CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] Pernah Jumpa Hantu?...

Edited by misc at 17-11-2018 05:17 PM

pernah. semua hantu hostel:

-terbangun tgh mlm nampak diri sendiri duduk kat study. confirm la hantu kan. nasib baik dia membelakangi aku. Meja study kat hujung katil/ kepala so nampak rambut panjang je. Nasib baik dia tak toleh masa tu.

-baru nak tidur, tetiba ada selendang putih melayang2 kat area ceiling fan. apa lagi menyorok dlm selimut sampai pagi laa..

-Tengah tido, tetiba terbangun celik mata, ada perempuan berkelubung kain putih duduk mengadap depan katil aku. Dia tgh nak angkat kepala nak tunjuk muka dia. Siot betul siap panggil aku lagi. berbungkuslah aku dlm kain selimut la sampai pagi.

-mlm masih awal. aku pun tak tido lagi. lebih kurang pukul 8pm mcm tu. tetiba pintu lemari roomate aku ada org tolak2. lepas tu siap bunyi berdehem suara mcm roomate aku ni. dah sah2 la bukan dia. every weekend dia mmg balik kg.

-pernah kena kacau dgn saka student lain. siap dia pegang2 kepala aku. dgn jari2 runcing kuku panjang terjuntai kat muka aku. mmg mimpi ngeri. nak baca surah apa pun mmg lupa terus.

-yg ni cerita kat study room kat hostel. tgh study sorang2 masa tu tetiba dengar bunyi org ketuk meja dgn duit syiling. pelik betul aku. at that time mmg tak terfikir hantu pun. pastu aku pun ambik syiling ketuk2 meja juga. Dia balas bunyi sebijik mcm aku buat. tetiba rasa meremang terus kemas buku2 dan balik ke bilik je la. hilang mood nak study dah. time tu lebih kurang pukul 1pagi.

Dah tua2 ni baru aku tahu rupanya bunyi duit syiling , guli ke sebenarnya perbuatan jin. kalau ku tahu masa tu confirm lari tak cukup tanah kut.

Rate

1

misc replied at 17-11-2018 04:15 PM
pernah. semua hantu hostel:

-terbangun tgh mlm nampak diri sendiri duduk kat study. confirm la ha ...

Saya pun pernah masa duduk hostel dan tidak tahu signifikan bunyi guli berterabur ni. Selalu dengar bilik atas bunyi perabut dan guli jatuh. Kadang tangga sebelah bunyi selipar orang turun tangga...inesen je ingat tiada apa-apa. Rupa-rupanya

Mujur sekarang tiada alaminya di mana-mana

seribulan replied at 18-11-2018 07:18 AM
Saya pun pernah masa duduk hostel dan tidak tahu signifikan bunyi guli berterabur ni. Selalu denga ...

timatacih kasi tacang

Betul tu..kalau lah sekarang disuruh tido satu mlm kat bilik hostel yg sama mmg tak sanggup la. Serammm.

penah, aku cerita ek..

waktu aku 5 tahun, ayah aku kurung aku kat luar rumah waktu malam, sorang diri. masa tu rumah kat kampung, keliling rumah hutan belantara, gelap. aku bertemankan lampu 5watt je masa tu. dalam rasa takut yang amat sangat tu aku menangis tapi tak bunyi suara sebab takut binatang buas datang. kemudian (aku tah pasti la imaginary friend ke ape ke) dalam gelap tu datang 2 orang budak, 1 laki 1 perempuan (sebaya dgn aku). dorang cakap dorang datang sebab nak main2 ngan aku, aku pon layan kan je la..main kira2 biji pasir (pelik tak). masa tu aku siap gelak2 bagai, takut pun hilang..

tak lama lepas tu si budak perempuan tu ajak abang dia balik sbb dah lewat takut mak marah katanya. tapi abangnya cakap dia tak boleh balik lagi sbb nanti aku takut. pastu dia suruh aku tido. dia teman sambil dodoi, tepuk badan aku perlahan2 sampai aku tertido....

sedar2 mak aku grab aku kuat gila sambil lempang2 pipi..aku terkejut dan menangis. masa tu ada atuk dan nenek aku sekali, dorang panik sbb aku tak sedar, lama dorang kejut tapi tak sedar2 juga..rupa2 nya dia keluar ambil aku masa bapa aku dah tido

pastu dorang bawa aku masuk rumah n sambung tido..esoknya dorang tanya, semalam duk gelak2 kat luar dengan sape..?? aku cerita ngan dorang pasal 2 orang budak tu tapi dorang tak percaya...huhu

sampai sekarang aku tak pasti samada makhluk yg aku jumpa tu kawan khayalan ke atau bunian ke atau hantu..

