CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] Pernah Jumpa Hantu?...

Tak pernah, tak nak jumpa, at the same time percaya takde hantu.. hanya mainan mata, dan emosi yg ketakutan waktu tu.

pernah

1st masa kecik, waktu tu bermalam di rumah makcik
tengah2 pagi terjaga, dahlah tidur sorang2 dalam bilik
skali ternampak 2 lembaga putih dalam keadaan duduk sedang terapung masuk bilik..
lembaga tu bergerak setiap kali i buka mata, bila buka die akan tukar position
i sampai berpeluh 1 badan berselimut, tahu2 da tertidur, sedar2 dah pagi

yg 2nd lak kne kat toilet opis
elok die posing belakang i, ms tu nmpk die appear dalam screen fon
pd mata kasar tak nmpk

Rate

1

Tak pernah and tak mau jumpa. Tapi masa Ami join kem, sama mcm cerita TT, program jalan sengsorang tu, ada satu area tu diorang letak kamera, each peserta yang lalu dia snap..bila last sekali dekat kem semua gambar tu dia tayang. Tapi Ami punya gambar jadi kecoh sebab dalam tu Ami tak kesorangan, ada susuk tubuh lain. Orang lain ambik gambar diorang buat kenangan, Ami je tak ambik.

Rate

1

Sy tk pasti hantu ke apa...tp pernah nampak lembaga mcm panglima perang dulu2...pgg tombak...berdiri dpn pintu mcm mengawal pintu..lama dia dok kt situ..i tbgn srp tido.rasa nk g toilet..tk jdi...smbg tido dlm takut2.tk pasti lah real or mimpi sbb dah lama sgt time bdk2. Tp smpi skrg igt kisah tu. N pernah pergi berkemah n tido kt pulau..dlm 5 org kena basuh periuk belanga..time dok gosok bontot tu terasa pokok dok goyang2...kami rilek lg wat tau..lama2 makn kuat wei..tk berani tgk atas..last2 smua pakat lari...haha.periuk tu suh org lelaki cuci....haha...

Rate

1

cerita pasal hantu tingat satu lagi bnda..zaman bergayut ngan awek masa circa 2001 dulu..xpasti jugak apa bnda...
syok gayut sampai dua tiga jam..curi line punya pasal..dr kul 12 tgh malam sampai kul 2-3 am..depan kafetaria u..masa tu keadaan sangat sunyi..tiba2 terpandang kat jalan..opposite jalan tu bukit..
nampak ada benda  bergolek warna putih...skali nampak cam pocong..tp dia berenti betul2 tgh jalan.
oleh kerana jarak quite jauh..aku try amati betul2..apa tu? terpacul dr mulut..masa tu awek aku tanya..naper bang?..aku jawab xde apa2..
but aku still tgk sbb benda tu berenti lagi pas bergolek sekali lagi.
yg spoilnya masa tu la roti aku letak atas fon tu jatuh..roti tu kununnya nak makan masa study lepas balik bergayut..aku angkatla roti tu..
n benda yang bergolek2 tu pun dah xada..
aisey...tp conclusionnya. tgh malam membawak ke pagi kot...n aku sangat2 pasti bnda tu bukan manusia or binatang...

Rate

1

Pernah nampak..

Kejadian beberapa thn lps..saya balik kg saya..x ingat kul brape pagi..masa tu dlm 100 meter nk sampai rumah..

Lalu depan sekolah..dpn sekolah tu ada la beberapa buah rumah..saya pun masa tu pndg sebuah rumah..ada beranda..sekali nmpk cik ponti kot..berambut pnjg..bju mcm bju kelawar..warna putih..tgh duduk kat beranda tu..berjuntai kaki ke bwh..tapi x nmpk ada kaki ke x..nasib la x nmpk muka dia..

Masa tu terus saya alih pandangan ke dpn n terus senyap..sampai la kat rumah..esok pagi tu baru saya cerita..

Rate

1

Follow Us
Edited by dani-rox at 14-9-2018 08:55 PM

ai separa skeptikal dan separa open minded... ai yakin hantu wujud. antara insiden2 horror ai pernah lalui dan yg ai ingat.

