CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9196|Reply: 81

Perasaan ini

Post time 1-11-2018 06:31 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalam semua.

TG nak tanya apa perasaan korang waktu korang mula2 kahwin, korang disuruh berdikari, hidup sendiri, naik sendiri. Tapi bila adik lelaki korang kahwin, dia diberikan rumah, siap renovate, perabot baru. Dapat kereta lagi. While TG kena smbung bayar kereta tiap bulan.

Cemburu ? Tipu lah kalau TG ckp tak cemburu. Tp lebih kepada terkilan kenapa parents TG buat semua ni kat TG. While dia tau TG susah, sewa rumah je.

TG tak marah adik TG sbb bukan salah dia.

TG cuma terkilan sikap ibu bapa TG yg berat sebelah. TG memang sedih. Husband TG pun kdg terasa. Ni nak bagi motor kt menantu. Nak bagi emas sebab kesian menantu takde emas. Habis ank kandung ni ? Dia cakap kalau TG nk emas, ambillah yg dia ada gadaikan tu. Bayr rm4200. Tp TG tak ambil. Husband cakap takpe biar kita usaha dgn titik peluh. Sbb taknak lagi kejadian ungkit mengungkit.

TG terasa hati sgt sebenarnya. Busuk ke hati TG ni ye ? Ke normal je TG ada rasa mcm ni sbb TG ank dorang ?

Husband TG tak pernah cakap apa. Sebab dia nk hasil tu datang dari usaha sendiri tapi sebagai manusia, sebagai anak, tipulah TG tak rasa sedih kan ?

TG pendam banyak sangat benda sebenarnya. Dari awal kahwin 2014 sampai sekarang. Tapi husband TG cakap takpe, nanti kita buktikan kita mampu bangun atas hasil sendiri

TG tggu dorg sakit nnt. Tgk sape yg byk tlg. Cuma buat apa2 utk ibu bapa haruslah ikhlas. Sabar itu penting. Ini ujian sebagai anak. Yg penting TG bahagia disamping suami tercintan

Sabarlah TG... tapi bagi menantu sampaikan anak sendiri diabaikan memang tak patut. Darah daging sendiri tu, patot dah bagi anak sendiri ade lebih baru bagi org lain. Dah serupa kera di hutan disusukan anak sendiri kebulur.

Bertabah la tt... Kadang orang tua ni pelik2 sikit perangai...
walaupun tindakan yang pelik... still ada sebab depa buat macam tu... and bila dah tahu...

Tt pun tak sangka, sebabnya macam tu dia jadi gitu....
Sebab jenis pendam kan....

Kita sebagai anak ni kadang tanpa kita sedari telah melukakan hati parents kita

Rate

1

Aku tak nafikan selalu anak lelaki di 'raja' kan. Selalu nampak kejadian ini tapi bila mereka sakit, anak dan menantu yang di 'raja' kan ni sekadar jadi pelawat saja. Yang busuk ini lah yang menjaga. Bukan nak menghasut tt, tapi ini realiti.

Apa pun, kita kena lapang dada. Hikmahnya, tt dapat suami yang bagus. Jaga la keluarga kecil tt sebaiknya. Tt bukan dengki tapi memendam rasa sebab berlakunya pilih kasih. Bersabar lah

Follow Us
Kesiannya TT.... I feel u

Hidup ni mmg tak adil. Tapi rasa sakit kalau ketidak adilan tu dtg dari parents sendiri

Harap TT dpt bersabar dan tabah. Fikir positif je

kesiannya TT.

saya faham. saya takde la seteruk itu. saya sulung dan perempuan, bawah saya lelaki. dari kecil belajar bebetul, dapat no 1 baru dapat hadiah. tapi adik lelaki mmg dimanjakan, dapat nombor puluh-puluh pun mak ayah siap bagi pilihan nak bola sepak ke nak basikal. padahal kita ni kemain berusaha, darjah 4 baru dapat basikal. banyak lagi kes, hingga la ke besar ni.

end up bila dah besar ni, saya mmg jenis tak meminta apa-apa pun dari mak ayah. belajar, cari kerja, cari rumah sewa semua sendiri. berdikari betul. at last, adik saya tu tak jadi apa. malukan mak ayah ada lagi. so sekarang memang mak ayah dah tak amek tau pasal dia pun.

tapi saya pula dah berkahwin dan duduk jauh dari family. bila dah jadi isteri ni memang limited la, lebihkan kepada suami pula. dulu birthday saya mak ayah atau adik-adik tak pernah ingat, even ada notification kat facebook pun tak wish pun. even saya post status terima kasih sebab melahirkan saya kat fb pun, mak tak reply. kalau cakap macam tu kat whatsapp lagi la mak tak reply.

tapi itu 2 3 years back. sekarang saya lah anak harapan, yang menjaga hati mak ayah dan keluarga,. birthday saya, mak siap poskan hadiah lagi. mmg terharu, tapi saya sekarang duduk jauh. fokus saya lebih kepada suami dan keluarga kecil saya skrg.

pesanan saya kepada TT, bersabarlah. memang diluar kemampuan kita. moga TT diberi kebahagian dan dihargai sepenuhnya dari husband dan anak-anak TT.

Rate

1

kalau hati kering, bila berkumpul family cakap depan mak bapak ke adik dgn wife, mak bapak dah bagi semua tu harap bila dorang sakit mereka jaga, bukan harap awak yang tak dapat apa-apa

Andyscenes replied at 1-11-2018 07:49 AM
TG tggu dorg sakit nnt. Tgk sape yg byk tlg. Cuma buat apa2 utk ibu bapa haruslah ikhlas. Sabar itu  ...