Rate

1

Pernah jumpa 1 lembaga putih di kawasan bukit sejuk, berdiri di tepi jalan. Dah potong tiba2 ada lagi dan lagi. Waktu tu jam 2 pagi. Boleh nampak jelas dlm cermin pandang blkg.

Rate

1

1 mlm tu saje aku keluar rumah.. Tiba2 aku nmpk lembga putih rmbut panjang meloncat atas umah jiran2 aku satu satu.. Lembaga tu berhnti lama atas salah 1 bumbng umah  jiran aku.. Lps tu meloncat kearah lain n hilang.. Esoknye kwn aku bercerita yg sama jgk..

Rate

1

Follow Us
Beberapa kali dalam mimpi. It feels so real.  Terus terjaga & pasang ayat kursi the whole nite.

Rate

1

pengalaman ms iols duduk asrama tahun 1999...ms tu iols skolah agama, so subuh kena berjemaah di surau...asrama dgn surau dkt sgt...so ada satu pagi tu, iols bgn awl...mksd nye sebelum subuh lg dh siap2...sejam awal mcm tu...otw nk ke surau, tiba2 iols tersentak rs ada org pegang dr blkg...skali iols toleh, ada tgn ats bahu iols..jari panjangggg, kulit menggerutu, berkedut2...mmg melompat iols and terus pecut pegi surau...giler betulll...mmg speechless betul ms tu...terdiam, berpeluh2...
*lebih kurang gini lh tgn tu...giler seram

Rate

1

Aku pun pernah jupe hantu....siap aku tertendang punggung dia lagi.....rasa mcm tertendang sesuatu bukalah mata sekali ada mcm lembaga putih duduk kt penjuru katil...mgingil jugak pahtu siap tanya aku....ko nak tengok muka aku ke....aku nak baca ayat kerusi pun tak boleh mcm tersekat sesuatu dlm rongga nk jerit tak kuar suara...menda tu pusingkan kepala dia nak tunjuk kat aku..rambut dia panjang hitam dan ada putih sedikit..menakutkan aku menjerit2 menangis...takut betul weiiiii.......aku bangun buka lampu dia dah hilang...

Rate

1

Redvelvet3 replied at 12-12-2018 04:50 PM
Aku pun pernah jupe hantu....siap aku tertendang punggung dia lagi.....rasa mcm tertendang sesuatu b ...

Seramm.. Tapi kelakor plak part tertendang punggung tu. Hehe

Selalu kena kacau dari zaman budak2. Biasa dengar bunyi2 je. Ada dua kali penampakan time I kecik.. First makhluk hitam tinggi berbulu panjang keluar dari bilik. Time tu I tido petang. Tanya orang2 kat ruang tamu semua cakap takde sape2 pon keluar bilik..

Second time time mula2 pindah rumah baru. Keliling rumah semua tanah terbiar penuh semak samun.. Bangun2 tidur time subuh nampak lelaki hensem tenung I betul2 sebelah muka. Semua gangguan tu I anggap ilusi n mimpi sajorkk maybe mamai baru bangun tidur.

Then duk hostel.. Still ada gangguan bunyi2 n suara2. Takde penampakan time ni. Still anggap semua tu mimpi n ilusi. Hati kering kononnya.. Gi toilet tengah2 malam tak berteman. Kalau pergi kem dalam hutan sekalipun takde masalah pegi toilet kat bangunan sebelah sorang2 pukul 3-4 pagi.

Pastu kerja duk rumah sewa. Housemates jenis takde kat rumah time weekend. Time ni la start horror nampak macam2.. Mula2 dengar bunyi je lah. Cam bunyi guli2 jatuh, orang tarik perabot n bunyi orang guna toilet tengah2 malam walhal I sorang2 time tu. Think positive itu semua jiran atas punya kerja..

Maybe nampak I tak tergugat dengan segala gangguan ittew, so diorang start tunjukkan diri..

