CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] Pernah Jumpa Hantu?...

KILL_NANCY replied at 23-12-2018 10:19 AM
hah la kak noor.jiran2 semua keluar

jangan minta kak.hantu muka masam ok lagi, jangan dia  ...

Naudzubillah. ..macam tu jangan jumpa lah. ..

noor2 replied at 23-12-2018 11:14 AM
Macam mana rupa pocong? ...rasanya hantu pocong paling kaka takut....

Kain dia agak kecoklatan,agak kotor ada kesan2 tanah,macam kain reput pon ada jugak..mukanya gelap matanya merah..tapi bila dilihat betul2 walaupun mukanya gelap tapi still boleh nampak daging pipi yg meluruh reput sampai nampak tengkorak..kain lebihan bunjut di kepala dia agak meleweh kebawah paras telinga,bukan tercacak ke atas macam rambut punk..

Dan i bukan nampak direct,tapi macam pndangan yg menembusi dinding.i tak tahu nak explain macam mana..macam ni,benda tu kat luar rumah tengah tengok i kat dalam taaapiii hanya melalui pandangan yg dapat tembus thru langsir dan tingkap,and i pon dapat tengok dia walaupun dihalang dinding..sebab tu i tahu kedudukan entiti2 itu di luar walaupun i dalam rumah..kiranya,once benda tu dah kawal kita maka segala deria yg dikurniakan kat dia,kita jugak dapat tempias nya..ehhh,seram pulak diingat balik dan benda tu datang dengan pakej suara lelaki menangis yah..

Rate

1

nishikido replied at 23-12-2018 02:19 PM
Kain dia agak kecoklatan,agak kotor ada kesan2 tanah,macam kain reput pon ada jugak..mukanya gelap ...

Mata merah yg takut tu...

Tq penjelasan cik nishikido

Fuhhh tq tq mod.. Byk kredit dpt..

Ada lagi sebenarnya, tapi nanti2 lah cerita

Comments

No prob :)  Post time 23-12-2018 05:39 PM

Edited by adila39 at 23-12-2018 10:07 AM

Pernah lihat dan dengar

Cerita1

Takla seram mana, waktu ni sekolah rendah dah duduk dgn atok, Rumah bungalow kayu lama yg banyak gambar gambar lama. Ada je perabot dari zaman jepun.

Sangat suka tido dgn atok, satu malam tu tak boleh nak tido sebab panas, atok tak suka bukak kipas laju.  So banyakla berguling guling kiri dan kanan resah xleh tido. Tetiba Jam loceng kayu yang jenis keluar burung. Tepat 3pagi..tup tup tup dia bunyi, terkejut i ...toleh ke dinding. Lampu kuning so cahaya malap je keadaan bilik tu. Cuba nak lelap..tetiba rasa mcm ada org perhati. Bukan seorang tapi tiga orang.

Yes! mmg ada tiga lembaga hitam atau nampak macam bayang hitam. Yang pelik bukan berdiri tetapi duduk diatas almari baju. Goyang kaki since almari tinggi kan...bersusun dari yg tinggi ke rendah. Kelip mata betul ke tak...yes mmg betul...kecik lagi so xtau apa nak buat. Hanya baca apa yang tahu dan tutup mata sampai pagi. hehehehe itu je laaa suspennya...sib baikla depa tak serang ke apa, tapi mmg gaya mcm sedang duduk santai tengok saya tido

CERITA 2

Bilik paling tepi, di tepi jalan besar...still rumah atok. Sebalah jalan ada pokok jering yang besar. Kawasan ni kawasan org melayu mmg takde kaum lain, anjing ke lagi la takde. Kampung ni busy je dan taklah mcm kampung yg betul betul tu...but still masih banyakla pokok pokok lama. Ubat nyamuk takde yang masa dulu dulu jenis pasang nyala api tu...yang bulat tu...anyway tak boleh tido sbb nyamuk attack...ngeong ngeong kat telinga ni. Bangun bukak tingkap..jenguk tingkap...takde apa apa...senyap sunyi....tetiba tetiba je....dengar bunyi anjing...auwwwww auwwww auwww...gitula lebih kurang...jenguk lagi tingkap....( haihs tak pasti kenapalah bangang pegi jenguk tingkap) manalah tau tetiba tersembul kat tingkap...nak sambung baring...baru je letak kepala ke bantal...dengar bunyi mengilai....sangat kuat heehehehehe hehehehe hehehehe nak bangun tutup tingkap takuttt...nyesal seribu tahun sbb bukak tingkap...nasib baikla dia tak datang jenguk....but,  lenjun satu badan dengen peluh bila bangun pagi

