CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Love_hurt

Suami curang. Saya nak mintak cerai

sarahmirza replied at 25-10-2018 12:56 PM
Lelaki ni kejadian dia bodoh belaka ke?
Sampai nafsu dia pun isteri nak kena kawal, nak kena pu ...

kan? Asyik-asyik hukuman kepada kekurangan isteri skandal. Kenapa tak bantu isteri untuk betulkan kesilapan.
Takat tak tau masak nasi beriyanipun kira kurang ni....haihhh what the heck...contoh jer
Adik ipar aku tak pernah lipat baju selama 20 tahun baru kena cerai, tu pun rujuk balik dah, dok rumah tengok TV jer, makan beli kedai best ohh,
kita ni kalut-kalut nak masaklah nak kemas rumah lahhh, kerja lagi...kdg-kdg benda berlaku ada hikmah, wake up call utk isteri juga.

Love_hurt replied at 24-10-2018 10:41 PM
Pantang aritu pon sendiri2 dgn anak kecik lg 2 org. Dah la czer. Tp sy kuatkan diri demi anak3.

part ni memang sedih..bukan senang wooo..
bertabah la yek puan..

putribonda replied at 25-10-2018 07:07 AM
hmmm.
harini maraton baca kes2 nak cerai dan cerai je.
sesak nafas aku baca macam2 kes.

betul...aku pon dok marathon citer nak cerai ni...kesian kwan ko tu.... zaman skang ni mmg advance nak tangkap laki org..x dpt cara baik, cara jahat birah2 ni buat.... aku doakan kawan ko baik2 je...

aku ingatkan musim2 hujan ni musim mengawan la utk yg laki bini, rupanya musim cerai berai gak..

TT, mmg sakit mkn hati ni..ada saingan lain plk tu kan.. laki ko ni tamak walau tau diri tak mampu nak poligami.. ko mmg betul2 nak mintak cerai ke? dah make sure ko kuat mental dan fizikal after cerai?
dari segi financial dan tempat tinggal apa semua?  make sure laki ko sediakan apa yg patut utk ko dan anak2..jgn lebihkan bakal bini baru je nti..

Ko takda kerja tapi ko mintak cerai
Kalau ko kena cerai aku rasa ko lg murung dok pikit pasal duit takda dlm tangan pulak
Apa kata ko ikut cara org indon yg dtg msia kerja
Hantar anak blk kg kejap pastu ko cari kerja tetap
Bila diri ko sendiri dah stabil dari segi kewangan baru ko pikir tindakan ko selanjutnya

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

TT tgh emosi.  Andai akak in ur shoes, akak tenangkan fikiran dulu.  Jgn bertindak kalau sdg marah, TT.

Follow Us
TT jgn cerai lagi, pegi cari kerja dulu. Anak2 hantar babysitter, kos suruh dia tanggung. Simpan cash sebanyak mungkin dan jgn sesekali reveal brp savings u ada kat husband u. Bila u dah stable dan boleh hidup sendiri, masa tu buat lah apa yg TT nak buat. Decision di tgn TT.

Better stay dulu. Buat saving. Da somi awk mmg xkan lepaskan scandalnya so hati awk akan terus derita.
As for me, aku sampai matikan rasa syg. So apa yg dia buat aku x rasa apa2 pun. Even masa dia lafaz talak, aku tak rasa sedih. Rasa happy bersyukur akhirnya dia pergi dr idup aku.
BTW pernah one time aku call salah sorg scandal dia. Aku tanya betul ke ko nak kan si xx tu. Klu betul aku ok je. Aku da penat nak tanggung biawak. Ok gak kalau ada sesapa nak amik alih. Lagipun keta yg korg guna tuk dating tu pun keta aku. Hahaha pastu tak lama nya dgr diorg da break

nuril86 replied at 25-10-2018 05:34 PM
betul...aku pon dok marathon citer nak cerai ni...kesian kwan ko tu.... zaman skang ni mmg advance ...

tq..kesian sgt tengok.
makin hari makin susut badan dia.
lepastu asyik sakit2, anak nak exam pun sakit2 jugak.
mmg jahat sangat pompuan tu.
yang tak tahan tu laki dia dah jadi mcm bodoh.
tu pun kena dgn perempuan tu jugak.
ko percaya tak seorang suami boleh ikut gelpren untuk bomohkan isteri dia??
itu lah yg terjadi kat kawan aku tu.
eee..hanat sangat betina tu.

alasan je kata bini banyak kekurangan..pungqok hang la..
kekurangan org lain je nampak diri sendiri tak mo cermin plak..

pi pej agama.. tak payah nk kaunseling.. lelaki ngah mabuk ngan janda ni takde nye nak pikir ank bini..

sabar TT, pasti ada hikmah disebalik semua tu.. Allah sayang kan TT..

