CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] Pernah Jumpa Hantu?...

xpernah n tanak jmpa..cuma pernah dgr hantu ketuk2 pintu ruma tgh2 mlm kejap ketuk pintu depan kejap pintu blkg..n slalu dgr foot step..durang kata tu foot step hantu askar jepun

Rate

1

penah tapi tk penah nmpak jelas

- masa kecik tggu durian luruh kat kpg. ada bola api kat atap zink rumah tu

- masa kena buatan org. tk jelas tapi ada lembaga berdiri kat pintu bilik, besor & tinggi. kena peluk
masa tido, mmg dah lali

- kat parking hospital changkat melintang pkl 3/4 pagi, cuma bunyi je, tk nmpak muka

- berapa bulan lepas sofa bergerak sendiri depan mata

Rate

1

Penah kena kcau byk kali..n paling seram tgk muka hantu pmpuan dlm pic y adik ambik time ktorg g melawat nenek sedara d CCU,time tu adik umo 4thn amek pic waktu maghrib,elok je org tgh azan die snap pic..nahh,suke betul hantu tu..

Tp my mom deleted the pic sbb die tkt nk smpan,yelaa,hnset die kan..hehehe..smpai skrg still igt lg that pic..

Rate

1

pernah ms sarat mengandung semak tgk baju byk... basuh tgh2 mlm.... siap nk sidai dlm 12lbh mcmtu... tb2 nmpk bola2 api atas pokok kelapa sawit dr 1 pokok ke 1 pokok makin lama main dekat (kawasan rumah dkt dgn kawasan kelapa sawit) mula2 ok lg tp bila dh samp pokok last ke dua rasa lain mcm apa lgi mgigil2 nk siap kn sidai terus campak bakul masuk rumah mgigil2...suami tanya apa pun tk jwp...
Esok tnya jiran2 dorng kt penanggal... dh tau mengandung ddk lua rumah tgh2 mlm sapa suruh (padan muka ku)

Rate

1

Pernah jumpa lembaga hitam berdiri kat penjuru bilik masa menyewa rumah kat ipoh. Pastu mak pun pernah jumpa lembaga yg sama, tengah baring atas katil iols n hilang..

Kat rumah yang sama jugak pernah nampak lembaga putih tataulah melayang ke ape lalu kat area dapur.

Dari zaman u lagi dah pernah kene kacau manja tapi tiada penampakan sosok tubuh la sampai la sekarang ni. Depa dok main pintu bilik la.main air paip la.

Sekian pengalaman iols..

Rate

1

nampak x pernah. tapi ingat time a level, diorang buat ala2 burung hantu. so terpaksa la berjalan sorang2 dalam gelap. time mula2 jalan tu. terasa orang hembus nafas kat telinga beberapa kali. cuak dan sebab geram ngan penganjur kem buat aktiviti tu, i ter marah kat hembusan tu siap hentak2 kaki. lol. lepas tu terus senyap. time tu period tak tau nak baca ape lol

Rate

1

Follow Us
Banyak lah terjumpa hantu dari time study dulu sampailah before kawen. Tapi sekarang dah lamaaaaaaa sangat tak nampak sejak pergi berubat.

-masa kat matrik dulu terjaga malam, nak pergi tandas. Nak kejut kawan, semua dah tido, tak sampai hati pulak. So berjalan lah sorang2 dari bilik ke hujung dorm yang jaraknya mungkin 15 bilik camtu. Sunyi je sebab semua orang dah tido, takde yang berjaga malam sebab bukan minggu exam. Masuk je area tandas tu nampak ada budak pompuan tengah berus baju kat singki. Rambut panjang tutup muka, berus pun macam pelik je. Zapppppp, berenti tiga saat pastu zapppppp dia berus baju selang 3 saat padahal kalau kita berus baju mesti lah nak berus laju2 baru lah kotoran tanggal. Masa tu tak pikir tu hantu, pikir dia bodoh agaknya tak reti berus baju. So terus jalan masuk tandas, buang air. Bila keluar tandas, budak tu dah takde. Baru lah meremang bulu roma dok terfikir eh tadi tu hantu ke.
-masa travel dalam kereta duduk kat seat passenger. Masa tu maghrib and hujan renyai2. Lalu kawasan kampung and banyak rumah kayu kat tepi jalan. Tengah tengok pemandangan tu nampak ada pompuan baju putih dok berdiri depan satu rumah kayu ni kat tepi buaian kampung. Rambut panjang and berdiri tegak je rambut tutup muka. Loading juga pastu baru tersedar tu hantu.