Next time sambung lagi. Penat taip

Rate

1

hiswife replied at 13-12-2018 12:32 PM
Seramm.. Tapi kelakor plak part tertendang punggung tu. Hehe

Serius mmg tendang punggung dia....hahaha....kita mmg takleh menda2 pelik ni mudah rasa kehadiran menda2 pelik2 gitu.....

iols banyak pindah randah. yang ni kejadian masa tinggal di negeri A

- masa iols budak2 lgi umur dlm 4-5 tahun, tiap kali kol 3-4 pagi mesti terjaga
  n akan nmpk satu lembaga ni memerhati iols tidur . iols tdo mengadap sliding door  dalam bilik
  parents iols. lembaga tu rambut pendek tapi kusut mcm kak limah dan  leher dia panjang kurus .
setiap kali terjaga n nmpk benda tu, iols akan lari tdo kt kaki mak iols. btw iols skrg dh tua bangka
pon mmg kerap terjaga time 3-4 pg. myb tanda kena rjin tahajud

- di rumah yang sama, time abg n kakak pegi skolah, tinggal iols ngn mak kt rumah,
  selalu terdgr suara kakak n abg panggil2 nma iols sambil giggle. bila follow suara tu n stop kt bilik
  abg  atau kakak bru suara tu x dgr dah ..terus rasa krik krik.. kadang2 stop kt stor bwh tangga.

- masa family iols pindah rumah dlm taman yang sama, adik iols pernah ternampak ada lembaga
  bertelekung gaya mcm solat then bagi salam and pandang adik iols sambil sengih ke telinga then terus dia lesap.

- di rumah yg sama, iols suka main sorg diri. time tu bajet diri shiela majid suka nyanyi depan kipas.
  iols x on pon kipas tu sebb rosak.. tgh sedap2 nyanyi kipas tu pusing laju sendiri satu round. iols muka kaget. terus lari gi depan.

- kemudian pindah negeri B pulak.
  1st night tdo rumah tu, iols mmg x leh tdo langsung. iols dgr bunyi suara kakak2 iols dok gelak2
  sambil naik tangga tp x smpi2 atas sampai ke subuh selingan bunyi loceng gelang kaki ala2
loceng chandramukhi. bunyi gelak tawa tu kadang jauh.. kadang dekat. iols kalau mlm2 rasa
seram mcm ada org memerhati iols suka selimut dr ujung kaki smpi kepala n selit sekeliling..
  nseb duduk kt negeri B x lama. sekejap je pastu pindah negeri Q pulak

- alhamdulillah kt negeri Q x de la dgr je penampakan apa2 .. cuma rumah dimasuki pencuri
  2 kali..

- skrg parents iols pon dh pencen dan dia org decide stay kt negeri K sebb senang ayh iols nk
  melawat mak dia.

- smua sedara mara terkejut parents iols beli rumah yang kite org duduk sekrang. sebb ktanya
  keras . so far dh lebih 10thn duduk situ alhamdulillah ok aman damai je.

- cuma beberapa tahun sblom arwah nenek sblah ayah iols meninggal dia ada bg mak iols set
  cadar. sejak mak iols guna set cadar tu. dia selalu mimpi lembaga hitam berbulu dan anjing
menyalak nyalak. lepas dia simpan x nk guna, masa mak iols sorg2 dlm bilik selalu rasa mcm
ada org golek2 atas katil pusing badan. ayah iols pulak dulu selalu outstation. mak iols selalu ajak
teman dia kt bilik time maghrib-isyak n teman tdo time ayh outstation. satu hari, mak iols beli
kaset ruqyah. mak iols bca ayat2 ruqyah ikut kaset tu sambil duduk atas katil. kaset tuh rosak
tgh2 masa mak iols bca. so dia teruskn sendiri smpi hbis. then mak iols ada kenal sorg alim ni
wlpon buta, tapi hati dia terang. org alim tu mintak mak iols buang set cadar pemberian mil
dia. buang jauh2 kt sungai. katil pon parents iols jual. skrg ni alhamdulillah x de la
gangguan apa2 kt mak iols.  

