CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KILL_NANCY

[Pelbagai] IDEA "Bodoh" Yg Anda Buat Waktu Sekolah/kolej/ Uni/hostel dll dulu

Mengaku kat Khairullah I suka kat dia.
Dia senyum je... sampai sekarang I tak tau apa maksud senyum dia.
Masa dia nak sambung study oversea, sempat dia kirim kad ucap Terima Kasih...
Terima kasih suka kat dia kot? Hahahahaha...

Tak lama lepas tu, I bercinta dengan ex roommate dia pulak

Rate

1

Byk weyyyy

1. Tak bwk beg or bwk beg kecik je. Bajet mcm cite oomputih pi sekolah bwk beg ringan, kengkonon ada loker kat skolah. Pdhal simpan smua buku teks / latihan dkat celah lemari dlm kelas (smpai ke kelas lain pon iols sembunyikan sbb tak ckup) . Dlm beg ada bantal, senang nak letak kepala memana tido. Wee...

2. Curi masa time school hours naik beskal pi pekan (beli latest mags & jajan). Sbbnye ada belahan pagar sekolah yg boleh tembus ke luar tnpa disedari oleh sesape, trsembunyi di sebalik semak samun, berani betul kan, btnyew kena patuk ular??

3. Addicted sngt tgok cite brsiri cina Hong Kong tu & movie H'wood yg horror zmn skolah, so msti la bertukar tape recorder (inc.rental dr pusat video), kena la sorok2 bwk ke skolah. Sorok mana? Dlm beg telekung letak kat surau, dh tentu2 tkda sapa nk buat spot cek.

4. Iols tkda pen, jimat tak prlu bwk pen, so iols pinjam dr student kelas lain, sbb classmates iols dh tak mau bagi sbb dh tau - NO RETURN POLICY

5. Kaw-tim dgn kwn pengawas bgtau schedule spotcek (msti smua org buat kan )...

6. Time final exam praktikal trlalu eager nak tau apa kah soalan demo yg keluar - sanggup panjat tingkap dewan mlm before exam, nseb tk kena tngkap dgn pak guard mlm tu... smua student batch iols lulus with flying colors demo final exam hokeehhhh dsbbkan keberanian panjat memanjat sekumpulan perempuan sewel ni. Smpai sekarang pn, nobody ever mention the historical scene & lecturer msih blur batch iols score 100% demo exam, tp ada yg kecundang dlm exam2 lain ... biarlah rahsia.

7. Iols femes sbb suka dtg kelas lambat, (sory time tu tkda disiplin ). Iols kaw-tim dgn classmate kata bwkkn buku, botol air smua letak atas meja siap2, sperti penampakan iols dh ada dlm kelas, sbb sape lambat, smua pintu kelas akan di LOCK. Iols msuk ikut tingkap (bangunan lama, tingkap besar). Lecturer ada dpn, kwn iols akn bg signal, time bila boleh masuk, thanks all of my friends zmn kolej, u all ROCKS!

ok, ekceli trlalu byk etc etc.... . love all those memories, iols rsa nak repeat balik

Rate

1

-Ponteng sek.
-Ponteng kelas.. Main spirit of the coins kat library..
-Kena denda cuci toilet surau.. We all bantai mandi terus dlm tu
-chef hotel dekat dgn sek minat iolls so waktu lunch je dpt makanan.. Masa ni form 5...untong Kwn2 tumpang sekaki.. Tetiba ramai lak kwn masa ni..
-Tido dalan kelas... Dah biasa sgt..
-melawan cakap ustazah smpi kena kutuk dgn ustazah islam nama je
-masa std one cikgu ingat iolls cina sbb mmg mixed so cikgu cakap cina.. Iols nangis sbb tak paham..

Rate

1

bellaa replied at 26-10-2018 10:25 AM
student dari neraka. tahniah!

Hahahah nasib baik skrg meols jadi maknosia bertamadun

cahaya_emily replied at 25-10-2018 11:10 PM
Jahatnya ko ni..takde bertemu buku dgn ruas ke?

