CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mbhcsf

Pemergian Imam Berpengaruh di bumi China

Makanya, apalah gunanya pilih cara utk tak beriman, sedangkan semuanya telahpun ditetapkan oleh Allah.

Okeylah ye. Cukuplah yg sedikit. Pung pang pung pang pun, bila dah lama berbohong, maka itulah tanda "munafik".

Adakah orang beriman itu berbohong? Apakah patut ada alasan untuk memansukhkan ketetapan yg dimaksudkan sedangkan semua itu atas pilihan manusia jua....

Wallahu'alam

dovob replied at 20-2-2019 01:09 PM
Peliharalah lidahmu : Orang-orang beriman tidak akan berbohong

siapakah yg asalan adalah gila saka meroyan?
semua rekod2 terdahulu merujuk kepadamu wahai kaldai gila meroyan
rekod2 bebenang cari forum adalah bukti terkuat
hanya perlu tulis abangcute saja
keluar habes segala maki hamun dan obat sewel gila dirimu

kasihan alangkah kasihan....mmmmm

dovob replied at 20-2-2019 01:09 PM
Peliharalah lidahmu : Orang-orang beriman tidak akan berbohong

Mcmnila bila xde guru, sembang ilmu setan dsjal pon lebih alim ilmu dr kamu tapi sptmana mereka sesst spt kamu...kerana mereka tiada tahu mensuci hati dgn kaedah dr guru

mast3rshad0w replied at 8-9-2019 01:03 PM
Mcmnila bila xde guru, sembang ilmu setan dsjal pon lebih alim ilmu dr kamu tapi sptmana mereka se ...

Nak saya cerita sedikit, guru2 kamu semua yg LAYAK UTK MASUK KE NERAKA diakhirat kelak?

Saya boleh berkata, ramai guru2 yg ajar ilmu GILA BABI LAGI BODOH dizaman ini, malah mereka itu sendiri, sebenarnya termasuk dalam 72 firkah sesat yg hakikatnya layak utk merasakan neraka.

Follow Us
Ada juga hadis, yg mantannya tidak boleh disahihkan bilamana JELAS membelakangkan Alquran yg menjelaskan keberadaan sesuatu perkara.

Edited by dovob at 13-9-2019 01:44 PM

Jika awak semua rasa, guru2 awak semua itu, layak utk memberi syafaat kepada awak semua dihari akhirat kelak, saja saya nak tanya awak semua, "berapa ramai wanita yg beragama Islam, yg bila saat datangnya haid, lalu ketika mereka mahu melakukan semua perkara, mereka itu membaca Bismillah?".

Rukun Iman kita ada 6 perkara. Percaya kepada kitab2 (termasuklah Alquran), semestinya antara perkara rukun yg TIDAK BOLEH DIHARAMKAN. Bila diharamkan shj membaca Alquran atas sesuatu perkara yg diistibatkan ke atas hadis2 yg berkaitan atas sabda baginda Rasullullah, ingatlah akan apa yg diri lakukan itu hakikatnya mengharamkan membaca Alquran  termasuklah perkara2 Sunnah yg dilakukan oleh diri sendiri yg menjelaskan makna membaca Alquran.

Contoh, seorg wanita haid mahu makan, makanya, MELARANG ATAU MENGHARAMKAN bacaan Alquran ke atas wanita haid itu termasuk dalam perkara ISTIDRAJ dalam beragama. Mana2 wanita Islam, yg membaca Bismillah, hakikatnya TIDAK BERIMAN kepada Alquran kerana perbuatan membaca Alquran berlaku secara langsung, dan pastilah ini suatu bentuk KEBODOHAN yg Allah swt dtgkan kepada SEMUA GURU2 yg bodoh lagi TOLOL.

Saja saya nak tanya awak semua yg lebih bodoh itu ye. Apasal awak percaya kepada Alquran, akan tetapi awak pula berkata "mana boleh baca Alquran ketika haid? Awak semua bodoh nak sgt masuk neraka ke?"

Okeylah ye. Guru2 awak semua BODOH. Sebenar2 guru adalah Allah swt, yg menciptakan kebodohan kepada SEKELIAN MANUSIA yg tidak mahu beriman kepada-Nya.

Kita percaya kepada Allah, akan tetapi kita TAK PERCAYA Alquran hingga wujudnya LARANGAN DAN PENGHARAMAN membaca Alquran? Itulah jenis ISTIDRAJ yg dibawa oleh guru2 agama muktahirin ini.

Cuba awak semua masuk jamban, perlu baca Alquran atau pun tidak?

Makna sebenar Alquran itu apa? Surah AlBaqarah ayat ke 2?

