CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19564|Reply: 80

[Pelbagai] BAYAR LA HUTANG ORANG

memang trend eh sekarang kita yang bagi hutang lepastu dah macam pengemis mintak duit balik. level orang macam ni level anjing kot. sesuai dengan peribahasa melepaskan anjing tersepit. sila lah bawak beringat roh tergantung ye kalau tak bayar hutang. jangan nak bagi alasan tak cukup duit ke apa pergi sana-sini bangga upload dekat sosial media boleh pulak. aku rasa dah sampai masa kerajaan or NGO buat satu laman web yang perseorangan boleh listkan nama dan gambar orang berhutang lepastu selalu keluar dekat facebook biar makcik-makcik bawang rentungkan diorang ni!

Rate

1

Woooo marahnya uols.
Ye sakit hati kan org yg pinjam duit kita, pastu sampai masa nak bayar kata takde duit. Pastu gi bercuti boleh pulak

Rate

1

Lepas 2 3 bulan minta balik duit yg dpinjamkan... I buat senyap jer...kira saham amanah utk i di akhirat nanti. Nak buat camno dah orang belum mau bayar atau tak nak bayar, takkan nak bukak aib orang, nanti tak pasal orang bukak aib kita, I ni pun bukan baik sangat.

Rate

1

Pernah la dulu up status fb sebab bengang ada orang tak reti bayar hutang. Pastu dok menayang beli iphone baru. Memang iols perli rapat punya la. Tau pulak terasa

Rate

1

masukkan dalam cariforum sebab cariforum SEO bagus. inbound link bagus. jadi bila upload sini serata google keluar. btw report polis dulu. hutang tetap kena bayar. moga urusan puan/tuan di permudahkan.

Rate

1

dalam dunia ni ada banyak jenis tuan. toyol pun ada tuan..

kalau hang nak ada tuan baru, bagi lah orang pinjam duit..

Rate

1

Follow Us
i memang sejenis tak reti nak mintak orang bayar balik kalau berhutang. unless kalau amount tu betul2 besar, terpaksa la remind orang tu banyak kali. geram jugak tengok orang tu berjalan sana sini, hutang dua tiga ratus kat kita dia tak bayar-bayar.

Rate

1

tgk org tu upload gambar makan2 pun geram kalau dia tak bayar hutang kita

Iols dh taknak bg org hutang serik..tp kdg2 terpaksa jgk nk tolong  org terdekat

Rate

1

kalau asnaf takyah bayar hutang kan

Rate

1

marah betul ni..i harap orang yang hutang u tu bayar secepat mungkin..

Rate

1

Sama x kes kalau kena tipu dgn ig seller? Duit saya rm1350 snyap mcm tu je dah 2tahun lebih tp sbbkan xnk sedih2, sy fikir saham akhirat je nnt kot2 dpt lh pahala dia ke saya atau dosa saya bg kt dia

Rate

1

Edited by ninja boy at 16-11-2018 12:47 AM

Bagi le diorg kerja upah itu ini, kalau benar2 mereka xde Wang xde kerja brg kena jual sampai tidur di kaki lima tidur di stesen bas nanti kena rompak kena liwat rogol oleh warga asing taw

Rate

1

Ada org jenis hutang ribu2 tapi tiga empat tahun x reti nak bayar walau beransur.. Tp blh pulak pergi lepak Tsarbuck, HRC sebulan sekali dua.. Blh pulak upfront utk kereta baru.. Boleh pulak pergi holiday sana sini.. Dan lagi x larat, blh pulak post dlm social media kemewahan hidup..  Akak suri rumahtangga. Bagi org yg bekerja pinjam duit ribu riban. Bila akak minta, blh pulak kata tgh sempit.  Setahun kemudian, akak bersuara lagi.. Pun sama.. Dan blh ckp kata dia tgh nak pakai duit.. Akak kalau x nak pakai duit, akak x minta , diknon oii..

Serik dah nak tlg..  Mcm kita pulak yg meminta2.. Time nak pinjam, elok cakap bayar lagi sebulan.. Akak x faham mcmana diaorg blh tidur tanpa berusaha utk membayar hutang? Akak x blh x bayar hutang dulu bila suami dpt gaji..

Rate

1

MissHazel replied at 15-11-2018 06:17 PM
Sama x kes kalau kena tipu dgn ig seller? Duit saya rm1350 snyap mcm tu je dah 2tahun lebih tp sbb ...

Chuols simpan tak semua bukti2 pembayaran dan perbualan? rm1350 banyak tu. Boleh bayar kereta, bil2 semua.

