CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] Pernah Jumpa Hantu?...

Masa form 5,sekolah buat rumah hantu dan rumah sesat. Masa tu nak masuk rumah hantu, penuh panjang orang beratur.
So masuk la rumah sesat yg tak berapa nak laku tu. Kami berempat, saya dan bff form 5 dan 2 orang budak form 2.
Rumah sesat ni dioarg letak kerusi meja bertindih dan bagi berbelit la nak cari jalan keluar. Saya depan sekali, keluar dari bawah meja haaa.. berdiri tegak satu bungkusan berikat atas dan bawah berbadan tegap. Saya terus cakap."Buat terkejut orang aje la kau ni,berdiri kat sini buat apa".
Saya memang berdiri betol betol depan bungkusan tu, saya pelik jugak tak lemas ke berbungkus dari kepala sampai kaki.
Bila 3 orang lagi dah keluar dr bawah meja, kami teruskan perjalanan cari jalan keluar.3 orang tu pun terkejut jgk dengan bungkusan tu.
Isnin tu saya dan bff tanya kelas yg buat rumah sesat tu. Siapa yg berbungkus bagai tak lemas ke? Diaorg ckap mana ada letak hantu tipu kat situ. Kami dah terdiam. Rupanya kami jumpa pocong betul. mujur la tak buat dajal cubit tumbuk bagai .
Untuk maklumat, sekolah saya bersebelahan dengn hutan. Orang Pj mesti kenal sekolah ni

Cerita ni pulak masa tahun last saya kerja di kilang Shah Alam. Masa tu shift malam, saya baru masuk so standby la segala keperluan untuk buat kerja saya. Masa saya amik gunting, saya tengok budak pompuan kontrak ni tengah buat kerja tapi muka sedih aje. Tunduk.
Saya tak la tegur sebab dia mmang selalu ada masalah dengan boyfriend. Saya cakap dalam hati hmphh gaduh lagi la tu.
Lepas tu saya nk kuar pergi tandas, orang ramai lagi lalu lalang nak balik. Ramai kat tempat punch card kat toilet tu. Selalunya saya ajak budak ni buaf teman tpi malam tu saya malas nak ajak. Saya pergi sendiri.
Bila masuk smpai la rehat, saya dah tak nmpk budak ni, tpi saya pikir dia ada kat sebelah lagi satu. Tengah tengah bilik department kami ada mesin panjang. Waktu rehat diaorg ckp. kesian Kimi buat kerja sorang.
Saya ckap kenapa? Diaorg kata kan M tak datang. Saya cakap M mana sebab ada 2nama sama dlm department dan shift kami. M tu la sape lagi. Eh.. bukan dia ada ke tadi?
Diaorg ckp kau nampak sape ni.. dia memang dari pukul 7 x tak masuk.
Terus terdiam saya.. alahai.. dia nyamar pulak mujur tak ajak pergi toilet

Rate

1

Pernah jumpa penanggal
Masa tu tgh lepak dgn member2 depan umah..parents xde blk kpg..tggl sy dgn kwn je peneman..mlm tu ajak kwn lain bersembang depan rumah..smp pkul 2 pg..then ternpk seperti api terbang dan api tu berjurai2 dibelakang dia..kwn tegur kata kapal terbang..dlm hati mmg dh terasa semcm..ckp dgn member mana ada kapal terbang terbang rendah mcm tu..trus member trsenyap.muka masing dah cuak trus ckp dgn member lain boleh blk kitorg nk masuk..lepas dh tutup pintu mengigil2 la aku dgn kwn aku sbb takut..berkepit 3 org dia kerusi sambil marah kan member lagi sorg kenapa tegur..tetiba cermin tingkap belakang kami duduk tu diketukbdgn kuat giler sampai melopat kami masuk bilik nangis2..mmg tu la pengalaman xblh lupa

Rate

1

boobam replied at 15-4-2019 07:12 PM
tak pernah jumpa hantu tapi pernah berjumpa kain putih melayang2 masa guthrie highway baru siap masa ...

Masa di univ mmg ada terjumpa jenisan yg melayang ni. Time tu balik dari library. Masih ingat suasana jadi sunyi sepi dan hujan turun renyai2. Lepas tu nampak kain putih melayang2. Bila kain putih tu dah berlalu, suasana bertukar jadi biasa, ada bunyi sekeliling dan hujan pun berhenti. Mlm tu benda tu datang dlm mimpi. Esoknya terus demam.

Pernah juga kena tindih time sekolah.

Bila dah bekerja, time sorang2 kat office kalau tiba2 terasa bulu roma meremang, mmg cepat2 kemas barang terus keluar dan tinggalkan tempat tu. Tak tunggu lagi dah. Tak nak jumpa lagi walau apa pun jenisannya.