Klau sakit memang kami semua jaga. Tapi sekarang ni bila dah macam2 layanan buruk ayah TG bagi ke kami, bila dia sakit jantung haritu TG tak pergi jenguk pun sampai husband paksa. Dia cakap tak redha TG buat ayah mcm ni. Jahat kan ? Tapi memang TG pendam dari dulu lagi rasa sakit ni sampai hati jadi numb.

Catpaw replied at 1-11-2018 08:06 AM
Sabarlah TG... tapi bagi menantu sampaikan anak sendiri diabaikan memang tak patut. Darah daging sen ...

Ya memang TG terasa sangat2. Apatah lagi disaat TG ada 2 orang anak, adik tak ada anak lagi. Tapi kenapa semua harus dilebihkan pada dia ? Kenapa tak adil pada TG juga. Kalau nak beri, berilah senyap2 supaya TG tak terasa. Ni pergi canang dekat semua dia bagi macam2 kat adik TG sampai buat TG bergenang air mata

wanzhm93 replied at 1-11-2018 08:29 AM
Bertabah la tt... Kadang orang tua ni pelik2 sikit perangai...
walaupun tindakan yang pelik... s ...

Kebaikan yg mereka ada is mereka layan anak2 TG dengan baik Alhamdulillah. Ni adik nak dapat anak dah, tahun depan wofe dia due. TG fikir adakah perasaan sayang mereka akan beralih ke cucu itu

CardiGans85 replied at 1-11-2018 08:42 AM
Aku tak nafikan selalu anak lelaki di 'raja' kan. Selalu nampak kejadian ini tapi bila mereka sakit, ...

Ya memang dari kecil mereka RAJA kan adik TG. Bermacam benda diberi, nak apa semua bagi walau dah kawen. Kalau TG ? Memang jngan harap lah. Mungkin perlian je dapat. Sedih betul hidup TG ni. Alhamdulillah suami TG memahami

Margarita replied at 1-11-2018 09:47 AM
Kesiannya TT.... I feel u

Hidup ni mmg tak adil. Tapi rasa sakit kalau ketidak adilan tu dtg d ...

Ya betul tu sakit dia lain macam. Rasa kalau teringat sikit he terus bergenang airmata.

pitera replied at 1-11-2018 11:32 AM
kesiannya TT.

saya faham. saya takde la seteruk itu. saya sulung dan perempuan, bawah saya lelak ...

Adik TG pernah dihantar belajar ke yemen. Tapi terpaksa balik sekejap akibat rusuhan di sana. Lepas tu dia tak mau balik sana lagi dah sebab nak kahwin. Bayangkan duit habis berpuluh ribu.

Pernah TG masuk sekolah asrama dulu, tapi TG tak boleh nak continue, terus ayah TG tak cakap dengan TG hampir setahun: nampak tak layanan double standard tu

Sebabkan layanan mereka, TG dgn suami nekad. Nak migrate ke negara luar. Husband suruh TG continue degree supaya senang dapat kerja di negara luar nanti (skrg Alhamdulillah dah nak masuk sem 4)

Habis je degree memang kami akan migrate. Biarlah bawa diri jauh2. Nanti boleh jadi macam awk, lebih disayangi bila berjauhan

prettyuglybabe replied at 1-11-2018 11:44 AM
kalau hati kering, bila berkumpul family cakap depan mak bapak ke adik dgn wife, mak bapak dah bagi  ...

TG bukan jenis macam tu. Tapi pernah la satu hari tahun lepas kami semua bergaduh besar.

Suami TG agaknya dah lama pendam. Dia tanya ayah TG “kenapa benci sangat dekat saya ?! “

Tak terjawab ayah TG

Sama la perangai dengan mak iols. Sejenis manjakan anak lelaki.
Anak lelaki dah macam raja kat rumah tu.
Segala-galanya dihulur. Dah kahwin beranak pinak pun tetap la dilayan bagai raja.
Dengan menantu sekali dapat tempias.
Weolls anak pompuan ni perati jer perangai mak weolls ni.
Padahal yang dimanjakan sangat tu la yang susah sangat nak diharap.
Tapi dah dari kecik dilayan bak raja, mau nya tak membesar dengan perangai sebegitu.
Hah dah kenapa iols pula yang meluahkan masalah ni?

talapiagoreng replied at 1-11-2018 11:48 AM
Klau sakit memang kami semua jaga. Tapi sekarang ni bila dah macam2 layanan buruk ayah TG bagi ke  ...

Ujiankn. Xyah simpan dalam hati. Abaikan.

talapiagoreng replied at 1-11-2018 11:58 AM
Adik TG pernah dihantar belajar ke yemen. Tapi terpaksa balik sekejap akibat rusuhan di sana. Lepa ...

Makan hati teruk kalau parents sendiri buat mcm tu kan.

Bertabahlah tt. Untung dapat suami memahami.

talapiagoreng replied at 1-11-2018 12:02 PM
TG bukan jenis macam tu. Tapi pernah la satu hari tahun lepas kami semua bergaduh besar.

Suami  ...

macam ni la.. u pun dah kawin dah ada anak..tumpukan pada family u sendiri instead tak habis-habis nak meratap ketidakadilan mak ayah..
amik iktibar dari layanan u terima dan jadilah ibu bapa yang adil pada anak-anak..
tak sekali pun ke u kenangkan juga kebaikan parents u selama ni?
dorang tak pernah biar u kelaparan kan?
makan pakai u masih cukup..
diberi pendidikan hantar sekolahkan u dengan elok..
pada i biasa la tu parents ada anak kesayangan so anak tu memang dapat lebih..
but dalam hati mereka, mereka sayang semua anak-anak..
kalau kasih-sayang mereka tak besar pada mata u, why not u berbaik bermanja dengan parents in law u?