CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KILL_NANCY

[Pelbagai] IDEA "Bodoh" Yg Anda Buat Waktu Sekolah/kolej/ Uni/hostel dll dulu

1. Seludup cite blue tgk kat bilik TV. Kutip 1 kepala 20 sen. Warden bujang so khamis malam sll x der, yg sorang tu baru kawin, mmg balik kampung. Penuh oo, untung sakan. Pi makan besaq di Aloq setaq esok nya. Yg mamat sudent biasa2, mat buku joint tgk. Mat surau pun joint sekali.
2.MAsak hot dog/burger guna tray besi kantin asrama. api pakai lilin yg askar punya. Anak2 askar ramai. Budak2 lain makan nasik keras, sayur hancur dgn ikan jeket masak kari. Kami bbbq dlm dorm, dlm dorm tau.
3.Bakar roti krim guna streka. Masak meggi pakai baldi makan ramai2.
4.Pecah koop curi keropok. Lapar siott mlm nk studi.
5.Keluar hostel, tulis dlm kad balik kampung, pegi rumah sewa. Mlm gi tgk midnigt show kat alor setar. Pagi esok masuk ikut lubang pagar breakfast, pass tu ramai budak komplen nasi lemak x cukup.
6. Main black jack sampai dari subuh, sampai tgh malam.
7.upah drebar bas PPMP, bawak masuk rokok. Letak kat toilet.
8.Hisap rokok Kingsway (endika yusoff) atas bumbung sek waktu prep. Atas siling di asrama.
9.curi masuk lab, utk tgk radas fizik masa SPM.

huiinn banyak. Kalau pak aku tau, mau patah kaki kena tibai dgn batang paip.
tu tak masuk bab ragging lagi, dan aku pun kena ragging gak.

Rate

1

1) panjat pagar hostel 2 ke 3 kali seminggu semata2 nak gi minum ABC kat kedai depan asrama
2) panjat pagar hostel dua minggu sekali sebab nak gi town nak beli burger sedap. Btw,  hostel just allowed gi outing sebulan sekali jah.
3) ponteng kelas sembunyi dalam loker masa warden buat spotchek pagi2.
Rutin pagi warden akan pegi setiap dormitori nak tengok ada budak sakit ke tak.
Tapi just bukak pintu dorm and jenguk2 gitu jah.
2) prank junior as hantu pakai telekung and guna flashlight kat belakang hostel.
Best dengar diorang menjerit2 baca2 ayat.
Seb baik tak pernah jumpa yang 'betul' punya.

Rate

1

Pengawas pompuan cek asrama laki setiap hari jumaat, konon cari sape bdk laki tak pegi semayang.. Jd setiap minggu dpt pegang locker crush. Ape ke bodo dpt pegang locker pn jadi....

Makan biskut feveret dlm locker. Muka je dlm locker. Sbb tkt org len mntk

Muka ganas pakai seluar celoreng panjat pagar konon nk fly time plkn. Skali member hon, tunjuk ade lubang. Trn blk sambil tersipu2

Rate

1

weezerfan replied at 25-10-2018 08:40 PM
Bg birthday card jiweng namati kat budak form 3 masa tu aku form 5. Bila pikir balik mcm buat benda  ...

Time aku matrik..tg public phone tiba mai boy.. Boleh berkenalan tanya dia.. Aku turn. Dia buat muka cuak.. Akak matrik! Buat terkejut.. Cis....
Then ms degree plak sambil dok nunggu kawan aku kt foyer sambil dok lepak.. Ada sorang ni baru jek nak ngayat.. Junior 1 thn jek pun... Baru nak rancak kawan aku meh terjah.. Apa plak ko ngayat senior nehhh! Terkejut bdk tu.. Haha.. Terus cancel.. Hehe.. Finally kawan aku tu yg kawan laki muda 7 thn dr dia... Kena dolat aku kot...
Lg satu perkara bangang aku buat kat skolah... Aku bleh pi tido bawah meja lab time sesi cikgu sains paling garang dlm sekolah tu.. Hehe..  Saje jek nak nguji chegu kann...

Rate

1

Follow Us
Takde buat benda bodoh. Sy budak baik....

