CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Love_hurt

Suami curang. Saya nak mintak cerai

Genkidesuka replied at 25-10-2018 07:38 PM
Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

TT tgh emosi.  Andai akak in ur shoes, akak tenangkan fiki ...

Dh setahun ++ smpan kak.. nk tenanhkan fikiran mcm mana dgn anak2 kecik. Nk klua sorg2 x bagi. Stress sy kak

amerald replied at 26-10-2018 10:33 AM
sabar TT, pasti ada hikmah disebalik semua tu.. Allah sayang kan TT..

1) TT perlu cari keje tetap ...

Sy xberminat nk balas or tunjuk hebat kt dorg. Sy just nak perbaiki hidup sy nk bina balik hidup sy. Smua utk anak2

budgetMommy replied at 25-10-2018 09:11 PM
Better stay dulu. Buat saving. Da somi awk mmg xkan lepaskan scandalnya so hati awk akan terus derit ...

Nak saving camana xkje. Nk kje xbole. Nk cerai dia xnak. Skrg sy tgh cuba buang syg kt dia.supaya sy xsakit ati dah dgn dia.. klu la semudah tekan button delete..huhu

misc replied at 25-10-2018 08:47 PM
TT jgn cerai lagi, pegi cari kerja dulu. Anak2 hantar babysitter, kos suruh dia tanggung. Simpan cas ...

Anak2 xleh hanta pengasuh. Ada mslh kesihatan sikit. Klu x dri sblm dia buat hal lg sy mmg nk kje. Sbb klu apa2 jadi sy nak angkat kaki je. Xkuasa rebut2. Janda tu nk sgt amik la

myakayina replied at 25-10-2018 05:37 PM
aku ingatkan musim2 hujan ni musim mengawan la utk yg laki bini, rupanya musim cerai berai gak..
...

Takat dia mmg bapak yg brtggjawab. Klu dia nk lebihkan bini baru pon aku x eran. Aku boleh je kje n sara anak2

cmf_blingblings replied at 25-10-2018 03:34 PM
Aku mcm boleh rasa jiwa lara hang dik ....bahagia dalam derita.
Jiwa menderita mmg payah nak cerita ...

Suami sy xmampu.
Biasa la kak kurang layan mkn minumn etc. Bukan abaikan terus. X sempurna. Tp boleh je bgtau kt sy apa yg kurang. Sy bole betulkan. Tp dia cerita kt janda tu. Abes tu dia perfect sgt ke. Ade gak kurang tp sy diam aje. Xde pulak nk cerita kt sape  apetah lg nk cerita kt jantan lain

Follow Us
Love_hurt replied at 27-10-2018 03:24 AM
Dh setahun ++ smpan kak.. nk tenanhkan fikiran mcm mana dgn anak2 kecik. Nk klua sorg2 x bagi. Str ...

Nk tenangkan fikiran tkyh keluar rumah, TT.  Sesibuk mana pun kita, kita masih boleh solat fardhu, tahajud 2 rakaat, mengaji Al Quran, zikir.  Sambil buat kerja kt rumah tu, istighfar la sebyk mungkin.  Rasulullah s.a.w. dh bg guide, kita ikut je. Insya Allah kita semua buat sama2 ye, TT.  

sygnya ALLAH dgn ppuan apalg mengandung kan zuriat yg bakal diamanahkan untuk kita..lelaki yg curang ni slunya ketika isteri mengandung ntah la knp tp kebanyakan bgitula..firasat seorang ppuan ni cepat digerakkan olehNYA apalg klu ppuan tu tgh mengandung..lg 1 lelaki ska ambil kesempatan bila curang akan keluar la ayat2 mengabaikan dorg, kurang layanan la itu slh 1 utk mbela diri dorg yg x bsalah curang dibelakang isteri..jaga emosi tt sbb ko mengandung baby pun ikut sedih tu..

Love_hurt replied at 27-10-2018 03:34 AM
Takat dia mmg bapak yg brtggjawab. Klu dia nk lebihkan bini baru pon aku x eran. Aku boleh je kje  ...

aku doakan semoga urusan ko dipermudahkan..sabar banyak2 dan dlm masa yg sama ko plan la apa yg terbaik buat ko dan anak2..tapi klu bersuami hanya buat kita mkn hati dan tak happy apa gunanya..kuatkan semangat demi anak2 ko..

Love_hurt replied at 27-10-2018 03:16 AM
Sy xde maksud nk gaduh pon dgn pompuan tu. Sy msg dia elok2. Ckp elok2. Tp dia wat bodo je. Klu be ...

ini kena check betul dan conform dengan suami...
Allah hina lelaki yg sudah berkahwin...berzina.....berat hukumannya
so sebagai isteri jika betul.....apa yg berlaku....penceraian adalah yg terbaik....
siapalah kita untuk bersimpati dengan hukuman yg ditetapkan allah

pawie replied at 29-10-2018 02:52 PM
ini kena check betul dan conform dengan suami...
Allah hina lelaki yg sudah berkahwin...berzina.. ...

