CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] Pernah Jumpa Hantu?...

Dulu masa form 2 pegi camping puteri Islam, nama program masuk hutan tgh malam ni "sesi burung hantu", tapi I skip sbb kata pakcik tu sapa yg tgh period or badan lemah x blh join masuk hutan.

Baru2 ni, kwn husband I meninggal, husband I blk dari kubur boleh pulak bergolek2 atas katil, katanya x tahu menahu blk kubur kena mandi. Malam tu I bancuh susu dkt anak, i dgr bisikan. Serta merta bulu roma mencanak naik. Dan2 tu lari masuk bilik bukak lampu sampai ke pagi.
Mak I mmg dh ajar kalau blk je dari ziarah mayat, kena terus mandi bersihkan diri. Terus basuh baju yg pakai td tu. I mmg ikut je apa yg mak pesan tu so far alhamdullilah x pnh atau I yg x sedar berlaku benda2 yg x sepatutnya. Mintak Di jauhkan lah. I mmg sejenis penakut yg keterlaluan

Rate

1

kejadian ni dah lama sgt berlaku dan xdelah seram tp lawak jdnya
benda ni berlaku di awal pg
ms tu dlm pkl 4 lbh kaka nk buang sampah diluar rumah tetiba cik pon main cak cak plk kat kaka di balik pokok mata kucing
mmg sungguh kurang hashem sgt dan terkejut kaka jdnya
apa lg kaka punya suara yg melengking tu buat cik pon terkedu dan dia yg beredar pergi
sebenarnya kat area perumahan kaka tu terserempak dgn cik pon adalah benda biasa
sbb tapak rumah kami tu bekas lombong
dulu arwah suami kaka time dekat nk maghrib tgh menebang pokok pisang pun leh terjumpa cik pon siap arwah suami kaka kata kat cik pon awal lg dah keluar
tp tuelah ttp rs terkejut gaklah sbb pemakaian dia tu tak indah lgsg dipandang dek mata

Rate

1

Masa sewa rumah waktu study dulu pernah nampak bayang kawan aku dekat dapur. Masa tu dapur gelap. Waktu malam. X bukak lampu. Tapi aku perasan la yg tu kawan aku. Rambut panjang dia x ikat mcm tu. Aku nampak bayang dia dari belakang je dekat sinki dapur. Masa ni aku dekat ruang tamu tgk tv. Dlm hati dh pelik dh ape hal dia ni x bukak lampu dapur. Aku biarkan je lah. Dlm setengah lepas tu aku tengok pintu bilik kawan aku terbukak dan dia baru keluar dari bilik dia. Ehhh dh tadi bayang siapa kt dapur kalau bukan dia. Kalau dari dapur nk ke bilik dia confirm kena lalu depan ruang tamu dlu which is aku xde nampak plak dia lalu dari dapur nk masuk bilik dia tu. So apakah bayang yg aku nampak tadi. Ko rase??

Rate

1

pernah jumpa. tapi macam tak percaya sebab selama kehidupan saya memang rasanya saya jenis yang tak boleh nampak kot rasanya. takde gift yang dibuka hijab bagai ni
tapi bila saya n husband both nampak benda yang sama so mmg confirm la nampak jin tu.

kisahnya, balik dari kampung PIL sebelum subuh (mmg biasa balik waktu subuh elak jam dan tak jauh pun) balik rumah mandi and terus pegi keja.
satu hari tu agaknya mmg jin tu nak tunjukkan rupa dia kot, masa lalu kawasan naik bukit kat sungai sungai ni, serentak husband dengan saya nampak satu sosok lembaga tinggi gila berdiri je tepi jalan dengan berkelubung kain putih yang dah buruk buruk bertanah macam kotor gila.
hati ni terkejut tapi takla tegur sebab org kata tak elok tegur kan takut mengikut. so sama sama diam layan jela perasaan sampai la masuk office.
bila masuk office baru whatsapp husband tanya apa dia nampak. maka sama sama la nampak benda alah tu rupanya.

bila cerita kat adik ipar terus dia kenal benda alah tu sbb rupanya memang glamour pun bnda alah tu kat situ. dulu lagila adik ipar kata benda tu mengejar(adik ipar dulu suka merempit) so bayangkan la jin tu tinggi bila mengejar tahu tahu je dah ada kat sebelah. uish naauzubillahiminzalik la kena kejar.
bukak tingkap keta mintak nombor boleh? gurau jek

Rate

1

xpernah...kalau boleh xnk ada pengalaman pon jumpa...sy dh laa jenis penakut, tgk cite hantu pon x mau haha...sbb jenis senang imagine...nnt bwk smpai ke malam, idok lee boleh tido pulakkk heheh

Follow Us
penah..pertama kali dan kalau boleh tak nak jumpa dah..

