CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shanew3stga1z

Lama single .. dah takde hati ..

ardy replied at 9-10-2018 08:36 AM
31... maksudnya lahir umur 1987.
Jangan risau, budak 1987 memang ramai single.
Hahaha... kelilin ...

Perkataan sunyi x boleh lari...bila single  ka bujang ka...kdg2 kue jawab...x dan nak sunyi aihh...la ni mcm2 ada nak bg riuhhh...hihihihihi

I rasa you should do what you want/desire in life. Tanpa rasa pressure nak kahwin lagi, nak settle down sebab semua orang dah and etc. Just live your life accordingly, I mean focus more on other things besides jodoh2 ni unless hati you dah terbuka /you dah ready to give it another try.

I dulu2 dah determine dah tak nak kahwin sampai tua (choiiii) sebab I heartbroken sgt ngan my first ex(padahal Cinta monyet-ye I was young and stupid). I janji nak focus on my studies, career and travel(I enjoy the most) out of no where, I dah tersangkut ngan partner I skrg. In life, you need to expect the unexpected. To be honest, I am glad I never push myself to be in another relationship when I wasn’t ready. Because oh boy, ain’t my man  the greatest god’s gift in life!  The point is time heals all wounds, don’t rush ! When the time comes, things will happen.

Be happy about your current life and count every blessings instead of the absence!

sabar ye adik...bak kata org tua..belum smp seru lg..akk nie lama sendiri slps cerai dik..14 thun..baru aje temu jodoh dgn suami..doa baik2 ok

kita sama tt. bezanya saya ada anak dua.
hidup rasa kosong. saya mangsa domestic abuse.kawin 9 tahun cerai last year oct
xde kekuatan pun nak cerai sampai contact balik dgn ex.  ex saya dah kawin dgn pilihan family .cikgu di kelantan. lepas dia tahu masalah saya dia bagi kekuatan moral utk saya bercerai. saya tahu dia nak kawin dengan saya.
mula2 mmg xnak sbb xnak bermadu tp dia berjaya yakinkan saya. dan dengan niat saya xkan tamak saya setuju. dia milik isteri pertama juga.
pas cerai dia istikharah ajak saya kawin skali lagi. tiba2 kantoi ngan wife dia. perang besar  dan dia minta putus
saya cuba dekatkan diri dengan Allah. dulu yang wajib je saya buat skarang sunat semua saya cuba. tapi betul hidup saya kosong.
yang occupy masa saya cuma anak2 dan kerja. how i wish everyday is a working day sbb seronok berada di kalangan kawan2
i m 38 this year. kalau nak kawin skali lagi pun it is not about lust more to a person to accompany me till death do us part.
seronok tengok orang bahagia.

kadang2 sampai tahap lepas solat dah malas berdoa. sbb doa yang bertahun pum Allah xmakbul nak minta apa lagi.
saya tahu tak baik pikir gitu tapi saya manusia . tak lepas dari pikir benda mengarut so saya just solat sebagai tanggungjawab tapi saya dah berat hati nak berdoa.

itu saja tt. moga ada sinar bahagia untuk kita. amin

gogok replied at 1-12-2018 08:32 PM
hidup rasa kosong. saya mangsa domestic abuse.kawin 9 tahu ...

Sorry nk tnya sis... Meaning sis still contact dgn ex husband la ye? Last year cerai oct, baru setahun mcm tu ex husband dh kwen lain? Cptnya ex husband move on after 9 years bersama.

PuanNab replied at 2-12-2018 11:49 AM
Sorry nk tnya sis... Meaning sis still contact dgn ex husband la ye? Last year cerai oct, baru set ...

sorry ex dalam cerita saya is ex boyfriend masa blajar dulu. dia bagi morale support bila tahu saya kena pukul.

punca saya kena pukul sbb suami culas bab nafkah dan bila saya argue dia marah dan saya balas.mendapatla..
ex husband saya xpasti tapi anak2 ada cakap kalau dia ambik mesti ada seorang perempuan sekali.so i assume wife dia sekarang.
dia kawin dgn saya pun saya rasa taksepenuh hati. mungkin kawin sebab umur dia masa tu dah lanjut 32 saya pulak 28.
dah takdir puan.

Follow Us
makbedah replied at 24-11-2018 12:14 AM
I rasa you should do what you want/desire in life. Tanpa rasa pressure nak kahwin lagi, nak settle d ...

terima kasih.sangat positif nasihat anda dan sangat bermanfaat utk org yg mcm saya.

gogok replied at 2-12-2018 12:16 PM
sorry ex dalam cerita saya is ex boyfriend masa blajar dulu. dia bagi morale support bila tahu say ...

Oh.. Faham dah.. Sbb tu agak curious knp puan sggup contact ex dh kata kena abused. Ingat ex husband td. Rupanya ex bf before ex husband..

Sy doakan puan jmpa org yg baik lepas ni, jgn putus asa. Tp sy ikhlas nasihatkan jgn la suami org. Ex bf kalau bujang xde masalah. Tp kalau dia pun suami org, berdosa besar kita sbb ganggu gugat rmhtgga org lain. Memanglah xdinafikan, isu EX ni mmg common sgt kalau masing2 dh kwen, then berjumpa balik. Mulalah syaitan akan cucuk. Hmm

Sbb sy sndri pernah rasa pedihnya pmpn lain sanggup nk jdi yg ke 2. Tp bkn ex gf suami lah.

