CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] Pernah Jumpa Hantu?...

Tak pasti hantu ke mainan perasaan ke imagination

Edited by buapakperut at 17-9-2018 06:36 AM

iols tak percaya hantu. tapi masa kecil iols tinggal isolated takdejiran .mak pak punya ladang getah yang sangat luas. tetiap malam dengar lagu2 orang nyanyi pelik.tak paham bahasa ape. iols biarkn aje sebab boleh iols anggap tu hiburan malam. umah iols awal tido dalam pas isyak semua dah dengkur.lagi satu kakak iols cerita pasal hantu yang bunyinya dekat tapi means die jauh,tapi kalau bunyinye jauh means die dah dekat. bunyi macam kerbau menguak.

Rate

1

Pernah..pernah tgk live muka pocong, pontianak, lembaga hitam aka penunggu rumah yg saya tinggal skrg nie dgn penampakan bdk kecil yg serupa anak buah saya..

Rate

1

Jumpa secara live tak pernah, tapi selalu diganggu suara2 je lah.

Dulu masa nak solat kat asrama akan ada suara macam merengus marah dari luar tingkap. Rumah tingkat 4 celah mana pulak datang suara orang kat sebelah tingkap.

Dapat pulak dulu ada member kamceng jenis yang ada saka plus lemah semangat pulak tu. Dia rajin la dok cerita sebelah sana ada apa, sebelah sini apa. Toyol lalu belakang aku pun dia bagitau aku jugak.

Tapi aku kalau boleh tak nak jumpa lah benda tu. Cukup la aku normal macam ni je. Takut terkucil dalam suarrrr...

Rate

1

iols pernah nampak hantu nenek terbongkok2 jalan melintas dalam rumah waktu magrib, blackout. masa tu iols baru form 4.. lelain ada lg.. tapi iols rela jumpa hantu daripada manusia2 kejam jahat yg tak ada nilai2 manusia dalam diri.. yg ni lagi takut.. cuba uols renung sejenak..mana yg uols akan pilih. jumpa hantu atau berdepan perompak berparang? n iols selalu ja bebel n buat perbandingan mcm tu time anak iols buat perangai takut hantu suruh temankan g dapurlah n bilik air bagai..

Rate

1

Cite pasal hantu.
Iols dua.kali jumpa.secara x sengaja
Cm dah lepas tu baru iols sedar rupanya hantu
Satu masa kat karak
Second kat hostel..
Disebabkan.iols.x.sangka..makanya.iols.x.takut.lah

Rate

1

Follow Us
Nampak tak pernah. Tapi pernah dalam situasi anjing menyalak kuat sambil pandang ke atas mcm nampak sesuatu pastu siap ikut gerak kiri kanan kiri kanan kat parking lot satu condo area bukit indah masa tu pukul 1130pm and mmg tak rasa nak dongak laa nak join tengok atas. Terus lari masuk ke area lobby

Rate

1

jumpe dlm mimpi...eee..seram..jumpe depan mau pengsan

xpenah.. tp selalu dgr cerita.. org yg bercerita tu pon dia xpenah jumpa jugak.. mesti kawan dia atau makcik dia atau adik beradik dia atau nenek dia atau kawan asrama dia yg jumpa.. tu yg pasti

xtau la nk kata jumpa hantu ke bukan
masa umur 8 tahun
masa tu dtg rumah makcik
masa maghrib sesi memasak utk makcik2 akak2 kat dapur
kebetulan telur habis
mak suruh akak saya keluar belikan telur
ada kedai runcit berdekatan dan bole jalan kaki je
kebetulan saya dengar pasal tu saya pon nk ikut
mak xbg sbb kecik lagi, maghrib dan nak hujan
saya degil nk jugak ikut, sambil duduk luar rumah sorg2 stanby nk ikut
lama jugak tunggu luar tu, paham2la tunggu pompuan bersiap
mata tertumpu kat langit tgk awan hitam, sbb mendung
awan tu tiba2 membentuk wajah
mula2 bentuk muka yg lebar
pastu bentuk mata kuning kemerahan
masa tu mcm exited dlm hati fikir eh mcm muka la
last skali bentuk mulut senyum lebar warna kuning kemerahan jugak
siapla jadi bentuk muka yg menakutkan

bayangkan suasana yg hampir gelap
mendung dgn ada bunyi guruh
sorg2 kat luar, kejiranan semua duduk dlm rumah
1 kenderaan pon xde yg lalu
lampu jalan pun samar2
pastu ada muka besar giler dgn rupa yg menakutkan atas kepala
ibarat mcm kepala t-rex btol2 atas kepala kita tgh tunggu nk baham je

ape lagi berlari masuk, duduk kat sudut kerusi, menggigil
org tanya kenapa saya xbole jawab sbb takut
akak dah siap nk keluar tanya saya, nk ikut ke x ni?
saya x jawab, ok akak pegi dulu bye...dia kata
saya masih xjawab pape
lepas siap makan malam baru saya cerita kat akak
akak kata masa dia pegi xnmpk pape pon
lepas tu baru akak explain nape xbole keluar mahgrib, syaitan bertebaran time tu etc.
saya xpuas hati nape akak bole keluar plak?
dia kata kalo xbeli telur kang xde benda nk makan
hmmm ye x ye jugak

selalunya mak2 cuma kata kalo keluar maghrib kang kene sorok hantu kopekla, hantu kum2 la etc.
kita kecik lagi mana nk tau hantu kopek semua tu
lepas akak explain baru paham
lepas tu mmg taubat xkeluar langsung time maghrib

sori kalo terbuat cerpen plak

Rate

1

Tak pernah jumpa direct tapi pernah sekali lalu nampak lembaga hitam. Masa umur 16 tahun, camping pengawas kat lumut perak

