CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

Video Kanak-Kanak Tu Bukan Lucu, Tapi Biadab - Netizen Kecam

ingat satu je... Anakku Sazali..

cara pergaulan di rumah penting. nampak sangat mak dia selalu kurang ajar dengan bapak dia. opsss... membawang pula.

prettyuglybabe replied at 19-9-2018 10:32 AM
bakal dilarikan dengan van putih pastu bila balik pening-pening khayal-khayal minta ruang? :l ...

kau ni pun.. sampai ke situ. kih3.

Bapaknya lagi cilakak panggil anak dia"eyy makcik"... Stupid to the max

prettyuglybabe replied at 19-9-2018 10:31 AM
u patut dengar cara and tone budak tu cakap..
memang biadap..

Ok tq
Nnt iols.cr di fb..
Di forum iols xdpt nak tgk video nya..huhu

itula ayat2 yg parents dia selalu guna... aku pon slalu gak terkesima bila anak repeat balik cara aku marah dorang... sentap sei... masa anak kekecik x rasa.. bila dah sekolah.. dah ada adik2.. skali tengok cara dia marah adik2 dia.. sebijik cara aku marah dorang. dush!

so now... ubah slowly.. ubah anak2 sambil2 ubah diri sendiri jugak

Follow Us
Harap mak bapak budak ni x bodoh sombong dan terima teguran netizen dgn hati terbuka. Jgn pulak korang bg alasan 'alaah budak tu kecik lg. Nt umur 6-7tahun pandai lah aku nk mendidik nye'. Time baru pandai cakap gini lah senang nk didik. Lg pun org zaman skrg ramai x panjang umur. Buat nye korang pegi dulu sblm sempat betul kan benda yg basic gini rosak lah anak itu

sama cm anak sedara belah fmly laki aku. mlut sbijik mcm budak ni. aku menyirap je dgr. laki aku pon sama. mak bapak dok gelak ingat comel anak biadap mcm ni.

tgk lara anak sha. lada tu aku rasa sgt polite. sbb ayahnya mmg ajar spaya beradab. sama gak yusuf keknis. usop tu pon polite. cuma  mak n apaknya je bhasa Pprt

Makpak batak pujian dalam usaha nak popular kan anak sendiri. Tapi x sedar yg anak tu biadap.

Sebelum ni aku suka tgk video budak anas tu. Cute jer... Tapi sekarang tengok bapak nye plak yg lebih2. Try hard nak kekal kan anak popular dalam industri viral. Dah x best video2 dia.

Tak comel langsung. Cakap dengan orang tua, tak pandang muka. Daddy nya pun satu. Cakap dengan anak berdiri macam tu. Patut mata sama level dengan anak.Arghhh. Bad parenting. Budak itu repeat je apa yg dia nampak sehari2. Bapak borek, anak rintik. Sekarang boleh la bangga anak pandai menjawab, tengoklah 10 tahun lagi, kalau x dididik..apa jadi

Bilissey replied at 19-9-2018 08:09 AM
Tak comel langsung. Cakap dengan orang tua, tak pandang muka. Daddy nya pun satu. Cakap dengan anak  ...

Ramai parents tak mahir bab kena sama eye-level dengan anak2 kecik masa kita komunikasi dengan dorang. Entah tak mahir atau tak penah ambik tahu, yang penting kawen & beranak & life goes on dengan smartphone masing2.
Tu pasal didikan anak2 makin ke laut.

pelapis persatuan bawang malaysia budak ni

Bagi I usia 0-4 tahun ni lah waktu paling crucial bagi parents untuk ajar manners. Sebab lepastu dia dah masuk sekolah, bercampur dengan kawan-kawan, lain pulak cerita.

Mak cakap anak-anak ni masa kecil tunjuk benda yang baik-baik je depan dia, kalau ada benda negatif terus terangkan benda tu tak baik etc. Lepastu dari kecil jugak biar dia kenal & rapat dengan tok nenek, pakcik, makcik, sepupu & kaum kerabat terdekat dia.

video ni ada je kat IG... apetah yg comelnya. Syukurlah ramai netizen masih bijak2 belaka tahu budak ni biadap. Kang kita tegur kat IG ada pulak yg meroyan bawak geng back up

anak ikut apa yg parent dia buat. nampak sgt bapak budak ni biasa ckp mcm tu kt bininya

Kecik2 comel la da beso kang jdi kuang diajor plak..den pun pantang ank sodaro ckp aku kaw..
Hope bpknye amik teguran netizen ngan ikhlas hati..well people are caring and concern

anak rozita Ibrahim yang bongsu tu pun cakap kasar dengan maknya. ingat comel ke? rasa nak chepuk jer pala dia.

mmg biadap. klu anak aku, aku dah tampo kan aje mulut dia.

kecik2 dah tau guna ayat mcm tu. elok plak penggunaan ayat tu dgn situasinya.

makna nya budak tu mmg faham maksud ayat yg dia cakap tu.

meol teringat satu video ada sorang budak ni melalak dpn grill pintu umah dia smbil ckp "nak kawin.. nak kawin..."

rupanya dia nak pegi main kat playground. tp dia sebut nak kawin. so dia tak paham pun maksud kawin tu. so pada aku rasa video tu mcm ada sedikit spot lawak laa..

tp video budak ni, mmg tak lawak langsung!!

mesti mak ayah dia selalu guna ayat2 mcm tu kat rumah, then anak2 belajar dr mak bapak nya.

sama gak la dgn anak fizz fairuz & almy nadia tu. selamba je panggil mak ayah dia dgn nama fizz fairuz & nadia. pastu mak nya tanya "apa masalah awak sekarang ni??"

eee biadap la budak2 ni!

RatuDunia94 replied at 18-9-2018 11:13 PM
Eh lari topik.. yg fattah anas tu bapak heols kerja apa ye? Ke jual anak kat media social je? Mcm xd ...

aku pun dah follow patah anas tu.

balik2 muka bapak dia je enterprem. klu nak tunjuk muka anas, mesti muka si bapak ada skali.

nama acc ig nama anak, siap letak official. tp 24jam muka bapak misai sejemput tu jugak yg keluar.

menyampah.

kalau ig familyuk tu best. sekali pun tak pernah nampak muka mak ayah diorang.

semua pasal anak2.. kdg2 je ada keluar muka datuk nenek, makcik pakcik dia & kawan2..