Rate

1

Edited by miss_bear at 13-9-2018 03:22 PM

Masa kat U kat johor, kawan2 rumah semua dah balik time cuti sem tapi aku gatal stay sebab nak dating dengan bf. Masa tu balik lunch dengan bf dalam pukul 4 petang so aku pun rasa nak lelap kejap sebab badan rasa penat lesu sangat. Bukak2 mata tengok ada pompuan pakai jubah hitam pakai tudung hitam berdiri betul2 depan muka aku. Bila dia tengok aku bukak mata dia terus senyum kat aku, tapi senyuman dia tu ngeri gila. Aku bangun berdiri nak lari tapi satu badan rasa lembik tak dapat pergi mana. Pompuan tu pulak meluru kat aku (nak kata dia lari, tak nampak kaki, nampak macam terbang terapung) pastu dia try nak peluk aku, aku takut sangat terus pengsan. Tersedar dari pengsan, pompuan tu dah takde, terus aku berlari keluar rumah, turun tangga menangis2 kat tangga sebab terkejut and takut sangat. Menangis macam histeria sampai budak2 rumah lain keluar datang tanya aku kenapa. Masa aku sedar tu dah dekat pukul 6.30. mungkin waktu asar pun hantu suka kot? Sebab sebelum tu bilik aku tu selalu dengar bunyi orang mandi kat bilik air (padahal room mate aku takde kat rumah) and selalu dengar bunyi orang bukak tutup pintu bilik air . Sampai hari ni aku dah kawen and ada anak pun tak boleh lupa senyuman ngeri pompuan serba hitam tu.

Rate

1

masa jaman sekolah , pergi rumah mak saudara dekat ipoh..husband dia..well known bomoh..bomoh siam..(chinese convert to muslim)  masa nak balik..time tu maghrib semua dah kat luar, tiba tiba telefon bunyi, my aunt mintak tolong angkat.
  telefon dekat penjuru tangga..sila bayang kan.. telefon at the corner of small hall betentang tangga..maghrib dan suasana memang kelam..tengah angkat call dengar bunyi orang turun tangga..tapi tak sampai sampai kebawah..haaa..boleh anda semua bayangkan keadaan iols time tu...
  tak ingat dah siapa call..letak telefon terus lari keluar..jantung hampir duduk di mulut..takut..
sekian cerita hantu saya..

Rate

1

rsenye penah kot nmpk..tp ingat2 lupe..
tp yg plg aku ingat mase program jati diri dlu2..buat kol 3pg soh jln sorg2..mmg xla..
aku jln kejap smpai dekat pokok yg telindung sket aku p tdo situ..ngantok kot..jenis aku lak klu tdo tdo mati..nyamok gigit pon wt xtau je..pstu melilau la dorg cari kate aku kne sorok antu bagai..hahaha
tringat kenangan dolu2

salmon-suki replied at 13-9-2018 08:10 AM
Penah kena kcau byk kali..n paling seram tgk muka hantu pmpuan dlm pic y adik ambik time ktorg g mel ...

Wahhh..tenkiyuu momod bg pinat-butter-jelly...terharu rasenyeee..muahhh ciked~

Pernah hotel kat johor..area bp..3tahun yg lepas waktu balik raya..celik2 mata nampak kepala rambut berurai kat pokok sena..betul2 depan bilik waktu tuu (tingkap buka)..rasa menyesal buka tingkap konon2 nak ambil angin malam..
Tutup tingkap dan buat2 tak nampak, terus tido sambil tutup muka dengan bantal.

Rate

1

Tak pasti..rasanya tak penah kot. Beria baca igtkan pengalaman mod sendiri td

Tp iols ada kwn yg blh nampak benda2 halus camni. Pernah ada satu time tu dia rajin nau bgtau nampak kat mana, rupa camna..serams oii sampai nak g toilet pun tak berani. Time tu kat asrama..hehe

Rate

1

KILL_NANCY replied at 12-9-2018 09:16 PM
pernah mod.

satu hari, petang lepas asar.saya balik dari tempat kerja.masa tu sewa flat buruk je. ...

Patut ‘ruqyah’ je jenis setan camtu biar terbakar abih

Tak taulah hantu ke apa

Ada satu malam, dalam sekitar jam 1 pagi gitu. Student call ... Iols mamai3 ke jawab. Dia jawab dia takut sebab roommate dia sakit. Dia kata roommate dia MCM sedar tak sedar. iols kata takpe relax dulu. Iols suruh tunggu kejap nanti iols datang bilik dia. Tak lama tu bunyi loceng rumah. Budak yang call iols dah tercegat depan pintu. Dengan roommate dia. Iols suruh jelah masuk sebab dah ada depan pintu. Iols kejut husband. Nanti iols sambung

Penah sekali dulu taim camping kat ulu yam under mas bhd. Tido dalam khemah. 1 khemah 2 orang. Dalam pukul 3 pagi la kut camtu terbangun nak pegi toilet. Kejut member sekhemah haramm nak bangun. So keluar khemah dengan matlamat yg jitu terus gi toilet.
Toilet ni jenis memanjang gitu. Bahagian depan kolah besar untuk mandi bergayung. Sebelah dia memanjang ke belakang pintu2 bilik ayor. Bila dah masuk dlm cubicle tandas tu, ada 1 tong isi air dalam tu.
Malam tu Tengah memancut tu terpandang la reflection kat tong air tu muka kak pon ke cik lang tah. Seriously that look sgt2 tajam. But tengah2 mamai so mcm nothing big deal la. Setel then go out gitu.
Meaning masa tu dia kat atas kepala la kan sebab reflection tong air tu. Nasib tak dikokaknye lehor teman.

