CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: umieanie

Rumah ku ada hantu

umieanie replied at 12-10-2018 08:55 PM
Ok sambung balik cite

Sampai rumah cik abang aku dah balik...dia bising gak la sbb aku tinggalkan ...

sorry tt, nak tanya.. kenapa tak tutup je tingkap anak2 dgn langsir? so malam2 takde la diorang nampak benda2 tu

menariknya..sambung lg

sambung lagi TT
lama dah benang MPS nie sunyi takde crita.....

makton replied at 15-10-2018 07:31 AM
sorry tt, nak tanya.. kenapa tak tutup je tingkap anak2 dgn langsir? so malam2 takde la diorang na ...

baru nak tanya soalan yg sama hehehe

sambung tt, bosan takde cerita baru

Rumah i dlu pon ada hantu, taman lama ramai jiran2 ngadu nmpk kak lang la, ponti la dok gentayang atas rooftop dgn pokok mangga, rumah i koner lot so kawasan tepi mmg bnyk pokok, pokok mangga pokok pisang, daun kaduk smua pokok kelapa lg,
Hantu2 2 xkacau kita org sgt tp dia kacau org sekeliling,sapa je lalu tgh mlm kompom dia say hai mcm lambai2 mesra, kdng tumpang moto ntah sapa2 pas tu turun kt rumai i(ni org tu yg bg tau)btw rumah i dekat dgn sawah padi so ada musin dia mengamok mmg sunyi la kawasan tu... Btw tu bkn hantu2 belaan famly i, katany ada yg menanam kt kawasan rumah tu sbb jeles ke tuan rumah kita org yg konon2 ny bnyk lot2 rumah sewa n ramai yg dengki la, tp sbnar ny mulut org bkn dengki tp perangai/ mulut tn rumah ank beranak mcm haram jadah, tht y la...

Follow Us
umieanie replied at 14-10-2018 09:49 PM
Ok...sambung blk cerita pasal rumah aku ni
Aku hold dulu cerita main nyuruk2 empat beradik tu...aku ...

yeay ada cerita..seronok baca cerita akak ni kak tapi lagi seronok kalau buat perenggan..hahaha penat mata nak baca kak..hihihihi btw nak lagi

Best Citer TT Nie..

yes menarik cerita.

makton replied at 15-10-2018 07:31 AM
sorry tt, nak tanya.. kenapa tak tutup je tingkap anak2 dgn langsir? so malam2 takde la diorang na ...

Ada langsir...tapi jenis jarang ni...tingkap tu mmg x tutup rapat sbb x nak udara terpengap..bilik pon x de aircond..so konon2 nak bg fresh air masuk...

meklalala replied at 15-10-2018 11:39 AM
yeay ada cerita..seronok baca cerita akak ni kak tapi lagi seronok kalau buat perenggan..hahaha pe ...

Ok2 nanti sis buat perenggan ye...hehehe tq

umieanie replied at 15-10-2018 01:41 PM
Ok2 nanti sis buat perenggan ye...hehehe tq

ok sis! cant wait fot the next! we want moreeeee..

sissss. walaupon seram and sllu tgl umah bdua ngan anak tetap nak baca. teruskan siss

sabarr menanti

Cepat2 smbg. Seronok plak membaca ni.

Masih duduk situ ke ummi?

Lolalala replied at 16-10-2018 12:01 PM
Masih duduk situ ke ummi?

Masih...dah tu je rumah yg sis ada...hantu ke x de hantu...hadap je la...heheh

kuat jugak jin2 yg duduk rumah u ni ...rasanya dalam setiap rumah ada je jin yg akan duduk..cuma tahap kenakalan depa je la.......

Ok...sambung sikit...sebab hari ni mood kerja ke laut...aku ngadap la forum ni.
8 bulan duduk rumah tu..macam2 cerita n kejadian berlaku...sampaikan malam je...hati aku jadi debak debuk...duk piki...apa yg akan jadi mlm ni

Zira jiran sebelah tu selalu cakap..akak rajin ye masak tengah2 malam...budak2 memang lambat tidur ye kak,selalu dengar diorg gelak2...ari tu akak g belakang ke kak sebab dengar bising2 dekat belakang rumah akak....aku ni mula2 dulu ingat betul la anak2 aku ni suka bergurau tengah malam...tapi pukul 11 mlm aku dah makesure anak2 tidur..lampu tutup...lagi pun diorg tidur bilik masing2...zira kata bising betul gelak2  sampai dkt bilik anak dia bole dengar...aku ni malas nak cerita yg betul dkt si zira tu sbb husband dia lebih kurang husband aku je...jarang ada dkt rumah..kang kesian lak dia

Aku ada tanya zira...rumah dia ada benda2 pelik x berlaku...zira ckp..kadang2 ada la kak...tapi zira buat x tau je...

