CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] Pernah Jumpa Hantu?...

maknusia berperangai hantu pun ramai gak sekarang ni

Pernah.

1. Perempuan bongkok jalan terhincut2 masuk dalam bilik kakak. Siap tutup pintu lagi. Kakak kerja waktu tu. I sorang je kat rumah.

2. Balik kl ikut jalan utara selatan yang lama. Nampak perempuan pakai baju merah dukung  bayi kat tepi jalan. Sepanjang jalan tu hutan je. Tak ada rumah dan waktu tu malam.

3. Hiking di sekitar fraser hill. Makhluk serba hitam follow skali.

4. Hiking di sekitar cameron highland, nampak susuk sedang duduk sambil membaca. Bila pergi dekat, hilang.

5. Waktu kecil nampak toyol dan pocong sedang melepak di pondok, jalan nak masuk ke lorong rumah I. Situ memang keras.

Rate

1

Pernah kena masa zaman study dulu.... mase tu practical so sewa la rumah ni sekejap, first kena masa tu tengah syok tido , tiba2 dengar la orang ketuk pintu bilik , aku malas nak bangun nanti pandai2 la roommate bukak pintu sbb katil die dkt dengan pintu..

Makin lama kuat pulak mcm nak pecah dah pintu tu , toleh sebelah tengok member sedap je tido , eh tiba2 orang cakar2 pakej tendang2 , Aku takut tarik selimut mengigil2 peluh bagai sampai la tido fuhhhhhh sebaik tertido .... aku tak cita pun kat kawan2 nanti kang semua takut....

Second time mase dlm pukul 1 pagi , Aku dengan roommate sibuk study , nak dijadikan cerita bilik kiteorang depan tangga and malam  tu kiteorang tak tutup pintu bilik sbb tak tido lagi, tengah sibuk study tu bilik depan yang bertentangan menghadap bilik kiteorang tutup pintu bilik punya la kuat , mase bunyi PANGGGGGG tu automatik bulu roma aku menegak , then dengar orang turun tangga punya la kuat tapak kaki die bunyi, aku dah keras kejung kat meja takut....

Member aku cuit aku pastu cakap " wey kau dengar kan pintu tutup kuat tadi ? Aku terkejut aku toleh la kat pintu nak tengok sapa yg tutup kuat sangat , tiba2 bunyi org turun tangga padahal takde sape pun kat tangga tapi bunyi kemain lagi sumpah aku tak tipu ".....
Aku dgn member terus berpeluk2 berjalan nak tutup pintu bilik kiteorang pastu tido pun berpeluk takut punya pasal...

Esoknya cerita kat 1 rumah , sekali semua bukak mulut masing2 kena kacau tapi tak nak cerita takut orang tak percaya...

Rate

1

Pernah lah nampak mcm 3 ekor anjing sedang melintas padahal sebenarnya tak ada pun nasiblah bukan sedang drive masa tu tapi org lain drive dan benda ni berlaku waktu siang... masih x boleh lupa sehingga kini hmm...

Rate

1

Aku tak pernah jumpa hantu.. Wlpun kawan2 kata diorang pernah jumpa budak2 tgh bermain dlm ruang tamu tmpt kitaorg bljr.. Msatu kitaorg buat study grp kat rmh aku sbb nak final..

Ni aku nak citer sikit.. Bukan sbb hantu, tapi makhluk halus/jin.. Rmh aku duduk skrg pun ada ceritanya.. Selepas bberapa tahun tinggal kat rmh ni, prnh makhluk halus jumpa ayah..diorang mintak izin nak menumpang..masatu ayah tak suruh mak n anak2 keluar bilik..pastu kantoi gak dgn adik ayah sbb nmpk tapak kaki besar d halaman rumah..rasanya lama gak makhluk halus ni menumpang.. Aku tak ingat bila diorang berpindah, mungkin sbb kitaorg buat renovation, takde lagi dh.. Wlpun 3,4 tahun lepas rasanya diorang nak menumpang balik.. Tapi ayah tak izinkan.. Habis demam ayah msatu

