CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: umieanie

Rumah ku ada hantu

sambungggg, cite best ni,siap bookmark lgi nak tahu cite next.

umieanie replied at 17-10-2018 09:20 AM
Ok...sambung sikit...sebab hari ni mood kerja ke laut...aku ngadap la forum ni.
8 bulan duduk rumah ...

wah kak..scarynya rumah tu..tak sabar nak tunggu sambungan...

Tt sambung...terbantut jap bace

bila baca je..boleh terbayang keadaan rumah..apa yang berlaku..jelas cerita sis..

syok baca..

Mengikut ilmu falak.. Jin dan mahkluk halus ni akan bercuti pada hari selasa. Manusia cuti jumaat/sabtu/ahad. Ini statemwnt serius. Bukan main2.

TT boleh buat pemerhatian dlm tempoh sebulan. Apa berlaku pada hari selasa.. Ada gangguan tak hari selasa.

Rasanya penulis ni dah meninggal laa... Dia ckp sekejap jer tinggal citer tergantung, dah berhari2 dah.... Innalillah pada arwah... Arwah dulu baik orngnya...

Follow Us
Semalam aku dah taip berjela2...ntah ape masalah ntah ilang dibawa angin gitu je....takkan hantu kat ghumah aku ni sedut kot...nantilah aku sambung bila free...ni x bape nak free...sorry ye pd yg menunggu...

totokreturn replied at 20-10-2018 12:50 PM
Rasanya penulis ni dah meninggal laa... Dia ckp sekejap jer tinggal citer tergantung, dah berhari2 d ...

Hahaha ko jgn totokk...aku jadi roh gentayangan carik ko nanti...hahaha

umieanie replied at 20-10-2018 12:56 PM
Hahaha ko jgn totokk...aku jadi roh gentayangan carik ko nanti...hahaha

Ciss.. Ada ropanya .  Berhari aku nunggu ko sambung citer, ckp sekejap jer. .  Hhhhahhaa

Sambung kak jgn xsambung.best cerita ni

Ibu : nape dia marah adik?
Adik : adik x nak la kawan dia ibu...adik x suka...
Ibu : lps ni adik x yah kawan dgn dia ye...adik kawan dgn kakak dgn abg2 je...ok?
Adik angguk2 kepala...

Kebetulan hari tu cuti jadi kitorg balik kg...suami aku pon dpt contact sorang ustaz ni...kawan dia kenalkan...kitorg plann hantar anak2 balik kg ...esoknya balik sini balik..sbb ustaz tu janji nak dtg esok..

Ptg baru ustaz tu sampai..ikut janji pagi dia nak datang tapi ada hal yg x dpt dielakkan maka dia dtg ptg..nama ustaz ni ustaz mohamad

Dlm pukul 3 ptg baru ustaz sampai...sampai2 je dia terus nak periksa rumah...so husband aku bawakla round rumah kami ni...aku discribe sikit bentuk rumah aku ni ye....rumah aku ni corner lot...ada 2 sliding door...satu dkt dpn..dkt pintu utama...satu lagi dkt bhgian tepi..ngadap jalan besar...buka sliding door tepi ni ada porch...ada tanah lapang...bole la aku buat taman sikit dgn cucuk tanam apa yg patut...dapur ada ruang mkn...bilik...store...bilik air...ruang utk letak mesin basuh n pintu keluar ke ruang belakang

Masa dkt dapur lama ustaz tu renung sudut dapur aku tu..buka pintu belakang pon dia g dkt sudut pagar belaka ng...lama dia berdiri dkt situ
Husband aku bawak dia g tepi bhgian rumah ...keluar ikut sliding door tepi...situ pon lama dia berdiri..sambil angguk2 kepala..
Naik tingkat atas...husband aku cakap ustaz tu senyum je masa masuk bilik si adik n kakak...

Lps habis round satu rumah ustaz tu bagi tau dia nak solat kejap n jgn tegur apa2  ...nanti kita solat asar jemaah ye kata ustaz tu .

Ustaz Mohamad bentang sejadah dkt sudut ruang tamu rumah...lepas solat aku dgr dia baca zikir..aku ni menempek kat tepi sofa...nak tgk apa ustaz tu buat..mcm la berani...husband aku dkt sofa hujung.

Lama ustaz duk berteleku kat sejadah tu...lps tu aku dgr ustaz mohamad bercakap.."jgn macam ni..."..."tuan rumah ni org islam.."...."ooooo"..."anak dia kecik2 lagi"...macam.org borak tapi x nampak dia borak dgn.siapa...

Aku ni yang dah mula seram...laju je ngensot ke arah suami aku...aku pegang tangan suami aku "abg dgr?"...suami aku angguk2 tanda dia pun dengar apa ustaz tu cakap

Lama jugak ustaz tu berdialog..cuma x dengar sangat apa yg dia cakap..suara ustaz pelahan...