1) TT perlu cari keje tetap, simpan duit bnyak2 utk masa depan TT & anak2, jgn hrp kn laki lagi.. dapatkn kewangan yg kukuh tau. Insyaalah rezeki ank2 tetap ada.

2) kalo TT dh xtahan sgt, pegi la cerai agar hilang semua sakit hati tu..

3) kalo TT bole tahan lg, jgn cerai... lawan balik perassan sakit hati.. buktikan kt laki & janda tu yg TT lagi hebat.. biar mereka pulak yg malu dgn kesalahan sendiri. lama2 suami TT akn hormat & syg TT dan lupakn janda tu.. Insyaallah

putribonda replied at 25-10-2018 11:11 PM
tq..kesian sgt tengok.
makin hari makin susut badan dia.
lepastu asyik sakit2, anak nak exam pun ...

yg meolss paling kepantang birah2 gedik ni.. eventho kau dh rembat laki org..  blh x , kurangkan selfish tu dgn amek gamba pastu post kat fb hubungan pjj ... mcm hanattt sangat... dhla kau amek hak org... tlglaa ade sket rase hormat kat bini pertama dia... pastu menggebang kat fb.... pastu kenkawan lain expeceli jejantan ni bukan main  duk komen bila nak, mkn nasi minyaklaa bagaii....eyhhhh hanattt betulla....

Apa pasai suami / org jantan sukaaaaa sgt dgn makjan huh?

Dah tu mcm tu murah je puki makjan? Agama letak tepi.. senangnyeww...

Sakit hati n murung Aku minggu ni.. study kes mcm ni ja Kat forum... Sedey kenangkan nasib anak2 yg suci bersih x Tau apa2 tu.. yg Mana kt blakang ibu bapak bergasak bgado.. berskandal...

Orange_7491 replied at 25-10-2018 10:47 AM
Allah sis. Jangan hadap sgt laki mcm ni. Sy lagi rela hidup sendiri dari makan ati dgn pangai laki m ...

Dh mntk cerai dia xnak. Nak dua2. Tamak. Tp xmampu. Sy pon klu boleh mmg nk belah aje. Xkuasa nk rebut2. Tahan sbb anak aje

pawie replied at 25-10-2018 12:34 PM
simpati apa yang berlaku......dah adat dan naluri lelaki....suka akan perempuan.....hehehe....sebab  ...

Body contact bukan sy xnak. Dia yg xnak. Kdg2 sy rasa mcm dia buat tu sbb tggjawab aje.. ntah la. Masa? Dia yg xde masa dgn sy. X spend masa dgn sy. Asik dgn kje. Sy xleh buat ape

sarahmirza replied at 25-10-2018 12:56 PM
Lelaki ni kejadian dia bodoh belaka ke?
Sampai nafsu dia pun isteri nak kena kawal, nak kena pu ...

Untung la...

Minami2013 replied at 25-10-2018 02:41 PM
Samada u pilih utk bersama atau tidak dgn hasben u, i nasihat kan u cari kerja. Hantar anak nursery  ...

Mmg tu yg sy nak buat. Tp anak2 sy special sket. Xleh mk anta pengasuh sebarangan. Klu anak2 normal mcm org lain dh lama sy kje

putribonda replied at 25-10-2018 03:07 PM
hmmm.
harini maraton baca kes2 nak cerai dan cerai je.
sesak nafas aku baca macam2 kes.

Berat sy pon trun gak. Jd berat mcm bujang2 dlu. Mkn ati

pawie replied at 25-10-2018 12:34 PM
simpati apa yang berlaku......dah adat dan naluri lelaki....suka akan perempuan.....hehehe....sebab  ...

Sy xde maksud nk gaduh pon dgn pompuan tu. Sy msg dia elok2. Ckp elok2. Tp dia wat bodo je. Klu betul sy nk gaduh dh lama sy g tmpt kje dorg n ganyang janda tu. Tp sy xbuat sbb sy masih ada akal. Xkuasa nk rebut2. Nak amik la. Sng sy xyah jaga laki dah. Penat jg org..tp hati kita x pulak dia jaga. Belom sebut bab lain lagi.
Ok sy nak tanya cik. Wajib ke kawen klu dorg dh tdo skali. Wajib ke suami sy brtggjwb kt janda tu?

cmf_blingblings replied at 25-10-2018 03:40 PM
kan? Asyik-asyik hukuman kepada kekurangan isteri skandal. Kenapa tak bantu isteri untuk betulkan  ...

Wake up call yg jd nightmare. Kurang sy dia nampak. Kurang dia?