Ni aku nak cerita mcm mana akhirnya husband aku panggil ustaz dtg rumah

Malam tu aku tengah masak dkt dapur...tiba2 empat beradik ni belari turun...si along ckp..ibu...jom naik atas...dengar orang nangis...aku naik atas...x dengar apa2 pon..aku ckp dgn anak2 aku...kamu semua jangan nak mengada2 ye....bunyik kucing pon kamu kata org menangis..(padahal masa tu mmg x de pon bunyik kucing)...aku turun sambung masak...lps tu datang balik si along...ibuuuuu....naik cepat...kuat org nangis...adik dah tenung tingkapppp....aku kalau dgr adik dah tenung tingkap...aku tau dah si adik dah nampak something...

Masa aku nak naik atas tu...husband aku balik...jadi husband aku nampak apa yg jadi...si adik tegak diri tenung tingkap ..x becakap...yg si kakak dah nangis sambil ckp takut...takut...yg si bangah dah mula nak nangis..aku ni x bole nak ckp la bulu roma rambut semua jadik kembang semacam....korang penah x tgk cite hantu yg bila ada bdk kecik.mcm kena rasuk tgk satu sudut x gerak2...ha macam tu la si adik...husband aku azan ngadap si adik...aku baca la ayat kursi tiga kul tu semua....jantung debak debuk x bole nak cakap...habis azan...husband aku dukung si adik bawak masuk bilik kitaorg...yg tiga org lagi tu macam bersenggayut dkt baju aku...
Si adik sepanjang tu mmg x bercakap...diam x berkutik...bila suami aku lap muka dia dgn air...baru dia nangis sambil cakap..adik takut..adik takut...dia dok pelok ayah dia sambil cakap...adik takut..adik takut...dah adik sebut takut..yang bertiga tu lagi la sama naik takut...dgn aku2 pon takut....malam tu semua tido satu bilik..bentang toto semua tido atas lantai..nak tido satu katil mmg x muat la...

Husband aku x bg tanya apa2 dkt adik..sbb nampak dia takut..kang kalau tanya2 kang risau kok2 lain jadiknya....cuma husband aku cakap..x pe ayah ada..semua orang tidur...takut Allah..jgn takut hantu...

Malam tu semua org x makan...aku turun dapur dgn diiringi suami dan anak2 aku...aku nak turun sorang2 mmg x la...kemas2 dapur..simpan balik apa yg aku dah separuh masak..lepas tu naik atas masuk bilik...alhamdulilah semua ok...

Pagi esoknya tu baru husband aku ckp...mlm tu dia x tidur sangat....dia masuk bilik2 anak2 dgn turun bawah...abang azan lagi setiap bilik tu...baca apa yg patut dkt penjuru rumah...dia cakap...aku angguk je...selama ni dia x percaya kalau aku ckp rumah tu ada gangguan...mmg dia jarang ada dkt rumah..tuntutan kerja dia macam tu...malam tadi dia tgk sendiri si adik jadik patung cendana ngadap tingkap

Yang si adik ni pagi tu bila tanya adik nampak apa?ni lebih kurang dialog dia ye...aku pon ingat2 lupa tapi lebih kurang la ye...masa ni umur dia 4 thn..skrg dah sekolah menengah...lama dah cite nih
Ibu : adik nampak apa  mlm tadi?
Adik : kawan adik
Ibu : mana ada kawan adik mlm tadi...dah malam kan
Adik : adala yg selalu dtg borak dgn adik tu..yg dgn kakak dia tu laa..
Ibu : kakak tepi tingkap tu ke?dia ada adik?
Adik : haaaah..malam tdi dia marah adik

Aku sambung jap g eh... big bos panggey

umieanie replied at 17-10-2018 09:20 AM
Ok...sambung sikit...sebab hari ni mood kerja ke laut...aku ngadap la forum ni.
8 bulan duduk rumah ...

Adei saspens