CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 48271|Reply: 474

Menanti Diceraikan.. :(

Haiii semua,
   Aku ni bknlah baru katsini. ID je baru tu pun sbb nk post kat dalam ni. Since buah pikiran wargaforum ni brilliant compared to fb,twitter..
Ok,mcm tajuk atas niaku sdg menunggu tarikh untuk diceraikan secara persetujuan bersama.
Di satu pg yg sejuk(maklumlah musin ujan sekarang ni) tiba2 aku dapat 1wasep dr lakiku mengatakan dia nkproceed dgn penceraian sbb dia kata kami dh takde persefahaman. Aku mcm dh knp??selamani ok je. Tp aku suspek dia dah jumpa pmpuan lain yg best la kot.
   Few weeksbefore dia cakap nk cerai tu mmg selalu blk kerja lambat. Then bila call orwasep mmg cannot reach. mcm hp off, taknak aku ganggu dating lah kot. Kalau diablk awal which is around 7-8pm pun dia akan keluar balik kul10pm ke atas thenbalik dalam kul3pagi. Haa tak taulah tu buat ape kat luar sampai lewat pagi.
   Aku jenis yg xcek hpsuami since aku tau dia xsuka n aku pun taknaklah busybody sgt.tp tulah bila jadicmni instinct aku kuat mengatakan yg dia ada pmpuan lain tapi aku tak dapat bukti.Tau2 jela hp skrg canggih2, dia plak lock phone yg guna face recognition tu,kalau guna fingerprint xpelah jugak blh amek jari dia time tido.ni kalau gunaface, time tido mmg xdptlah sbb mata kena bukak baru blh unlock. tido dah sah2mata tutup. So aku kena pasrah jelah ni.sedih gila wey since almost 10 years dhkot kawen. Dah kenal hatibudi masing2.kau tau bila nk stop bebel, bila kena diamtime dia marah etc. Plus ktorang dh ada anak comel2 n bijak2.apa lg lah yg tak cukup..
Tlg lah warga forum,beri aku kekuatan dalam mengharungi ujian ini.

Kalau sis muslim, berdoa dan berserah dengan allah. Ada yg bersama tapi tak bahagia, ada yg berpisah tapi lebih bahagia.

sy bersimpati... x tahu nk ckp ape........

adeh..sedih dgr benda2 gini, tapi nk buat mcmana kan, jodoh setakat disitu mungkin...
apa2pun cerai bukan penghujung nyawa dik, ingat kat anak2, masa depan dorang...bak kata org mugkin ada hikmah disebalik kejadian....be strong. Ingat Allah SWT

Bertabah je sis. Sekarang ni kena plan cemana nak tuntut hak. Jangan termati kutu dulu. Kuatkan semangat.

mandak20 replied at 24-10-2018 04:08 PM
Kalau sis muslim, berdoa dan berserah dengan allah. Ada yg bersama tapi tak bahagia, ada yg berpisah ...

Yes, sekarang ni aku doa je if jodoh panjang kembalikan ksh sayang suami kat aku balik. If penceraian yg terbaik untuk semua pun terpaksalah terima. Allah je yg maha mengetahui. sbb kalau melibatkan org ke3 ni ssh sikit nk pertahankan perkahwinan kalau laki dh angau. soonesr or later mst akan jadi lagi as before ni pun dia penah kantoi. Cuma nk move on tu ya Allah susahnya. skrg ni pun 24hrs duk fikir mslh ni. tgh drive,tgh buat kerja,tgh mkn.

Follow Us
zulka replied at 24-10-2018 04:11 PM
adeh..sedih dgr benda2 gini,  tapi nk buat mcmana kan, jodoh setakat disitu mungkin...
apa2pun ce ...

Yes, life goes on.

mandak20 replied at 24-10-2018 04:08 PM
Kalau sis muslim, berdoa dan berserah dengan allah. Ada yg bersama tapi tak bahagia, ada yg berpisah ...

kann..hopefully lah lebih bahagia lepas ni..

Plus ktorang dh ada anak comel2 n bijak2.apa lg lah yg tak cukup..

ya allah ni part yg paling sedih..

tak tau nk cakap apa dah..

tapi nk komen jugak huhu

ada tak kau confront dia sebelum proses cerai ni?

Kejamnya lelaki itu.
Sis u vogue tak psg bdn mcmana.
Klau i jd u, i buat smpai dia sujud ke kaki i balik.

ada sorang forumer jugak yang ai kenal pun bercerai... agak lama jugak la dia nak move on.. lepas tu bertemu jodoh jauh lebih baik dari bekas somi..

so, pandang positif dgn apa jua keadaan...

manehnya replied at 24-10-2018 04:22 PM
ya allah ni part yg paling sedih..

tak tau nk cakap apa dah..

tak confront cuma tanya je kenapa??sbb awk dh byk duit ke skrg?selama ni duit gaji dia mmg tak kan ckup untuk sebulan.mmg aku akan top up plak bli diaper n susu anak.tp skrg duit dia dh byk lebihan since dia dh hbs satu hutang tu.ada lebihan dlm 3k tapi tulah lps dh byk duit terus nk tinggalkan aku. tak dapat aku merasa duit dia.dhlah selama ni xpenah bg aku duit nafkah aku xkesah pun sbb dia pun mmg xckup. bila dh terlebih cukup lupa terus bini.bangkai betul..