Tu jeeee citernya

Rate

1

Tak nak jumpa.. tp penah la jumpa skali.. otw blk dr kedah kt tol yong peng arah selatan.. pukul 3 am lebih kurang.. ternampak dr cermin sisi entiti mcm manusia memimpin beskal di lorong kecemasan.. baju putih..aku diam aje smbil tgk muka hubby tp x berkata apa..cuma terdetik dlm ati je..tgh pk apebende pimpin beskal kt hiway..
Smpi umah aku tanye dia.. abg nmpk x org pimpin beskal kt hiway td.. dia kata dia nmpk..dia sengih aje.. hihi..
Hihi.. dia kata biaselah tu..tmpt tu mmg tmpt dia. X heran katanye.. tp mmg xmola jumpa mcm2 lg. Huhu

Rate

1

Follow Us
x pernah dan tak teringin nak jumpa pun

tak pernah dan tak nak..takotttt

Belom penah jumpa dan berdoa supaya tak jumpa langsung.. InsyaAllah

Sis x pernah jumpa lagi tp mimpi selalu..siap mengilai2  pastu azan

Rate

1

xpenah kot tp penah merasai kehadirannye bile bulu roma meremang huhuuuuuu

Edited by ladysunshine at 7-1-2019 11:23 PM

Pwnah jmpa ms study dekat up*i dulu ni..ms tu dekat kampus lama lagi bukannya kampus baru mcm skarang. I pegi toilet around 12.30am alone. Masa balik tu nampak dekat hujung tangga ada pompuan baju putih rambut pjg tp mengadap ke court tennis kiranya membelakangkan i la. Dahtu kebetulan i xpakai spec so nmpk mcm x brapa clear la. Ingatkan mmg pompuan betul la kot tgh cakap phone kt luar bilik. Then i masuk bilik pakai spec pastu i jenguk balik tgk2 dia floating wehhh..mengiring floating lesap terus! Gila kau!! Terus i masuk tutup pintu selimut sampai pagi rupanya senior2 bgtau tu mungkin hantu cikgu bedah..urban legend situ

Rate

1

Mintak simpang Tak mau jumpa,tapi selalu mimpi jaga baby.

belum pernah jumpa dan tak nak jumpa. Huhu

Tapi pernah rasa kehadiran. Cuma tak nampk depan mata.

Kena masa minggu pertama masuk sekolah asrama. Kebetulan sekolah baru, aku batch kedua kt sekolah tu. So bilik ktorg duduk tu dah setahun kosong. minggu pertama biasalah minggu orientasi kan...katil aku paling tepi. Ada tingkap. sebelah balkoni belakang. Block paling last. Seberang jauh ke bawah sana rumah2 pengetua/ketua warden dan cikgu2. kiranya bukan tepi hutan lah. ada sikit hutan tapi x tebal pun lepas tu terus jalan raya. katil double decker. member katil bawah belum masuk daftar, so masih kosong. katil aku kat atas. tdo jela dulu kt katil member  ni walaupun katil aku dah siap pasang cadar semua. Tdo waktu malam mengiring ke kanan kira belakangkan dinding yg ada tingkap tu lah. bila tdo kan sekali sekala kita akan bergerak...ada sekali tu tersedar nak tukar posisi tdo, bila nak pusing ke kiri, tak boleh pusing rasa mcm ada something kat belakang, cuba gerak2 pun tak boleh. anjak sikit ke depan kot lah belakang tu dh mmg rapat kedinding. tp mustahil sbb bila anjak tu badan mmg dah kt bucu katil, sikit lagi aku jatuh ke bawah . tak mungkin lah badan aku mengembang drp dinding sampai bucu katil...pastu mcm ada rasa rambut kena kt lengan. tak tahu ler rambut sendiri ke rambut "dia" ke...terus zup rasa panas kt muka, tutup mata rapat2, baca apa yg patut walau dah lintang pukang baca terus berpeluh, badan mmg kaku sekaku kakunya & tertidur sampai pagi...sudahnya tak tahu tu apa benda

Rate

1

pernah tp sipi2..harap mmg takkan jumpa face to face...

x pernah dan tak teringin nak jumpa pun

kawan ak je suka baca & tgk cerita hantu..minat benau...