Bila wujudnya larangan dan pengharaman membaca Alquran, boleh atau tidak selama ini awak berkata begini "kami larang wanita haid baca Alquran yg merupakan petunjuk agar beriman dan bertaqwa kerana wanita2 itu datang haid,  dan ada hadis dari baginda Rasullullah saw berkenaannya?" Kiranya, selama ini, wanita2 yg dtg haid itu, makan dgn mula membaca doa yg dilarang dan diharamkan utk dibacakan (petunjuk Iman dan taqwa)?

Wow, guru2 awak bodoh lagi tolol le. Benda mudah macam ni pun, mufti2 yg tolol tak faham ke? Pi mati le awak semua dalam neraka.

Hahahahahaha.

Okey le tu. Geng2 perasan suci, nak cerita guru2 suci kepada saya ek? Bodohnya awak ye.

Saja saya nak ingatkan, semua jin2 atas muka bumi ni hakikatnya tahu saya ni TUAN. Tinggal lagi, saya berfikir, jika saya mati sekalipun, dalam alam kubur, malaikat tak akan panggil gelaran "Tuan" kan? Hahahahaa

Jika awak ada title Tuan sekalipun, dgn title itu JIN2 boleh gelak macam itu aje.

Sebenar2 title, Allah swt yg beri. Berserta title ada amanah dari-Nya.

Suka saya ingatkan berkali2, awak itu hanya layak jadi kuli saya sahaja (kalau nak ikut hakikat yg sebenar). Nasihat dari saya, jadilah hamba Allah, tak perlu perasan suci gitu2 ye. Ataupun perasan awak itu Tuan saya. Ataupun perasan, dosa2 awak itu PASTI Allah swt ampunkan sedangkan AMAT JELAS, awak semua ada kelayakkan BODOH yg layak utk ke neraka di hari akhirat kelak

Bila sebenar Tuan, tengah relex, buat keje2 yg tak akan menjadikan dirinya kaya, apa awak dah lupa, Tuan awak ini, dah BANYAK KESIAN kepada awak semua.

Berapa kali dah, saya TAHAN banyak perkara buruk dari berlaku ke atas negara ini. Jangan sampai Tuan awak boring dgn kebodohan awak, LANGSUNG biarkan awak dalam keadaan huru-hara.

Wokehlah ye. Tak perlu fikir apa2 utk saya atau nak kata awak itu suci kepada saya. Awak itu kuli saya jika saya nak itu berlaku. Makanya, elakkan berbicara kepada Tuan awak utk zaman ini.

Bila Tuan awak ini bagi muka byk sgt, makin berlemak2 lagi perasan awak tahu byk hal? Jenis kuli yg tak reti bersyukur ke tu?

dovob replied at 13-9-2019 02:02 PM
Saja saya nak ingatkan, semua jin2 atas muka bumi ni hakikatnya tahu saya ni TUAN. Tinggal lagi, say ...

maseh kekal dgn sakit saka meroyan yer, kasihan...bodoh abadi...kasihan

dovob replied at 13-9-2019 01:10 PM
Saya boleh berkata, ramai guru2 yg ajar ilmu GILA BABI LAGI BODOH dizaman ini, malah mereka itu send ...

cuba kami tgk cermin perati diri kamu tu habis habis, xkan xreti nak nilai diri kamu tu pegangan seperti quran hadis dan pegangan ada samake mcm nabi sahabat dan ulamak?

dovob replied at 13-9-2019 01:17 PM
Ada juga hadis, yg mantannya tidak boleh disahihkan bilamana JELAS membelakangkan Alquran yg menjela ...

inila kenyataan bodo seekor kera yg xde guru dan xmemgaji susunan rukun ilmu hadis, sembang ketahian spt bodohnya qorin dan diri kamu yg suka makan tahi

Edited by dovob at 18-9-2019 02:23 AM
mast3rshad0w replied at 17-9-2019 11:09 AM
inila kenyataan bodo seekor kera yg xde guru dan xmemgaji susunan rukun ilmu hadis, sembang ketahi ...

Kurang2nya, tak sebodoh org yg minta ampun, akan tetapi DIA tak ampunkan.

Seorg penipu, amalannya TERTOLAK. Berlakon le dgn id2 sampah itu ye, tak akan mengubah apa2 melainkan RUGI cuma.

Orang bukan Islam pun kaya2 ya! Tak perlu agama Islam pun STEDI aje. Orang yg Islam tapi tak Islam, bersepah2 macam sampah. Tunggu Allah swt CLEAR aje le ni.

Tu pun tak sedar2 hakikat dibodohkan oleh Allah swt pasal dok kena mohong hari2 dgn guru agama?

Wokehlah ye. Jalan yg lurus itu BUKAN MILIK GURU2 YG BODOH PIANG BERSERTA PENGIKUT2 TEGAR YG BODOH PIANG JUGAKLAH YE.