Hahaha ms tu ada ngan geng 1 kepala.ape2 hal backup sesama sendri la.smpai geng kitorg 5org ni kena pandang serong ngn cikgu2 n budak2 lain tmasuk senior n junior.Tp ape2 geng kitorg gak yg bljar bagus wlpon byk buat hal.yg btunggu tangga dlm kls n pembodek cikgu time exam mesti kedudukan kt blkg kitorg.

Best zmn bljr dlu tu sume kngan xleh dpt balik.skrg byk dh lost contact ada gak few classmate dh meninggal sbb sakit,eksiden etc.Aku plk abih form6 bwk dri merantau tinggalkan semua kt kg n tkde fb segala dorg buat reunion xpnh aku join.Sesekali klo blik kg ada gk tjumpa ada yg dh beranak pinak aku je tetap vogue hagitcheww

Rate

1

beautifulliar replied at 26-10-2018 01:29 PM
Hahaha ms tu ada ngan geng 1 kepala.ape2 hal backup sesama sendri la.smpai geng kitorg 5org ni ken ...

Ooo vogue patutlah nickname pun beautiful kelessss!

Follow Us
Haa..ada lg..

4. Main rollerblade kat koridor hostel..haha, mujur tak jatuh tangga.

5. Mandi air paip pili bomba. Padahai dah dipesan air tu tak bersin..pastu gatai2 kulit, ada yg kena kurap

6. Sek rendah...nangis sbb kwn minum air bekal abih, tp malu nak ngaku bila ckgu tanya kenapa nangis. Jwb pergelangan sakit terseliuh kena bola masa pjk td
Cikgu pelatih pulak tu..cuak gila la waktu. Teruih bgtau gurubesaq bw balik rmh

Arwah ayah cuti waktu tu..dia belek tgn, pastu senyum penuh makna, dia ckp tkdak apa2 . P sekolah balik..ayah tau saya ni mengada
Kesian cikgu tu..cikgu laki , lupa nama apa

7. Sek asrama..pakat dgn kwn nak cari hantu..hantu tak keluaq pun

Rate

1

cahaya_emily replied at 26-10-2018 01:44 PM
Ooo vogue patutlah nickname pun beautiful kelessss!

Kahkah.nickname ni tajuk lagu la chuols ms reg porom lagu ni tengah pemes

beautifulliar replied at 26-10-2018 01:29 PM
Hahaha ms tu ada ngan geng 1 kepala.ape2 hal backup sesama sendri la.smpai geng kitorg 5org ni ken ...

ko skola mana ea dulu??citer ko ni cam member geng aku lak..ko dlu geng bas ke?

chicozinn replied at 26-10-2018 02:09 PM
ko skola mana ea dulu??citer ko ni cam member geng aku lak..ko dlu geng bas ke?

Slh org kot.kihkih xtau geng ar bas tu apa sbb kitorg xde istilah tu dlu

beautifulliar replied at 26-10-2018 02:12 PM
Slh org kot.kihkih xtau geng ar bas tu apa sbb kitorg xde istilah tu dlu

oh..ingatkan sme geng sbab perangai ko sme cam aku n geng aku dlu..ktorang pun berlima gak time tu..

Nampak nya, ramai yg buat benda2 tak senonoh masa belajar. Tapi x der yang betul2 tahap death metal.

Mcm
Curi Ayam - Kelas Pertanian punya, sembelih sendiri bakar kat rumah sewa.
Hisap pot dlm longkang tepi kantin asrama
Bakar Bilik rekod sekolah dan asrama, supaya rekod2 kejahatan hilang.
Kete cikgu, simbah cat dlm cabin.
Ponteng Jumaat,

Ini utk pelajar2 SMTAS (sek budak jahat) bedge dulu2, budak2 kamar 4,5 & 6. Kelas Building, budak mech dan planters, hangpa mmg jahat. Tahap setan. Kalau hangpa baca ni, mmg ada sorang dua yg sangkut buat benda2 di atas.

Utk pak hashim yg buat kolah mandi masa krisis air  , lps tu buat kolah tu personal swimming pool dia.

Kalau jumpa mmg gelak kelaur ayaq mata, teringat.

Rate

1

Hari kokurikulum, follow budak2 outsider balik. Lepas lunch mcD, balik sekali dengan diorg utk koko.