- masa kecik ai dok kat kpg, tilam ai dekat dgn dapur tp berkelambu la. kita org time tidur rumah memang bergelap. maklumlah letrik belum masuk kwsn lg. tiba2 tengah mlm, ai terbangun tengok dua lembaga membelakang ai tengah buka tutup periuk dan kuali kat dapur. terima kasih dgn lampu minyak tanah, ai nampak dua benda tuh berpakaian putih rambut kusut. mendiang nenek ai time tu tido sebelah ai, nyenyak jah... berkira2 la jugak nak bangunkan ke idokk. lantas ai tarik selimut, berselubung sampai ke kepala dan gigeh pejamkan mata... ujung2 ai tertido jua hingga ke pagi

- citer ni masih kat kpg, sekitar masa yg sama... nenek jiran rumah sebelah baru jah meninggal, kanser perut tp ada juga org sekeliling tambah perisa, nenek nih ada ilmu dan ada membela katanya. tp dia baik dgn ai dan adik hokeh... keibuan gitu. tak lama lepas dia meninggal, tgh malam ka subuh ka, ai, mak, atok dan nenek ai dengar org mandi... kemain lg menjirus air, mcm teliti sgt mandinya hahaha pastuh dengar org tgh membelah kayu. siapa la yg rajin sgt tu, takbleh ka tunggu hari siang kan. mak ai terus peluk kita org adik beradik, berselimut habis mcm nak putus napas... takut yahamat kekdahnya. malam keesokannya, kita org dengar bunyi org berlari-lari bawah rumah... tiba2 "Gede-GAAANGG!" bunyi tiang rumah kami kena langgar. kalau diikutkan manusia normal, begitu punya kuat berlanggar dgn tiang... seharusnyalah cedera parah atau mati kan? bila atok ai check awal pagi takda siapa pun kat bawah.

- kisah yg ni pulak jiran selang bbrp rumah tp beberapa thn kemudian dan ai dah besar sket hahaha, makcik nih masa hidupnya lembam dan andartu. btw dia rajin berjalan2 ke hulu ke hilir keliling kpg, kalau hari dah gelap dia bawak pelita. tak ingat pulak dia meninggal sbb sakit apa. satu mlm dlm minggu yg sama makcik tu meninggal, masa tu ai tengok tv... dah tgh mlm kot, org semua dah tido. ai ternampak dkt tingkap, api pelita sayup2 ulang alik depan rumah ai. "ah sudah... makcik tu letteww..." ai tutup tv, terus masuk bilik

- Kisah nan satu ni ai tak tahu kategori hantu ka apa... Masa membesar di kpg, ai dan adik pompuan kadang2 tidur sama2 dlm kelambu. Time tu kita org tido atas katil. Ni berlaku sebelum kisah lembaga yg buka tutup periuk. Satu pagi, masa mak ai ke kedai skjp, atok nenek pulak ke kebun yg jauh tempatnya... kami dua beradik masih tido. Tiba2 ai dibangunkan oleh adik, omg kelambu tgh dijilat api! Rupa2nya adik ai main lingkaran ubat nyamuk kat tepi katil... dicucuhnya ke kelambu. Oleh kerana ai takut dan kecik lg, jadi ai freeze jah tak tahu nak buat apa. Tgh panik tuh, tak tahu dari mana seorg lelaki tua nih muncul, mcm keluar dari lantai. Tak berbaju tp berseluar pendek. Padahal bukannya ada trap door pun kat situ. Serius ai tak pernah tengok org tua tu sebelum ini. Dengan tenang, dia angkat ai dan dudukkan ai kat tepi dinding. Adik ai pulak buat hal sendiri. Org tua tu padamkan api yg dah mula merebak ke katil kayu. Kemudian dia terus keluar begitu saja. Lepas abis terkejut ai tarik adik dan cari mak kita org kat kedai. Mak ai rupanya tgh berlenggang kangkung membawang dgn sepupunya. Ai cerita la apa yg berlaku tp mak ai mcm buat derk jah... mungkin cerita tak masuk akal kot, nak cover kesalahan ka apa kan. Bila tengok katil yg terbakar dan basah disiram air, bole pulak dia salahkan ai sekali So setiap kali ai balik kpg dan tengok rangka katil tu kat belakang, ai memang ingat peristiwa pelik tuh.