Rate

1

Edited by fizafaizal at 13-9-2018 11:46 PM

penah nampak hantu..dalam keluarga aku pun ramai yg ternampak hantu..sorang anak buah aku terpaksa anta ke ustaz, tutup hijab mata dia.. tak tahu laa kenapa kitaorang senang nampak hantu

masa aku tadika dulu, nenek aku p haji.. jd kitaorang duduk pindah umah nenek sementara tunggu nenek balik haji..rumah nenek rumah kampung.. byk bahagian.. kitaorang tido kat tengah rumah.. lapang..satu malam tu aku terbangun.. nak p kencing tppp hati tak sedap.. takut pun ye..pastu aku terdgr pintu depan kene ketuk kuat..siap gegar2 lagi.. gile ko takut.. meremang..kejung aku kat situ.. dah abis ketuk gegar tu, tetiba bau busuk sgt.. ngeri oiii.. aku terus selimut satu badan..
pagi tu tgk pintu tu ade kesan cakar2.. mak aku pun cakap dia tau kes malam tu.. sampai sekrang seriau nak tido umah nenek

masa aku belaja kat poli, bilik aku tu laluan pocong..biasa sgt nampak.. pocong tu berhenti kat pintu, pastu lompat sekali terus ketingkap.. kadang2 dia kacau bile aku tido.. tertonggok je berdiri sebelah aku..aku cerita kat ustaz.. mintak tolong, tak larat dah nampak pocong tu..ustaz tu cakap tu mmg laluan dia..ustaz suh baca al baqarah sbyk yg boleh.. tak pun pindah bilik.. malas aku nak pindah2 ni.. kubiarkan ajo dia lalu lalang

ada byk lagi nak cerita.. tp nanti, loyo pulak orang len nak baca

Rate

1

pernah..dekat opis lama..masa tu dtg kerja weekend n dlm beberapa hari lagi naknkrismas...so my office ada letak christmas tree ...i buat kerja n suddenly dengar bunyi bising.. mcm org buat kerja..
padahal aku sorang je kot dtg..dalam dim light tu nampak besar gila lembaga hitam plus dia sangat tinggi..duk sebelah pokok krismas...cuba yakinkan diri kata..eh bayang pokok krismas tu kot...which was impossible since pokok tu jauh n dlm keadaan menyerong...
so my conclusion..first time ever..aku nampak ghost....dia xkacau..cuma a few times dia munculkan diri di beberapa tempat kat opis aku tu..
just hitam tinggi besar...xde muka n apa2..
n best part dia xdela menakutkan aku sbb aku still sambung kerja even blkg aku masa tu bilik processing..mcm ramai gila org dtg n buat kerja sama dengan aku

Rate

1

Sampai harini still tak sure samada benda yg meols nampak tu betul2 hantu atau tak..

5 thn lps masa tu on d way balik raya.. bertolak dr kl mlm.. smpai kaw. tu dlm pkl 5 pagi..

kbtulan time tu anak2 sume tido.. dlm keadaan agak berkabus smpai 1 selekoh..

tiba2 mata mcm terpndg mcm something terbaring tepi selekoh tu.. sebijik mcm pocong..

tp perasan bhgn atas tutup kain batik smpai paras pinggang.. ke bwh putih..

meols dh tergamam.. allahuakbar..allahuakbar.. apa yg aku tgk tu!!!

tp sbb tgk sekali imbas sipi2 dari tepi.. tak sure betul atau tak bendanya..

tp sepanjang jln tu terkumat kamit bc ayat tak berenti..

Rate

1

chanteksekali replied at 12-9-2018 07:59 PM
Melayang ni i pun ada pengalaman. Haish banyak pulak pengalaman haha.

Balik dr day trip menggun ...

macam kain putih diampaian melayang ditiup angin tapi terapung2 semakin dekat dipenglihatan cermin depan..tapi tak jelas rambut dan muka
time tu akak dan anak2 on the way pi perak malam2..semua dah tidur akak sorg je sedar benda tu..tapi bila dia semakin dekat tu yg pelik..rupanya pontianak!!!

tak takut pun..seram pun tak..first time tengok..lagipun dulu emosi kita tak tau sgt pasal hatu kurang pengetahuan tak sprt skrg byk baca dari internet tengk youtube etc.

Rate

1