xleh gerak2. Sudahnya, pejamkan mata pastu baca la ape2 yg terlintas kt fikiran.

Xtahu lah tu mainan tido sahaja atau mmg btol2 kene tindih. Zmn skola dlu mmg kerap gak la kena. Tapi xpnah cite pun kt mak walau skali. Sbb selama hidup kt muka bumi ni xpnah lg nmpk penampakan hantu dan sebagainya.

Masa form 2, i duduk membesar dengan family angkat. I ikot family angkat pindah rumah. Masih dlm satu negeri dgn family kandung i. Tem tu kul 1 pg or 2pg..i tgah study dlm bilik sorang2. Tgah2 study tetiba dengar mcm suara baby menangis sayup2...

Rate

1

Kali pertama hingga kali ketiga, memang betol dengar suara baby nangis sayup2. Tem tu dok pikir kwsan perumahan ni baru lg. Jenis.perumahan dlm kawasan kebun. Rumah yg i duduk ni baru bina so tingkap bilik i menghadap ke kebun tuan umah. Setahu i, xde jiran2 yg ada anak kecik atau baby. Habis kecik pun dlm 2-3 tahun. Sbb kan cuak dgar suara baby tu, trus tarik selimut. Lampu pun xtutup sbb takot terpandangkan kt tingkap. Xnak cari pasal. Tem nk tido tu, terdengar lg bunyi suara sayup2 tu..tp kli ni lain sket bunyi nye. Dgar btol2 baru tau tu bunyi ekzos motor tp dr tmpt yg sgt jauh. Ase tertipu pun ye.

Form 3 pindah duk dgn family kandung. Lepas pindah tu la baru merasa kene tindih2 ni. Xtau la mmg btol kne tindih atau mainan tido je. Hal ni xpnah cite dgn sape2 pun. Mgkin xnk kongsi sbb takot ade yg kte tu mainan perasaan je walhal mmg ase real sgguh tem kene tu. Wallahualam...

Rate

1

Follow Us
Tak pernah jumpa dan nerdoa tak mau jumpa. Baru2 ni ada ustaz offer untuk bukak hijab mata i. Tapi dia kata 3 bulan baru blh tutup. I terus tak mau, bayang kan klu masuk toilet mcm mana. Dok nampak adehhh. Tapi i pernah dengar lah orang memgaji al quran jam 3 pagi. Padahal waktu tu semua orang tidur. I and a few friends tgh belajar kat bilik study sebab masa tu, i final semester kat matrik. Mujur lah dengar saja, klu nampak sekali maunya demam seminggu.

Rate

1

Tak pernah dan tak nak jumpa... Dulu2 masa terdengar suara mengilai pon dh cukup seram.

Rate

1

Pernah jumpa cik ponti. Masa tu malam naik kereta berdua. Masa drive tu takda satu keta pun dan muncul cik ponti terbang melintas. Kira mcm dia terbang kearah sebelah sana jadi aku nmpak dia time terbang tu.

Time tu kereta aku dh kedepan nasib baik dia tak duduk atas bumbung. Tp org sebelah org aku tak nampak pun.

Seumur hidup tak pernah jumpa tp tula sekali.

Rate

1

Tak pernah jumpa. Bekas jiran pernah bagi tau drg nampak 2 kelibat hitam selalu duduk kat tunggul pokok depan rumah dan bebola api keliling rumah. Tu pun dia bagi tau lepas kami pindah. Ntah nak percaya ke tak sebab satu keluarga tak pernah nampak.

Rate

1

meols byk 'experience' dgn makhluk halus ni.
-masa meols umo 5 tahun, time megrib, meols nmpk makhluk tinggi badan berbulu hitam, mata merah, tgh tgok meols. masa tu di kampung. masa tu meols pelik, apa benda tu. itu mmg ingatan meols pasal makhluk hitam tu. dah besar baru tahu, itu 'h**tu raya'.
-semalam ank buah meols pegang tangan meols, tunjuk atas katil... "itu siapa mak teh, adik takut makteh" ank buah tu umo 4 tahun... atas katil tu mmg  TAK DA siapa2 dan katil tu jarang ada org tdo.. meremang meols rasa semalam.
-masa duduk asrama, ketua dorm pergi tolong budak kne rasuk. meols satu bilik dgn ketua dorm. lpas ketua dorm tu balik, dia terus tdo. tbe2 meols dgr byk bunyi pelik2, bila meols cpat2 naik atas katil, cpat2 pejam mata... meols rasa benda tu naik sekali atas katil... esoknya ketua dorm pon bg tahu, benda tu dtg kacau dlm mimpi... 'makhluk' tu marah ketua dorm tu mcm tu la, tp meols kne tempiasnya sekali.
-meols rajin study mlm2, masa tu pkol 12 tgh malam, semua kwn meols dah tdo... meols bau limau kasturi masa tu... pelik... tingkap bertutup, mne dtg bau tu... terus meols tdo.. takut... tp meols taw.. kalau bau pelik2 tu.. makhluk tu ada dekat dgn meols...
-pernah kwn meols nmpk, cleaner yg tgh menyapu sampah mlm2 x da kaki.. yg ni serius seram.
-rumah meols ni mmg keras. dlm bilik meols terutamanya. byk sgt kejadian mistik nk diceritakan. baru2 ni pengamal perubatan islam dtg nk tgok bilik meols, mmg ada 'makhluk' tu duduk kat atas almari meols da lebih 10 tahun mcm tu... duduk mencangkung, bju putih, rambut panjang... meols mmg da taw something wrong dgn bilik meols, cuma x terfikir nk panggil org dtg... 'makhluk' halus ni, kalau kita jaga hubungan dgn Allah, kurang sikit gangguannya.
-masa kakak meols berubat juga dgn pengamal perubatan islam, mmg ada 'makhluk halus' yg menempel dekat kakak meols... masa pengalamal perubatan tu berdialog dgn makhluk halus tu, makhluk tu ckp dia x suka meols, sbb meols ganas dan garang mcm tu... meols x taw nk happy ke nk sedih... blur kjap...
-patut kucing meols garang dan selalu keluar kuku... sbb kucing meols ni selalu nmpk makhluk tu dlm rumah... lpas berubat alhamdulilah semua dah okay..
banyak lagi pengalaman meols sebenarnya... tp ni yg meols ingat.

