CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ferr_Remy

Cara Melihat Hantu, Ada Berani? Jom Cuba!

dua_chzy replied at 9-11-2018 09:48 AM
Dolu anak aiol selalu nampak sekor hantu ni terbang2 atas wardrobe. Bila ai alihkan wardrobe tu  ...

ish..seram ..klu dia dah menyerupai family dan org yg kita kenal tu mmg main kasar dah tu sis.. at least chuols dah nampak lah benda tu secara terangan dan tidak.. cuma tak nampak yg muka hodoh je lagi..hrp tengok kat movie jer..biasanya muka mesti pucat lesi dan takde reaction..ala2 statik jer..tapi jgn dia bersuara jelah..tu yg makin buat seram..mengilai ke..menangis ke..atau dia panggil2 nama kita..

dua_chzy replied at 9-11-2018 09:42 AM
Kat sekolah aiol ini, budak yang hada third eye kata deyols even masuk kelas dengar cikgu mengaj ...

Bukannya kau tak boleh tembus. Mengada. Habis kalau dah semua laluan kau, mana lagi nak lalu.

i is tak caya benda2 ni. klu hantu tu nak tnjuk diri dia, dia tunjuk jeeee

myakayina replied at 9-11-2018 10:33 AM
ish..seram ..klu dia dah menyerupai family dan org yg kita kenal tu mmg main kasar dah tu sis..:lo ...

Hantu wardrobe yang anak aiol nampak tu memang buruk muka kata sheol. Sheol baru setahun masa tu. Siap sheol jerit kuat2 "eeeiiii buruknya!" kat hantu tu (anak aiol spiking Melayu slang Semenanjung ya. Pengaruh katun. ). Aiol geram sebab tiap kali nak tido, tiap kali tu juga heshe munculkan diri siap dok dekat anak aiol sampai dia takleh tido (but anak ai kuat semangat, dia tak pernah nangis bila nampak). Pernah sekali ai halau soh kuar bilik jangan kacau anak aiol, dan memang dia lari sebab anak aiol yang bagitau dia hilang. Dia panggil menda tu, hantu merah mata. Tapi anak aiol bila dah masuk umo tiga tahun dah jarang nampak menda tu. Harap2 hilang la kebolehan dia nanti.

Rate

1

besarkecik replied at 9-11-2018 12:02 PM
Bukannya kau tak boleh tembus. Mengada. Habis kalau dah semua laluan kau, mana lagi nak lalu.

Kan. . Berlagak diva sangat.

myakayina replied at 8-11-2018 03:40 PM
yup..inilah yg dimaklumkan pada aku dulu..kena puasa..solat malam..bukan semudah itu nak nampak..s ...

cam lawak je dorg kuat mengutuk and langsi ngan kita.. cuba share cite mya..

Follow Us
dua_chzy replied at 9-11-2018 02:52 PM
Kan. . Berlagak diva sangat.

Cuma, benda ni tak dapat lalu dekat dinding rumah / bilik orang yang selalu mengaji alQuran. Sebab setiap huruf yang kita baca, akan melekat dekat dinding rumah / bilik kita, cuma kita yang tak nampak macam mana huruf & ayat Quran tu bersinar dekat dinding dinding rumah.

dua_chzy replied at 9-11-2018 02:50 PM
Hantu wardrobe yang anak aiol nampak tu memang buruk muka kata sheol. Sheol baru setahun masa tu.  ...

Anak buah iols, memang takkan main taman kalau tak ada orang, dia cakap "taknak main taman, ada hantu dekat situ, ramai.. Semua tak ada muka..".

ninjago replied at 9-11-2018 04:08 PM
cam lawak je dorg kuat mengutuk and langsi ngan kita.. cuba share cite mya..

yer..kdg aku gelak sendiri dengar..sampai org sebelah aku tanya ko gelak knp? aku biasa 'ckp' dlm hati jer tapi benda tu mmg dengar dan tau.. kalau dia ckp aku bodoh..aku bodohkan dia balik..dia carutkan aku..aku carutkan dia balik..benda tu boleh je berkata kata mcm kita..paling aku tak boleh lupa..aku nampak hantu 'pondan' atas pokok.. dengar mcm bohong kan? tulah hakikatnya..benda tu tegur aku ala2 nyah gitu.. maybe tu qarin gentayangan maknyah yg mati ke apa ke mana kita tau.. rajin2 la solat..baca quran..benda tu mmg tak suka..kdg dia suka lalaikan kita.. nak solat pun acuh tak acuh je kan..

dulu aku tak jelas sangat penampakannya..ada masa2 mmg clear nampak..mcm byg or asap gitu..ada kaler2 jgk..kaler merah..hitam..kelabu..putih.. klu kaler merah tu yg paling ganas.. lembaga hitam la selalu aku nampak..besar tinggi..ish mcm dah banyak plk aku reveal ni..

Rate

1

myakayina replied at 9-11-2018 04:49 PM
yer..kdg aku gelak sendiri dengar..sampai org sebelah aku tanya ko gelak knp? aku biasa 'ckp' dlm  ...

Best nye baca pengalaman u..citer la lg sis..

Aiyoo uolls.. Dr mak tgk antu.. Baik mak tgk cite korea

Andyscenes replied at 8-11-2018 11:49 AM
Kawan iols pernah buat sikat rambut tgh malam, tau apa pandang dia? Pocong. Telek2 kepala pocong pan ...

Ya ka..kdg makcik mandi mlm sbb baru balik dr luaq..sikat dpn cermin. Tak penah jadi...
Jb jadi la..mmg takmau, minta dijauhkan laaaa

myakayina replied at 8-11-2018 04:40 PM
yup..inilah yg dimaklumkan pada aku dulu..kena puasa..solat malam..bukan semudah itu nak nampak..s ...