- kt negeri K iols sempat kerja sekejap dekat butik. masa keja butik, iols mmg selalu balik lewat.
  nk kira duit smua kn. iols jenis suka dtg keja setengah jam awl. so kunci butik boss bg iols sebb
  selalu dtg awl kn. satu hri iols nk bukak shutter butik, dekat carpet welcome n sepanjang2 shutter
  butik penuh pasir hitam. pasir yang bercampur campur.. iols x brani pegang n rasa x sedap hati.
  terus snap gambar n send dekat boss. boss iols syak ada org sihir butik dia. so dia pesan iols hati2
  angkat shutter jgn bg kena pasir tu n dia terus dtg kt butik. lepas tutup butik dlm 8 pm seingat iols,
  iols n kekwn dok sembang gelak2 dengan boss skli sambil wat keje n kemas2 sblom balik dekat
  bahagian depan. husbnd  boss iols duk dlm bilik office kira duit smua. masa tu shutter butik smua
  dh tutup cuma kat dalam kiteorg biar pintu kaca tu terbuka dlm butik. tetiba kami smua terbau
  benda busuk yang amat.. busuk bangkai. busuk sampai smua dlm kedai nk termuntah. husbnd
  boss iols pon sampai tetiba dia kluar dr bilik tanya kiteorg ada x bau busuk mcm bangkai.
  then pintu berkaca yang kiteorg biar terbukak td pon tetiba bergerak tutup sendiri. waktu tu kami
  smua yang dlm kedai muka cuak n masing2 nk cover muka tkot terus smua buat2 ketawa serentak
  kiteorg time tu mmg fake sgt cuba buat2 mcm biasa x de apa2. waktu tu kami dengar bunyi mcm
  ada org selongkar brng kt stor belakang n bunyi barang jatuh. boss iols tu mmg berani sikit, dia gi
  blakang sorg check kot2 ada cik T.tapi x de pape. so masing2 dh saling pandang satu sama lain.
  smua try settle kn keja msing2 cepat2 then terus blah sama2.

-bau bangkai tu dekat seminggu jugak la. pasir tu pon iols jumpa 2-3 kali kt tempat yang sama.
boss iols bawak tok sami dia buat pembersihan kt butik tu. nsib baik la kiteorg selalu ot ramai2
skli dengan boss, so rasa kuat la skit. n lepas tu x de apa2 jd.. cuma once in a while
ada bau tu  singgah. bau yang sama. busuk bangkai.

sekian -tammat-

-sorry ye tt terpanjang n sorry jugak kalau ter ot

Rate

1

Pernah berhenti tidur di RNR….antara  tidur  dan  jaga, tengkuk rasa meremang..seakan amaran
Ada makhluk nak menampilkan dirinya

Yang I  nampak  masatu mungkin hantu,mungkin jin

Bajunya macam baju Peterpan berwarna kelabu hitam lusuhapi lebih labuh sampai ke lutut, topi pun sama warna kehitaman dan matanya macam pakai contact lens kelabu kehitaman.huhu

Rate

1

KILL_NANCY replied at 12-9-2018 09:16 PM
pernah mod.

satu hari, petang lepas asar.saya balik dari tempat kerja.masa tu sewa flat buruk je. ...

Betul ke ni....

Seumur hidup akak dah 40 tahun lebih ni...tak pernah2 jumpa hantu. ...teringin juga rasanya. ...

Aku ni nak kata pernah jumpa antu tu, x pernah. Tapi pernah la merasa di kacau antu. Citer dia camni.....

3 thn lepas aku pergi bercuti dgn kawan segeng (budak opis). Kitorang sewa la satu apt kat PD. Aku x ingat lak apa nama apt tu, tp mmg scary la tpt tu. Masa masuk memula tu, receptionist bagi la kat floor 4 ke 2 camtu. Pastu member aku mintak nak duduk belah atas2 sikit (sbb kitorang ni dah reramai tu mestila bising sampai mlm2 buta, kang takut ganggu guest lain plak). Ok pastu receptionists tu pon bagi la tingkat 7 ke 8 tak silap aku. Start angkat brg, bukak pintu, tutup pintu, aku lepak bukak tv, member lain start kluarkan food la kemas beg la etc. Aku mkn junk food sambil layan tv. Tapi perasan gak kenapa lantai ni mcm kotor berdebu mcm tak pernah ada org bersihkan... Ok pastu ptg tu kitorang nak keluar la, jln2 n dinner. Tutup tv, tingkap, kipas n sliding door. Lampu aje bior pasang sebab karang balik gelap pulak.

Pastu lepas kitorang meriah berjalan n dinner, penat so nak balik tido la ni. Sampai je kat apt, buka pintu, semua tercengang. Kipas elok berpusing laju. Padahal tadi dah off semua suiz dah. Ada plak mulut cabul siap tanya "eh tadi bukan kita off ke kipas sblm kluar?" Pastu semua diam, malas nak komen, aku je reply "maybe lupa tutup kot tadi", tapi dia tetap tak puas hati. So first day tu "dia" dah bagi hint...tapi kitorang tak paham-paham lagi.