- Seterusnya kisah ai di sebuah toilet di Amcorp Mall, waktu siang. Time tu ai tgh jalan2 dating dgn bf so ai masuk toilet di tingkat 1 kalau tak silap, nak buang air. Bf ai tunggu kat luar. Masa masuk tuh ai sorang jah kat toilet. Bila dah selesai, ai keluar dari cubicle... ai perasaan dkt dengan pintu, ada seorg pompuan serba putih tgh menyandar di dinding. Rambut gunting stail bob, kepala tunduk. Ai basuh tangan kat sinki dan kat cermin ai boleh nampak dia slow2 berjalan (ke terapung?) ai ingat amoi tu gila, mcm menyeringai jah kat belakang ai. Memang dekat hokeh... lebih kurang 2-3 inci lah dia berdiri di belakang ai. Serius ai dah takut... mana la tahu pesakit mental. Cepat2 ai keluar dari situ. Ai tanya bf ai ada nampak tak org lain lalu dan masuk ke toilet. Takda katanya. Holisheeett... Adakah itu sekor lg hantu?

- Peristiwa ini berlaku bbrp tahun dulu masa ai baru kawen. Ai dan husband dok kat satu kondo di Shah Alam. Ai nih jenis lambat masuk tido, so mlm tu ai terkebil2 la tengok siling dlm kegelapan, manakala somi ai tgh berdengkur Sekali tu ai ternampak satu bayang hitam melayang2 laju dari luar tingkap terus tembus masuk ke bilik. Mcm biasa, ai terkejung dulu cuba compute dgn apa yg baru berlaku. Bayang tu terus landing atas katil, tgh2 antara ai dan somi. Belum sempat ai bukak mulut, somi ai terus terbangun - Dia kata dia mimpi buruk, nampak hantu. Ai sedar bayang2 tu pon hilang jugak. Terus kita org buka lampu sampai ke pagi.
- Last kejadian, ai kat swk sekarang. Ai pernah dengar langsuir mendodoikan anak di tengah malam, antara dengar dan tidak butir nyanyian... mcm humming sebegitu. Masa tuh jiran sebelah menyebelah org bujang menyewa. Takda budak kecik pun. Tapi ada pokok besar kat belakang, rimbun jah daun2nya.

Gitu la koleksi kisah angker ai. Rasa mcm ada lg tp tu la cerita2 yg ai rasa shareworthy hahaha

Rate

1

dani-rox replied at 14-9-2018 08:50 PM
ai separa skeptikal dan separa open minded... ai yakin hantu wujud.  antara insiden2 horror ai per ...

Klu ada lg nnt pls tag me eh
Tq

Pernah nampak tapi tak pasti adakah itu hantu. Actually 2 kali dh nampak.

First masa baru2 pindah rumah kt dlm kg. Sebelum tu tinggal di tmn perumahan. Aku form 3 masa ni. Malam hari pindah tu, aku lepak dgn adik2 kat dalam bilik. Kedudukan masa tu mengadap tingkap (belum psg langsir lg). Tgk syok borak, tetiba lalu benda putih, straight je sampai hilang. Aku terpaku ! Terus lari keluar bilik & maka trauma la aku utk beberapa hari walaupun xnampak muka yach. Xsure la org ka lembaga sbb mmg xde dgr tapak kaki apa2.

Kejadian ke2 pun sama just nampak bayang2 putih je sbb dr dlm rumah. Masa malam tu mak aku kluar dgn makcik, so tinggalla aku dgn adik2 bwh aku 5 org. Masa tu aku form 4. Dlm jam lbh kurang 11 lbh gitu la aku tgh buat keje skola depan tv. Adik2 tido dh. Aku dlm posisi meniarap sambil ngadap tingkap lagi. Aduh! Tengah buat homework tu sambil mata melilau tgk kat tingkap, aku nampak bayang2 putih. Ni depan rumah tau, yg kejadian sbelum tu belakang rumah. Masa tu langsir tingkap disingkap ketepi, memang nmpak la kalo ada apa jua benda yg lalu. So, aku igt mak aku la yg balik. Tp aku xterus buka pintu, tggu je mak ketuk & bg salam. Tggu punya tggu sampai 5 minit xde suara apa2, aku dh seram sejukk dh. Xkan lama bebenor mak kt luar tu. Aku pun apalagi, cepat2 tutup buku. Tido!! Xprasan pukul berapa dh yg mak ketuk pintu.

Maka tu la kejadian aku nampak bayang2 putih walo tdk ku tahu samada benda tu hantu. Selain dr tu mmg xde kejadian penampakan dh. Tu pun dh ckup menakutkan bg aku. Harap tak jumpa la ye.

