CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

baru tau kawan aku penghidap HIV...

Close [Copy link]
maybe TT terkejut je kawan baik beliau ada HIV. Maybe masih ramai skeptical dgn HIV dan jangkitan sebagainya

Kalau pun dia dpt HIV disebabkan amalan sex bebas

siapalah kita nak kondem beliau..Tuhan xbagi green light pun utk kita pandang rendah kpd org lain disebabkan kesilapan beliau..jika ni sebabnya

Jangkitan disebabkan pemindahan darah ke...atau sex dari pasangan yg ada HiV...macam macam la...still xelok kita judge dia

Semoga beliau tabah dan sempat melihat anal anak...teruslah support kawan u TT

Tok rasa tt ni gedik.
Kau cerita kawan kau hiv+ pompang2, kau takde perasaan pompang2, x-mil tak bagi jumpa anak2 sedih2 kejam its hurt painful katanya, hujung2 kau sebenarnya ada masalah ke tak ni?

Ke kau tgh cari idea nak buat novel

Ada jugak poremer kena santau dgn tok tak pasal2 kang

Edited by Lagubestbest at 30-9-2018 01:44 AM

Semua orang di akhir usia akan jadi baik, sorok dosa silam, dan berperangai macam dia baik layak dilayan sebagai orang baik macam tak pernah buat dosa. Baik jenis dialah satu-satunya manusia paling baik atas dunia ni. Kena ketuk ungkit dosa diorang dulu setepek direct atas muka, baru kemudian orang tu boleh malu, tahu sedar diri, insaf, berkawan dengan u sebagai orang baik yang betul2 ikhlas baiknya.

Tt ni dah buat soalan pastu hilang pulak...

salam semua....

sorry...bukan hilang....ade family day dgn family belah abah.... ade jugak yg igt aku lelaki ye....ce zoom profile picture tu dekat sket...hehehe

terima kasih utk semua komen2 dlm thread ni...

ade yg tanye ape masalah iols yg sebenar?

situasi die camni lah....org suke kau...tapi ko xde feeling...teruskan berkawan tapi ko tau die akan makan hati...kite berkawan sbb nak support die saja...boleh x faham ape iols cube sampaikan?  there's will be a broken heart....

mungkin lelaki xde masalah dgn perasaan mcm ni n sng utk act mcm biase je n  mungkin jugak ade pompuan yg x faham....

mcm @sarahmirza kate....bukan senang utk diorg share....sbb org2 kite masih skeptical dgn stigma HIV ni....but I do appreciated all the comments.....

kalo nak tau puncanye die dpt HIV....die dah jawab bile aku tanye....

die kate "kesilapan saya dulu...ikutkan hati".... tapi bukan dadah...

xde la aku tanye detail kat mane, brape kali, dgn siape.... cume bile aku tanye "perempuan?" die jawab "ya"...

so faham2 je lah.... aku bagi jugak bertepek2 kat die pasal x igt anak bini ape semua..smpai die diam x ckp ape2 langsung.... "sy akui sy tersilap langkah, dan saya dh terima hukuman"

so sebagai kawan yg kenal die selepas die sakit...die dh dapat balasan dgn perbuatan die dulu...yes mcm ade forumer cakap...'die dapat balasan cash' tapi itu x bermakna aku nak padankan muke die ..... and aku pon xde hak nak judge hidup die sebelum ni...

mcm korg cakap...ade sebab why exMIL die buat camtu...semua org ade kesilapan...n now die berpeluang utk taubat n tebus dosa2 die...bab mati...itu aku tak tau...bile aku tanye pasal die mkn ubat ke x...die dh xmo jawab sbb dh kena marah n bebel dgn aku....

smpai setekat arini...die belom jawab aku lagi....biar die amik masa die...aku taknak desak2 sgt... but he still my friend....x lebih dri itu....

*opismate aku yg lelaki aku baru tau die kena cancer usus stage 4, pon aku rase serba x kena....aku rase aku sakit dh teruk dh...rupenye ade lagi yg sakit lagi teruk dri aku....

Follow Us
siape_aku replied at 1-10-2018 09:05 AM
salam semua....

sorry...bukan hilang....ade family day dgn family belah abah.... ade jugak yg igt ...

Boring la ko ni.

Nak kawan, kawan ja la. Apa keperluan ko bukak thread? Ko sebenarnya nak baca nasihat baik2 positif ja kan pehtu nak baca porumer sapot ko berkawan dengan kawan tu ja kan? Ekceli kalau ko tak berkawan dengan dia pon ko takkan mati kan? So the real problem is ko sebenarnya. Bukan kawan lelaki penghidap HIV tu. Make up your mind la nak kawan ka idok, tu jah.

Edited by chazey at 1-10-2018 01:02 PM
siape_aku replied at 1-10-2018 09:25 AM

die kate "kesilapan saya du ...

AKAK DAH KATA!