Rate

1

tak pernah jumpa secara in person
tapi pernahlah beberapa kali nampak 'kelibat'
dalam rumah

pernah satu ketika lps balik dr surau waktu mlm
saya tak nampak pape masa nk naik tangga(masa jalan mengadap deretan parking)
tp anak perempuan saya nampak pocong kt tmpt parking tu
itupun keesokkan hari baru dia bgtau

anak perempuan sy mmg boleh nampak benda2 ni
penah satu ketika dulu dia nampak lembaga sebelah saya
yg ketika itu leka mengadap laptop

mmg sy ada beberapa pengalaman dgn benda2 ni
sb rumah sy selalu jer jd sasaran dihantar 'benda'
oleh org tertentu sejak dr tahun 2013 lg
dan sy pernah ralit dgn internet hingga 2-3 pagi
penah juga  kedengaran bunyi tapak kaki berjalan
menghala ke arah sy (masa tu lampu semua dah off)
tp sy buat tak kisah pun
hingga skrg ni pun bila ada serangga berterbangan dlm rumah
sy buat tak kisah
malah sy kata jer kt serangga tu
' ha kau kali ni tuan ko nak apa'

Rate

1

Follow Us
Aku pernah tgk dulu masa zaman dok hostel. Kes nak gi ambil baju kat ampaian mlm2 plk tu, tiba2 terpandang ada makluk berdiri kat tepi pondok public phone. TInggi giler , tinggi dari public phone tu dan itam saja. Teruih aku lari x cukup tanah, esk tepon mak aku ambik  dan demam dekat seminggu.

Rate

1

terima kasih sm @seribulan

Comments

no prob :)  Post time 25-1-2019 11:53 AM

meollss teringat masa tu form 4 skola kat skola asrama muar..meollss & the geng suka tau pergi kat Blok Akademik (bangunan skola) time sabtu n ahad padahal time tu dilarang gi sana sebab xde kelas prep time weekend..

so satu hari tu kitorang gi BA saja melepak merayau memalam dalam lepas isyak time tu n masa nak balik asrama, meollss tetiba cam lemah satu badan time tengah berjalan turun tangga pastu terus terduduk kat tangga sebab mata ternampak kelibat kak ponti kat makmal skola (time tu tangga kelas hadap makmal)..pastu member2 terus tarik2 tangan meollss soh cecepat jalan  sampai jalan kena pimpin..meollss time tu senyap je cm mulut xleh nak bercakap..

sepanjang jalan nak balik asrama tu lalu pokok ceri pastu ada plak sorang dua kawan meollss tetiba kaki cramp xleh jalan lak dah memasing jalan sume berpimpin..sampai je kat bilik kitorang dengar kat tingkap bilik ade bunyi cakar2 n ketuk2 tingkap..soknya kitorang demam..huhuhu..

ade banyak lagi pengalaman masa kat skola..nanti rajin meolls taip lagi..hihihihihihi

Rate

1

Tak pernah and tak nak jumpa. takut la... I'm not ready yet

My religion, Islam percaya pada makhluk halus macam jin, malaikat, and syaitan.

Rate

1

pernah sekali masa kecik dulu……………..mmg takut habis……..lari lintang pukang ngan my adik………… hahaaaaaa

pernah..selalu dan masih mengalami penampakan..

Hurm... Pernah. Siap menumpang kt belakang pinggang 2 tahun tapi x perasan. Konon sakit pingang sebab routine cycling/marathon selalu.  

Rate

1

Ada jumpa byk kali sbb jenis yg boleh nmpk cuma kadang sipi2, yg btol2 depan nmpk muka ada few..tp semua x kacau mcm duduk dlm alam dia sendiri..antaranya:
1. Nmpk stall bukak tepi jln, pesen lama atap nipah, lampu gas..org tu pakai topi jawa..xnmpk apa dia jual..lalu tgh naik moto 2-3 pagi gitu, bila ingat balik situ mana ada org niaga..toleh lagi dah xde..hikhik
2. Nmpk hantu sungai..mcm dlm movie plak cara dia keluar/masuk sg tu..baju x basah plak..keheranan dibuatnya..tp muka mmg x cun ler
3. Terjaga mlm nak g toilet masa camping, keluar2 tgk ramai askar lalu lalang tp transparent..jln laju mcm angin tp dia buat hal dia je..xleh nak mencelah pun..
4. Baru keje kat opis tu selalu nmpk satu apek suka jengah siap bawak segugus kunci, besar2 kunci..ckp ngan opismate saper tu..one day dia xleh tahan dia ckp apek tu mati kena bunuh dulu jaga situ, masa hidup mmg peel dia gitu..wohoo..then lepas tau tu nmpk dia sekali aje duduk bawah pokok kat parking dr jauh dan transparent plak badan dia masa tu
- Banyak lagi la..