Nnt sy fikir ye

Cerita masa form 5,  geng2 exco aspuri nak tangkap bdk laki yg naik aspuri..

Mlm tu lps prep mlm kitorg dah buat persiapan..dari dewan mkn nak naik tangga ke aspuri, kitorg dah pecahkan kaca..letak kat laluan tangga..adik2 junior kitorg dah pesan..lps minum mlm..terus masuk bilik..

Dah siap semua..yg kitorg ni kemain lagi..sorang satu pegang kayu..pastu nyorok di sebalik lalang kat tepi pagar aspuri..konon nak ketuk sape yg naik tu..tunggu punya tunggu..mlm tu takde sape plk yg naik..hampehhh tul..

Rate

1

Aku dulu sekolah pompuan so waktu form 3 aku dgn klik masing2 gi tuition weekend. Sorg kawan aku ni asyik mengumpat budak laki kelas sama tuition dgn dia. Hari2 dgr aku pun fedup..

Aku pun karang surat cinta n ajak dating kunun dr budak jantan tu n pass kat kawan aku yg sama rumah koku dgn dia. Besoknya gi kelas tersipu2 malu siap pass2 surat tu bagi kitorg baca. Rasa seronok tukar bersalah bila dia dah siap plan nak pakai baju kurung batik gi dating.

Lagi satu, time form 1 kena sekolah petang. Benci betul nak gi sekolah sbb nak tgk Moero Attack (lupa ejaan) citer jepun tayang petang kt TV pasal budak pompuan main volleyball. Somersault berkembar!!! Last2 aku monteng la buat2 sakit la.. takde sekolah sbb ada hari sukan la...

Rate

1

Ponteng skola agama g mkn ABC..hahha

Rate

1

1. Berggaduh ngan kawan kawan sampai kena pulau..rupanya salah paham dan salah dengar..huhu..
2. Punya la nak wat surprise sempena bezday cikgu sekali member tak support..malu siot..hahaha
3. Memgorat crush tp haram tak dilayan katanya tak cantik..ciett...hahhaha

Rate

1

Sesetengah cite mmg lar bodo and funny..tp some mmg kejamlah..mcm kaki buli..im sorry lah hari ni dapat cite anak kwn darjah 1 kena tolak dgn budak lelaki kat kelas and dia pijak muka bdk perempuan tu and blah dgn bersahaja as if bende tu okay..gurau2 gitu..

Kat KPM byk gile kes, cikgu, ibu bapa, student, rakyat marhean sume ada buat mcm2 aduan..tp yg paling aku harap cikgu yg spesis meliwat bertemu ruas dgn spesis budak kaki buli..baru ok nak buli balik.ini stakat prank cikgu2 yg gigih nk mengajar mmg bodo lah..

Rate

1

Time F4,F5, nak balik KL naik train. Kitorg budak maktab kene pakai uniform.
Koser aku nak naik train malam2 pakai baju kurung, giler sejuk. Mengarut aje.

Aku tukar baju t shirt, sarung seluar jeans, pastu selubung ngan jaket,
membuta sampai esok pagi .Ada gak budak2  Key Ell yg lain tak tdo tapi berdating dalam train
lantak korang lah

Rate

1

Koyak pagar dawai asrama kluar haram pg pekan tgk event apa tah dah lupa..malam2 okeh

Naik keta sapu dari pekan nak balik asrama tak bayar duit tambang 50 sen kat pak cik..

Rate

1

beautifulliar replied at 25-10-2018 05:04 PM
Sambung mn yg ingat lg

11.menyorok dlm locker kt stor asrama sbb xnk solat zohor kt surau.dgr b ...

student dari neraka. tahniah!

Ok yang ni bila fikir paling bodoh rasa pernah buat dulu. Gelabah semata-mata sebab walkman.