Second day, kitorang keluar gi lunch. So masa lunch tu sorang bukak mulut bagitau masa first day dtg tu, dia terdengar ada bunyi pintu dihempas kuat lepas kitorang masuk apt tu. Ada gak sorang dua masa tu yg kata diorang pun dengar benda yg sama. Aku dah seriau. Pastu member aku si Amy ni cakap, takpe kita dah sampai, takkan nak tukar bilik pulak. Mesti full. Lagipun esok nak balik dah, so kita stay jelah sampai esok kita check out. Kitorang pun oklah nak buat cemana kan, dah bayar pun utk 2 malam tu. Lepas tu kluar cerita pasal kipas terpasang bila balik tu. Aku ckp mmg aku ingat kipas tu off sebab aku yg switch off menatang alah tu! Semua dah pakat takut lepas aku cakap gitu. Pulakk.. Aku bagitau ajelah alah dahla kita tawakal ajela, maybe tak ada apa-apa kot. Tapi......malam tu lah kitorang kena usik.

Lepas balik dari dinner, kitorang lepak on tv mcm biasa. Main uno pastu main saidina. Memang riuh la masing-masing gelak mcm org gila. Sampai la masa tu dlm pukul 3 pagi tak silap aku. Kitorang dah penat, tapi semua tak nak tidur. Takut gamaknya. Masa tu aku macam nak lena, tapi rasa macam rugi je tidur. So aku pergi dapur bancuh milo. Sekali terdengar bunyi. Bunyi macam loceng. Memula perlahan. Makin lama makin kuat. Member aku semua dah terdiam, semua dengar bunyi yang sama.

Ktang

Ktang

Ktang

Ktang

Ktang

Bunyi loceng tu macam bunyi loceng diketuk, bukan digoncang. Tak bergema. Sekor buka mulut, tanya eh bunyi apa tu. Semua kata ntah, pastu aku jawab bunyi phone kot. Masing-masing terus check phone. Takde notification pun masuk. Bunyi loceng tu betul-betul berhenti depan pintu, masa aku tgh ckp bunyi phone kot. Semua pakat tak nak tidur. Tapi penghujungnya tidur jugak sebab tunggu gak kot ada benda lain nak datang tapi tak muncul, sedar je pagi tu semua dah tido bergelimpangan depan hall.

Semua kelam kabut bangun pergi mandi, kemas barang dan laju-laju nak blah dari apt tu. Sambil tunggu sekor-sekor ni bersiap, dah start dengar bunyi kuat. Aku cari mana punca, tak jumpa. Macam bunyi tu dari dalam dinding. Bunyi nyaring. Si Amy terus bagitahu aku, bunyi pelesit tu, takyah cari la mana punca dia. Aku mcm tersedar, terus okay duduk diam tunggu diorang siap berkemas. Kitorang terus turun ke bawah pergi receptionist pulang kunci, sambil ambik kereta terus load barang sambil tunggu diorang buat clearance.

Lepas check out kitorang terus balik kl, bila sampai kl baru pegi makan, sambil makan sambil sembang pasal bunyi loceng & pelesit tu. Memang mujurlah tak ada penampakan ke apa, usik light-light je. Sorang lagi bukak mulut, katanya masa kitorang tgh sibuk berkemas nak check out dia keluar sekejap tgk keadaan luar. Nak tau tak sebenarnya hanya kitorang je yang duduk floor tu. Apt lain semua tak ada orang. Ada yang pintu terkopak, ada yang nampak mmg  dah lama ditinggalkan. Satu floor tu mmg sunyi, kitorang je lepak apt tu. Semua menyumpah receptionist tu...

The End

Rate

1

Tak pernah..tapi.. masa zmn sek men.. aku stay di asrama, satu malam..aku terjaga sbb bunyi suara mgilai yg panjang..seram giler..apa lagi, aku pergi kat katil sebelah, tumpang tdo sekatil dgn kwn.huhuhu

Rate

1

Tak prnh nmpk.. Tpi dgr bunyi2 tu ada la jgk..

noor2 replied at 20-12-2018 08:30 AM
Betul ke ni....

hah la kak noor.jiran2 semua keluar

jangan minta kak.hantu muka masam ok lagi, jangan dia senyum.

nishikido replied at 25-10-2018 05:41 PM
Tahun lepas saya diuji dalam hidup..berhari2 dilanda kesedihan sampai demam berminggu tak kebah2..se ...

Macam mana rupa pocong? ...rasanya hantu pocong paling kaka takut....