Kesian. Wlpn aku laki, aku turut bersimpati terhadap nasib kau. Kalau smpi situ jodohbkorang, redho jela. Jaga anak2.

Maaf nk tanya. Ko x pernah tanya laki ko ke kenape nk ceraikan ko? Xkan sbb xde persefahaman jer. Aku rasa semua org nk jawapan yg pasti. Mesti ada sbb lain ni. Laki xkan senang2 jer nk ceraikan bini. Unless korang pernah gaduh bsr sblm ni.

Gingerly replied at 24-10-2018 04:24 PM
Kejamnya lelaki itu.
Sis u vogue tak psg bdn mcmana.
Klau i jd u, i buat smpai dia sujud ke kaki i ...

i vogue lah.hahah..
selalu orang tak tau i dah kawen anak 3 lg tu. tp tu lah apa la yg dia tak puas hati lg.
bukan nk bgtau kenapa. i paksa jawab pun dia cakap nnt bacalah dalam borang cerai tu.

leylapple replied at 24-10-2018 04:25 PM
ada sorang forumer jugak yang ai kenal pun bercerai... agak lama jugak la dia nak move on.. lepas tu ...

insyaAllah. tp mcm trauma dah nk kena start over balik plak.wasting time betul..

saya bersimpati dengan sis.. agak terkejut juga sebenarnya bila sis tulis dh 10 tahun berkahwin. Macam mana pulak secara tiba-tiba suami kata nak bercerai? Pelik juga say.

Andaian sis pasal suami dh jumpa perempuan lain tu masuk akal la..tapi kan..alasan suami sis tu sukar diterima sebenarnya.. boleh pulak dia cakap "kita dah tak sehaluan". 10 tahun kahwin and then secara tiba-tiba. Doesnt make sense! nak bercerai mestila kene alasan kukuh. Macam selalu bergaduh ke..or dibenci keluarga mertua ke kan..itu contoh jela..huhu

Takde further explaination ke daripada suami sis pasal 'dah tak sehaluan tu'?? Mungkin pernah berselisih faham pasal something-something? hmm.. cuba slow talk dlu..ingatkan kat dia, kenapa 10 tahun dlu kawin dgn sis.. ingatkan suami juga.. sekarang dh ade 2 org anak yg comel2 tuh..

Semoga sis tabahkan hati..

sedeyy replied at 24-10-2018 04:29 PM
tak confront cuma tanya je kenapa??sbb awk dh byk duit ke skrg?selama ni duit gaji dia mmg tak kan ...

hg kena ajaq sikit bangkai mcm tu.... xkira la jadi cerai atau pun tidak..

senaraikan list apa yg dia tertunggak tu, wajib dia bayar, kalu dia x mau bayaq, tuntut di mahkamah.. cari semua bukti resit apa2 jelah yg berkenaan..

jgn biaq dia lepas tangan, susu pempers pun isteri nk kena coverkan mana buleh, cukup la isteri tlg jagakan anak, mengasuh anak, susu pun kena tanggung - susah la, bistu x yah jadi bapak

dasat naw hp pun dia buat face lock, rahsia apa la yg dia nk hide sgt tu kan..

aaiii geram aku... sapa2 yg bijak pandai tlg la ajaq camna nk hack tepon face lock huhu

Body_language replied at 24-10-2018 04:29 PM
Kesian. Wlpn aku laki, aku turut bersimpati terhadap nasib kau. Kalau smpi situ jodohbkorang, redho  ...

xgaduh teruk pun. dlu masa baru kawen penahlah gaduh teruk skrg dh lama kawen takde dh wey nk gaduh sgt. kami hidup bahagia2 je.

tu yg aku pun xphm. selalu pmpuan kan yg mintak cerai.ni dia yg beriye2..
gf dia xnk bermadu la kot.lolss..pegi la mati..

amirulgosling replied at 24-10-2018 04:34 PM
saya bersimpati dengan sis.. agak terkejut juga sebenarnya bila sis tulis dh 10 tahun berkahwin. Mac ...

yee i tanya dia bgtaulah apa yg xpuashati, apa salah i?blh la i repair kan apa yg xpuashati tu.
dia diammmmm je. i sampai tarik muka dia tgk i.dia xmau pun tgk weh.sedih gila..

bertabahlah TT, klu jadi bercerai sekalipun, anggaplah jodoh TT dan suami dah sampai tahap tu..tapi klu boleh diselamatkan cubalah.. org lelaki ni klu dah berduit lebih sikit selalu mcm tula..time susah takde apa dulu tak nak ingat plak kita yg berkorban mcm2 utk dia dan family..