Rate

1

Meols klik pada Tidak Pasti sebabnya, dua kejadian ni berlaku waktu zaman kecik kecik dulu. Tak tau tu imaginasi je ke atau apa?

First incident waktu umur dalam 5/6 tahun kat rumah moyang di kampung. Dari hall rumah tu, meols tenung luar pintu. Nun kat rumah jiran sebelah sana tu, nampak lembaga putih, rambut panjang sampai betis (berjalan membelakangkan meols). Dia jalan terhencut hencut gitu. Sampai skrg meols boleh bayangkan.

Secondly, kat rumah nenek. Rumah dolu dolu ni kalau perasan, ada lubang udara yang design macam macam. Kat rumah nenek tu, dia ounya design macam kelopak bunga. Waktu malam tu, di dapur, meols pergi tolong buatkan susu adik. Waktu tu umur 9 tahun. Pi gatal tengok kat atas di  luar, (thru lubang udara tu) dan nampak kain putih tengah terbang. Dalam hati terdetik; mende tu? Cecepat naik atas, tapi tak bagitau mak  sebab takut dia risau hehe

Rate

1

Intan vote jawapan lain sbb x nmpk real cuma mcm byg2.
1_masa suk asrama sek.time supper beratur utk amik minuman ternmpk makhluk hitam mcm bayang2 tgk menyeringai.ada 3/4 kwn2 gak yg nmpk.
2_masa ikut kem biro tata negara kat terngganu.mlm dlm kul 9 lebih tgh dgr kursus ternmpk bola api duk terbang.kem plk dlm kawaasan terpencil mcm utan skit.terus facilitator tutup pintu bilik.

Rate

1

3_time dah besar.intan biasa suka bngun tgh mlm nak membuang.bilik tido intan bertentang dgn pintu bilik abg intan tido.satu ari intan bngun mcm mamai gitu tertengok bilik abg intan.kebetulan pintu bilik dia x tutup.intan ternmpk dia tido.so masuk bilik ayaq buat apa yg patut.tiba2 intan teringat yg abg intan kj mlm.abih la intan dah terkena.nasib dia x tunjuk muka hodoh dia.

Rate

1

Aku biasa dihidangkan dengan bunyi-bunyian je.
Tapi pernah la encounter 2x penampakan.

Penampakan 1
Masa arwah pak andak aku sakit. dia terlantar dekat hospital sebab barah otak masa ni.
Arwah ni orangnya bongkok. Masa arwah sakit tu, aku akan nampak bayang menyerupai dia buat lintasan dekat tingkap rumah aku.
rumah aku masa tu masih belum banyak renovate.
TV diletak dekat tingkap, Means, kalau ko tengok TV, ko akan direct mengadap tingkap.
Tingkap nako 2 set. 1 set ade 3 part. so ade 6 part tingkap nako di situ, memang luas la.
Aku masa tu form 1, aku sekolah petang so malam2 memang berjaga tengok TV.
Biasa dalam jam 11-12 gitu semua dah tido, aku akan nampak bayang bongkok mcm pak andak aku melintas kat tingkap nako tu, tapi laju dan smooth sgt bayang tu bergerak. sekali lintas untuk pergi ke rumah arwah ( rumah dia belakang rumah aku, dan memang kena lalu area tingkap tu).
dlm 10-15 minit kemudian, bayang yg sama akan patah balik.
setiap malam aku akan nampak bayang tu melintas.
tapi memang sah la bukan pak andak sbb dia tengah terlantar masa tu.

