CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skyreds

Poligami..layak ke idok

Edited by ipes2 at 20-11-2018 03:01 PM
mannnakautahu replied at 7-11-2018 09:26 AM
Membantu dalam konteks  yang terkandung dalam bideo ini gimana percaturannya pak????

alah dah replied sebelum ni

mannnakautahu replied at 7-11-2018 09:43 AM
Nak ber borak pls pi thred borak.....sebelum kena lempang dgn manak...

maaf kan saya abg manak

mystica replied at 7-11-2018 04:20 PM
tu mmg kak chazey. main acc dia kena banned..

oh ye kah
terima kaseh

kesian TT senyap x berkutik.

Orang lain pulak berdebat bagi pihak TT.

haha

cane nk poligami ni? nanti chuols da berbini dua hari2 berdebat ok.

update pls kekekekek

so TT, dah kawen ke belum? cuti sekolah dah start minggu depan ni.

manak tu borak aje lebih. bini satu pun lom dpt. takat2 sikucing si Alice tu aje dia ada.

armin replied at 19-11-2018 05:05 PM
Memanglah. Kalau setia miskin mcm mana pun pompuan tak kisahla manak. Ni dah la miskin ada hati  ...

nasib ko kutuk tadika kemas kat sini aje. kalau ko post kat FB ke FB yang ramai pengikut mcm cempedak cheese, abisla kena kutuk berbakul2.

aku yang enrollkan anak2 aku tadika swasta pun aku rasa best. apatah lagi kalau letak private school. tapi, aku tak mampu. so, sekolah kerajaan aje la.
tadika anak aku, kalau hari graduasi, misti kat hotel. taraf hotel. budak2 provided buffet breakfast & lunch.

lawatan tadika pun kat kidzania. cumannya bila taraf tadika, kena simpan duit la. bulan nov & dec takleh gi memana. utk bayar yuran ribu raban.
okla. zaman tadika ribu raban dah berlalu.

Follow Us
Hana replied at 20-11-2018 05:56 PM
nasib ko kutuk tadika kemas kat sini aje. kalau ko post kat FB ke FB yang ramai pengikut mcm cempe ...

Hihi sorry bukan iols nak merendahkan tadika kemas, tp mmg berbeza sgt education dgn tadika swasta. Even swasta pun kena pilih, ada yg tak bagus. Tp ramai yg sanggup hantar kt tadika yg ajar agama& english at the same time sbb beza cara dorg belajar dgn tadika biasa mcm Little Caliph bagai tu.

Iols pun takdela mampu nk hantar private school chuols. Tak kaya mcm vivy yusof gaji puluh2 ribu sebulan. Tp kalau laki nk kawen lain dgn gaji less than 10k memang mengamuk la. Anak2 n family deserve the best tp kena cut budget sana sini sebab nak mencelup bini baru. Lagi2 anak pulak belum masuk u, dah masuk u lg byk duit nk pakai tp kena pinjam ptptn pulak sbb laki nk tambah cawangan. Like hello... kalau mampu nk tambah cawangan jgn amik ptptn la. Tanggung study anak 100%.

Tp zaman mak iols dulu adik2 semua sekolah private, iols je tak. Beza sgt2 la chuols.. tp org laki ni lain kan. Dia pk mampu dia je, anak bini mana nak fikir. Hehe

kenapa nak menambah bila satu lebih baik? mmg dari segi luaran nampak u mampu, tapi bila fikir, yg 1st mampu ke u didik sebaik2nya, anak2 cukup didikan? kalau 1st wife u mampu didik sebaik2 manusia, baru boleh consider u mampu menambah, tapi terpulang diri sendiri yg nak tanggung kan

Mana TT ni?
Bukak thread kena kutuk terus cabut...

kalau i jadi isteri u kan.. i akan kecewa bila tahu u nak kawin lagi. i akan cuba kurangkan rasa sayang i pada u tu jadi 50% je, takut kalau sayang sangat nanti i sedih. i pun dah malas nak suruh anak2 hormat kat u, kalau diorang nak hormat i tak halang, kalau taknak hormat sudah, i pun malas nak ajar. lepas tu kalau u sakit or demam, i akan suruh bini kedua u jaga, i malas. kalau u ada masalah, i taknak ambik tau, baik i fokus kat diri sendiri, anak2 dan makbapak i je. kalau u ceraikan bini kedua pun, i takkan dapat sayang u balik macam dulu, sebab i tau u pun tak sayang i 100% thats why u pernah ada hubungan dgn pompuan lain.

ni kalau i la.. kalau pompuan lain i tak tau, mungkin ada juga yg gembira suami dia kawin lain, sebab dia takyah susah2 nak jaga suami dia sorang2, ada orang lain boleh kongsi jaga. dia pun menyampah tengok muka suami dia hari2.. kalau balik rumah seminggu 3 kali pun dah syukur dah.. boleh me time banyak2, hehe..

ade kes mamat ni n wife buat pengesahan nikah kat thailand..so hakim bgi arahan utk die buat bla bla bla...so die merempan ckp susah ler apalah jumpa aku truslah aku nasihat tpi aku xde guide sume...so die ckp brape ea nk ambik lawyer aku ckp la brpa memandangkan kes die dh prtengahan jalan..so die ckp die xmampu sbb die keje biase jerrr gaji brsih xsmpai rm1200 pon..so dlm hati ckp erm mampu ke die nak melayari bahtera brsama isteri2 die..isteri first xkeje anak 4, isteri ni tgah mengandungg..laki suami orang isteri anak dara lagi...hope ckup la yer bang perbelanjaan ko ngan keluarga2 ko..kdg2 kawin ni demi nafsu jerr kemampuan kewangan x mampu..

