CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 25984|Reply: 162

Jep & Shuib (Mr BeeMan) - masih rapat atau dah renggang?

Post time 7-11-2018 04:25 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Firstly, nk bgtau topik ni kire mcm 2 in 1 la. Nk cite psl shuib wat cabaran beeman...tp plg utama nk cite psl hubungan jep & shuib yg lama berbestfriend, tp sejak shuib benti radio....nmpk mcm dah x rapat plak.

Dah xde nmpk jep komen ig shuib. Shuib nk wat cabaran beeman pon kwn2 pelawak ramai wish, tp xde lngsg. Arini shuib jd jemputan kt sinar, bole plak jep mc. Dah tau bff ko nk dtg, mcm mengelak plak. Mse rahim msk hosp operate aritu pon, shuib dtg melawat. Klo x silap raya aritu jep wat open house, xnmpk pon kelibat shuib. Ramai rakan artis yg shuib bg madu2 dia. Tp xde nmpk pon jep post ape2 psl madu shuib. Dan byk lg sbnrnye insiden2 lain, yg drg da tak macam dlu.

Ade la komen kt og shuib aritu....'jep xde wish ke'. Tak lama, baru nmpk sari post ig stori ..jep tgh nk tunjuk video shuib kt ank2 tirinya. Ttbe je...

Bukanlah nk membawang sgt....tp syg la klo drg dah x rapat mcm dulu. Drg kawan dah lame sgt. Even name shuib tu pon jep yg bagi. Tingat cite2 drg time sme2 kt joho dlu...cmne drg stat kenal, sme2 msk audition raja lawak, keje kt airasia tu pon jep yg rekemen shuib masuk. Drg sgt rapat n persabahatan drg da lama. Sgt syg klo da renggang.

http://www.sinarharian.com.my/mobile/hiburan/beeman-i-love-you-kata-sarah-raisuddin-1.901088

PENYANYI Siti Sarah Raisuddin melahirkan rasa syukurnya apabila suaminya, pelakon dan pelawak Shuib Sepahtu berjaya melakar nama dalam ‘The Malaysia Book Of Records’ apabila menjadi ‘Most Numbers of Bees On Human Body (Male)’.

"Alhamdulillah selesai sudah...terciptalah lagi satu sejarah Malaysia...saya sangat bersyukur... ini lah dia 'beeman' saya. Tahniah @shuibsepahtu saya simpan memori tercemas ini dalam hati saya.. saya sayang awak," tulisnya di Instagram (IG) miliknya.

Shuib atau nama sebenarnya Shahmira Muhamad terbabit dengan cabaran yang dilakukan bagi mendalami ilmu berkaitan serangga berkenaan memandangkan dia menceburi perniagaan madu.

Seorang lagi rakan artis yang juga pelakon Pablo Amirul, mencipta rekod MBOR apabila berjaya dalam cabaran ‘Most Number Of Bees On Human Body (Male) dengan meletakkan 340,000 ekor di badan mereka, anjuran Madu Tiga Sdn Bhd, di Taman Botanikal, Ayer Keroh, Melaka.

Sarah berkata, pada mulanya dia langsung tidak mengetahui tentang hasrat suaminya itu dan hanya mengetahui selepas melihat rakan artis memberikan kata semangat sedangkan tiada perbincangan antara mereka berdua pada awalnya.

“Walau apa pun saya amat bersyukur cabaran ini berjalan lancar tanpa insiden buruk, sepanjang dia duduk di kerusi itu pelbagai perasaan yang timbul,” katanya.

Menurutnya, selain doa, dia dan ibu mentuanya melakukan solat hajat bagi mempermudahkan urusan suaminya itu.

Sementara itu di IG @shuibsepahtu, dia turut mengucapkan terima kasih kepada rakan-rakan artis, Facebook, IG yang yang mendoakannya.

Dia juga mengakui turut disengat sehingga bengkak sebelah muka, telinga dan juga mata.      

"Tanpa doa anda, mungkin saya tidak berjaya mencapai misi ini. Tetapi, saya berjaya hindari rasa fobia, rasa takut. Terima kasih Madu Tiga Sdn Bhd, team, MBOR. Sebanyak 340,000 lebah saya dan Pablo Amirul.     

"Tahniah Pablo, walaupun dia dah nak pitam. Tetapi kita berjaya habiskan. Terima kasih ibu (panggilan buat Sarah) saya sayang awak. Saya sayang awak semua, terima kasih banyak. Alhamdulillah, saya berjaya, syukur, Alhamdulillah," katanya.

Rata peminat turut mengucapkan tahniah kepada Shuib dan juga Sarah.  

"Ya ALLAH... takut saya tengok video abang Suib ... apa-apa pun tahniah abang suib," tulis norshashaacob.