Suami mengaku dah tdo dgn janda tu. N dia buat alasan dia yg nak brtggjwb atas kesalahan dia wpon dia kata janda tu xpenah paksa dia utk brtggjwb. Yg sy geram dah xpaksa brtggjwb KNP nak jugak jumpa lg dgn suami sy. Sy ajak jumpa nk bincang elok2 dia buat bodo. Selagi dorg dok brjumpa selagi tu masalah ni xkan selesai. Sy stress Sgt...

myakayina replied at 29-10-2018 10:04 AM
aku doakan semoga urusan ko dipermudahkan..sabar banyak2 dan dlm masa yg sama ko plan la apa yg te ...

Tu LA yg aku dok pk buat aku serabut. Yg aku nampak Japan penyrlesaian aku nk kje n nk lari DRI dia..DRI smua mslh ni. Aku nk bina hidup aku sndri.

kakaro940 replied at 27-10-2018 04:20 PM
sygnya ALLAH dgn ppuan apalg mengandung kan zuriat yg bakal diamanahkan untuk kita..lelaki yg curang ...

Dia dok kata dia masih balik rumah BG mkn minum cukup. Tp kasih syg tu xde.. Bukan ke cinta kasih syg pon tggjawab??

Genkidesuka replied at 27-10-2018 08:07 AM

Nk tenangkan fikiran tkyh keluar rumah, TT.  Sesibuk man ...

Cara masing2 nk tenangkan diri xsama. Sy nak brseorangan utk seketika je. Bukan nk pegi jauh2. Sekadar menenangkan fikiran. Kluar tgk alam ciptaan tuhan. BTW thx atas nasihat tu. Insha Allah sy akan praktikkan..

Love_hurt replied at 29-10-2018 06:29 PM
Dia dok kata dia masih balik rumah BG mkn minum cukup. Tp kasih syg tu xde.. Bukan ke cinta kasih  ...

sbb dia xda tanggungjawab la spi dia xda rasa kasih dan syg dgn isteri..kita ppuan bila kawin bru kita tau lelaki ni syg kita ka tidak..lelaki x tau apa makna sayang cinta smua tu..klu dorg tau hati takkan berbagi dgn org lain...istighfar tt dicurangi mmg sakit

Love_hurt replied at 29-10-2018 06:31 PM
Cara masing2 nk tenangkan diri xsama. Sy nak brseorangan utk seketika je. Bukan nk pegi jauh2. Sek ...

Tgk keindahan alam mmg boleh tenangkn fikiran.  Sambil tu fikirkan kebesaran Allah yg menciptakan alam ini.  Tgk awan2 di langit.  Insya Allah u will feel betapa kecilnya kita dn masalah kita.  Kalau TT rasa cerai ialah jln yg terbaik, tuntutlah fasakh.  Kalau TT boleh bertahan, bertahanlah.  

Either way, teruskan hidup dgn penuh sabar ye, TT.  May Allah relieve u of all ur hardships. May He give u the patience n strength to find happiness.

unless uols boleh terima madu. which later iols rasa lagi memeningkan kepala. dari uols kurang dosa, bertambah2 pulak saham dgn jadi isteri derhaka.

bincang dgn family/sedara terdekat/sahabat yg boleh bantu awak secara zahir. sanggup x diorang jaga anak2 awak kalau awak betul2 nk bercerai. fikir worst case scenario. cari kekuatan. bila dah jumpa, bangkit.

tapi ada jek org boleh bangkit tanpa bantuan sesiapa. anak2 boleh hantar ke taska n awak pergi bekerja. boleh jadi cashier, insya-Allah ada tempat kt retail industry. wish u all the best. mengadu kt Sang Pencipta. Sabarrrr...

amal12bh replied at 30-10-2018 05:23 PM
unless uols boleh terima madu. which later iols rasa lagi memeningkan kepala. dari uols kurang dosa, ...

Tu yg sy nak elak. Buat APA brmadu klu hati sakit. Buat tambah dosa sy je. Sy Cuba nk terima tp bila difikir2 bnyk Kali mmg sy xleh terima.
PSL kje insha Allah xde masalah. Sy ada kelulusan. sblm jd surirumah sy dh kje selama 10tahun. Mslh skrg anak2 sape nak jaga. SBB anak2 ada mslh kesihatan sikit. N susah nak cari pengasuh yg boleh jaga dorg betul2. Esp bab2 kebersihan. Sy xkisah bayar lebih asalkan anak2 sy trjaga.

Genkidesuka replied at 30-10-2018 04:12 PM

Tgk keindahan alam mmg boleh tenangkn fikiran.  Sambil t ...

Thx. Moga Allah berikan sy kekuatan dgn kesabaran DLM menghadapi UA ni. Amin...

Laki uols ni selfish n hangsuang..kuatkn hati n byk berdoa supaya kuar dr problem ni..