Sebab tu akak nyampah nak mampos ko taip di page 1 masa awal2 bukak tered tu, mati2 la konon ko kutuk family ex wife dia tak bagi jumpa anak bagai. Sedangkan, KO SAPA? TIDO SEBANTAL HIDUP SEBUMBUNG BERTAHUN2 dengan kawan ko tu pon tak pernah tapi ada hati judge ex MIL kawan ko. Tapi dalam masa yang sama boleh pulak kat sini ko meratab hiba mintak porumer JANGAN JUDGE kawan ko tuh? PUIH! Setepek akak bagi kat ko sebab dari awal akak cukop tak suka baca apa ko taip!

ajinomotonosuga replied at 27-9-2018 10:37 PM
Amboiiiii ciguuuu..garang nya kooo

Make a woman feel good

Hey, what do you mean make good? It doesn't sound good to me Aji!

bomohsiam replied at 30-9-2018 01:14 AM
Tok rasa tt ni gedik.
Kau cerita kawan kau hiv+ pompang2, kau takde perasaan pompang2, x-mil tak ba ...

Santau je tok. Aiyem in 100%!

hahaha...

x suke g la bace thread lain...yg teruk sgt nak hentam org dah kenape?? rilek2 sudah la...maybe pada kau bukan problem tapi pada aku ia problem... so what??

mcm hidup ko ni penuh kebencian.... haish...maleh nak layan.... hidup kite pon bukan perfect....

nuhanis replied at 27-9-2018 10:36 PM
Why not tt kawen dengan dia?
Cuba pupuk perasaan suka tu, insyAllah...perkara elok Allah permudahk ...

hahahahaha..siot aje komen ko ni..

chazey replied at 1-10-2018 12:55 PM
Boring la ko ni.

Nak kawan, kawan ja la. Apa keperluan ko bukak thread? Ko sebenarnya nak baca  ...

akak tgh piyed ke?

aku nasihatkan, ko kawan dgn orang lain jugak.
kalau hari2 ko ngadap dia aje, lama2 jatuh cinta tahap kronik.
ingat ye.org perempuan, bila dah jatuh cinta, otak dah tak berfungsi dah. failure abis. kiri kanan orang nasihatkan berbuih2 masuk lubang tandas aje.

aku rasa, ko dah ada ura2 jatuh cinta tu. sekali baca pun boleh tahu.

siape_aku replied at 1-10-2018 01:06 PM
hahaha...

x suke g la bace thread lain...yg teruk sgt nak hentam org dah kenape?? rilek2 sudah la ...

tanak. thread ko best gak.
tak cinta konon tapi concern lebih..

siape_aku replied at 1-10-2018 09:25 AM

die kate "kesilapan saya du ...

macam mn keadaan dia masa jumpa
ada tanda2 HIV x...

Edited by siape_aku at 1-10-2018 02:30 PM
fifie_olin replied at 1-10-2018 02:01 PM
macam mn keadaan dia masa jumpa
ada tanda2 HIV x...

xde pe...die normal je...bdn kurus cam org biase....

nmpk normal je ....xde ape2 yg pelik....

Hana replied at 1-10-2018 01:30 PM
aku nasihatkan, ko kawan dgn orang lain jugak.
kalau hari2 ko ngadap dia aje, lama2 jatuh cinta tah ...

of course la aku ade kawan lain.....apekehey nye aku nak ngadap die sorg...

fyi aku berkawan dgn mcm2 org, semua bangsa n mcm2 level of people....jgn la igt aku xde life gara2 thread ni....

kalo korg ade bace thread aku kat mps...maybe la...maybe korg bole faham kenape aku jadi concern lebih mcm korg ckp ni...

sbb aku sendiri sakit....dlm tempoh recovery....bukan senang nak bangkit n hadap dunia ni....dgn rase sakit tu...hadap ubat, doktors, family n friends ade tapi bukan semua sentiasa ada utk aku...org sakit needs support....walaupon die ckp die 'kuat'...kdg2 boleh jadi sgt2 sensitif...smpai kdg tu bende nonsense pon boleh menangis...

walopon kite tak buat ape2....org tetap nak mendengki walau tau kite sakit....yg senyum depan kite tapi belakang menjaja cerita....

aku x salahkan forumers lain nak ade different perceptions tapi seriously aku mmg xde feeling kat die...

siape_aku replied at 1-10-2018 01:06 PM
hahaha...

x suke g la bace thread lain...yg teruk sgt nak hentam org dah kenape?? rilek2 sudah la ...

Ko ingat ko tulis private diary orang takleh komen apa ko taip? Hoi, ko park thread ko kat board hapa cuba ko jawab siket?

Hana replied at 1-10-2018 01:29 PM
akak tgh piyed ke?

Nope. Cuma akak menyampah dari awal kemain la TT kutok ex MIL, ex wife kawan sheol nih. Jantan tu pon celaka dari awal tak bagitau dia hada HIV, dan2 ajak TT kawen. Ceh!