CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rafiz28

Kenapa aku xmove on..

misc replied at 23-9-2018 02:32 PM
kira ex-wife tu complete package la. Hmmm lagi beribu sesalan lah kalau mcm tu.

Memang selayaknya sis. Kaw2 ex TT kenakan heol sampai sekarang bolayankan heol kerna sakit hati yang teramat. If chuol baca thread lama TT 6 tahun yang lepas, chuol boleh nangis imagine hapa ex dia lalui sis. Especially if chuol is a wife.

Maybe TT kena lalui juga apa ex TT lalui

Tapi kalau TT rasa kata hati tu kuat dialah jodoh. Jangan putus asa.

Adjust diri mana mana approach yg dia x suka and add on apa yg dia suka

bagi dateline...rasa utk puaskan hati TT...give one more try..the hardest u can.

kali ni TT x ble gerak solo...u kenalah buang ego and ubah pangai...get family support and ask them to help

Kalau i ditempat ex...bila i lihat segala susah payah and kalau rasa hati tau u dah buang sikap sombong dan ego...and kalau mmg dia tiada sesapa...i think she will get back to u

But kalau pun kali ni masih No...its time TT move on

Solat and doa bebanyak

rafiz28 replied at 18-9-2018 05:22 PM
Dia yg nk cerai..aku xnk..aku xnkla dia tertekan hidup dgn aku..cerai tu utk bg dia masa bertenang ...

ko pegang satu je la. pompuan ni ade jenis hat boodh. laki menagih dadah kaki pukul dia duk tunggu la laki tu mcm dia x de tujuan idup. mebi sbb syg anak2. kot ade anak.

ade jenis pompuan kalo dia dah fed up dia nekad. dia mmg babai ko der. dia x heran dah. dia dah x larat nak hadap ko. better ko move on.

tapi urusan jodoh ni keje Tuhan bukan kite.
tengok Tok Hattan dgn Tin Ariani ke ape name bini dia. lama mana bercerai. sian bini dia bertunang dgn org lain tapi ujung2 bertaut balik jodoh tu.

aku rase elok ko buat solat hajat/istikharah mintak doa Allah bg petunjuk camne. mintak mak ko doakan jugak.
kalo ade duit pegi umrah bang, kalo x mampu ko bgn solat malam2 mtk sungguh dgn Tuhan. kalo pompuan aku suh ko menanges je tapi ko lelaki la plak.

kadang2 cinta x semestinya bersatu dan memiliki. kadang Tuhan hadirkan seseorang tu untuk mengajar kita menghargai ape yg kita ada dan tak ulang silap lama. mungkin bukan dgn isteri dulu tapi dengan isteri akan datang.

p/s: jgn jadik geng kunyit plak bile x leh nak move on tuh

Hati itu milik Allah ...merayu kat dia pun takda guna ... elok doa dan usaha seiring, sesudah tu tawakal jelah .....

Bila setajah berbicara

chazey replied at 19-9-2018 09:26 AM
At least sekarang heol reti buat lawak kaka. Ai suka heol bercerita di bod MPS.

MPS tu apa sister?

minguk replied at 27-9-2018 12:09 PM
MPS tu apa sister?

Misteri, Paranormal dan Sakti.

Follow Us
chazey replied at 27-9-2018 03:58 PM
Misteri, Paranormal dan Sakti.

haaaa kakak, i dah baca dah kisah2 menantu dari neraka, pak kamsan.. tinggal lagi dia belum update cerita pilipin.. hahaha
seronok pulak baca...

tq kakak bagitahu, i tak pernah bukak kat sana.. haha

rafiz28 replied at 19-9-2018 10:46 AM
Sepupu aku ni hitam manis yolah, xde la cantik ke apa biasa aje, pakai tudung bawal nurjuma tu, mcm  ...

dlm satu perhubungan...1st skali communication..ini sgt penting bro..
pe kata turun jb
jmpa sheols utk kenal lbh dekat
beri peluang pd diri sendri...peluang utk sheols jgk

Tt..ni kifarah untuk ko la tu
Sampai cmni sekali ek Allah balas
Mmg betol2 sakit la tu wx.wife you dulu
Kalau cmni..u solat taubat byk2 mintak ampun kemudian baru u rasa tenang dan nampak.jalan baru

shimilcthn replied at 20-9-2018 12:43 PM
salam.. saya faham apa yg awak rasa.. awak sama la dengan saya.. saya da 3 tahun cerai tapi ssh sang ...

U mintak cerai ke ex u? Sebab apa?

TT terperangkap dengan cinta atau TT masih sayangkan janda....

TT kena semak balik...kenapa masih ingat dengan janda...

adakah kerana cantik...atau kebaikannya...atau apa saja yang TT rasa menarik perhatian TT terhadap diri nya...

maka TT bermuhasabah diri balik....

adakah TT sekarang gila talak.....?

semua ini TT kena tanya diri sendiri....

untuk TT nak MOVE ON bukan senang....bila hati kita meletakkan rasa sayang pada seseorang...bukan seperti semudah kata-kata untuk MOVE ON....

saya sendiri akui...bukan snng nak MOVE ON.....

ada ketika kita dah memang x boleh MOVE ON...

ingat satu aje...hidup kita adalah untuk bahagia.....