Hehehehehe. Ukuran Iman ada pada HARTA?  Baginda Rasullullah saw Allah swt offer bukit utk dijadikan emas, akan tetapi ada ramai org Islam bodoh tak faham utk jadikan diri Islam ye?

Hahahahahaaha. Bodoh tetaplah bodoh .Sampai bila2 pun bodoh.

Jadi kuli dapat bayaran yg sikit tu kan, tak membantu awak utk urusan akhirat pun. You will know soon or later...

Siapa disini, ikut guru2 bodoh lagi tolol, mengatakan "tak boleh baca Alquran jika datang haid?".

Bila dah dibodohkan oleh Allah swt, sampai bila2 akan dibodohkan-Nya. Pasalnya, orang2 yg SOMBONG sahaja yg akan dibodohkan oleh Allah swt pasal tak difahamkan-Nya.

Ramainya org2 yg ikut guru2 yg bodoh dizaman ini. Semua dah kena ISTIDRAJ sejak sekian lama... Kesian...

Allah swt ajar sesuatu ikut zaman. Zaman ini zaman yg ramai barua2 setan, tapi perasan suci.

Hahahhahahaha.

Pasal itulah, setan hantar org Islam yg disetannya lalu tembak org2 yg benar, TAK AKAN SAMA SEKALI DIIZINKAN OLEH ALLAH SWT.

Tu pun kalut, cari tahu tapi hakikatnya dibodohkan sekian lama.

Ulama2 fasik, minta doa dimatikan oleh Allah swt agar tak bertemu dgn dajjal?

Standard LOW CLASS faham agama, set2 setan ulama le tu.

Tu pun dok agung2kan ulama2 yg mana JELAS bodoh tak faham petunjuk-Nya.

Sesiapa yg minta dimatikan oleh-Nya agar tidak bertembung dgn dajjal, sama hukumnya TIDAK REDHA DENGAN UJIAN DAN KETETAPAN ALLAH SWT keatas semua yg diciptakan-Nya. Bila tidak redha dgn ujian Allah swt, itulah makna TIDAK BERIMAN kepada Allah swt.

"jangan kamu mengaku beriman jika belum diuji-Nya". Belum diuji-Nya pun dah tayang gaya terroris perangai keldai siap minta dimatikan oleh Allah swt. Tak ke namanya SEMUA GURU2 awak tu TAK RETI BERSYUKUR KEPADA ALLAH SWT?

WAKAKAKAKAAKKAKAKA. BODOH PIANG NAK AJAR AGAMA?

Hidup ni, ada duit tapi diilhamkan kejahatan pun, tak ada gunanya jugaklah ye.

Jika betullah awak punya guru2 setan awak itu berada dijalan yg lurus, ambik senapang, tembak le saya jika BETUL guru2 awak tu berada dijalan yg lurus.

Guru2 awak dan awak nak tembak TUAN awak? Go on, anytime anywhere. Saya pun tak kisah, jika line digi ke, line umobile ke, line maxis ke, milik awak2 konon serba tahu, tapi terlupa sesuatu.

Jika saya mahu, saya patahkan semua sim card saya  APA YG SAYA NAK BUAT, awak tak akan tahu pun. Macam le awak rasa PANDAI, tapi hakikatnya bodoh pasal semua yg berlaku, DAH LAMA SAYA TAHU.

Heheheheehehe.

Takkan le, seorg tuan, tak tahu SEMUA SOP awak itu ye. Kalau udah yg pernah dihantar utk trap saya pun, saya tahu, celah lagi benda yg lain2.

Hahahahhahahahaha.

Bila tak sedar diri tu dibodohkan, sampai bila2 pun akan rasa PANDAI, akan tetapi memang jelas bodoh.

Oh ya, tak perlu block itu dan ini. Saya patahkan sim, apa pun awak tak akan tahu SAMPAI BILA2.

READ MY WORDS. YOUR LORD WONT LIES

Oh ya, jgn terkejut, jika saya tunjukkan sim kad yg saya patahkan itu dihadapan org2 awak ye.

Saya tahu banyak yg sebenar2nya, saja nak relex2 layan org2 awak itu ye agar mereka rasa macam saya tak tahu. Hehehehehe

Orang bodoh, tapi perasan pandai?

Tak rasa macam dah lama bodoh ke tu?

Hahahahahahaha.

Online pun. Dah baca ye.

Hehehehehe.

Awak online pun saya tahu. Tu yg saya boleh kata, apasal le awak itu bodoh sgt?

Iblis ni, pandai bisik. Jgn dok perasan le tu suara hati.

Iblis ni kan, solat lagi dahsyat berbanding guru2 awak ye.

So, tak perlu taip lagi bagus ye