Rate

1

Tak pasti lah hantu ke tak. Tapi penahlah experience yg pelik2. I ols duduk rumah sengsorang, parents gi bercuti. Lepas azan subuh je, i ols dengar macam ramaiiii org berlari dlm rumah! Pdahal i sorang je. Takkan tikus lari mcm org berlari kot?

Rate

1

Follow Us
i keje dkat sekolah.. sekolah aku ni blh dkatakan agak keras jgk lah sbb  tapak dia bekas hutan.. so, nak djadikan cerita, kelas aku adalah antara kelas yg mmg slalu ada pnampakan itu..
pngalaman aku,  dalam ms pdp tu, aku tgk buaian bgerak2.. buaian smua ada 4, tp satu buaian je bergerak seolah2 ada bdak naik n bermain.. dlm 15 min jgk berbuai dgn sdirinya..

pngalaman kedua, ms makan, kitrg ajar bdak kecik, so time mkn tu, masuk ruang mkn jelah, duduk bersila dkt meja makan.. dah abih makan tu, tiba2 aku trpndang sepasang kaki, mcm ada bdak yg duduk mnyorok bwah meja.. aku pn marah la suruh bdak tu keluar.. pastu tetiba aku tringat, mcmna budak leh duduk bawah meja sdangkan nk masukkan kaki pn mmg x blh.. jd?? kaki siapakah itu..huhu...

pngalaman 3, mmg jd kebiasaan, sblm ktrg balik, mmg kerusi semua diletakkan ats meja mcm tu.. tp dtg jer pagi, mmg dah disusun kerusi tu mcm ada org duduk, diatur kerusi tu mcm ada ibu, ayah, anak2 duduk di kerusi tu.. kerusi guru pn diatur sekali..huhu..ms tulis ni aku dah seram sejuk...

pengalaman 4, yg ni bkn pngalaman aku, tp kawan aku.. ms tu dia latih bola jaring, smp lah ptg, mmg bdak2 akn tukar baju n kemas brg dkat stor kelas aku.. so, lpas bdak tu balik, tnggal dia lah yg jd org akhir keluar dr kelas . tiba2 dia dgr sekumpulan bdak kcil berlari dalm keadaan beratur terus ke kantin sekolah.. tp x nmpak muka, nmpak dr belakang kmudian hilang..  

Rate

1

Pernah terjumpa masa ondaway nak balik raya 2 tahun lepas,masatu lalu highway baru selepas gua musang,time tu sunyi waktu malam lak tu,tngah drive nmpak kelibat seberang jalan,baju putih rambut panjang,dh la time tu suma pakat tido,aku sorang ja drive,meremang trus bulu roma,memang aku drive senyap smpai kampung,smpai kampung baru cita kt diorang..fuh seram

Rate

1

Stakt ni. Ad gak la pnh nmpk. Hantu galah, pontianak, pocong smp 2-3 x nmpk. Mcm xpercaya aja mampu tgk mende2 cmni

Rate

1

Pernah jumpa masa kecik tapi masa tu tak tau yg itu hantu sebenarnya.
Masa tu on the way balik rumah (kat Johor), pukul 2 pagi macam tu,
Area I duduk tu memang scary zaman dulu2, sbb kena lalu jalan sunyi bengkang bengkok.
I berdua ngan ayah saja, baru balik ziarah pakcik sakit di hospital.
Tiba2 masa lalu jalan scary tu nampak lah orang cina ramai2 berderet bawak sepanduk mcm tu, alaa mcm perarakan cina mati tu.
I tanya ayah, ramainyaaa cina ni semua ni nak ke mana yah?
Ayah I senyap je tak jawab pun pertanyaan demi pertanyaan I.
Ayah demam keesokkan harinya.
Later baru dapat tau tu semua hantu.. yelah mana ada org buat perarakan pukul 2 pagi kan..

Rate

1

Edited by seribulan at 24-6-2019 08:51 PM

Bunyi kaca pecah lah, kucing lah kat luar rumah...tgh rate thread ni

tak prnah jmpa hantu tp lately sedar benda tu mmg ada di sekeliling kita. Sbb kt rumah ada nenek yg dah tua dan nyanyuk. Kdg2 dia meracau tak tentu hala .

Bila panggil ustaz berubat, beliau kata mmg dulu2 nenek ku ada membela. Mcm pass down to generation gitu, dia x nak pun sbnrnya tp org bagi kt dia tanpa sedar. Plus, org tua dulu2 bnyk ilmu. Bila dh tua n nyanyuk dia dh lupa semua amalan2 lampau. Mula la bnyk benda dtg berhinggap. Kdg2  angkat dia ringan, kdg2 berat. Dah tua tapi kuat mencarut..kita tgk pun tahu tu bukan diri dia. Kdg2 mmg kesian . Tp benda tu dah sebati dlm diri dia. susah nak hilang.