TT kena cari di mana bahagia itu....

jika bahagia itu ada pada bekas isteri....maka pergi lah kepada nya....jika dia masih belum berkahwin.....

buanglah rasa malu dan ego...kerana TT rasa bahagia itu ada di sana....

kenapa berlaku perceraian dulu....adakah kerana kesilapan sendiri...jika kesilapan sendiri...akui nya....berdoa untuk perbaiki kesilapan sendiri....sibukkan diri kita untuk baiki dulu kesilapan diri sendiri sebelum kita mengharapkan sesuatu...

bercerai bukan lah satu kegagalan....ia adalah proses untuk baiki diri kita dan pasangan kita...

lagi pun TT dah lama...lebih 6 tahun bercerai...namun masih ingatkan isteri...for sure saya dapat rasakan...bahagia TT tu ada d sana...

namun untuk isteri balik semula mungkin sukar...

TT sedar tak...hati isteri siapa yang pegang....?

jika TT merasakan bekas isteri adalah jodoh TT lagi...maka berdoa lah kepada Allah...usaha kan....

namun jika Allah menyulitkan jalan itu....TT berdoa lah semoga hati TT di jauhkan dari diri nya...dan minta lah kepada Allah untuk di datangkan pengganti yang lebih baik dari sebelumnya...dan sesuai dengan TT....

sibukkan diri TT dengan urusan perbaiki diri sendiri....wallhuhalam

naina replied at 29-9-2018 04:03 AM
U mintak cerai ke ex u? Sebab apa?

dua2 yg setuju nak cerai... complicated sbnrnye cter saya ni.. dengan ex husband saya bt perangai lpstu campur tgn mak mertua saya lg... saya punye la rapat dgn mak mertua saya.. slalu dia bg nasihat macam2 suh saba tp last2 dia subahat dgn ex husband saya..

shimilcthn replied at 20-9-2018 12:43 PM
salam.. saya faham apa yg awak rasa.. awak sama la dengan saya.. saya da 3 tahun cerai tapi ssh sang ...

mesti dia seorg suami yg baik...
tp sanggup dia ceraikn awak
awak slu paksa dia utk cerai ke

fifie_olin replied at 1-10-2018 02:03 PM
mesti dia seorg suami yg baik...
tp sanggup dia ceraikn awak
awak slu paksa dia utk cerai ke

ntahla.. saya baru kawin 3 minggu mase dapat tau dia ada affair dgn kwn satu ofis dia... yg paling best perempuan tu kawin seminggu awl dr ktorg.. saya cuba selamatkn umah tangga saya dgn dia.. tp xlme, setahun setengah je ktorg da cerai.. sbb saya ckp dekat dia, dr awak siksa saya mcmni lebih baik awak lepaskan saya.. sbb saya xtau nk bt ape lg da... sedih mmgla sedih sbb saya jenis setia.. saya sygkn dia tp saya x sanggup tiap2 ari mkn hati

naina replied at 29-9-2018 04:02 AM
Tt..ni kifarah untuk ko la tu
Sampai cmni sekali ek Allah balas
Mmg betol2 sakit la tu wx.wife you ...

Finally! Been waiting for someone to type this! Aiol baru tergerak nak taip kifarah masa baca latest komen tadik, tak sangka uol taip lebih dulu.

minguk replied at 27-9-2018 04:09 PM
haaaa kakak, i dah baca dah kisah2 menantu dari neraka, pak kamsan.. tinggal lagi dia belum update ...

Kalau cerita betul best jah lepak baca2 thread sana. Tapi if cerita tipu kemain laaa menyakitkan hati karna orang dah iya2 folo ujung2 tahu semuanya propah ja.

cash la tu TT
iols memang gerammmmmmmmmmmmm sangat dgn ko TT.. sampai sini aku geram

lama juga cashnya yeee
seram pula aku nak cari pasal dengan laki
mana tau jadi macam kau... mampus aku TT
aku dahlah takleh hidup tanpa lelaki

chazey replied at 1-10-2018 04:48 PM
Kalau cerita betul best jah lepak baca2 thread sana. Tapi if cerita tipu kemain laaa menyakitkan h ...

Hahahah kakak.. Enjoi saja lah kalau cerita tipu pun..
Sebabnya, cara penyampaian dia i rasa agak bagus kakak, dia karang sambil berfikir.

Penyampaian pun jelas, gaya bahasa elok, susunan ayat tak berterabur, berperenggan.

I enjoy baca karangan macam tu.. Tak macam page2 sampah KRT kat fb tu..

shimilcthn replied at 1-10-2018 09:10 AM
dua2 yg setuju nak cerai... complicated sbnrnye cter saya ni.. dengan ex husband saya bt perangai  ...

Em.. U dah lama ke kenal ex husband sebelom u decide nak kawen dengan dia?  Patutnya dgn usia kahwen baru setaun lebih tambah plak dengan perangai dia u bole move on cepat. Mungkin ada sesuatu yg sebabkan u susah lupa dia. Biasanya kalau kita sakit hati kt org bila kita dah berpisah kita akan rasa legaaa.

chazey replied at 1-10-2018 04:46 PM
Finally! Been waiting for someone to type this! Aiol baru tergerak nak taip kifarah masa baca late ...

Biasanya camtu noks.. Hidup ni satu pilihan. Takdir yang kita lalui ni sebenarnya adalah jalan yang kita pilih. Tuhan sudah tentukan begini kalau kita pilih begini. Begitu juga sebaliknya..
Sebab tu aku agak annoyed dengan manusia yg asik2 salahkan takdir.