Weekend gotong royong bersih dorm, pilih bersihkan balkoni luar tapi tidor sedap punya kat luar. Haha

Ngorat abg kantin tanpa sengaja...lepas tu selalu dapat stok jajan/kuih bawak balik hostel

Ada flasher dok bukak seluar tayang bebird setiap petang mengadap hostel perempuan. X de life sungguh. Dia boleh berdiri tegak sejam lebih wooo dgn bebird terbukak luas. Nasib laaa jarak agak jauh. X clear sgt.

1st week masuk kena panggil dengan senior pompuan sebab dia nampak aku "menggedik" dengan senior laki kat kantin. Padahal senior tu jiran rumah aku kot. Dia dok hai aku tanya kelas apa, tanya pasal family. Tak pasal je kena cop gedik.

Selalu intai crush dekat surau masa maghrib. Dari atas clear nampak dari celahan batu. Kikikikiki

Rate

1

11) ada dak perempuan penakut sama kucing, campak kucing menjerit2 beliau. heran2 kucing pun takut
12) kelas kemahiran hidup pertanian ada buat tanam2 sayur kangkung kitaorg kelas pertukang2 tumpang sekaki ambik sayur dan makan budak rumahtangga punya makanan dan memperagakan apron
13) panjat makmal sbb nak tau radas apa barang utk exam amali kimia fizik bio
14) mengurat makcik kantin utk dapat makanan lebihan
15) tingkat bawah bising tingkat atas bising, padamkan lampu dan simbah air ke tingkap, bergaduh tingkat bawah dan atas, sekali tingkat atas simbah berbaldi baldi. tingkat tgh diam2 aja

Rate

1

Ada lagi

2. Masa form 1@2..bila weekend je..ada kakak senior selalu buli suh amik kuih masa minum ptg..suh amik byk2 plk tu..so takut acik dewan perasan..lps amik seround..aku naik atas..tukar baju..pi turun amik lagi....tapi bila adik kakak tu minat aku..eh..bleh plk kakak tu layan aku elok2..

3. Dari form 2 sampai form 4..aku sering berbalas surat ngan sorang bdk laki ni..kawan secara rahsia la..surat tu dia selit kat meja aku..pastu aku pun balas cara tu jgk..kdg masa nak balas surat tu..siap tukor warna pen..setiap perenggan warna lain2..sengal plk bila ingat balik....kitorang takde dating2 pun..tapi kalu time balik kg masing2..dia call la aku..pastu hujung thn form 4 tu..aku dpt tau dia dah usha awek lain..aku pun frust la..masa form 5..bdk2 laki dtg nak try aku..sorang pun aku tak layan..

4. Masa form 1 jgk..ada skali tu sakit gigi..jumaat dah try mintak kat warden nak blik hari sabtu..warden tak kasi..esoknya (sabtu)..outing..tapi aku gi bndr..naik bas..blik umah..pastu ckp kat ayah..warden bg balik..pastu ayah tau yg aku blik curi..ayah pun nasihat la aku..takut aku kena tindakan..lps tu aku tak buat dah..kesian jgk kat ayah..bkn org senang..

5. Kat asrama ada org jual murtabak segera..kitorang nak panaskan tu..tau buat camne..murtabak dlm plastik tu..kitorang lapik dgn kain..pastu iron..dah panas..baru mkn..nasib baik ok je..takde sakit perut..

Rate

1

chicozinn replied at 26-10-2018 02:13 PM
oh..ingatkan sme geng sbab perangai ko sme cam aku n geng aku dlu..ktorang pun berlima gak time tu ...

Meols baru terpikir geng bas tu BAS tu nama sekolah kan.meols skolah lain tp tau tu nama skolah tu klo btol yg chuols maksudkan.Skolah tu salu kena cop skolah burma ahhah

Hisap vicks strawberry konnon buat ala gincu nak kasi biir merah bak delima
Tap lupa gigi pun merah so "go figure"hahahahaha

Rate

1

Pagi pergi kelas, ada surat dalam meja yang nak buat kakak angkat...Fikir dia silap meja kot