Penampakan 2
Aku selalu tidur dekat ruang tamu, sebab dalam blik aku selalu dengar bunyi2.
ade satu malam aku tidur ruang tamu mcm biasa.
abang sulung aku pun tidur ruang tamu malam tu.
lampu ruang tamu memang tak tutup.
sekali masa tengah tidur aku terjaga. mata aku automatik pandang arah tingkap sebelah aku,
sekali ade makhluk hitam besar manusia tengah  melekap kat tingkap tu.
dengan mata merahnya. bila nampak tu aku terus toleh kiri nak panggil abang aku.
masa tu jugak benda hitam tu melompat ke arah aku, then terus suara aku tak keluar.
Terus hilang benda tu tp aku pulak yang tak boleh nak bersuara, nak baca surah semua sangkut.
agak lama la sebelum aku boleh bernafas normal n suara keluar balik.

So far, 2 tu je penampakan.
taknak la nampak lagi.

Rate

1

Pertama kali dlm hidup tgk bebola api terbang pd waktu maghrib. Selama ni dgr citer mcm percaya dgn tak je. Skali bila dh tgk depan mata..mmng terkedu kaku.

Rate

1

Tak prnh lg..tp hadap org yg ada saka prnh laa..seram wei..

Pernah dan sampai sekrang nampak dengan izinNya.
Bagai mana boleh nampak?
Ini ceritanya.

Benda ni jadi masa I form 4.
Selalu pergi tandas bawah kelas I sorang.
Tandas sekolah tau jelah keadaan dia mcm mana kan dengan tak ada lampunya.
Tapi sebab siang & I jenis redah tak suka ajak orang pergi tandas I pergi je sendiri.

Lepas guna tandas, biasalah perempuan ambil masa sangat depan cermin nak pakai bedak la betulkan tudung la.
Tengah betulkan tudung dari hujung mata kanan nampak oranf masuk pakaian warna putih.
So I buat tak thu la fikirkan pelajar jugak tapi senyap je tak bunyi apa.

I toleh sebelah nampak perempuan rambut panjang muka pucat tunduk je ke bawah, I tengok cermin tak ada pun kelibat. Pandang hujung mata ada lagi makhluk tu. I terus betulkan tudung buat tahu then blah dari situ dengan tenang.

Sepanjang jalan balik ke kelas semua orang pandang I macam I ni makhluk pelik pulak. I buat tak tahu je. Sampai kelas budak kelas tanya "kau ok tak? Kenapa pucat je ni?". I jawap "ok je kenapa" then terus pengsan.

I ingat i kuat lawan perasaan takut rupanya tidak, sepanjang pengsan rupanya histeria. Ustaz tolong & pihak sekolah hantar balik.

Sejak tu sentiasa nampak, paling tak selesa bila nampak dlm rumah sendiri.
Lama dah tak kisah sampai nampak pun I tengok benda tu sampai hilang. My mom selalu la marah jangan sibuk kalau nampak sekali terpandang tu sudah tak payah nak tengok lagi.

Takut? Dulu ye sekarang tak takut tapi tak selesa. Lebih lagi dekat tempat baru, tak suka tengok benda tu dalam kawasan baru.

Rate

1

Mawar ni jenis blur..mmg selalu sgt kena kacau tapi lambat bebeno nak sedar tu gangguan.

Masa tu baru 19thn. Biasalah anak remaja,bergayut tgh2 mlm. Dlm pkl 12lbh mcm tu,baru mawar teringat yg mawar terlupa nak kunci motor. So dgn slumbernya keluar  tetengah mlm gi tempat parking then kunci motor. Lps dah settle,mawar pun berpusing nk balik bilik. Tetiba terasa hembusan angin sejuk,  pelik jap nape tetiba ada angin kuat. Tapi mawar malas nak layan,terus masuk bilik, kunci pintu then naik katil, tido.

Tgh2 tido terdgr suara mendayu2 pgl nama mawarrrrrrrrrrrrr.....mawarrrrrr.....mawar. Tup yg terakhir tu pendek je tp mcm dekat. Bila mawar buka je mata...hah amik kau, “dia” berdiri kejung berambut panjang serabai hitam sehitamnya di hujung kaki. Jangan ditanya mcmana rupanya..mmg mawar tak nampak.

Yg seramnya bila mawar baca surah ayatul qursi , “dia” boleh ikut baca sekali siap taranum. Sambil mengikut bacaan mawar, “dia” bergerak mengelilingi mawar. Mmg tak sanggup rasanya nak buka mata. Lps mawar habiskan surah,suasana terus bertukar sepi. Perlahan2 mawar buka mata........”dia” dah takde. Alhamdulillah baru berani nak bangun.

Lps je kejadian tu, bilik tu dah ditinggalkan terbiar. Takde sapa pun berani tgl di situ lagi dah smpai sekarang sbb tingkap bilik tu betul2 menhala ke kawasan perkuburan lama.  

Rate

1

matkpop replied at 12-9-2018 06:33 PM
manusia berperangai hantu selalu je jumpa

hhaaha yg ni sungguh