Memang kita dari dulu selalu nampak sekali lalu, cheq takmau tgk hat real biar la org cakap kita penakut pun

benda benda gini sekali kalau dah terbuka hijab mmg nangis la nak tutup  balik

Rate

1

pernah.
belakang rumah nenek aku kubur.

aku ingat lagi masa tu malam, mak2 semua keluar mengeteh.
tinggal kazen2 semua syok main kejar2 kt luar rumah.
tengah main2, tiba2 rasa seram sejuk.
aku pandang atas (aku diri dekat ngn pokok masa tu),
tengok2 ada "maya karin" atas pokok tu.
omaigad sebijik macam dalam movie pontianak tu.
kain putih tapi muka samar2.
sbb aku tgk dari bawah mmg clear baju putih cam jubah panjang sangat tapi buruk, and rambut die mmg panjang sgt menggerbang.

sampai mati aku x kan lupa.

Rate

1

kat asrama aku plak, aku tak pernah jumpa depan2 tapi bende tu selalu kacau.

tengah jemaah solat kt surau, tiba2 blackout. lepas tu ko boleh dengar clear bunyi bumbung tu kena cakar2 and pompuan mengilai2. dan bermula la episode histeria beramai2. adehhh.

kat asrama aku ni keras betul. nanti aku free and ade mood nak cerita hantu aku cerita lagi.

anyway thank you momod bagi kredit

Rate

1

Pernah, masa camping kadet polis di kedah.

Hi cik ponti...

Rate

1

Tak pernah. Dulu dekat asrama kawan cakap diorang jumpa hantu jepun berkawad, hantu k*pek hantu macam2 saya buat tak tau jer. Tapi betul. Ada kes sekali, kitorang buat bacaan yasin dekat dorm sebab ada gangguan hantu katanya, tiba2 takde api, gelap-gelita. Nampak bayang2, tapi saya tutup mata, buat2 tak tau, tak dengar, naik atas katil, tidur. Esoknya, tengok ramai yang bengkak merah mata sebab menangis dan tak tidur.

Rugi juga buat perangai tak tau gini, takde kenangan nak cite kat anak2 buah nanti

To be honest, masa kecil memang penakut. Kat kampung, toilet kat luar, air kena ambil kat telaga, zaman takde pam air lagi. Nak gi mana2 kena orang teman, walaupun masa tu dah umur 12 tahun

Rate

1

I want to go back to that school, nak jumpa hantu jepun berkawad tu, kita kawad sama2. Macam best jer dengar cerita kawan2 yang tengok tu atau tu cuma macam urband legend jer

Rate

1

Hantu yg pernah jumpa diriku. Terkejut hantu tu lalu mceritakan kpd sahabt2nya di forum.

Dorg adalah hantu megi hantu shopping hantu buffet dsbgainya.
Ini dikira hantu gak kn mod.

Edited by nefnefnef at 27-9-2018 11:30 PM

Pernah, pengalaman sendiri.

Background story dulu. Masa kat university, baru 4-5 bulan matrix. My close fren, shana tetiba satu hari tu buku lali bengkak. Jalan gi kelas pun dengkot-dengkot. And ever since left ankle bengkak tu, dia selalu time tidur kena tindih. And whoever accompanied her tidur sesama, orang tu plak kena tindih. Lagi tak best, roommate dia pun selalu balik rumah so tak tido hostel.

One fateful night, baru balik dari event Malam Kebudayaan Kolej if im not mistaken, shana mintak nak tido in my room. Sebab dah lewat and she takut balik bilik dia. But she did forewarned me about the tindih thingy. I was like already sleepy so I agreed je... Coz my kakak roommate pun balik muar that time.

Cut long story short, once I switched off the lights, kena ganggu. Starting dari kertas2 tutorial diselak-selak ditarik disebar atas meja study dalam gelap tu, then the entity tickled my toes. And my stomach. The climax was that thing scratched my pillow betul2 depan muka. Still can remember angin depan muka masa dia cakar. I jerit and melompat and switched on the lights n called arwah abah. Abah cakap jgn tutup lampu pasang mp3 quran. Shana and I tak bleh tido sampai pagi. Esok gi kelas mcm zombie huhuhu

Weekend tu shana balik pontian, berubat. Katanya she was followed by this entity yang marah sbb shana tersepak anak dia sampai mati waktu Maghrib. (Memang ada satu weekend sebelum tu we went out gi cinema balik Maghrib.) After berubat, no more swollen ankle and the disturbance stopped.

I dont know whether apa pakcik yang mengubat tu cakap betul ke tak, but kesan cakar atas bantal tu realllllll.. So glad it was over.

Sorry terpanjang

Rate

1

Thank you mod seribulan yang baik hati

pernah skali.. waktu tu kawasan depan rumah kami adalah bukit (belum disondol utk bina rumah). mlm tu me & sibs cari our dog yg x balik2. suddenly i nampak mcm ada kain putih kat pokok atas bukit tu.. apa lagi i ajak la dorg trus msk rumah & terus tidur. keeskn nya bru i cerita.

Rate

1