Rate

1

Edited by ninja boy at 15-9-2018 07:18 PM

1) ternampak kelibat kain putih semasa balik kelas tambahan sekolah malam jalan kaki
2) tandas sekolah petang2 ada aktiviti sekolah asal lalu tandas aje bunyi flush waktu lain xde bunyi flush
3) asrama puaka macam2 bunyi Dan gangguan jin Dan setan mujurla x lama duk asrama. Ianya adalah ganguan utk study
4) asrama kampus yg seram. Penampakan kain putih, bunyi tepuk, kucing hitam, x boleh tidur malam, mujurla dpt uni lain
5) gangguan rumah sewa hantu yang tak mau lihat kita tidur nyenyak akan tepuk dinding la cuit kaki la merasuk housemate sampai panggil ustaz, kemudian blah, sampai skrg masih tgk2 rumah itu ada famili duduk sampai skrg.pokok puaka telah ditebang
6) bayi menagis, asal jam1 - 3 pagi bayi nangis di stor puaka itu
7) hantu pejabat yg memahami, mula2 bunyi sana sini sehingga memberitahu kpd hantu2 sekalian jgn ganggu org kerja org bukan saja2 mau kerja malam2 sampai ke pagi tak hingin taw kerja sampai pagi. Ini semua salah bos tak agih beban kerja dgn adil. Terus senyap hantu itu stop kacau temporary 3 jam ja kemudian ai bising jgn kacau byk kerja
8) di saat masjid melaungkan azan terpekik terlolong la segelombolan
anjing2 ka serigala ka ber auuww spt manusia menjadi serigala jadian dan mau memburu darah membunuh gituh
9) hantu kudung sebelah kaki, disebabkan beliau kudung kaki beliau hanya mampu naik tingkat 1 sebelah tangga dan bermaustautin rumah sblh tangga itu. Masuk rumah itu agak seram dan ramai pekerja2 ternampak hantu kudung kaki di rumah itu. Hantu ini agak ganas spt ini rumah aku yg punya mungkin malas pindah2 rumah sbb oku gituh, level ground bising pula. Hantu lain aman2 aja lepak tingkat 28
10) hantu berambut panjang tiada muka itu suka main cak2 ditepi tangga di waktu petang2 kul 5 dikala hujan dikala pekerja2 balik kongsi, mungkin hujan basah kuyup jika lepak di pokok2 dan beliau lepak tangga sbb lift x siap lagi, gigih beliau main cak2 naik turun tangga 6 tingkat taw

Rate

1

Edited by seribulan at 15-9-2018 02:41 PM

Kali ke 3, cakaran di dinding holiday house kawan masa luar negara...sampai.tak berani ada dalam bilik seorang diri...meremang bulu roma

Alhamdulillah..tak pernah nmpk betul2 depan mata
Klu rumah tu penghuni nya kata seram selalu dgr bunyi2, i duk sorg rumah tu xpernah lak kena apa2
Semoga berterusan lah gini..tak ingin lamgsung encounter dgn benda2 gini

Rate

1

supernaturalee replied at 15-9-2018 07:58 AM
Klu ada lg nnt pls tag me eh
Tq

Baiklah sis

Pernah jumpa.Masa jaga kawan kena histeria.Nampak betul makhluk hitam duduk atas locker

Rate

1

Malam2 dengar bunyik org cangkul. Tak logic ada org mencangkul kul 2,3 pagi. Tiap mlm lak tu. Tu yg aku tido pasang radio..takuttt

Masa dekat asrama nampak lelaki besar baju hijau jalan tgh dorm..pastu tembus dinding. Skolah aku dulu pernah jadik kem askar jepun. So org speku tu askar jepun. Menangis2 dekat parents ckp aku nak kluar asrama. Masa aku dekat matriks borak ngan kawan, abg dia pun dulu pernah skolah yg sama..pun pernah nampak benda yg sama. So at least aku tau bukan aku mimpi la..