"Alhamdulillah..semuanya dipermudahkan," tulis temyraclescrub_by_vina.

"Tahniah.. kak Sarah sangat mesra dan ramah... sempat bergambar walaupun tergesa-gesa nak masuk kerja... dalam berdebar masih baik... tahniah," tulis shyikinagil.

"Wah tahniah 'beeman'... @shuibsepahtu betul-betul 'the beeman'," tulis umilong.

"@sitisarahraissuddin, semoga berbahagia hingga ke jannah..amin," tulisnya.

Rate

1

jep kerja dengan mamat lah kat air asia. Jep dengan Mamat yang kawan lama sekampung

dlu kekdahnyer bini2 depa bermasam muke sbb sari tibe2 amik date kawen same ker beza sehari ntah sanding siti sarah tuh..pdhal kitorg sume dh taw sari pilih date tu before sarah announce lg...

Edited by blekkep at 7-11-2018 04:41 PM

sarah mggelupor lar konfem org lg teruje nk tgk sari jep dr tgk diorg pengantin basi

Shuib paling kenal jep tu camne. Elok je dia komen kat ig jep and jep pun still follow shuib. Knowing jep, dia akan unfollow je sesiapa yg dia rasa bermasalah dgn dia.

moga baik2x je... tunggu gak sepahtu reunion yang baru..

Follow Us
jep ni comel la
kalo berlakon berat romantik ada x jadi cam ala2 ranbir kapor
penah dia bgth hasrat dia kat sy dia nak sy himpunkan pelakon lawak dlm naskah drama yg serius
tazabar nak tengok

blekkep replied at 7-11-2018 04:39 PM
dlu kekdahnyer bini2 depa bermasam muke sbb sari tibe2 amik date kawen same ker beza sehari ntah san ...

yg pasal sarah and sari tu tak sure la...tgk sari ok je komen kt ig sarah ...tp sarah xde reply apa2 pon kt sari ..
iols rasa si sarah ni mcm insecure je dgn sari tu ...

btw, shuib dgn jep tu ok je ...takde apa pon...sll je shuib komen kt jep ..

ada je aku tengok jep komen kat IG suep
siap wish goodluck masa suep buat cabaran beeman
maybe sebab dah jarang bersama nampak macam tak mesra kot....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

bukan mamat dlu keluar sepahtu sbb jep ke??

elok je tgk.media masa tak melambang2 kehidupan sebenar. relax2 sudah.

Elok je aku tgk dorang tu selalu komen kt ig
Jep tu aku suka baca caption ig dia bila ltk pic
Baby dariya lawak sgt pandai bt caption
Tu la psl  byk pic baby kt ig jep berbanding sariyanti
Sari selalu ltk pic baby & anak2 dlm igs sheol

izat123 replied at 7-11-2018 04:34 PM
jep kerja dengan mamat lah kat air asia. Jep dengan Mamat yang kawan lama sekampung

Shuib pon keje airasia. Mamat pon mmg da lme kwn ngn jep. Shuib knl mamat pon melalui jep gak.

blekkep replied at 7-11-2018 04:39 PM
dlu kekdahnyer bini2 depa bermasam muke sbb sari tibe2 amik date kawen same ker beza sehari ntah san ...

Seriusly bini2 ke punca drg berselisih ni? Tp psl date sanding shuib tu, jep ade je dtg....pengantin baru dtg majlis pengantin lama. Hee

onexox97 replied at 7-11-2018 04:45 PM
jep ni comel la
kalo berlakon berat romantik ada x jadi cam ala2 ranbir kapor
penah dia bgth hasra ...

SY tu samsul yusop ke?

limau_lemon replied at 7-11-2018 04:45 PM
yg pasal sarah and sari tu tak sure la...tgk sari ok je komen kt ig sarah ...tp sarah xde reply ap ...

Tp yg nmpk sgt psl mende penting cm beeman ni x nmpk pon jep post or komen ape2. Atau mebi die ade contact shuib personal kot. Cuma berhusnuzon la ni huu

Muka yindon pasang batu bata, berPablo bagai.. Aku dikelilingi lelaki sedap mata memandang, bila nengok diorang ni galak kat asteruk, macam heran, mana lelaki2 good looking macam pak aku & abang aku?

babyorange replied at 7-11-2018 05:13 PM
SY tu samsul yusop ke?

sabri yunus la

babyorange replied at 7-11-2018 05:15 PM
Tp yg nmpk sgt psl mende penting cm beeman ni x nmpk pon jep post or komen ape2. Atau mebi die ade ...

jep bukan jenis nk buat post wish goodluck mcm ni ...

onexox97 replied at 7-11-2018 05:20 PM
sabri yunus la

Oooo hahaha lenkali tulis penuh2....xpon pokya congcodey ke. Hehe mne la den tau