Rate

1

Pernah juga la nampak..
1. Masa nak pergi beraya rumah kak ipar. Jarak x jauh lebih kurang 5km Dr rumah. Nak pergi rumah kak ipar tu kena lalu kawasan sawah padi. Masa lalu tu lpas solat magrib(sbb dia BT jamuan malam). Masa tu kami konvoi 5 biji kereta. Kereta kami yg 1st. Dr jauh sy nampak MCM bebola berapi Dr atas makin lama makin turun ke bawah. Sy tanya pd suami apa tu, suami ckp xde apa.lpstu dia bawak pecut laju sampai rumah kak ipar tu semua ckp nampak x PENANGGAL TD. Rupanya semua nmpk n suami pn nampak n tahu. Kata makcik urut sy dia kata kalau ada penanggal sekitar situ bermakna org yg menuntut ilmu tu pn duduk sekitar situ je.

2. Masa kami ke Shah alam menginap di 1 hotel ( hotel rahsia). Kami check in dah lewat jg. Sbb dari Perak pun dah petang. Sampai sana lebih kurang 9,10 MLM. Masa nk check in tu dia BG bilik yg kami x pernah duduk. Masa husband bukak je pintu bilik tu nampak sekujur badan TGH baring dlm gelap kaki terjulur. Dlm bilik tu gelap n x pasang aircond. Kami terus ckp sorry encik maaf menggangu terus tutup pintu ( dlm hati membebel la, knp slh BG kunci.badan dah la letih). Pg kaunter terus dia ckp MMG bilik tu xde sape yg check in. Kunci pendua pn ada pada dia. Staf cuci pun semua dah blik katanya. Terus kami pucat lesi le. Mintak tukar bilik lain.
3. Masih hotel di Shah alam( yg ni belakg tasik). Hotel semua dah full masa ni. Tinggal sini je kosong. Deret kedai. Masa kami check in siang semua ok la xde apa yg pelik pn. Sampai la waktu MLM Dr lps Isyak sampai ke subuh bunyi org seret meja kuat sgt.langsung 1 Family x blh tdo. (Masa tu fikir ada meeting ke ape kat atas ni. @Pun sbb kedai mkn dekat bawah susun meja. Tunggu sampai pukul 3 pagi pn x habis LG. X terpikir nak call reception. Badan pun dah letih masa tu. Sampai azan subuh baru bunyi tu hilang. Masa nak check out pn. X teringat nak tanya staff di kaunter tu. X lama lps tu dengar ceramah Dr ustaz kalo ada bunyi seret meja, tu pun slah 1 ada tanda gangguan kat tempat tu.

Banyak LG kisah nak cerita.tp panjang pulak nak tulis ni.

Rate

1

Pernah nampak kat kampung iols time hari raya. Kampung iols hutan, tepi bukit. Masa lalu jln kecik tu dgn keta, iols nampak ada 3 bayang warna putih kat atas pokok (nmpk sebab kena lampu kereta) mcm pakai kain telekung, muka hitam mcm bayang langit time mlm2 tu. Static je dlm posisi muka tunduk. iols puas tenung, betul ke x ni.

Lepas tu iols tanya kakak iols yg duduk kat depan keta (iols duduk belakang tengah2). Tapi dia tak nampak sbb tgh takut kot bile iols tanya tu. Balik tu bagitau mak iols nmpk bayang2 putih atas pokok kat sekian2 tempat, rupa2nya dia kata kat area pokok tu since dia kecik dah dengar cerita yg area pokok tu keras. Fuhh, seriau dgr. Itulah 1st time nmpk makhluk halus. Lepastu xde dah. Semenjak kes ternmpk penampakan putih tu iols makesure baca ayat kursi dulu before naik keta.huhu

