CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sedeyy

Menanti Diceraikan.. :(

takziah sis. semoga ko kuat.

konsep aku cmni je....kalo org dah xnak...xyah la nak terhegeh2 lagi. baik aku bawak diri sebab hari dan perasaan ni x boleh dipaksa2. x guna kalo dia setuju xnak cerai tp still ada org lain dlm hati dia. ko pun xkan bahagia kan...macam menipu diri sendiri.

kalo aku kat tempat sis...aku akan setuju tapi aku akan tuntut semua yg aku boleh tuntut sebab diceraikan tanpa rela dan xbuat salah pape kan. dalam kes mcm ni kita kena contohi kecekalan rita rudaini (walo aku x minat dia).

apa pun be strong sis demi diri sendiri dan anak2. hugs.

Body_language replied at 24-10-2018 05:33 PM
Cuba ko gertak suami ko. Ko ckp masa dia balik nnt yg ko dah jumpa peguam syariah. Dah siap segala t ...

ktorg dh lama xbercakap. cakap pun kat wasep.tp aku jela yg cakap pjg lebar.dia reply sepatah dua je.
selama ni aku je yg melebih2 dia buat dek je..tp smlm aku saje2 buat senyum2 gelak2 then some one call aku angkat dgn suara plg menggoda, lepas tu dia terus communicate dgn aku.buat2 tanya pasal fee skolah anak.

munchkin replied at 24-10-2018 05:34 PM
Gurau je tu. Jangan marah. Cute pulak manan happynya. Haahahha

sis ni thread sedih sedih jadi tergelak pulak i baca ni..adoiii..kita sama sama doakan semoga rumahtangga kakak tt ni kembali bahagia..setiap masalah ada penyelesaian, cuba selagi boleh...penceraian tu dah jalan yang paling terakhir apabila kita dah cuba segala mak nenek usaha..

munchkin replied at 24-10-2018 05:33 PM
Sesuatu sangat. Sorrylah tt. Tt kawin 10 tahun tapi hidup macam org asing. Apa dia buat tak tahu.  ...

sebab selama ni dia ok je syg i,syg anak2,gurau2. cuma pasal duit i taknak selalu tanya sbb tu blh buat dia sakit kepala.kenalah jd isteri yg memahami kan.tp nampaknye begini pengakhiranku.wuwwuwuwuuu..

meklalala replied at 24-10-2018 05:40 PM
sis ni thread sedih sedih jadi tergelak pulak i baca ni..adoiii..kita sama sama doakan semoga ruma ...

Sedih plus amgin jugak ngan perangai laki tt. Bila dah senang dia nak tinggalkan pulak tt.

Pasang spy dulu. Kumpul bukti, tetiba je bakal di ceraikan. Pelik aku.

Follow Us
sedeyy replied at 24-10-2018 05:41 PM
sebab selama ni dia ok je syg i,syg anak2,gurau2. cuma pasal duit i taknak selalu tanya sbb tu blh ...

You are one good wife. Not your loss but his loss lah. Dah dapat wife yg menolong memahami tapi kelaku gini pulak.

munchkin replied at 24-10-2018 05:42 PM
Sedih plus amgin jugak ngan perangai laki tt. Bila dah senang dia nak tinggalkan pulak tt.

amgin ya munchkin? amgin apatu????..saya rasa masih ada peluang untuk tt dengan suami..cuma suami tt tu ego je..cuba lagi kakak tt!

CardiGans85 replied at 24-10-2018 05:42 PM
Pasang spy dulu. Kumpul bukti, tetiba je bakal di ceraikan. Pelik aku.

yes, im working on it. dah ada bukti senang sikit nk cite.

meklalala replied at 24-10-2018 05:45 PM
amgin ya munchkin?  amgin apatu????..saya rasa masih ada peluang untuk tt dengan suami..cuma sua ...

Hahah terkena pulak. Angin angin badan baca thread tt ni.

sedeyy replied at 24-10-2018 04:29 PM
tak confront cuma tanya je kenapa??sbb awk dh byk duit ke skrg?selama ni duit gaji dia mmg tak kan ...

mintalah tunggakan nafkah
dan mutaah
dan nafkah anak
takpalah diceraikan
duit dapat boleh pasang badan
cari laki lain pulak

jgn pasrah dah redo buta2 dulu...cari jawapan....selidik,psg spy,....apa2 lah...aku ada satu tips yg boleh di guna klu nak tahu pasangan kita pg mana....tapi x leh reveal kat sini takut taktik ni akan di kesan...hihihi

munchkin replied at 24-10-2018 05:48 PM
Hahah terkena pulak. Angin angin badan baca thread tt ni.

Hihihi saje je gurau...semoga sis munchkin pun berbahagia selalu..

Sedihnya baca, dah la id porem pun sedeyyy. Aku baca komen first & last page jah tapi nak komen juga. Tt cuba guna reverse psychology, nampak contoh kat atas tu it works. Kalau tt memang syak dia ada gf dan nak kawen dgn gf, tt buat2 la concern tanya dia pasal insan ketiga dan cakap you are willing to bermadu. Let say gf tak nak bermadu sekalipun u suggest kt husband bermadu dalam diam. Not worth give-up sewenang2nya banyak benda kena consider. Kalau banyak step tak jalan dan ko rasa sampai tahap that’s it, ko anggap jodoh sampai situ.

tak confront cuma tanya je kenapa??sbb awk dh byk duit ke skrg?selama ni duit gaji dia mmg tak kan ...

Banyaknya lebih duit gaji sampai 3k huhuhu dah sama sebulan gaji org lain huhu.
Benarlah lelaki di uji bila ade byk duit

Mana boleh x kesah dia bagi nafkah sis.. Kena tuntut masa cerai. Jgn baik sgt sampai dibodohkan

Bertabahlah TT..

Kalau orang dah tak nak susah kot..Dipaksa pun jadi tak bahagia jugak..
Harap TT dapat pilih penyelesaian terbaik.
Yang penting hak TT dan anak2 tuntut daripada dia..

Sedihnye  lahai..kita ni pompuan klu igt nsb ank2 mmg blh merayu agar hubungan baik semula..tp kita berkejaya ade maruah..klu dia dh x nak kita lg x hingin kn!!! Kalau dh mcm tu nak x nk kita kena proceed lah..jgn lupa mtk harta sepencarian.tu yg aku selalu bising kalau kawan atau adik2 sepupu pompuan nk berhenti kerja..suami kiya bukan hak mutlak..bila2 dia blh berubah hati..hu hu

rasa cinta dan sayang juga kesetiaan x perlu nk dipaksa2 or si isteri terpaksa bekerja keras untuk "menggoda semula" si suami. if he doesnt want u, terima ajerlah setakat itu jerlah jodoh korang. but also tell urself, it may not be ur fault. ade je jantan yg tinggalkan isteri dan bernikah ngan betina yg lg low class dr si isteri.  anggaplah si jantan low class lebih sesuwai dgn betina low class. baru sekhufu, ye dak?

jgn paksa diri utk move on. moving on ni x sama utk sume org. ade org senang nk move on. ade org cukup lama. ade org lupa, pastu ingat balik.  do whatever works for u.

tt ade anak kan. at least u have something precious from ur marriage.

he wants a divorce, give him one. but get urself a good lawyer. n get everything that should be yours. hak tt.

be strong.

Bertabah lah sis. Sedih baca kisah sis. Mesti tertanya2 apa salah sis kan. Semoga sis kuat lalui ujian ini.

I pun stress, member rapat kawan dengan laki org. Sanggup bermadu. Bini laki tu tak tau lagi.