Rate

1

I dulu zaman budak ke zaman remaja selalu je kena tindih. Yg paling serious masa kat hostel. I tidor katil atas. Tak tau la mimpi ke apa masa kena tindih tu I nampak lembaga hitam tinggi. Bnda tu cengkam kuat2 pergelangan tangan I. Bangun pagi pergelangan tgn I lebam kesan cengkaman.
Next, masa tu I drive mlm2 jt satu kaw jln yg brsimpang siur. Kanan kiri hutan paya. Tetiba ada benda putih terbang kt depan. Nasib I x accident. Jalan tu mmg sunyi xde lampu jalan pun

Rate

1

Masa kecik2 dulu pernah teserempak hantu..masa tu dlm perjalanan nak pergi mengaji..sikit lagi nak sampai rumah ustazah tu terpandang satu makhluk berpakaian putih kuning lusuh2 sikit sebelah rumah ustazah tu..
Jadinya dlm dilemma nak teruskan atau patah balik rumah..
Kang patah balik rumah mak marah pulak tak pergi ngaji..aku kan anak yg taat gituhhh...
Lama gak aku berdiri kaku situ pikir nak teruskan ke nak balik..
Sudah nya aku amek keputusan...lariiiiiiiiiiii pergi rumah ustazah tu..mengah kau. .
Tercungap cungap aku cakap dgn ustazah ada hantu kat tepi rumah dia...
Lepas tu dia pergi dgn laki dia baca2 apa tah kat luar tu...
Tu jelah sekali aku pernah jumpa..
Dah besar2 ni hantu kacau aku dgn bunyi guli..tarik perabot..jatuh kan mutiara..tu jelah..

Rate

1

Pernah.

Bola api, raya dan kaka ponti. Bayang2 hitam tu biasa juga tertengok. Suara2 myakat pun pernah.Tapak kaki org myk pun pernah nampak. Orang kena rasuk sampai bersilat, jadi ala rimau pun pernah tgk.

Nak cerita boleh jadi novel dan perkara2 ini buat aku nak lebih dekat lagi dengan Tuhan. Itu saja.

Rate

1

chanteksekali replied at 12-9-2018 07:53 PM
I outdoor babe. Gitoh sooo perkara sebegini selalu encounter. Tp selalunya dalam keadaan tak pasti ; ...

Kat yong yap ke?

Pernahhhhh. 2nd last ternampak kat depan rumah jiran, selang 4 buah dari rumah i. Paling latest sebulan lepas kat genting highlands .

Kes nampak kat rumah jiran tu tengah-tengah malam  masa suami i ajak ngeteh kat kedai mamak. Suami siap plan kalau tak mengantuk, lepas minum-minum tu nanti nak ajak pusing-pusing ikut jalan kampung sebab lebih thrill. Ceh!

Masa tu gate kat rumah belum guna autogate lagi. Jadi, lepas suami reverse kereta, i pun berlenggang lenggok laa tutup gate & manggakan terus. Masuk je kereta, as usual terus capai seatbelt sambil mata dok ralit bila nampak satu susuk tubuh orang dewasa berjalan menghala rumah jiran. "Siapa pulak tu, baru balik kerja kot.." i sempat cakap dengan husband. Tapi dia buat bodo je tak respond apa-apa.

Nearby ada lampu jalan, tapi actual rupa tak nampak jelas. Yang pastinya berkulit cerah. I tau dia perempuan sebab nampak kepala bertutup. Cuma fesyen tudungnya pelik sikit. Macam bentuk tiga segi. Orangnya tinggi. Tall & slim.

Puas jugak fikir siapa orangnya sebab tak pernah nampak sebelum ni. I assume tu adik beradik atau anak sedara jiran. Bila kereta lalu je rumah berkenaan, perempuan tadi tak de... nowhere in sight. Rumah tu pun gelap. Memang gelap gelita. Tempoh masa i nampak tu dengan kereta lalu depan rumah tu cuma beberapa seconds je. Tak mungkin dalam tempoh tu dia dah masuk dalam rumah. By right, waktu tu mesti baru bukak gate... atau paling tak pun tengah terkial-kial nak pukak pintu rumah!

Bila dah jauh sikit dari rumah tadi, baru husband i beritahu dia tak nampak apa pun. Terkejut gak dia bila i dok 'menegur' tadi. Yang hawaunya, dia boleh pusing balik lalu depan rumah jiran tu. Bukan sekali, 2,3 kali! Memang rumah tu gelap gelita.

Malam tu, kami ended up tidur dalam kereta kat r&r sebab suami takut nak balik rumah! Esoknya jugak, dia terus call contractor pasang autogate!

p/s. 'Tudung 3 segi - adakah menyerupai apa2 istiadat pengkebumian orang cina? Bawah bukit rumah kitorang ni ada jirat cina.

Rate

1