CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KILL_NANCY

[Pelbagai] IDEA "Bodoh" Yg Anda Buat Waktu Sekolah/kolej/ Uni/hostel dll dulu

1. Call rumah crush tp bila dia pickup, aku senyap n membisu.pastu rasa bahagia sorg2 sbb dpt dgr dia sebut 'hello' pun jadilah. Vodo ek bila igt balik

2. Same crush. Naik basikal pusing2 dpn rumah dia. Bila nmpk dia kuar rumah, aku kayuh basikal cepat2 n balik rumah. Asal nmpk byg pun jadilah.

3. Dulu crush aku hensem, player football sekolah, pengawas,kurus tinggi putih. Tahun lepas jumpa dia dkt ig tapi dah gemok gilaaaa..dalam hati aku padan muka,dulu reject aku en thehehehe.. Eh tiber

Rate

1

Ponteng sekolah masa darjah 6 n main lif dkt flat au2..sekali kantoi terserempak dgn cikgu yg mengajar aku masa darjah 5.cikgu rehan namanya n rumah dia plak dkt situ. Dia tanya nape x g sekolah sbb masa tu darjah 6 sesi pagi n darjah 5 sesi ptg. Aku bole jwb, cikgu saya masuk darjah 5 balik.

Cikgu rehan bawak aku terus g sekolah time2 tu jugak n jumpa guru besar. GB tanya alasan aku ponteng sekolah. Aku bgtau sbb kena marah dgn cikgu sallehuddin. Agaknya GB panggil dia,sejak haritu dia plg baik dgn aku. Sorry cikgu..saya telah memfitnah cikgu.. Berdosa nya titeww

Rate

1

Curi tebu umah makcik sebelah. Hahaha..

Masalahnya, yg ajak curi tue, anak makcik tue jugak sbb mak nye kedekut. X bagi kitorg makan tebu. dah la tebu tue manis..sedap plak tue..

Tebu nya mmg banyak sbb mmg belakang rumah tue kebun tebu mak kawan aku tue..

Last skali, kena tangkap makan tebu bawah pokok mempelam..Apa lagi, mengamuk la makcik tue..Dengan anak2 die skali die hambat..

Sebab kes tue, sebulan aku x dpt makan tebu..Nak lalu depan umah die pun kena ikut jalan jauh..Anak die pun, dekat seminggu la x dapat pergi main kt rumah aku..Padan muka..

Tue la akibat mencuri..hahaha

Rate

1

Edited by swimswim at 3-4-2019 12:35 AM

Aku ni dulu asal nak buat jahat je pasti bermasalah atau kantoi dgn segera.

Masa belajar dkt uitm dungun, aku duduk luar. Pintu gate uitm dungun tu dua je.pintu 1st jauh gila dkt 20minit jln.yg pintu kedua ni dkt sikit dgn lokasi kelas dan kami mmg kena pakai utk commute dr rumah ke uni vice versa.

Haritu pulak pintu gate kedua tu tutup,maksudnya kami kena ikut jalan jauh nak pergi gate utama. Aku ckp dkt kwn2 aku. Pnjt je lah pagar tu.bknnya tinggi sgt. Kwn2 aku xmo tp aku teruskan jugak.masa dkt puncak pagar tu,aku tergelincir sebelah kaki and tercucuk perut aku dkt palang pagar yg runcing. Nasib palang tu jenis kayu beroti yg tebal bkn jenis besi halus. Kalau x mati kena sula kat perut gamaknya aku masa tu.

Seminggu aku lebam kat perut bentuk empat segi dan ada dot dkt tgh2. Kwn2 plak jenis memori kuat.2 thn kena bahan hmm

Rate

1

masa rehat aku pernah letak lipas dalam beg geng budak perempuan yg buli kwn aku.ceh menjerit sakan.ingatkan ganas sangat suka membuli orang.3 hari woo aku kumpul lipas tu sbb nak letak 2 ekor tiap beg.ada 4 beg kena letak.

Rate

1

Duk sorang sorang dalam gelap kt asrama, yang lain semua pergi prep malam. Dari hujung ke hujung bangunan, dari tingkat atas ke tingkat bawah tanpa rasa takut. Sekarang pikir balik tobat tak buat, takut wei

Rate

1

Follow Us
1 - Ponteng Solat Berjemaah di Surau

Setiap pagi, warden asrama akan datang untuk mengejutkan kami. Aku masih ingat cikgu “Mat Sabu” datang – “Bangun, Bangun” dengan semburan air di tangannya. Hahaha... Selalu aku bangun, lepas itu aku masuk dalam loker tidur balik. Hehehe... Pernah sekali terlelap sampai orang dah habis solat, solat dalam bilik je la dan malang nasib tawaf ‘court’ tenis secara berjemaah sebab tak turun surau solat...

2 – Ponteng Kelas Mengaji al-Quran

Selalunya belajar mengaji semasa tingkatan 1 dan 2 sahaja. Masa tu sekolah sesi petang. Jadi, setiap hari Selasa, kena pergi surau mengaji lepas riadah pagi, ada ustaz akan datang mengajar. Kalau ustaz tak datang, itu waktu paling seronok. Hehehe... Pernah juga ponteng kelas mengaji masa tingkatan 1. Ustaz tu ‘report’ dekat ketua warden , Cikgu Mail. Apa lagi... panggillah kitorang yang ponteng ni. Kena rotan dengan pembaris la...