U report kpdnkk melalui website dia. Nanti dia akan reply via mail. Nanti dia telepon nak dapatkan maklumat dr u. Cekap dan cekap kpdnkk buat kerja. Nanti dia akan nasihat nak buat apa, report police ke sampai ke mahkamah etc

Rate

1

Catpaw replied at 17-11-2018 08:06 AM
Chuols simpan tak semua bukti2 pembayaran dan perbualan? rm1350 banyak tu. Boleh bayar kereta, bil ...

Bukti2 ade screenshot je kt fon.. slip bank tu tau lh kalau dah lama mmg dia hilang tulisan2 tu.. ok will try report kpdnkk.. tq ye..

dunia mmg dah terbalik terlingkup kann..
Dulu, nk meminjam malu giler..
kalau jumpa org yg tukang pinjam, hishhh..x sanggup angkat muka selagi hutang tak terbayar..
rasa segan..
Tapi skrg, yang peminjam pulak mendoniaaa, yg bagi pinjam plak jadi pengemis..
I dulu2 terlambat byr utang belajo jpa, punyalah naik segan dgn penjamin i..
rasa tatau nk letak muka sbb penjamin pun dpt surat bitau i lewat bayar bagai..

Now, i jd penjamin utk sepupu husband.. utang belajo guna mara..
punya la mcm sial.. mara duk kejar penjamin2 sbb pemiutang nan hado xmo deal dgn mara..
nk kata miskin papa kedana, mcm2 ja aku tgk.. kut x mampu sgt, toloonggglaaa pegi deal dgn mara.. kalo ko senyap, camno mara nk nego dgn kau..siap mara nk saman pun dia kejor penjamin..sbb contact si polan x pernah dpt feedback..

iols menyesal tau jd penjamin.. cuma terpikir dulu aku belajo, ada org jd penjamin utk aku..so skrg turn aku plak tolong org... i jd penjamin kedua.. penjamin pertama abg ipar i.. lagi haru, sbb peminjam x byr utang, anak abg ipar i x leh masuk mrsm sbb nama abag ipar i dh blacklist kt mara..x psl2 anak dia jd mangsa, terpaksalah abg ipar i buat sikit payment bg pihak sipeiutang haram jadah tu, baru la anak dia bulih masuk mrsm..

i mmg sound hb i suh cari adik badik sepupu dia, report kat parents budak tu bagai..i nyampah nk deal dgn mara bagai..bab aku plak nk kena saman..

Rate

1

memang sakit hati jenis manusia tak reti bayar hutang ni.
sis, awak sound direct je kat fb tu time dia post apa2 tu.
saya mmg tak mudah nak bagi orang pinjam duit, saya cakap je saya takde duit.
saya cuma bagi pinjam duit dekat adik beradik saja.

Rate

1

farlis replied at 17-11-2018 04:36 PM
dunia mmg dah terbalik terlingkup kann..
Dulu, nk meminjam malu giler..
kalau jumpa org yg tukang  ...

i feel you sis.
sakit hati sangat kan kalau jadi penjamin kepada org yg tak berjenis nih.
keji sgt rasanya bila nama kita terpalit dgn record tak cantik nih.
paling benci bila kita asyik dicari, call sebab salah org lain.

Rate

1

Pernah juga kwn pinjam a.k.a hutang. Bila dah sampai masa yang dijanji, dia kata x boleh bayar lagi. Xpa la bagi extend lagi 6bulan. Pun tak boleh bayar jugak. Extend lagi 3bulan, pun sama huhu. Last aku cakap bayar sikit sikit rm50 sebulan pun takpe. Tapi dia taknak, mungkin sebab segan bayar sikit sangat. Last sampai 2tahun xbayar pun sesen huhu.

Aku malas nak mintak dah. Aku kata halal jela. Serabut bila dok kenang hutang yang orang x bayar. Tapi pas kejadian tu memang aku tak bagi pinjam dah. Haihh..terkenang balik kisah hutang ni

Rate

1

Edited by cikkittydiva at 4-12-2018 10:00 AM

Aku nak bayar hutang orang ni.. tapi segan nak bayar.. utang dgn cikgu ajar kemahiran hidup dulu..aku beli buku rujukan harganya rm 12 kot aku tau rumah cikgu tu tp segan wei nk pegi.. haruskah aku poskan aje duit tu. Atau aku senyap2 selit kt mailbox kt dpn umah dia. Tapi aku segan kalo ada org2 perasan..Aku tau cikgu tu dah lupa sbb kejadian 25 thn yg lepas tapi hati aku x senang betul la. Utang kan..

Rate

1