Nak tanya, kau boleh nampak tak kalau seseorang itu mempunyai 'belaan'?  Nampak macam awan mendung berarak atas kepala orang tu ke?

Then, nampak tak kalau sesebuah restoran/business site yang menggunakan pelaris syaitan ni? Kau still masuk jugak ke tempat tu sebab dorang ni dah terberak2 atas pinggan2 tu?

CardiGans85 replied at 10-11-2018 08:36 PM
Nak tanya, kau boleh nampak tak kalau seseorang itu mempunyai 'belaan'?  Nampak macam awan mendung ...

ada masa2 kdg aku nampak la..klu dia ada membela biasa org tu tak nak pandang mata aku klu ckp dgn dia..mungkin sbb owner tu tau kot aku boleh nampak2 ni sbb belaan dia bgtau selalunya..klu ada pendamping pun kdg aku boleh nampak..yg ada belaan tu biasa mcm ada byg hitam ikut org tu..ada masa2 aku nampak makhluk buruk..klu nampak biasanya aku diam je..sbb letih kdg nampak2 ni..

2 tahun lepas masa aku berubat dgn sorg ustaz ni dia ckp aku takde apa masalah..cumanya aku ni mcm ada 'magnet' sbb tu benda2 tu aku boleh nampak..dan benda tu banyak giler kacau aku..ustaz tu ckp klu aku ni 'pandai' silap2 aku boleh ubatkan org..klu kedai ada pelaris lagi la aku boleh nampak..biasanya aku takkan masuk kedai yg ada pelaris tu tapi kesian la plk dgn customer yg tengah mkn..

Rate

1

myakayina replied at 9-11-2018 03:49 PM
yer..kdg aku gelak sendiri dengar..sampai org sebelah aku tanya ko gelak knp? aku biasa 'ckp' dlm  ...

lawaknya baca pengalaman u.. yg nyah pun ada eh.. dorg cam manusia jugakla kira, keje mengata, mengumpat, mengusik. hahahahha.. nasib baikla i xboleh dengar n nampak, kalau tak mesti keje ari2 gaduh je ngan dorg kot

ninjago replied at 12-11-2018 10:54 AM
lawaknya baca pengalaman u.. yg nyah pun ada eh.. dorg cam manusia jugakla kira, keje m ...

mcm tula lebih kurang..dorg pun ada jantan betina..tapi tula hantu nyah tu yg aku terkejut sangat tegur aku dari atas pokok.. aku masa tu terkejut dlm pelik juga..takut tu ada sikit2 la..tak tahan tengok muka buruk tu je mula2..kdg ada yg buat aku terkejut jgk klu kat rumah..selalunya aku maki jer..sbb boleh luruh jantung kdg tu..tetiba ada je sebelah ko..
benda tu kdg2 panggil nama aku juga..sbb dia dengar org2 panggil kan..kdg terlepas jgk ckp dgn benda tu then org sekeliling dengar..aku lantakkan jer klu org tengok..sbb mengacau jer.. klu benda tu agresif selalunya lepas aku sound mesti dia jatuhkan brg..skrg ni klu ternampak pun aku buat bodoh je..

myakayina replied at 12-11-2018 10:11 AM
mcm tula lebih kurang..dorg pun ada jantan betina..tapi tula hantu nyah tu yg aku terkejut sangat  ...

HAHAHAHAHA..ishh scary la kat umah ttbe muncul kt seblah..kalau time solat dorg ada datang kacau tak? ke kepanasan semua lari tak berani kacau. eh dorg memang jenis suka hempas2 barang kan.. tgk kt youtube trans tv indon nye program Jejak Paranormal, most of the time hantu2 nie mesti jatuhkan barang atau hempas pintu kuat2. eh bajet bagus tul.. geram lak tgk

raihaneem replied at 10-11-2018 07:59 PM
Ya ka..kdg makcik mandi mlm sbb baru balik dr luaq..sikat dpn cermin. Tak penah jadi...
Jb jadi l ...

Cubalah. Tapi tutup lampu, pasang lilin kat belakang or pasang lilin kat tepi cermin

Andyscenes replied at 13-11-2018 08:07 AM
Cubalah. Tapi tutup lampu, pasang lilin kat belakang or pasang lilin kat tepi cermin

Hang ni andy...
Takmau la, muncul dlm mimpi pun seghiyau dah

tip ni dah lama..

aku dah pernah cuba dulu. masa tu duk umah kayu 2 bilik kt kampung. mandi pun pakai air perigi lg..

masa tu dalam umah tinggal 3 org je, aku & adik pompuan aku 2 org. mak ayah out station

mmg niat nk tngok sgt makhluk ghaib ni..

aku buat yg tips no 1 & 5 (sikat rambut dpn cermin) dlm kul 3.30pg  mcm tu sambil nyanyi lagu cindai..

ntah... hari tu rs mcm berani sgt nk cuba. tkda rs gementar langsung. siap lap cermin lg bg clear..

jenuh jgk la aku sikat rambut sambil nk tunggu si dia menjelma..

tengah2 sikat tu....tupp!! rs mcm benda jatuh atas kepala. apa lagi, aku terus lari la pegi bilik sebelah..

bilik sebelah tu pulak adik2 aku tgh tidur. diorg pun terjaga mgkn sbb lantai umah kayu, masa berlari tu dum dam dum dam bunyi kuat kot..

diorg tengok aku diorg menjerit..."cicakkk!! cicakk!!.."

ok, tu je...