CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skyreds

Poligami..layak ke idok

Dh lma tread ni.. Tt mana? X nk update apa2 ke?

virgo19 replied at 5-1-2019 10:09 AM
kalau i jadi isteri u kan.. i akan kecewa bila tahu u nak kawin lagi. i akan cuba kurangkan rasa say ...

I pun akan jadi seperti u juga virgo...I setuju sgt2 husband I kawin lagi. Tapi spt u, kasih syang i toward him akan decrease. Dan i takkan minta dia ceraikan 2nd wife sbb nnt precious time i akan terganggu... heavennya.... hahahaaa... mampuka i kalu....

TT dah bukak branch ker? Jgn lupa jemput kitaorang mkn nasi arab.

tanamkan sifat BERSYUKUR dengan ape yang awak dah ada sekarang

apa dah jadi...TT dah kawen dgn widow ke blm..?

ke dah jadi arwah sewaktu hajat di utarakan itu hari...??

Sefaham saya poligami ni, the primary challenge adalah berlaku adil itu.
Maksudnya kemampuan encik utk berlaku adil dan saksama terhadap kedua isteri. Kalau satu ringit kasi dekat A, satu ringgit kena kasi dekat B. Kalau A duduk di rumah doublestory teres, B pun sama.
Kalau satu malam di rumah A then satu malam rumah B. Consider juga anak2 sedia ada dan bakal anak yg bakal ada juga. Kalau anak skrg-3, assume encik perlu juga allocate 3 anak lagi. Consider juga tanggungjawab terhadap semua ibu bapa mentua.
Memang secara hakiki nampak mudah dan possible to achieve tetapi tanpa persetujuan, keredaan dan tolak ansur kedua2 isteri amat payah nak achieve keadilan dan kesaksaman itu.
Balik pada niat utk poligami- utk apa? Mencari keredaan Allah? Mengikut sunah nabi? Pda saya ada lebih banyak cara lain yg lebih mudah dari poligami.
Wallahualam

Follow Us
TT

layak ke x layak belakang cerita...perkara penting dah bagitau ke hasrat nak berbini baru kat bini? setuju ke dia if setuju hang proceed la insyallah aman2 hidup ko kelak...

kalau x setuju hang memang menempah masalah... dari hidup aman2 ko bakal dapat bala

sekian

Hello tt dah selamat kahwin ke..haha..btw nak cerita pengalaman sendiri. Aku anak bini no 2..ayah aku kalau tengok memang nampak adil lah sangat..mak tiri aku ie first wife pun jenis selamba badak..rilek2 baik sungguh dengan kami semua. Cuma 1 je, abang no 1 dan 2 aku dari mak tiri aku, diaorg agak "dingin" dengan bapak aku..aku pernah tanya "mak" aku (mak panggilan utk mak tiri, mak aku..aku pggl umi) napa diaorg macam tu dengan bapak..mak aku being outspoken dan selambanya dia..duk cerita masa bapak aku nk kahwin dgn umi, mak aku opkoz la sedih ..berbulan juga menangis sebab dia cakap dia jaga laki..jaga anak jaga rumah tiptop tp bapak aku pilih nak kahwin juga ..ambil masa lama nak terima tp sebab mak aku redha dia lama2 ok dan berbaik dengan umi aku n kami anak2 tiri dia..berbalik pd abang2 aku..selama mak aku sedih2 mereka la yg nampak benda tu semua jadi mungkin la berbekas kat hati tu nampak mak sedih sayu..kesan poligami pada aku..tak ada sangat sebab maybe aku anak bini no 2 n lahir2 dah tahu bapak  ada bini dan anak2 lain..cuma aku rasa kesan pada anak2 la..dan kesedihan yg anak bini kena tanggung dan rasa masa suami/bapak decide nak kahwin tu.TT letakkan tak empati tu pd anak2 dan isteri?..jangan fikir kewangan saja mampunya..adil tu bukan hanya pd kewangan..adil pd emosi ya juga..bapak aku nasib baik sebab mak aku pilih untuk maafkan dan redha..tp aku nampak juga pening bapak aku dgn anak2 yg jauh diri..kau fikirlah tt entah2 dah kahwin..tapi dari gaya kau tulis kau hanya letak kemampuan bab zahir..batin tu kau campakkan jauh2 n kemudian fikirkan..hmm

legal_jue11 replied at 6-11-2019 09:42 AM
Hello tt dah selamat kahwin ke..haha..btw nak cerita pengalaman sendiri. Aku anak bini no 2..ayah ak ...

nak sebok boleh. psl anak2 yg poligami. benda ni mak pak mmg tak kan tahu la kn
sbb bkn berlaku kt rumah unless kwn ak cerita kt parent depa

ni psl dua kwn sekelas ak
kami sekolah asrama
tak de angin takde ribut
tiba2 je depa bergaduh

rupanya kawan ak Z ni anti kat Y bila kami tertahu Y anak isteri no 2
padahal Z dgn Y bapak lain2
bapak Z masa tu baru je nikah lain

dua2 kawan ak
dan Y tak salah pun
dia anak kot