CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Bekas Madu Izreen Azminda Dikeji, Sanggup Buka Tudung Untuk Sertai Pertandingan

jejaka_hensem replied at 23-10-2018 02:22 AM
time uqasha bukak tudung haritu,kemain lagi acik2 bawang merempat berdosa,mempermainkan agama sume k ...

kan, main pilih2 kasih. Cuba kalau Jah zouk yang buka tudung or Fathia Latiff ni... confirm yg memback-up tula yg mengeji berlebih lebihan...

eddysheddy replied at 23-10-2018 03:05 AM
Ini adalah bukti bahawa netizen kat malaysia ni terlalu mengagungkan dan memenangkan mereka yang ...

... good one..

fazila17 replied at 23-10-2018 07:00 AM
Ko pi hulur seribu dua ribu ringgit kat dia lagi elok daripada ko merentan kat sini... boleh jugak ...

Kan..terasa lah tu.

Sebenarnya intan ni still menari ka?? Dlm ig die xdak la kata die menari agi.. Jd model ngan review ig tu byk arr mek nengok

Sape terasa? Ko? Pasal tak solat?

Suchi replied at 22-10-2018 11:13 PM
Haah dia la..
Lawa bini dia tu skrg ni keje ngan MAS kan dulu uniform dia lain yg jenis tutup kep ...

bella sudeen kan.. lawa dia. suka tgok dia pakai uniform masa dia keje emirates dulu.

mula terkejut jugak tgok dia free hair.. tp bila keluar dgn famili dia pakai tudung.
so paham lah tuntutan kerja.

Follow Us
fazila17 replied at 23-10-2018 08:20 AM
Sape terasa? Ko? Pasal tak solat?

terasa lah tu...

Sah2 ko yg terasa kan

misslinkpk85 replied at 23-10-2018 01:57 AM
Meols cilok kat ig dia ni dl. Bila freehair mmg lawa. Tp xmola freehair2 ni k intan. Tp rasenya di ...

Cantik kan intan nie?

Semoga istiqamah dalam menutup aurat.. yg penting awak mmg sgt cantik intan

Apa yang aku nak terasa sangat tu.. Kau kan sama je kot dengan DUDA ude..tak kisah free hair ke atau tak. KAedahnya kubur2 lain kan?..lepas tu kau golek sendiri mayat kau masuk kubur sebab kaedahnya tak payah peduli apa yang korang buat kan..

Intan sedar kesilapan dia dah. Dia pun menyesal membuka tudung , menggunakan rambut palsu dan bersanggul lintang tu. Dia tidak memberi alasan atau menidakkan. Masa berlatih pun dia guna tudung.
Walaupun itu passion dan kemahiran, mungkin Intan dah tak boleh menari lagi. Dgn tak ada skill lain dan pelajaran tinggi, redha je intan kerja jurujual atau apa2. Kalau menari kena buka tudung pula.
Kat IG dan FB, ada yg samakan intan dan izreen. Tak sama langsung ok. Intan buka tudung in a moment of weakness dan bertudung semula. Memang salah. Dia boleh bertaubat dan minta ampun pada Allah.
Tapi izreen sengaja flirt dan berscandal dgn suami orang. Kemudian kahwin senyap, sweet2 dan hint2 kat IG. Bila terbongkar, sindir menyindir dan menghina intan. Kerana dia intan diceraikan. Musnah hidup seorang surirumah , terpaksa cari jalan lain utk berdikari.
Segala perit yg dilalui intan akibat kude n zreen tu, hanya intan yg lalui.
Ada yg kata sebab harapkan lelaki , kalau tak ada lelaki hidup mcm tak tentu arah. Tetapi lelaki tu iaitu kude yg selama 5 tahun memberi harapan...sehingga terbongkar.
It is not easy for a mother with 2 small kids yg tak ada kemahiran atau pelajaran nak cari kerja. Kita ada adik2 yg single n educated nak mula hidup nak cari pekerjaan pun perlu disara dulu oleh family sebelum stabil.
Ye, intan dah salah, dah berdosa tapi kita berdoa supaya dia boleh berdikari.
Cuma tak setuju ada yg samakan dia teruk spr zreen.
Kes ini lagi membuat saya marah kpd sipenyondol tu.

bukan korang yang bagi gaji
coba korang tukar jadi intan pulok...macamana agaknya korang bawak diri

conget replied at 23-10-2018 07:55 AM
Iols dulu pernah on off tudung..pakai skirt pendek bagai.tapi masih jaga solat dan tak pi flirt dan  ...

Hidayah tu milik Allah kan sis, dari kejahilan kita Allah boleh terbit kan rasa insaf. Kalau Intan tu sgt mendewa2 kan seorang suami, hidup dia dah lama lumpuh the moment dia ditinggalkan. Tapi bukan itu yg kita nampak kan, kita nampak kegigihan dia utk menyara hidup dia sekarang. Netizen hanya mampu utk bersimpati dan beri dia sokongan moral (mungkin ini naluri belas ihsan kita pada golongan org yg di timpa kesusahan), selebih nya tuan punya badan yg harus berusaha atas kaki sendiri.