Masa prep malam tetiba dapat khabar yang malam tu ada spotcheck. Masa tu form 5 and budak form 4 baru ambik alih jadi pengawas. Kitorang konon marah la sebab mengganggu waktu prep kan padahal telinga masing-masing bersumbat earphone

Mula tu ingat nak baling dekat taman sebelah ikut tingkap tapi takut landing dekat koridor. Kang warden guna laluan situ tak ke kantoi. Last sekali dapat idea letak dalam file. Gigih wei buang kertas dalam file tu lepas tu letak walkman in between kertas. Nasib baik file tu tebal. Punya la nak selamatkan walkman. Lega tak kantoi

File tu macam ni

Sumber ihsan google

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Edited by chicozinn at 26-10-2018 11:08 AM

Banyak benda aku penah buat. Antaranya :

1. Sorok henfon 3310 dlm lubang kaki katil..(Angkat kaki katil bukak penutup getah n masukkan hp dalam lubang tu)

2. Guna kad outing orang lain..Aku tampal gambar aku pakai double sided tape n tampal kat kad orang lain sebab kad aku kne gantung time tu..

3. Sorok hp kat celah sportbra time spotcheck..hehe

4. Pakai kasut warrior high cut (terikut2 gaya Avril Lavigne gittew..hehe)

5. Tutup suis utama asrama, jadi Pocong & melompat 1 asrama nak takutkan member2 lain..sudahnya 1 asrama xleh tido malam tu..

6. Pecahkan rantai pagar besi & merangkak lalu dalam longkang sebab aku & member2 kena kunci ngan ketua warden dalam asrama sebab clear block lambat..

7. Fly asrama semata2 nak belikan crush hadiah last2 hampeh dia kapel ngan best friend aku pastu yg xleh blah aku kne sebat minggu depan sbab ade pengawas bagitau kat warden..(sakit kne sebat xkisah tapi sakit crush kapel ngan best friend pedih bhai padahal dia tau kot aku suka mamat tu..urgghhh)

8. Pecahkan cermin belakang kereta warden aku sebab aku demam panas tapi dia leh sebat aku cakap aku mengada2 xnak gi kelas.

9. Melompat antara divider bilik (asrama aku jenis dewan memanjang tapi dibahagikan guna divider plywood tebal untuk dijadikan bilik) sebab nak lari dari kena kejar warden time fly kelas.

10. Pernah soh roommate kunci aku dalam loker sbab aku nak fly kelas..seb baik tangan aku muat kat lubang loker tu so aku leh bukak dari luar..hehe

11. Kentut paling kuat time orientasi dekat padang sepak takraw depan sume budak Form 4 n senior2 Form 5..Leh lak time aku kentut dorang senyap lak time tu seb baik dorang ingat orang sebelah aku yang kentut & dia kena tuduh sampai habis Form 5..ahahahahhahaha..

12. Pernah kena sebat berjemaah atas pentas depan Perhimpunan sebab aku slalu fly kelas ngan member2 aku..da la time tu aku berdiri betul2 depan crush..maluuuuuu

13. Time makan kalu menu nasi beriani ayam ke nasi ayam ke mesti aku makan dua kali..nak tau camne cara dia??time aku beratur nak makan kat dewan selera aku amik pinggan untuk makan kat situ pastu aku bawak bekas tapau n cakap kat acik tu yg aku tolong amikkan untuk kawan aku dia demam sakit dok kat bilik..tak pernah kantoi yg penting kenyang bhai..ahahhahahah
14. Curi line public phone..dak2 asrama tau la camne nak wat time ni..huhu

15. Campak kasut skola n selipar budak2 kat atas bumbung asrama..tu la sape soh repot pasal aku kat warden kan da mendapat..hehe

16. Main lastik getah & kertas dalam kelas time kelas agama last2 terlastik songkok ustad sampai senget songkok dia..nasib xkantoi..hehe

17. Ludah kepala senior dari tingkat atas bangunan..tu la sapa soh repot pasal aku n member2 aku kat warden kan da mendapat..heheh

18. Curah air longkang dalam beg skola pengawas time kelas dia kosong sbab dia 1 kelas kena gi makmal..tu la sapa soh membawang sibuk hal aku slalu fly kelas..kan da mendapat..hehe