Tiba2 ustaz tu paling kepala pandang dkt aku ..lama dia pandang aku.....lepas tu dia ckp dkt aku dgn suami aku..."jom solat asar jemaah" ...kami solat dkt ruang tamu...lps solat baru ustaz buka cerita
Ustaz : tadi dengar ke saya borak?
Suami : dengar ustaz tapi x clear sangat...
Ustaz : rumah tuan ni laluan penghuni lain
Suami : laluan?maksudnya?
Ustaz :dari sudut dapur tuan ni...masuk ruang tengah ..sampai hujung tanah tuan ni laluan jin...perkampungan diorg betul2 dkt tepi tanah lapang tu...
Suami : macam mana nak buat ni ustaz...kesian dkt org rumah dgn anak2 saya..diorg asik kena ganggu..saya dah la jarang ada dkt rumah.
Ustaz : dah bincang tadi, saya suruh dia pindah dari kawasan ni..kawasan ni dah jadi tempat perumahan.x sesuai utk diorg dah..kalau tuan nak tau..mereka ni ada 2000 org dkt sini..dah duduk di sini 800 tahun...ketua dia ckp sapa yg patut pindah..tuan anak beranak ke diorg sekampung..tadi saya berbual dgn ketua diorg..mereka ni jin kafir..ketua dia nama Qarnis.
Suami : Allahu ustaz...
Ustaz : tapi tadi diorg ni setuju utk ubah laluan sahaja...diorg akan ikut laluan tepi rumah tuan..cuma ketua dia cakap..dia x dpt kawal semua org2 dia..ada yang nakal...itu yang jadi anak2 tuan jatuh ...ada yg suka nak gurau2...tuan ada anak perempuan kecik ye...putih melepak...
Aku : ada..yg bongsu ...
Ustaz : cuba tengok badan dia x de parut kan...satu lagi lelaki ...badan bulat2 pp layut ...ada yg dah suka dkt dia tu..kena jaga2...i'allah nanti ustaz pagarkan rumah ni dgn semua bilik2...dengan izin allah diorg x kan dapat ganggu..mereka x hebat mana...ayat2 Allah lagi hebat..
Dlm hati aku....aku pon x perasan yang si adik x de parut...yg lelaki ustaz sebut tu si bangah...mmg dia tu g mana semua org suka dkt dia...x kan jin pon suka dia...

Lps ustaz bagi penerangan...suami aku bawa ustaz g tiap penjuru rumah...aku tgk ustaz azan dkt tiap penjuru dan dia spray air...

Masa nak balik tu..ustaz cakap...puan amal ayat apa tiap kali lepas solat?aku ni mula2 blurr...ayat apa?...lps tu baru aku perasan ustaz tanya aku pasal zikir ...aku cakap dgn ustaz..dari zaman sekolah saya baca mathurat dgn manzil ustaz...tu je amalan saya..dulu tiap waktu baca..skrg...lps maghrib...x dpt maghrib..isyak..(dlm hati kadang2 lansung x dpt baca)...ustaz senyum je...teruskan ye sbb qarnis tu ckp..ibu pd bdk ppn tu kuat..kalau x lama dah saya dapat ambil anak dia...masa tu Allah je yang tahu...si adik ada org nak.ambik...jin kafir pulak tu...allahu akbar..allahu akbar...rasa nak balik terus g jumpa anak2...

Ustaz tu pesan lagi..jgn menjerit2 (marah2) dlm rumah sbb ia mengundang syaitan...jgn tinggalkan bacaan quran dlm rumah...solat...

Mlm tu aku dgn suami balik kg...tapi aku ckp dgn suami esok aku ambik cuti...risau nak balik sana esp bila tau kg diorg tu betul2 depan rumah aku n si adik n bangah tu diorg dah aim...suami aku pon ambik cuti...perasan risau tu makin menjadi bila dah tau cerita dari ustaz...

Nanti sambung eh..tiba je aku rasa seram balik...ustaz tu pon pesan jangan selalu sebut nama ketua jin tu..nanti diseru2 dia datang..so korang jangan sebut2 nama Qarnis tu ye....

Kalau aku la kan..aku pindah jer la jual rumah tu..2000 org plus 800 tahun kalau aku jadi qarnis pun takde sebab kalau aku kena pindah..lain la diberi pampasan berupa wang tunai,bungalow,cash,simpanan sijil premium ataupun sspn

nuno replied at 20-10-2018 09:27 PM
Kalau aku la kan..aku pindah jer la jual rumah tu..2000 org plus 800 tahun kalau aku jadi qarnis pun ...

Mula2 dulu ada gak plann nak pindah..tapi piki byk kali gak...nak survey balik rumah yg bersesuaian dgn kehendak...satu hal...nak pindah randah balik satu hal...nak letak depo lagi satu hal...tapi alhamdulillah la..so far ok..gangguan tu still ada tapi x seteruk dulu2...si adik tu skrg ni pon di dah x ambik port pon kalau dgr2 bunyik2 mistik nih

pinkzara replied at 18-10-2018 01:12 PM
Mengikut ilmu falak.. Jin dan mahkluk halus ni akan bercuti pada hari selasa. Manusia cuti jumaat/sa ...

Lagi satu saya dengar, kalau nak makan luar, elakkan makan kat kedai makan yg cuti hari selasa..mungkin dia guna khidmat jin dan syaitan untuk perniagaan..hari selasa, jin n syaitan nak rehat..
Ntahla..

Nurul8001 replied at 21-10-2018 10:14 AM
Lagi satu saya dengar, kalau nak makan luar, elakkan makan kat kedai makan yg cuti hari selasa..mu ...

Ni first time akak dgr dik...ada hari2 rest eh

Nurul8001 replied at 21-10-2018 10:14 AM
Lagi satu saya dengar, kalau nak makan luar, elakkan makan kat kedai makan yg cuti hari selasa..mu ...

Tu la. Kat utara ni kedai2 popular mmg banyak cuti hari selasa

Kakak saya dulu masa Dia jadi tukang jahit.. Dia x potong kain hari selasa. Kalau potong kainnya rosak. Atau baju jadi x elok

gaya penceritaan bagus. senang nak faham.

tapi.. tapiiiiii....

lama sangat nak tggu tt update cite.. huhuhu