CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tunagoreng

Penjaga/Kembar

saka tu bukan penjaga, penjaga  ni makanan dia zikir2 dan ayat quran dan dia akan jaga dr mana2 gangguan jin setan yg tak baik.

kalau nak tau penjaga ke saka leh kasi pic . anak akak leh tgk kan . ko pm tepi akak

chicmushroomkd replied at 28-9-2018 11:53 AM
Kita yg baca ni plak yg seram wakkk...

yer awak..mmg seram,semalam lak saya baring kat bilik solat..dia duk kat atas hujung kepala diam je tgk dan tak usik pun saya..lagi best kalau saya pergi toilet, dia duduk luar pintu toilet je (mmg boleh rasa dia disitu) warghhhh..kalau masak dia ikut skali kat blkg..satu hari tu dia saya balik kerja dia akan duduk belakang seat penumpang (sbb husband yg drive)..ape benda pun tak tahula..ttanya2 mana tau siapa2 ada pengalaman mcm saya atau seakan2 sama..huhuhu

crozencoklat replied at 28-9-2018 03:04 PM
yer awak..mmg seram,semalam lak saya baring kat bilik solat..dia duk kat atas hujung kepala diam j ...

anak sedara aku lebih kurang mcm kau lah, 24 jam rasa ada org ikut dekat belakang. pergilah cek wei, nanti melarat lagi susah

Istilah "penjaga" ni sebenarnya saka la, saka keturunan. Menurun ke anak cucu. Tambah2 kalau anak cucu tatau nama saka tu dan fungsi saka tu, lagi berbirat la keseksaan anak cucu tu dapat.

sundayz0 replied at 30-9-2018 01:49 AM
Istilah "penjaga" ni sebenarnya saka la, saka keturunan. Menurun ke anak cucu. Tambah2 kalau anak cu ...

ank sedara aku dah try tanya nenek atuk belah mak ngan ayah dia, tapi both sides kata tak pernah bagi apa2. so dia pun memang taktau fungsi penjaga tu untuk apa. ada sorang perawat yg kitorang prgi kata once dia dah terima penjaga dia tu, ank sedara aku tu nanti blh mgubat org.

tunagoreng replied at 28-9-2018 08:02 PM
anak sedara aku lebih kurang mcm kau lah, 24 jam rasa ada org ikut dekat belakang. pergilah cek we ...

huhuhu nk pergi cek gak nt..in shaa Allah..bkn ape nk gak tgk reaksi ustaz kot2 dia nmpk ke tak benda yg ikut saya ni..tapi benda ni tak selalu ikut saya..ada masa2 pelik la adoyaiii anyway tq ya

Follow Us
tunagoreng replied at 30-9-2018 05:53 AM
ank sedara aku dah try tanya nenek atuk belah mak ngan ayah dia, tapi both sides kata tak pernah b ...

biasa nya kalau betul penjaga kalau dia terima biasa nya la akn terbuka mata ketiga dia and dia leh nampak penjaga tu n bende lain.

dewi replied at 1-10-2018 02:57 PM
biasa nya kalau betul penjaga kalau dia terima biasa nya la akn terbuka mata ketiga dia and di ...

jangan la terima kan..sbb tkt terpesong akidah..cmne la nk halau benda alah ni..rimas kot hahahha

crozencoklat replied at 3-10-2018 09:43 AM
jangan la terima kan..sbb tkt terpesong akidah..cmne la nk halau benda alah ni..rimas kot hahahha

tak sama dik penjaga dgn saka.

penjaga or sometimes org gelar khadam or some say is the gah. penjaga ni makanannya zikir dan ayat suci Al Quran
kalau org belajar ilmu tasaauf ni pandai kot explain. Kalau penjaganya dpt dr keturunan pun kalau yg di jaga tak rajin nak zikir solat baca ayat Quran penjaga tak dok dekat . penjaga mcm ni akan menolong waris dr serangan mistik2 ni .