Pedih hati tu, smpai skrg xleh lupa.

ex bf dikelilingi orang yang kawin dua..kawan2 dia mostly dah kawin dua tiga or ada yang sedang berhajat..
saya bolak balik dgn dia sbb ntahla rasa berat hati..sbb saya pun xsuka nak share.tp dia cuba sungguh2 tunjuk pada saya contoh kawan2 dia.yang membuatkan hati saya agak terbuka ketika itu.
bila pikir balik even benda tu dah jadi setahun lepas.mujur sangat. Allah xizinkan sbab akan jadi masalah paling besar .

terima kasih puan berkongsi pandangan.sekarang ni penuhkan masa dengan hobi dan anak2. sebab tak nak rasa sedih tu datang balik. nampak cam ada keluarga tapi bab rumahtangga ni mak ayah saya cuma boleh nasihatkan dan diorang taknak masuk campur.

kadang2 rasa kosong sebab rasa dunia ni sepi sangat

Elle_mujigae replied at 2-10-2018 08:11 PM
tt kena maafkan diri sendiri dulu... bercerai bukan satu kegagalan dalam hidup..ambil ia sebagai pen ...

Macam mana nak maafkan diri sendiri tu hahahahhaahha iols selalu rasa mcm iols bodoh salah pilih jalan.

Sorry TT iols pun nak belajar juga to let go the past :p

I rasa you should do what you want/desire in life. Tanpa rasa pressure nak kahwin lagi, nak settle d ...

sy suka nasihat yg awak bg..sy ambil kata2 awak untuk diri sy jugak..

gogok replied at 1-12-2018 08:32 PM
hidup rasa kosong. saya mangsa domestic abuse.kawin 9 tahu ...

doa tu Allah dengar kak...cuma cepat dan lambat je..Semua perancangan DIA ada sebab...DIA bg apa yg kita perlu bukan apa kehendak kita..

tenkiu .. this post really motivates me.

I jadi bersemangat . nak nak bila nak tahun baru. there is too many things to do. i hope, i dapat banyak rezeki utk itu. I berniat nak kerjakan umrah. Moga ada rezeki untuk tunaikan impian i tu. Aamin ! kwn2 doakan saya ye..

Edited by shanew3stga1z at 8-12-2018 10:17 AM

Berita terbaharu .

My ex dah kawen baru. Tipu kalau saya tak sedih. At the same time, im happy dia dah jumpa his new soulmate . I sentiasa doa yang baik2 untuk ex husben i. Sebelum ni dia block i kat his IG .. now tak lagi . I rasa lega, slowly dia dah maafkan i . I rasa tu dah cukup lega untuk i.

Actually i dapat tahu dia kawen baru sebab i masih friend with my ex in law kat fb.. ternampak gambar baru2 ni . Bila tengok gambar tu, teringat pulak kenangan kawen dulu . Sebab exactly macam sama . hehe . bulan yang sama . Hantaran pun sama . Gelang dan rantai . Kebetulan sangat nih !

Untuk diri i , i sentiasa fikir yang baik2. I kena sentiasa redha dan ikhlas apa yang Allah dah tetapkan untuk i.

Moga i juga jumpa kebahagiaan one day. Aamin !

gogok replied at 2-12-2018 12:17 PM
terima kasih.sangat positif nasihat anda dan sangat bermanfaat utk org yg mcm saya.

Hahaha good for you! I think it is so hard to live a life according to other people expectations. Good luck! Be happy!

shanew3stga1z replied at 8-12-2018 10:08 AM
tenkiu .. this post really motivates me.

I jadi bersemangat . nak nak bila nak tahun baru. ther ...

Good for you! Work hard and enjoy life harder!

makbedah replied at 8-12-2018 11:46 AM
Good for you! Work hard and enjoy life harder!

kalau ada butang like kat sini . dah lama like ! hihi

gogok replied at 2-12-2018 06:00 PM
ex bf dikelilingi orang yang kawin dua..kawan2 dia mostly dah kawin dua tiga or ada yang sedang berh ...

U dah rasa domestic abuse. U pergi abuse mental isteri pertama. Kenapa cari ex balik padehal dah tahu dia dah beristeri?! Takde orang lain sangat ke? Mungkin u tak rasa menyesal dan anggap benda tu kecil sebab u tak jadi kahwin. Tapi luka di hati bini pertama kena tipu tu apa jadi? Ingat senang2 boleh maafkan dan lupakan.

_Snow_White_ replied at 4-12-2018 09:20 AM
sy suka nasihat yg awak bg..sy ambil kata2 awak untuk diri sy jugak..

Ambil ambillah.hehehe.. . Never loose hope in life. Because everyone deserve their own definition of happiness. Good luck!

shanew3stga1z replied at 8-12-2018 10:16 AM
Berita terbaharu .

My ex dah kawen baru. Tipu kalau saya tak sedih. At the same time, im happy di ...

Bagus tt. Itu tanda you pandang penceraian you dgn hikmah.

Certain org dia ada rsa hasad bila tgk ex mereka kwen. Tp wallahualam la, kita xtahu kan knp dia boleh rsa mcm tu. Mgkin mmg salah ex dia ke....

Tp memaafkan itu adalah yg terindah.

Semoga azam tt nk ke umrah tu dipermudahkan ye. Doa byk2 dkt tanah suci...