Edited by D.Adek at 10-1-2019 03:42 PM

Hai.. Rasa nak cerita pengalaman sendiri.. ikut poll tu meolss jujur jee. meols mcm tak pasti itu hantu ka atau apa yang meols lalui..

Waktu tu sekolah menengah teknik (asrama) ...
Dalam beberapa minggu kebelakangan tu ada spekuan budak lelaki masuk asrama perempuan. Speku budak luar atau budak asrama sendiri... maka giat la jaga keselamatan dekat Blok Perempuan. Tiap2 malam kena bergilir-gilir setiap dorm jaga Blok..

Macam biasa.. sebelum waktu tidur nak buat routine "pagar bilik" *1.. semua roomate dah pergi toilet siap2 & no keluar masuk once dah di "pagar".

Malam tu (hari Sabtu) turn dorm kami yang patut berjaga utk keselamatan blok.. jaga keselamatan pun kami takkan keluar bilik hahaha.. duduk saje dalam bilik....
Entah kenapa malam tu, lepas dah pagar dorm.. roomate keluar masuh pergi toilet.. makanya "pagar" dah tak kuat...

Bermula kisah.....

Jam 2 pagi.. ada 3 orang masih berjaga (meols, kaka p, bff L)..
Tiba-tiba roomate nama A tgh tidur mengadap tingkap yg terbuka) dia bercakap-cakap.. weols pegi kat dia dgn takde pape syak wasangka... tanya kenapa ni? ngigau ke?

Dia terus tunjuk luar tingkap.. kata ada api kat padang.. (ye tanah lapang belakang blok kami lepas padang tu ada kawasan perumahan)... weols tengok takde punn. dia kata ada cuba tgk betul2,...Weols mmg tengok tapi takda apa.. assume dia ngigau.. lepastu tibahh weols bau terbakar... demmit betul. api takdak tapi bau api dari mana?? Lepastu yes yesss betul ada api tapi bebola api okeh..

Dalam pada iols skodeng api tu tanpa motip dan taktau utk apa nak skodeng tu.. tibah iols tgk ada sorang roomate nama W (katil bawah si A) tengah baca Yaasin. Iols tanya kenapa baca Yaasin pulak ni? Dia kata ada benda tak elok yg weols skodeng tu senanyaaa.. Whatt???

Iols jengah balik ke tingkap tengok bebola api tu.. tibah ada 3 ketul bebola api yg saiz Kecik Sedang Kecik. penat gosok mata biar betul ni?? lama2 bebola tu bergabung during kawan tadi baca Yaasin.. mmg taktau nak kaitkan cemana tapi mmg itu yg jadi.. iols cam si W ni pendiam rupanya boleh tahu benda2 mistik jugekk. serammm gilsss. weolss semua cam gelabah habis taktau nak buat apaa...

Ingat dah habiss cita pagi tu..

Ada rumet lain yg tgh tido.. tibah jerittt.. "Siniiii tengok ni kenapa NA ni?'' chuols tahu tak.. NA ni mata dah merah woiiii. iols cam apa dah jadi sena nya mlm ni?? Dia genggam tangan iols kuat gilaa sbb awal2 tu iolss cam hero la kunun nak tenangkan dia..  

Start dari NA tu.. benda ni melarat.. weols semua panic. tapi ada sorang sis ni sheol cam boleh fikir waras lagi.. sheol suruh bawak ke tgh dorm...