saka pulak dia dtg sbb perjanjian dia dgn tuan dia untuk jaga anak cucu tuan dia. dan dia akan dekat pd anak cucu waris yg tak rajin nak solat, zikir.
atau yg pertalian darah paling dekat (in other word the gene traits that is close to the tuannya)  

dewi replied at 3-10-2018 12:41 PM

penjaga or sometimes org gelar khadam or some say is the gah. p ...

oh mcm tu ek..terima kasih explain..dewi tnya sket ley x?baru2 ni kawan ade bgtau yg sy ni ada penjaga daripada puteri bunian..dia ckp jgn takut sbb dia islam dan hanya jaga saya sentiasa drp serangan mistik..ada ke penjaga drp bunian?mintak pencerahan huhuhu

dewi replied at 3-10-2018 12:41 PM

penjaga or sometimes org gelar khadam or some say is the gah. p ...

oh mcm tu ek..terima kasih explain..dewi tnya sket ley x?baru2 ni kawan ade bgtau yg sy ni ada penjaga daripada puteri bunian..dia ckp jgn takut sbb dia islam dan hanya jaga saya sentiasa drp serangan mistik..ada ke penjaga drp bunian?mintak pencerahan huhuhu

dewi replied at 28-9-2018 01:06 PM
saka tu bukan penjaga, penjaga  ni makanan dia zikir2 dan ayat quran dan dia akan jaga dr mana2 gang ...

nk bagi gbr melalui mcm mana kak?nk upload gbr pun xreti hahaha

Pegi balik lah ke darul syifa tu sis & request ustaz yg sesenyum tu, boleh kan gitu?

Edited by dewi at 13-12-2018 03:48 PM
crozencoklat replied at 12-12-2018 02:22 PM
nk bagi gbr melalui mcm mana kak?nk upload gbr pun xreti hahaha

pm tepi nanti akak kasi no tel leh wasap

crozencoklat replied at 12-12-2018 02:16 PM
oh mcm tu ek..terima kasih explain..dewi tnya sket ley x?baru2 ni kawan ade bgtau yg sy ni ada pen ...

betul tu , hanya org2 tertentu je leh nampak . biasanya yg terbuka hijab la.

yg hijap terbuka ni pun ada byk tahap. ada yg nampak samar2, flashes ada yg nampak dgn pertolongan peneman dia ada yg sentiasa nampak
tak kira siang malam. ada yg perlu medium (biasanya brg peribadi ) untuk panggil , ada yg leh tgk je tak leh berkomunikasi .
ada yg leh semua .

juliesha replied at 12-12-2018 10:38 PM
Pegi balik lah ke darul syifa tu sis & request ustaz yg sesenyum tu, boleh kan gitu?

anak akak pun mcm tu gak . ada ustad tegur cakap ada peneman yg cantik n its a good thing . anak akak senyum je la balik
ustad tu tak tau she can see herself .

dewi replied at 13-12-2018 03:43 PM
pm tepi nanti akak kasi no tel leh wasap

okay kak

dewi replied at 13-12-2018 03:47 PM
betul tu , hanya org2 tertentu je leh nampak . biasanya yg terbuka hijab la.

yg hijap terb ...

peneman tu yg selalu ngan kita ke?mcm2 tahap kan..saya mmg tak ada keistimewaan apa2 just dpt rasa je..kdg2 tertanya2 kenapa ikut saya hahahah

dewi replied at 13-12-2018 03:54 PM
anak akak pun mcm tu gak . ada ustad tegur cakap ada peneman yg cantik n its a good thing . anak a ...

akak boleh nampak ke peneman anak akak?bunian ke kak?mmg sejuk dingin kan?lagi apa yg anak akak rasa n kenapa bunian tu mengikut anak akak?sori byk tny just curios sgt

dewi replied at 13-12-2018 03:54 PM
anak akak pun mcm tu gak . ada ustad tegur cakap ada peneman yg cantik n its a good thing . anak a ...

akak boleh nampak ke peneman anak akak?bunian ke kak?mmg sejuk dingin kan?tahu x kenapa peneman tu ikut anak akak?sori byk tny just curious