19. Bertumbuk ngan classmate sebab dia tuduh aku slalu ponteng kelas sebab jumpa jantan kat luar asrama..pe lagi berkicap muka dia sampai mc 4 hari xdatang skola..tapi yg pelik cikgu disiplin tak panggil aku langsung walaupun yang aku tumbuk tu pengawas sebab dorang tau pengawas tu suka bawak mulut pasal aku..saja tau suka burukkan aku padahal aku langsung takde kapel time tu..huhu

20. Skodeng budak2 laki pakai kamera..kamera zaman dulu yg pakai kodak kan kat depan lens dia tu leh besarkan imej..so terbalikkan kamera pastu letak mata kat lens tu pastu usha la budak2 laki lagi2 time nak senja sebab nampak deyyollss kluar bilik air nak g bilik pakai tuala jahhh..hehe

21. Beli laser n lampu suluh lampu putih yang cahaya dia leh pergi jauh & gi suluh2 kat asrama lelaki..last2 warden lelaki dari jauh da bawak spotlight datang asrama pompuan siap memekik cari sapa yang buat tu..pe lagi berlari lak ktorang sume..hehe

22. Campur softlan sorang akak senior ni ngan clorox sebab dia tuduh aku pura2 lepak kat sick bay sebab nak fly kelas..tak puas hati lagi baju2 yg dia da basuh tapi dia rendam aku boh clorox..sudahnya sume baju dia bercapuk2..hehe..

23. Paling rare skali, aku kena sebat dua2 belah tapak tangan sampai berbirat masa 1st paper SPM sebab aku lambat clear block..pedih bhai sebab birat bentuk "X" pastu paper BM objektif & karangan lak tu..haru...seb bek dpat A1..

*sebenarnya banyak lagi tapi biarlah rahsia..yang penting jahat2 aku pun xpenah terlintas kat kepala aku nak serah body kat jantan..lagipun time tu mak bapak jauh dari skola aku lain negeri n sampai seperti yg dorang hajatkan, aku sampai habis skola nak masuk U baru kapel ngan laki aku skang..

**& disebabkan perangai aku kat asrama, ketua warden bagi kelakuan aku "Baik" je meaning that aku ni degil la..Dia siap ckap kat aku yang aku takkan berjaya jadi orang sebab perangai aku ni..ironinye skang kerja aku sume berkaitan undang2..sabor je la padahal dulu antara wanted pompuan kat skola sebab slalu langgar peraturan skola..hehehe

Rate

1

1. gigih tido bawah katil asrama, semata nak main msg dgn ex bf. padahal waktu tu hangat citer student nampak pocong bawah katil.

2. ponteng solat jemaah, then acah2 period (standed la kan?)

3. bawak hp p sekolah pastu nyorok dalam kasut. bila nak main msg dlm kelas, adoii hp bau stoking

4. ponteng kelas seharian..  ai sekola kluster, so disiplin mmg tinggi giler. kalo ponteng 1 kelas pon dah kena warning.. inikan pulak seharian

5. p opis cikgu disiplin, cari buku kedatangan, dan koyakkan page yg tercatat nama ai & geng ponteng.

6. fly luar sampai seminggu tak balik2. stay umah kakak angkat. then kantoi kena buang asrama. ni sebab da f3, ai protes x nak duk asrama. nak sekola harian. parents x bagi. wakaka

7. f4 pulak angkat kain dan gigih panjat pagar sekola.

8. seharian ponteng kelas, lepak kat makmal komputer. sebab ai is kamceng dgn cikgu jaga makmal tu, so i ditugaskan cek kertas english budak2 kelas tercorot. fefeling cikgu sat.

9. koko attendance mmg x pernah lengkap. setahun hanya datang 2-3x je. haha

Rate

1

Masa 1st year pulak kitorang seludup tv masuk hostel sebab nak tengok bola. Hostel kitorang ni hostel luar sebab masa tu hostel dalam kampus belum ada lagi. So kitorang dapat la apartment yang kongsi dengan orang luar sekali. Kitorang pakat ok dengan abang yang buat servis sewa kereta jangan bagitau orang.

Masa nak bawak naik rumah tu memang usha line habis la. Dah sampai rumah, kitorang balut kotak tv tu elok-elok. Siap ada kad ucapan lagi kononnya hadiah kawen untuk abang

Rate

1