Japp.. kalau ada yg tertanya kenapa tak panggil warden.. sena nyaa bangunan blok weols ada grill n grill tu berkunci. ajk keselamatan je yg pegang.. bahaya kan kalau ada emergency... tapi masa tu mmg tak boleh nak panggil warden..

okayy sambung...

weols bawak NA ketengah pastu weolss keliling NA, start semua baca Yaasin.. & NA tu still genggam tangan iols tak lepas kuat gila.. mcm jantan jahat pegang tangan cm tu la kott tak nak lepas.... dua org yg dgn genggam tapi sorang lagi iols lupaa. Reaksi mata dia meliliau tah memana pastu merah menyala. Siyes cam mata Pontianak Harum Sundal Malam... Iols tak tipuu... takut berani2 je hadap masa tu...

Tibaa mata dia pandang sorang kawan ni sajorkk. tau tak siapa? Kawan yg nama A, yang mula2 nampak api dari tingkap tu.. Sis yg waras tu (Kaka P) dia cm dapat trace siapa punca... dia tny "A boleh solat tak?''  A tadi geleng kepala chuolss... terus Kaka P buka pintu dorm.. suruh A berdiri kat luar pintu.. yg paling terkejutnyaa. mata si NA ni ngekor A. sampai A kat pintu dia nengok saja A tu.. scary n creepy gila tapi apakan daya weols kena baca yassin tak bole henti...

Kaka P ni cam buat tindakan pantas jugekk , dia azan kat luar pintu tu sambil weols baca yaasin.. Si A n Kaka P ni tanya NA .. Keluar dari sini tak??? NA tu jawab sambil angkat tangan macam takbir tu.. sambil jawab "ALLAHUAKBAR" "ALLAHUAKBAR" "ALLAHUAKBAR" .. NA terus pengsan.. Azan subuh terus berkumandangg....hati iols waktu tu sebak sangat.. rasa nak nangis pun ada.. Alhamdulillah semua selesai dan takde sesiapa injured atau apa...

Iols terpk Ya Allah siyeslyy weols semua hadap ni sesama?? sampai pagi? kejadian mula jam 2 pagi.. sumpah penat gilss tak bole bayangg. subuh2 kami turun nak solat ketuk pintu warden kata nak rehat sebab ada budak kena rasuk. tu saja. yg lain2 kami simpan sesama rumet.....jadi weolss semua dpt rehat ahad pagi tu (kalau tak kena gotong royong asrama) hewww..

itulah pengalaman mistik iols dgn kawan2. tapi sampai skg iols tak sure itu hantu ka apa? iols mmg tak nampak dgn mata kasar rupa hantu tu.. maybe dia dah masuk dlm badan kawan NA. tapi masa tu iols boleh berani dekat dgn NA. pelik kan??

Ini cerita benar. SUMPAH iols tak tipu. pada yg nak percaya atau tak,,terpulang okay..iols sharing saje..

*1 Pagar Bilik - Azan @ Iqamat, Selawat, Surah Al-Fatiha & 3 Qul (baca) dekat setiap penjuru bilik dan akhir sekali dekat pintu) habis tu renjis dgn air yaasin)  

Rate

1

penah sekali dulu 5 - 6 tahun lepas.
semua adik beradik belum kahwin lagi and aku yg sulung. aku ni tinggal dekat kampung.tapi bukan kampung yang sunyi ke ape ke pasal rumah aku tepi highway utara selatan.

masa tu ingat lagi around midnite (dalam pukul 11 ke 12 lebih macam tu)
tengah goreng kan nugget untuk adik2, belakang stove tu tingkap and memang sejenis kalau memasak aku suka buka tingkap tu sambil dok ngintai2 luar, belakang rumah aku ada rumah sewa mak aku, tapi masa tu rumah tu kosong lagi.

back to the story, kat dapur masa tu ada adik2 sekali.sambil dok mengoreng sambil berbual dengan adik aku.position aku mengadap tingkap. tetiba macam sunyi,tak dengar adik2 aku bercakap then macam ada perempuan tunduk rambut panjang melintas slow je dekat tingkap.
aku memang sejenis blur, so aku mcm pelik sape yg dok berjalan belakang rumah aku ni. aku siap boleh pikir lagi kalau die jalan situ mane bole tembus memane pasal depan tu dinding luar toilet rumah aku.dah lama tu baru mcm tersedar baru rase takut then cepat2 tutup tingkap.tapi Alhamdulillah la mlm tu tido nenyak je.