balik dari rumah my biras..masa tu dalam pukul 11 lebih..balik sorang2..rumah dia cuma 5 tingkat..so tak de lift..turun tangga..masa turun dah rasa semacam..tambah2 biras i suka cerita area rumah dia memang banyak kes jumpa hantu2 ni..tapi buat macam biasa je wpun bulu roma dah tegak semacam..then naik kereta bukak lagu kuat2..hahah..nak buang rasa takut punya pasal..selamat sampai rumah..then i masuk bilik nak tido..ada la dalam 10minit mcm tu rasa ada benda tengok..beranikan diri bukak mata..alih2 nampak pocong tengah bediri kt sudut bilik..dan2 i bangun angkat handbag terus keluar rumah..balik rumah my in law..hahaha..nasib dekat..rasa masa tu dalam pukul 1 macam tu..tekejut my in law tetiba i muncul..masa ni i baru kawin..husband i outstation..so i sorang dekat rumah..nasib dia x ngekor  i pegi rumah my inlaw

Rate

1

Tak penah rasanya... tapi penah dgr cite org lain yg jumpe la. Berlaku kat spital. Begini dialognya:

Houseman: Misi, mana drug chart patient katil 44?
Misi: Eh, katil 44 mana ada orang. Katil 45 ada uncle India tua la.
Houseman: Tak, katil 44. Anak mak cik mintak panadol sbb mak dia tgh rasa sakit.
Misi: Anak dia laki ke pompan?
Houseman: Pompan.
Misi: Pakai tudung ke free hair?
Houseman: Free hair.
Misi: Doktor pi balik tgk.

Houseman pun pi ke koridor gelap menghala ke bilik2 pesakit yg terasing. Tak lama kemdian doktor balik dgn muka pucat.

Misi: Ha, ada lagi tak diorg tu?
Houseman: Hmm, bilik tu tiba2 dah gelap. Takde orang pulak.

Ni la cite paling fevret iols walopon bkn iols yg kena...

Rate

1

Xpernah jumpa hantu. Bunyi2 tu pernah. Dan mmg xnak jumpa sbb iol jenis susah lupa, kan xpasal2 trauma melanda bak kata kumpulan elite...haha...tapi berjumpa org yg berperangai hantu mmg banyak kali.....stress ooooiiii.....

Pernah sekali. Petang tu bawak anak main kt playground area perumahan baru. Tengah malam tu tgh tido tetiba macam gelisah bukak mata nampak hantu cina pakai baju merah berdiri tegak kt penjuru bilik.

Menjerit sampai suara hilang. Bila dah ok suami tanya nampak apa. Lepas tu dia cakap nampak sama apa i nampak. Macam nk bagi warning jgn dtg lagi kt playground tu which mmg i tak jejak lagi.

Cukup lah sekali pengalaman tu sampai sekarang terbayang2. Nasib baik tu rumah sewa so bila pindah hilang la sikit bayangan tu.

Rate

1

sekolah aku ni slalu ada pnjelmaan..mnjelma sbg cikgu la, kwan la, ank murid la.. dan aku pernah kena sbnyak dua kali..
kali pertama dlm kelas, ms tu bdak2 bru nk sarapan jd aku pn borak2 la dgn pmbantu kelas aku, duk bbual siapa yg x hadir hari ni..

pastu aku pn sebut sorg2 yg x dtg.. pastu pmbantu aku bgtau bdak yg nma farhan tu dtg td.. duduk tmpat dia, ms dia dtg tu skali dgn 2,3 org bdak yg dtg awal sblm pkul 7.. mmg btul2 dia nmpak td tgh tgk kat dia kt dapur.. aku pn cari2 la xde.. pmbantu aku trus tepon mak bdak tu unt kpastian..

guess what? bdak tu tgh tido sbb demam pnas.. aiyakkk pucat pembantu aku.. tp dia kata mmg bdak td snyap je xde buat apa2.. just duduk di kerusi n pndg dia..

kali kedua ms beratur, aku bilang sorang2 bdak sbb nnti nk bg smthing unt bwa blik rumah.. smbil kt tgn baca snarai nama bdak yg x hadir. bilang2 xkup, pastu sbut nama yg x hadir xde.. bnyak kali aku bilang.. budak mcm trlebih pn yer..kjap2 bilang mmg x sama bilangannya.. bkn aku saja, pmbantu dgn cikgu sorg lg pn sama jgk tlg bilang. last2 pning, trik nfas n ckp tlg yer, kita nk cepat ni, main jauh2.. bru la btul bilangan budaknya..

Rate

1

Dlu masa otw blk rasa mcm batu jatuh pada kete kuatnya tu. Tp  xpecah plak cermin skali pndg tgk ad mende terbang warna putih. Huhu terkejut gila kot

KILL_NANCY replied at 12-9-2018 09:16 PM
pernah mod.

satu hari, petang lepas asar.saya balik dari tempat kerja.masa tu sewa flat buruk je. ...

Lucu wehhh...

Pernah!!..huhuhu
First time nampak hantu cik ponti tgh begayut dekat atas pokok sena. Masa tu dh pukul 12 mlm on the way nak balik ke hostel sendiri lepas habis study group. Demam seminggu lepas tu

Second time, nmpk lembaga hitam tinggi dekat rumpun buluh rumah jiran cina. yakin dia hantu sbb dia punya tinggi tu lepas ketinggian rumpun buluh tu. bila cerita dgn parents camtu, dorang kata pemilik asal rumah tu mmg ada membela...sejak tu mmg rela amik jln jauh utk sampai rumah dpd lalu rumah uncle tu. Tapi skrg dh berani skit sbb rumpun buluh tu dh xde..