Rate

1

Sambungan nmpk hantu:
1. Tgh kayuh basikal sorang2 nmpk mcm layang2 tp xde orang main..tak tinggi pun..dan x laju..kejar2 x dpt
2. Sekali lagi masih dlm kawasan taman nmpk mcm layang2 dia terbang dekat je dengan bumbung double storey..pun kayuh basikal kejar x dpt..rupanya kes 1&2 adalah penanggal patutlah nmpk mcm bertali panjang2..depan tali tu kepala..apa daa..tu citer 80an
3. Bunyi ayam dlm reban tengah mlm, ini mesti biawak terus lari belakang rumah..nmpk kat atap dapur darah ayam menajur2 menitis ke bawah..pelik tgk biawak tu ada rupa mcm orang, ada mata dan bulu mata tau..muka mcm org tp seram..ada rambut panjang ketak2 mcm mak esah x jaga rambut..suluh pakai lampu yg ganas besar mmg nmpk real tp xtau apa nak buat..xde ilmu..lepas tu dah tau apa nak buat tp x jumpa pulak
Nanti sambung citer nmpk cik ponti pulak.

Rate

1

Wehh...zaman kecik2 dulu kt kg kalau mlm2 selalu lepak dgn mak kat luar rumah ambik2 angin. Well kg kan mana ada hiburan sgt. Setakat bebola2 api berterbangan sana sinhn tu ape la sgt...mmg selalu. Tp mak selalu suruh jerit "tuju tujuuuuuu!!!!!" Kalau nampak mende tu so dia nya journey tu cam terencat!! Hahhahaaha

Pastu yg paling pelik skali dah besar panjang balik keje dah tgh mlm sbb kena attend dinner. Letih sgt iolls terus masuk bilik tido x sedar diri. Tp sempat bukak tv sblm tido....saje nak suruh tv tgk kita tido. TIBA TIBA......ada org kejut daaaa...2 3 kali lak tu dia kejut sampai last skali buat terjaga tu sbb dia tepuk kuat2 kat bahu.
Terjaga je terus tangan berbulu tu tunjuk kat tv suruh tutup sebab dah habis siaran. Hahahha....aku boleh buat derrkkk je sambil cakap alaaa....biar laaaaaa sebab ngantuk sgt.
Utk pengetahuan katil aku mmg betul2 tepi tingkap dan tido mlm tu mmg x tutup tingkap sbb panas.

Pastu ada skali tu duduk dlm bilik kat atas tgk tv .....dengar ada bunyik org naik tangga. Pastu tiba2 pintu yg tertutup rapat boleh kreeeeekkkkkkkk terbuka sendiri. Angin xde ribut xde tetiba boleh terbuka. Ko main pintu mambangggg.....aku pun tgk ler nape ler pintu ni boleh terbuka sendiri siap berbunyik plak tu...tp aku wat x tau je pandang balik ke tv. Last2 dia tutup kan balik pintu tu rapat2...adoiii lawak..

Rate

1

Ok yg ni kisah siri nmpk cik ponti..masa tgh studi iolls menyewa rumah teres 2 tingkat, sebilik berdua..i je sorang coz roomate blah g masuk maktab. Depan rumah ni jln tp sbb dlm kawasan taman so xde lalu lintas kecuali kami aje..my house ni dah ke hujung2 gitu..

Satu hari tu rasa boringkan wp dah jauh tengah mlm@awal pagi tp boleh plak bukak pintu depan tengok luar, sorang2 masa tu..best la kan sejuk je..sekonyong2 tu boleh nmpk cik ponti terbang laju bedezuppp..tp x tinggi sbb boleh nmpk kan..huii..

Kali kedua tu spot yg sama..cik ponti tu terbang dengan konpidennya tetiba dia terpelanting ke belakang mcm terlanggar apa ntah..i x nmpk tp dok imagine mcm dia terlanggar cermin gitu..tp x bersepai pulak cik ponti tu..eksiden la kiranya or dia berlanggar dgn entiti lain yg iolls x nmpk..

Yg last tu nmpk dia terbang pelan pastu mcm dia melencong g rumah sebelah..iolls laju2 masuk bilik..ooo esoknya dgr citer rumah sebelah kena kacau..dia main pintu..ketuk2 bila bukak xde sesiapa..few times dia buat gitu..gigih btol..

Rate

1

pernahhhh
zaman duk asrama plan ngan senior nk kacau org sekali amik ko, ko lak yg kena kacau ngan hantu

Rate

1