Ok i is scared..

Rate

1

Edited by seribulan at 24-6-2019 08:51 PM
seribulan replied at 24-6-2019 09:11 PM
Bunyi kaca pecah lah, kucing lah kat luar rumah...tgh rate thread ni

Huhu.. tabahla momod...

Nak share jugak sikit,bukan nampak hantu..tapi benda pelik yg sampai sekarang i konpius apa benda yang i tertengok tu..

1. Ni kejadian masa i sekolah rendah. Along the way nak balik kampung masa tu ada jalan baru buat. Belum dibuka untuk kegunaan public, tapi da siap elokla. Jalan baru ni lebih besar, gaya time tu da taraf2 highway..so abah i dgn konpiden ala2 abang long kawasan, selalu je guna jalan baru tu bila nak pegi jenguk tok & to’ki kitaorang. Satu hari tu tak silap, to’ki tak sihat so kitaorg bertolak balik ke rumah dr kampung dah lewat malam la jugak. Lalu jalan baru tu, memang kereta kitaorg je la satu2nya yg lalu jalan yang lurus itu..agak2 dalam pukul 12 lebih or 1 pg camtu i lupa. Pastu i nampak ada sorang laki kat tengah2 jalan tu...tak ingat pulak dia berjalan or berdiri terpacak je. Tp bentuknya kurus..tinggi, rambut paras bahu tapi kembang kusut masai. Pakai baju ala baju hospital, mcm baju kelawar pun ye jugak..warna putih kotor lusuh2..tak de seluar, so boleh nampak kaki dia yg kurus. Ingat2 lupa i tanya abah kot, sape tu..abah i jawab orang gila tu. Tp jalan yg baru tu mmg merentasi kawasan paya yg luas..kira mmg takde rumah orang, agak tak logik ada orang gila ke drug addict ke orang terlepas dari wad ke...jalan sampai situ. I siap tengok pulak laki tu lepas da melintasi dia..sambil pikir peliknya laki ni jalan sorang2..tak silap tangan dia ada bawak satu bungkusan. Lps kejadian tu ada jugak i tanya balik abah i...ingat tak?abah kata tak ingat..i plak jd konpius betul2 kejadian ke apa tu. tp rasa betul, sbb i masih ingat rupa bentuk laki tu sampi sekarang

2. Ni masa nak pi dinner. Da kawin time ni, anak sorang. Kitaorg pi naik satu area lookout point. Tempat tu ada restoren...so bila sampai, kitaorang decide nak naik tengok view kat tower dia dulu. Tower kayu camtu, ramai orang bukan sunyi pun. Tp masa jalan naik nak ke tower ikut jalan bertangga, nampak ada ular melintas. Da rasa tak sedap hati..i ni mmg jenis fobia ular. Tp teruskan jugak naik ke lookout tower tu. Tengok view, pastu snap gambar. Husband i snap gambar i dukung anak, background view overlooking kl dr atas tower tu la. Pastu tengokla balik gambar tu kat phone.. sekali kitaorg tgk ada orb punyala besar kat belakang tu. ingatkan bulan tapi bila tengok view sebenar, takde nampak bulan pun..dalam gambar punyala jelas. Terus cancel dinner plan..turun cari makan kat bawah je lepas tenang2 kan diri masing2 yg ketakutan & tak sedap hati. Nasib baik takde apala lepas tu.

3. Masa kena warded. Pukul 4 pg lepas ubat bius dah wore off..i sedar and tak boleh tidur. Katil dekat dengan laluan pi toilet & kaunter nurse, nampak nurse sorang duk kat kerusi..pastu dengar bunyi air kat toilet, macam org mandi amek air dr kolah. Macam mandi jirus2 air kat badan tu, bukan guna shower. Logiknya toilet hospital mana ada kolah, toilet & shower cubicles je la kan...takde kolah bagai. Kalo cebok dari baldi pun tak logik..sbb bunyi jirusan air tu tak berhenti2 dr pukul 4 tu sampaila start orang ngaji before azan subuh. Lagi tak logik, takkanla nurse tu tak pi jenguk andai katala patient pi mandi pagi2 buta...lagipun i stay kat maternity ward, surely nurse sejenis alert kalau patient lama sangat bersiram pagi2 buta.