Macam layak je..  dah nak habis bulan 1 ni,  tt dah kahwin ke belum...

nak gak komen sket...penah borak2 ngan grup kwn2 sekolah (ladies only)..ada member ni ustazah dia bgtau nak poligami ni kalau 1st wife tu masih ada anak kecik lagi wajib suami sediakan maid & driver... sbb apa? sbb masa giliran husband kat rumah 2nd wife, sapa nk tolong wife uruskan rumah dia? selama ni husband yg tolong2 (itupun kalau husband tu jenis yg rajin la) ...pastu tgh2 mlm anak demam or sakit yg perlu hantar ke klinik/hospital...ko nak expect wife ko call ko tgh2 mlm masa ko tgh ulik 2nd wife ke? or ko expect 1st wife ko sendiri mlm2 buta drive ke klinik/hospital? tu yg iols ckp sediakan dulu maid & driver...tu baru part yg tu...bykkkkk lg sbnrnya part lain yg TT kena fikirkan...plz...selama ni dah bahagia, ko cari pasal lak memusnahkan kebahagiaan tu...
fikir2kan lah...

kesian bini dia ..

Buat pening je tambah cawangan buat apa..

Lolzer replied at 5-11-2018 03:59 PM
I've seen too many kids scarred from this kind of marriage. But adult think this is their business ...

I am one of them as a child. Now as a mum of 6 and wife of a successful man in his carrier polygamy scariest me and I endup sign in here and my husband did mention about polygamy.

Sebagai ank yg pernah merasa bahana poligami.
1) Beritahu hasrat kt wife , bincangkn jgn libatkn anak2.
2) Tt sebaik gi nuntut ilmu agama semaksimunnya.
3) Contohi akhlak Nabi saw.
4) Jgn lupa tanggung jawab utama anak lelaki pada ibu.
5)Bila benar2 bersedia baru maklum kn pada ank2.
6) Istikarah
Ps Payung emas x wujud..lelaki2 yg tidak adil dlm poligami akn brjln di padang Masyar dlm keadaan bahu yg senget mnghadap Allah swt.

Edited by bemyself at 7-2-2019 02:07 PM

Bab material mmg la ko layak..
Cer ko tanya diri ko sndirik..
1.  Cukup ke solat ko?
2.  Sunah berpuasa senin kamis sudah ke jadi amalan ko
3.  Berjemaah ke ko dgn ank binik ko setiap kali solat?4.  Dah jadik amalan ko ke setiap malam jemahat berkumpul bsama famili sama2 baca surah al-kahfi utk dpt berkat sekeluarga dan difitnah dajal?
5.  Ada ko kol anak binik ko tanya dah solat ke lom setiap kali masuk waktu?
6.  Ko dh khatam Quraan ke?
7   Ada ko ngajor ank binik ko ngaji ke? Pastu cek smua anak2 ko smua dah khatam ke..bacaan tajuwid smua btol ke?
8.  dah abes smua ko qadak solat kot la ada yg tertingal2 masa ko muda dolu2
9.  Ada ko tazkirah elok2 anak binik ko mengikut hadis dan sunah?

Ko tau x apa itu ' keadilan' dlm umhtnga.... jgn smpai ko senget sok jalan kat padang masyar! Sebut poligami mudah bosku...nak melaksanakan ikot syariat berat weiiii..

Aku rasa kalau ko paham apa yg aku tulis pnjang2 tu...ko x smpat nak pikir psal poligami bro! Byk nk kena topup dalam idop ni sblum menuju ke alam barkzah..smua tu kena soal jawab bosku.

All the best!

realiti memg berlaku..kat selangor n kl byk permohonan perkahwinan kt thailand dibuat oleh laki2 org  ni n jgn x trkejut ade yg kawin senyap2 tau bini first x tau...so bygkan lah satu hari dianggarkan ade 100  pasangan yang nikah di selatan thailand..so boleh bayangkan x byk beno yg ambik jalan mudah..dgn mmg trang2 x berkemampuannya utk brpoligami gi kahwin kt sana..so ade jer lawyer yg brgurau mintak2lah suami aku bkan salah seorang yg kawin kt thailand tu sbb rmai sgt laki2 org ni nikah kt luar tnpa kebenaran isteri pertama..

Edited by True-X at 21-3-2019 09:13 AM

laaa..topik lama ke