aku tak cerita dekat adik2 aku sampai la sekarang ni pasal dorang semua penakut and adik aku yg kecik penah demam pasal tegur kak pon megilai dekat rumah aku ni. hehehehe

Rate

1

Seramnya thread ni

Aku sendiri x pernah jumpa.. tp member pernah nampak 'benda' tu atas kepala aku time aku tidur ... aku lena diulit mimpi x sedar apa

Rate

1

Ada beberapa kali terjumpa dgn makhluk2 alam ghaib nh, ni masa zaman belajar dkt uitm perlis, terpaksa menyewa umh, kawasan perumahan ni dh lama, x ramai org so ktrg satu geng sewa umh yg mengadap jln besar.

ktrg pilih umh ni sbb sewa murahhh... kalo umh yg area blkg2 tu kebanyakan kosong, blh nmpk yg dh lama xde org tgl,  sebelah kiri umh sewa ktrg kosong, siap ada pokok kekabu yg sgt tinggi melepasi bumbung, nmpk sgt yg dh bertahun x de org menyewa. umh ni ada 3 blk, aku amik yg plg depan, aku ni penakut so aku slalu menumpang tido bilik kwn,

1 hari tu ada assignment so aku stay dlm blk, ntah mcm mn blh tertido,  dgn lampu terpasang, aku terjaga dlm pkl 4 pagi sbb dgr ada org buka pintu pagar, dsbbkan kwsan perumahan tu x ramai org,  sunyi sepi kalo pagi2, so blh dgr dgn jelas,  ingatkan mgkin umh jiran. tak lama lps tu start dgr org tarik something mcm kotak kayu dlm pagar umh ktrg, dia seret kotak tu sampai dpn pintu.

then dgr  bunyi besi berlaga...ting ting keting, mcm dia tgh pilih2 brg,  yg buat aku start nervous, bila bnda tu start ketuk pintu umh, aku assume bnda tu tgh bertukang, dr ats katil aku merangkak turun buka pintu blk, dh buka pintu terkejut tgh housemate aku dh dok berdiri dpn pintu blk, dia tnya ko ok ker, dh tgk aku masih dlm posisi merangkak, terkejut kot blom sampai seminggu ktrg menyewa umh tu, dh kn kaco, x mgkin pencuri, sbb mana ada pencuri men ketuk pintu mcm nk pecah, dh la ikut pintu dpn...

housemate aku ckp dia dgr ada org buka pintu pagar, so dia keluar la nk tgk, so ternampaklah aku yg tgh dok merangkak keluar dr blk,  kwn aku ni jenis yb berani sket so dia ckp jom tgk sapa kat luar,  nasib baik ktrg pasang lampu luar so dr tingkap dh blh nmpk, bila tgk xde org, lama jugak ktrg berdiri kat dpn tingkap tp x nmpk sapa2 pon kat luar,

so dia ajak aku tido blk dia, dh selamat masuk blk dh ready nk smbg tido ktrg dgr ada org buka pintu pagar, yg plg x besttt ktrg rasa masa tgh skodeng td bnda tu still ada, cuma ktrg je x nmpk, dh la siap buka tingkap, x bley bayang kalo tiba2 bnda tu muncul dpn2,

lps kejadian tu, ktrg x pindah stay je kat umh tu, since dia pon muncul time org tgh tido, aku pon stay blk kwn, dia pon x kaco ktrg, masing2 wat hal sendiri, dia kat luar, ktrg dlm umh,  tp bnda akan buat bnda yg sama setiap kali dia dtg, bnda ni ada sampai la ktrg habes study, masa final exam still blh dgr yg bnda tu tgh bertukang kat luar umh, blh dgr dia suara dia batok2. Kawasan perumahan tu pon ada ceritanya tersendiri. selagi x nmpk rupa bnda tu ok jer....

tahun terakhir kat arau, ktrg sewa umh kpg,owner umh jenis yg suka bela binatang, so pagi2 blh tgk angsa itik main kejar2 keliling umh.

Rate

1