CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Philophobia211

Tolong! Jatuh cinta tapi tak berbalas

Close [Copy link]
Philophobia211 replied at 2-11-2018 11:06 PM
Padu komen you. Bertepek tepek kena batang hidung saya. Menyesal pula buka thread ni. PMlah kasi t ...

sis @kiyudi kah pujaan hati saudara

umbut replied at 2-11-2018 11:05 PM
Chazey ke ni...

Yeap. Aiol takda laif. Aiol takleh tak berporum. Aiol tak pasan dah 3 kali kena warned dalam bulan Oktober plus hari ni. Terus banhammer. Choi yah. Ni la masalahnya bila notifications tak dapat.

onexox97 replied at 2-11-2018 11:09 PM

Definitely no. Dia tak pernah komen dalam bod ni tapi saya rasa dia baca thread dalam ni..

dua_chzy replied at 2-11-2018 03:10 PM
Yeap. Aiol takda laif. Aiol takleh tak berporum.  Aiol tak pasan dah 3 kali kena warned dalam ...

Chazeyyyyyyyyy welcome back... Weyh rindu uollsss okayyyy...Terkejut macam mana you boleh kena postbanhammer...

Untuk tidak OT, TT move on jah... Jgn buang terlalu banyak masa pd org yg x mampu nk balas cinta you... Learn how to appreciate yourself and value yourself higher... Kalau org dah x sudi blah jah...

(Note: I komen hanya berdasarkan tajuk TT shj. Harap maklum)

Philophobia211 replied at 2-11-2018 11:13 PM
Definitely no. Dia tak pernah komen dalam bod ni tapi saya rasa dia baca thread dalam ni..

owh sorry salah tembak

dua_chzy replied at 2-11-2018 11:10 PM
Yeap. Aiol takda laif. Aiol takleh tak berporum.  Aiol tak pasan dah 3 kali kena warned dalam ...

hai cikgu
saya baru sahaja membayangkan hidup sy kesunyian kerana cikgu tiada
tp terubat sudah melihat kelibat cikgu di sini

Follow Us
Respek si empunya diri tu... Sistur pujaan itu kematian suami....banyak kenangan dia bersama aruah suami. Saudara tak tahu apa kenangan manis yg tercipta diantara suami isteri semasa aruah suaminya masih hidup. Bukan mudah bagi seseorang wanita yg kematian suami dalam keadaan rumahtangga yang aman untuk menerima lelaki lain dalam hidup dalam masa yg singkat sesudah menjadi balu.
Kalau saudara boleh tunggu 4 tahun menduda....apa salahnya menunggu lagi jika Sistur tersebut memang pujaan hati saudara. Keinginan untuk bersuami semula bukan boleh dipaksa. Biarlah hati sistur tersebut terbuka secara semula jadi.
Apa yang saudara rancangkan itu dengan nak mengunjungi Sistur tersebut di kampung laman beliau...hanya lah menambah tekanan. Malahan dengan cara saudara menggunakan Cari forum ini untuk menunjukkan saudara serius mungkin langkah ini boleh memakan diri...saudara dan sistur tersebut sesama forumner disini.
Pandangan saya, berhubungla secara biasa dan cuba selami apa yang sistur tersebut mahukan dalam kehidupan beliau.
Lihat sekeliling....masih ada peratusan yang tinggi buat balu balu yg kematian suami meneruskan kehidupan bersama anak masing masing tanpa berkahwin dengan lelaki lain.
Jadi saudara perlu bersedia jika sistur tersebut juga mempunyai objektif yang sama.
Akhir kata....didoakan yang baik baik saja buat saudara ....juga sistur tersebut.

Rate

1

Siot berdebar aku baca tred.  Perasan pempuan tu adalah aku....hahaha....terkejut mak. Sibaik bukan....sikit jln crita nk sama.  Cisss.  

Tp klo aku lah...kalo aku senyap tu makna aku xnak...ada benda pempuan xleh nk move on.. I feel that woman....jgn push nti buat dia lg menyampah.... Sbr titi. Ada jodoh adalah tu...

onexox97 replied at 2-11-2018 11:14 PM
owh sorry salah tembak

He he tak apa

dua_chzy replied at 2-11-2018 11:10 PM

Why kena ban.. you selalu bagi point padu..

TT... pompuan ni keras2 kerak nasi je.. lama2 lembut... kalau you ikhlas usaha ok...pompuan mana yg x mau disayangi.. dont give up

Chazey pun single..leh try.. hahaha

Philophobia211 replied at 2-11-2018 10:45 PM
Hampir setahun

Sistur tersebut masih dalam perkabungan.....Saudara kena banyak bersabar.... Bukan mudah bagi mana mana lelaki nak mengganti tempat suami yang dicintai dengan rumahtangga yg oenuh memori.
Jangan selfish saudara... Kalao betul sukakan sistur itu....kenalah tunggu sampai hatinya terbuka. Dengan cara cara mendesak ini....saudara hanya membuat diri saudara lagi jauh dari sistur tersebut.

onexox97 replied at 2-11-2018 11:09 PM

Ofkos la bukan...plot ada yg sama.  

PristineOne replied at 2-11-2018 11:15 PM
Respek si empunya diri tu... Sistur pujaan itu kematian suami....banyak kenangan dia bersama aruah s ...

Apa you tulis ni lebih kurang apa dia cakap pada saya. Ya dia adalah independent woman. A woman with pride. Susah nak jumpa wanita macam ni sekarang..ukan senang nak grab attention dia & bijak mengelak (selalunya beri alasan busy dengan anak). Thank you atas nasihat. Saya agak you adalah lelaki berdasarkan nasihat you..

Philophobia211 replied at 2-11-2018 11:06 PM
Padu komen you. Bertepek tepek kena batang hidung saya. Menyesal pula buka thread ni. PMlah kasi t ...

Uol boleh mintak Mod delete thread ni seblom sheol nampak. If sheol dah nampak apa boleh buat la. Dah la uol kata porumer boleh guess sapa korang, choi! Uol carik jah love coach punya channel nasehat kat Youtube. Takyah PM2.

kiyudi replied at 2-11-2018 11:16 PM
Siot berdebar aku baca tred.  Perasan pempuan tu adalah aku....hahaha....terkejut mak. Sibaik bukan. ...

Thank you. Saya harap you juga akan bertemu jodoh baik baik..

umbut replied at 2-11-2018 11:17 PM

TT... pompuan ni keras2 kerak nasi je.. lama2 lembu ...

Ha ha chazey garang, takut saya!

kiyudi replied at 2-11-2018 11:16 PM
Siot berdebar aku baca tred.  Perasan pempuan tu adalah aku....hahaha....terkejut mak. Sibaik bukan. ...

sory i terteka u sbb i tahu u je

nampak sangat i xda kenalan forem ni

umbut replied at 2-11-2018 11:17 PM

TT... pompuan ni keras2 kerak nasi je.. lama2 lembu ...

Ada la tu ai taip tak ngam di mata mod. :lol

Dun terai me. Aiol masih gilakan ex ai. Kesah la hapa dia dah buat.

Philophobia211 replied at 2-11-2018 11:17 PM
He he tak apa

semoga berjodohan dengan jodoh yang tepat
kata orang kalau jodoh tak ke mana

DeLafee replied at 2-11-2018 11:14 PM
Chazeyyyyyyyyy welcome back... Weyh rindu uollsss okayyyy...Terkejut macam mana you boleh kena pos ...

Aiol tak pasan banyak kali kena warned. Dan2 kena banned after kutok atok kat CI, hahaha.