3– Tidur Semasa Prep @ ‘Study’

Pelik gak, asal tinggal di asrama je memang jadi kaki tidur. Tambah-tambah petang lepas makan tengah hari memang ngantuk gila... Waktu prep petang memang selalu terkandas, tidur dalam dorm. Pernah terkantoi dengan ketua warden, Cikgu Mail dengan skuter merahnya datang buat ‘spotcheck’. Dengar saja bunyi skuter dia kat bawah, huru-hara pakat turun. Pernah dua kali kena denda yang luar biasa. Ada sekali dia bawa ‘color spray’. Dia ‘spray’ atas kepala sorang-sorang, nak basuh tu seksa...

Waktu prep malam, selalunya kena pergi dekat kelas sebab ramai sangat orang. Maklumlah sekolah dua sesi. Dewan makan tak cukup nak tampung. Pernah terlelap dalam kelas waktu prep malam. Kitorang memang kalau ada orang tidur semasa prep malam memang jadi baik hati, memang tak kan kejut punya. Masa balik semua mesti senyap-senyap tutup lampu pastu keluar. Tinggallah orang yang tidur berseorangan... Hahaha...

Rate

1

Tarik kerusi member belakang masa dalam kelas sebab dia asyik menangis

Rate

1

Main bola kt kawsan asrama pkl 3 4 pagi masa weekend.

Main petanque tepi bilikkk

Rate

1

Fly dari asrama perempuan pergi pekan, makan2 pastu balik. Sesat camna ntah sebab sorang2, masuk asrama melalui asrama laki  nasib la masa tu musim exam yang tal ramai orang

Rate

1

Duk asrama tapi tak penah up, tapi penah tolong member pi curi kaburetor motor dekat kawasan simpanan motor2 curi / hilang dalam balai polis.

Rasa paling jahat tu, padahal kawan tu hisap dadah

Rate

1

Heret tilam dan tidur di balkoni asrama sebab bilik terlampau panas akibat blackout. Semuanya terdampar seperti duyung bersantai di tepi pantai

Rate

1

Pernah Masak maggie dalam water heater tapi terlupa terus tertidur. Esok pagi bangun nak bancuh milo untuk sarapan terkejut beruk bila tengok mee maggie dalam water heater mengembang mengalahkan cacing gergasi. I pon tercengang dan geli tekak terus tak jadi sarapan. Sudahnya petang tu terus outing dan beli water heater baru. Hehe

Rate

1

Satu hari tu ade spotcheck dari warden. Takut kantoi bawa handphone punye pasal kami terus satukan katil double decker dan panjat simpan handphone di atas kipas siling siap salotape lagi. Lepastu masing masing duduk dalam kepanasan dan acah acah sejuk tak buka kipas sambil pakai baju sejuk. Yelaa takut handphone terpelanting punya pasal. Nasib baik tak kantoi

Rate

1

waktu sekolah, dok hostel and kolej dulu saya skema je. ikut peraturan. baik je jadi org. sbb sekolah and kolej x jauh pun dari rumah. tiap mgu klu boleh balik saya balik.

dah masuk universiti ni. bebas sikit. lagi2 dpt U jauh dari semenanjung.
semata sewa kete lewat mlm sebab pepagi tu nak lepak mekdi nak makan dia punya pancake and set sarapan pagi je. haha

alhamdulillah sampai skrg parents masih tak tau perangai anak dia jalan2 kuar mlm kat sana.

ampun mak ampun ayah

Rate

1

swimswim replied at 3-4-2019 12:33 AM
Aku ni dulu asal nak buat jahat je pasti bermasalah atau kantoi dgn segera.

Masa belajar dkt uit ...

UiTM Dungun tahun berapa awak? Kita pun ex dungun..UitTM Dungun di hatiku..

qeefqiss replied at 4-4-2019 12:36 AM
UiTM Dungun tahun berapa awak? Kita pun ex dungun..UitTM Dungun di hatiku..

Ye ke..sama la kita..2003-2005..aku ambik Operations mgmt

Waktu dok hostel dulu selalu ponteng solat maghrib berjemaah .. Bila warden atau ketua asrama round dorm , masing dok keras tak bernafas belakang almari takut kantoi .. Last kantoi jugak ada budak dorm depan report ..

Rate

1

1. Time skola asrama, curi2 g umah warden sbb nk tgk akademi fantasia..1 geng kene tangkap pastu kne dende ramai2 dpn bdak2 laki.. Maluunyeee
2. Time prep ptg lepak kat kantin sbb layan cite thai 'princess'.. Minat sgt kat anothai mase tu.. Nasib x kantoi mase ni.. Huhu
3. Time kat u, bawak 'toyol' time exam.. Nasib xkne tangkap.. Tp lect mcm tau je.. Dapat C utk subjek tu.. Nasib x failed..

Rate

1

Kwn class ajak kapel. Rimas btol. Jln p kelas sma2 . Plg kelas sma2.lol... pastu dia ajak dating trus i mnta brek. Wakakakakak. Alasan nak study hard lol. Pastu kwn dia plk msk line. Hahahaha. Dia siap burukkn i ngn kwn dia tu. adehhhhh.

Rate

1