I juga penah dengar bunyi congkak tengah2 malam di rumah my tok. Siangnya i dengan kazen kemaruk main congkak dr petang sampai maghrib. Da kena warning ngan makcik baru tau berenti. Tapi tula terkena jugak, dengar bunyi guli kena letak dalam lubang satu satu satu...macam sengaja dia angkat tinggi guli before jatuhkan dalam lubang, takde dengar melantun. Seram sound effect tu sampai i rasa i da menyelit kat tok i serapat2nya. Selubung satu badan takde kisah lemas ke apa dah sampai tertido ketakutan.

Satu lg kejadian pelik, yg i rasa macam ternampak tengah mamai..kat rumah tok i jugak, tengah2 tidur malam tersedar..nampak tok tengah pegang mayang kelapa or mayang pinang..yang macam dalam ulik mayang tu. tak silap masa tu, dalam bilik terang dengan lampu pelita je. Masa ternampak scene tu rasa macam kenapa tok pegang benda tu...nape pasang pelita...tertanya2 tp macam tu je la sudahnya. Pagi esok bangun takde nampak pun mayang kelapa tu dalam rumah..luar rumah pun takde. Tok i pun macam biasa elok bersanggul rambutnya. Masa i nampak malam tu, rambut tok lepas tak bersanggul..agak keseraman jugak kelihatan. Now da besar boleh fikir ni, still tak boleh nak conclude anything about my tok masa kejadian tu. maybe i mimpi kot. Btw my tok da arwah 3,4 tahun lepas...semoga Allah ampunkan arwah dan rohnya ditempatkan dalam kalangan orang yg beriman. Alfatihah utk arwah tok

Rate

1

chicmushroomkd replied at 26-6-2019 11:43 AM
Nak share jugak sikit,bukan nampak hantu..tapi benda pelik yg sampai sekarang i konpius apa benda ya ...

Tq momod @seribulan..

pernah.
circa 90-an.
waktu tu kami tinggal dekat flat askar.saya masih igt sampai sekarang.tinggi.tutup muka.dari atas sampai bawah baju hitam

Rate

1

Masa zaman study uni.. Time tu maghrib2 dekat kolej kediaman.. Dok ingke sangat sembang gelak kuat2 dengan roomates. Member pulak baru beli handphone baru. Cap nokia, tak ingat model apa, tapi antara 1st generation yang ada camera depan and color screen.
Nak test camera selfie la konon... Member dah pegang handphone, guna camera depan. Kami berdua rapatkan badan. Member dah ready nak snap, memasing tengok screen, tup2 ade entiti ketiga diantara kami... Terus terpelanting handphone tu dari tangan sebab terkejut.
Member tanya, 'ko nampak tak?'.. 'Nampaklah...'
Aku jawab... Adoi rugi tak sempat snap gamba tu . Rupa entiti tu tadela menakutkan pun. Mcm muka manusia.. Tapi seramla, dah kenapa ko menyelit tengah2 nak join jugakkk amik gambo... Huhu

Rate

1

Dulu masa form 2 pegi camping puteri Islam, nama program masuk hutan tgh malam ni "sesi burung hantu", tapi I skip sbb kata pakcik tu sapa yg tgh period or badan lemah x blh join masuk hutan.

Baru2 ni, kwn husband I meninggal, husband I blk dari kubur boleh pulak bergolek2 atas katil, katanya x tahu menahu blk kubur kena mandi. Malam tu I bancuh susu dkt anak, i dgr bisikan. Serta merta bulu roma mencanak naik. Dan2 tu lari masuk bilik bukak lampu sampai ke pagi.
Mak I mmg dh ajar kalau blk je dari ziarah mayat, kena terus mandi bersihkan diri. Terus basuh baju yg pakai td tu. I mmg ikut je apa yg mak pesan tu so far alhamdullilah x pnh atau I yg x sedar berlaku benda2 yg x sepatutnya. Mintak Di jauhkan lah. I mmg sejenis penakut yg keterlaluan

Rate

1

kejadian ni dah lama sgt berlaku dan xdelah seram tp lawak jdnya
benda ni berlaku di awal pg
ms tu dlm pkl 4 lbh kaka nk buang sampah diluar rumah tetiba cik pon main cak cak plk kat kaka di balik pokok mata kucing
mmg sungguh kurang hashem sgt dan terkejut kaka jdnya
apa lg kaka punya suara yg melengking tu buat cik pon terkedu dan dia yg beredar pergi
sebenarnya kat area perumahan kaka tu terserempak dgn cik pon adalah benda biasa
sbb tapak rumah kami tu bekas lombong
dulu arwah suami kaka time dekat nk maghrib tgh menebang pokok pisang pun leh terjumpa cik pon siap arwah suami kaka kata kat cik pon awal lg dah keluar
tp tuelah ttp rs terkejut gaklah sbb pemakaian dia tu tak indah lgsg dipandang dek mata

Rate

1