Geng geng penari dan artis budaya ni kebanyakannya memang bertudung di luar ofis hours. Hanya bila bekerja dan ada show dorang akan berpakaian sesuai dengan kehendak kerja mereka. Lepas show dorang akan pakai tudung balik. Pada aku itu adalah effort mereka menghambakan diri pada Allah tak ada kena mengena dgn orang lain. Apa saja yg berlaku Allah sajalah yang evaluate hati mereka. Kita semua tak berhak mengata. And aku nak bagitau juga janganlah sangka dorang ni semua sosial. Kalau ada sorang dua tu biasalah, tapi dorang juga menjaga solat dan jaga perilaku. Contohnya macam intan la. Dia sangat sopan lemah lembut dan berbudi pekerti.

Mana yang suka hukum terus macam dia jurucakap Allah tu aku nak bagitaulah ya, antara 7 dosa besar kat dunia ni adalah memfitnah. Dosa dosa besar ni akan hantar kita straight masuk neraka. Manakala dosa tak pakai tudung tu antara kita dengan Allah which Allah tu maha pengampun. Setakat tak pakai tudung tu Allah taulah macamana nak handle hambaNya. Tapi yg dosa besar ni hati hatilah. Tambah tambah lepas ko tulis something bad kat bodgos tetiba ko mati tak sempat padam maka fitnah tu ko bawa ke liang lahad sampai hari akhirat. Bukan aku nak jadi ustazah tapi kadang kadang aku tengok forumer ni hilang kawalan bila bergosip. Scary dowhh

vokay replied at 23-10-2018 08:49 AM
Intan sedar kesilapan dia dah. Dia pun menyesal membuka tudung , menggunakan rambut palsu dan bersan ...

Bagus betul awak dapat taip begini..
Inilah pendapat saya tentang kes intan..

Intan berdosa pada Allah, dia boleh minta ampun hanya pada Allah.. Izreen? dia bersalah pada Intan dan anak2, masa dia galak bercinta dengan suami orang. Sepatutnya, masa bercinta dengan Izreen tu, Ude manfaatkan masa dia bersama anak anak Intan, bukan mengulit wanita lain (taktaulah saya kalau dia tak bercinta, alih alih terus kahwin)
Izreen kena minta ampun pada Intan dan anak anak tiri juga..

Rumah tangga Intan runtuh pun penangan Izreen, sedangkan Intan rela bermadu. Tak cukup jahatkah itu?

Edited by fazila17 at 23-10-2018 09:01 AM
espri6006 replied at 23-10-2018 08:46 AM
Apa yang aku nak terasa sangat tu.. Kau kan sama je kot dengan DUDA ude..tak kisah free hair ke at ...
Ko kenal ke aku yang nak judgemental sgt tu?
Setakat nak komen bergolek masuk kubur sendiri tu budak sekolah rendah pun dah pandai ckp.. apa kata ko pi tazkirah anak2 org PAS yg free hair bak kata ko tu. Mengata orang2 tak berkenaan tu kat sini nak buat apa

time uqasha bukak tudung haritu,kemain lagi acik2 bawang merempat berdosa,mempermainkan agama sume k ...

Cer hang belek2 komen dlm tu, ada x acik2 bawang yg dlm ni komen. Aku mmg xde komen lnsung bab ukasha tu. Kalu rajin pi la list kan acik bawang mana yg hipokrit bak kata ayat hang ni. Nk tgk gak. Main sembur je janji pueh hati, haha

vokay replied at 23-10-2018 08:49 AM
Intan sedar kesilapan dia dah. Dia pun menyesal membuka tudung , menggunakan rambut palsu dan bersan ...

true af.

kita bukan nak backup intan menkhinzir buta.
tapi tlg renung, kalau korang kt tempat intan apa korang buat.
i've had enough dgr alasan2 cliche yg ckp 'byk lagi keje boleh buat'
betul sgt apa kau ckp, do not ever samakan kesilapan intan yg ini, dgn perbuatan jering yg maha keji.
kerana jering intan terpaksa melalui keadaan ini.

Edited by misslinkpk85 at 23-10-2018 09:08 AM

And lagik 1. Hang cuba bezakan dua situasi ni ye
1) si polan A bukak tudung sbb nak berjimba kat kelab malam, berfoya2 dgn kawan2 ms pi bercuti
2) si polan B bukak tudung tuk kelansungan karier demi cr duit tmbhn slepas dianiya dek bekas somi. Tp dlm khidpn seharian msh pakai tudung.

Kalau hang tergamak nk kecam hang kecam la. Aku ada hati perot, lom sampai hati nak kecam. Sok kok intan keluar pic bukak tudung berjimba dgn jantanz aku join hang kecam ye. Jgn mara kami x keji intan wpun tajuk benang ni org mengeji intan

Hypothetically replied at 23-10-2018 08:54 AM
Hidayah tu milik Allah kan sis, dari kejahilan kita Allah boleh terbit kan rasa insaf. Kalau Intan ...

Saya simpati sebab saya terfikir jika terjadi kpd adik beradik anak anak kita apa terjadi pada intan. Sedangkan masalah anak2 sakit, suami isteri bercakaran pun sedih, tak cukup duit utk belajar pun sedih ...apatah lagi ditipu, dan diceraikan dlm tak ada pekerjaan.
Tak kira lah siapa2. Intan masih lagi jaga adab , bukan jenis serang menyerang, maki memaki . Kalau dia ada masa luah luah emosi , biasalah manusia. Yg penting dia berusaha utk berdikari,boleh uruskan anak2 dgn baik, boleh bekerjasa dgn suami bab anak2, boleh berbaik dgn mertua dan keluarga mertua. bukan menangis saja atau jadi bebanan pada orang lain(andainya depression). Tidak mengugut utk bunuh diri ke.
Pada saya , she is such a strong person considering her situation.