Rate

1

First time nampak cik pon masa sekolah rendah, kepala dia tercabut dari badan, sebab 1st time memang darah berderau dari kaki naik kepala,

Lama2 dah biasa, kain putih lalu depan cermin kereta, kain putih lalu tepi tingkap, dengar ada yang kencing tepi rumah,

Part suara ada 2 jenis, kalau dia kuat maknanya dia jauh, kalau suara dia perlahan mengilai makna nya dia dekat dengan kita, ni org tua ckp dengan saya lah,

Pernah dulu ada satu ustazah ckp dgn saya, yang saya kalau belajar agama lebih sikit, memang boleh buka hijab, tapi saya tak nak takut saya salah guna kelebihan atau jadi sombong,

Pernah sekali saja2 cuba2 suka2,  rutin solat wajib + solat sunat ( taubat, rawatib, solat malam) dalam 30 rakaat sehari, buat seminggu ja, bukan sahaja hijab terbuka, saya boleh tau nama orang tanpa lihat muka dia atau kenal dia, letsay saya tanya awak keluar dgn siapa tadi, awak ckp dgn member sekolah, saya boleh teka jantina dan nama samaran org tu dengan betul, masa tu test dekat anak sedara mmg jadi betul, saya jadi takut sampai nangis

Lagi satu boleh berbual dgn makhluk halus yang mmg tak boleh handle, dia panggil kita selamba ajak bual, lagilah nangis last2 berhenti buat solat tu, solat mcm biasa, tapi masih boleh nampak lah benda halus, tapi Alhamdulilah muka dia mmg tak pernah nampak, Allah mmg tahu limit saya sampai mana

Rate

1

Nasib hijab tak pernah terbukak. Tapi mmg pernah mimpi yg rambut panjang tu lalukan rambut dia kat muka iolls. Ingatkan mimpi je. Esoknya dormmate meolls yg selalu stay up sampai pagi tetiba tanya "siapa yg tidur sebelah katil awak semalam"

Damn! Terus seminggu iolls berhimpit kat katil orang lain.

Penah satu larut malam around 2-3 pagi curah air panas baru masak dekat lubang luar bilik asrama. Tak lama lepas tu bila dah siap2 nak tidur balik, ada bunyi ketuk pintu..mula2 dalam hati kata salah dengar kot. Tapi selang beberapa saat, bunyi lagi sekali dah lebih jelas.

Masalah nya pintu tu ialah pintu balcony, which is impossible kalau orang yg ketuk...

So bila teringat ada curah air panas kat lubang tadi, memang rasa tak keruan. Tapi alhamdulillah takde benda bukan2 jadi..

Pengajaran nya jangan sesuka hati nak curah air panas di lubang dan pastikan sentiasa baca Bismillah bila nak buat sesuatu..

Rate

1

Jumpa hantu berdepan, memang takder, tapi masa study kat ITM Semariang, kena kacau masa tido, dia buat aku macam yo yo, memang dapat rasa aku kena bungkus, lepas tu kejap atas katil, kejap kat lantai. Lama jugak rasa nya, then lepas  baca apa2 yang patut, baru lah dia berhenti.

Yang paling aku ingat, antara yang paling scary punya pengalaman, tapi sebelum tu, di Sarawak, ada satu keturunan ni digelar Bangkit, adalah dipercayai, bila mereka meninggal, roh mereka akan bangkit dan akan pegi ‘melawat’ keluarga dan kawan2 yang ditinggalkan.. Macam mana rupa masa mereka datang melawat tu memang tak tau lah.. Cuma ada sekali tu, aku dan mak aku, ikut hantar jenazah suami mak sedara ke kubur. Balik dari kubur, macam  biasa, memang kita orang akan mandi, dan terus basuh pakaian.  Tetiber malam tu masa aku dah ready nak tido, aku terdengar bunyi orang melompat dekat tangga, so, aku pi tanya mak aku kalo dia ada dengar apa2 tak. Dia cakap ada, kita pi cari2 lah kot ada kucing yang melompat, tapi memang disebabkan kucing, sebab, bunyi kaki yang melompat tu sangat nyaring!!!

So, semalam2 tu, mak aku takleh tido, dia pi ketuk dinding, ketuk pintu, sambil baca ayat2 Quran, dalam masa tu, mak aku hairan, naper boleh jadi macam tu, sedangkan dia yakin, semua pakaian dah dibasuh..Akhir nya, mak ternampak tudung dia yang dia pakai ke kubur waktu siang tadi tu, masih dalam baldi rupanya. Cepat2 dia pi basuh. Tak lama lepas tu, azan Subuh pun berkumandang.
Sekian.

Rate

1

Tak pernah jumpa lagi hantu tapi memang taknak jumpa pon hantu. Seram

Ada member yg boleh nampak hantu dia citer boleh tgk jembalang dok mencangkung atas makanan dkt dapur di restoran mamak. Kesahihannya Wa allahualam.

Tak penah. Takmau jumpa