CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Guru 'lelong' enam anak kerana kecewa gagal pertukaran?

Komen kat fb katanya kesian kemurungan. I tak rasa dia kemurungan bila baca. I baca mak dia bingai n selfish.

ziara replied at 16-11-2018 12:23 AM
Kenapa la antara banyak2 kerjaya sama ada swasta mahupun kerajaan, cikgu la yang oalinh mengada2, pa ...

Kerja nurse pun susah dik.patient tak happy komplen pad kkm.ikut suka hati komplen tanpa fikir kan kesan.kalau setakat bukan life threatening tak pyh lah dok layan.

misssakura replied at 15-11-2018 10:16 PM
Kalau lepak dkt fb eg tukar mcm bnyk je kes cg sabah sarawak disemenanjung nk blik sabah sarawak t ...

Tu la. Kawan akak sundri 7 tahun ngaja di Johor, baru dapat pindah Sabah tahun ni. Akak anggap ja deyol terlebih cemerlang tu yang susah nak pindah. Sebab guru2 hansuang senang nak pindah uols.

tak mampo berhusnudzon dalam kes cikgu ni
nak komen lebih2 pun jomaat yg molia

Aku yg suri rumah pun bole dikatakan pikir 10x malah berkali2 nak tambah anak...
Penat.. Rasa x terdaya.. Financial wise lagi

Inikan pulak dahla keje.. Pjj.  Gigih beranak ramai2.. Maybe dgn alasan kalau anak ramai senammg nk transfer kot.  Lgpun dr hemat aku.. Org yg Allah mudahkan.. Bab anak 2 maksud anak tak meragam sgt.. Anta pengasuh je sampai petang or ada maid.. Mmg mudah nak tambah anak.. Sbb susah payah jaga ank tu kurang dirasai.. Berbanding suri rumah... Yg tak dinafikan ada masa ikat perut n keinginan jugak demi nk yg terbaik utk anak2...

Skang bila da kawen baru
.tetiba nak jual anak
.tak sabar nk buat anak ke 7 mungkin...sindiket2 pemerdagangan manusia da bole riki2 alamat umah akak ni..

Follow Us
chinta89 replied at 15-11-2018 01:48 PM
bukan x  nk kesian tp mse mula2 mohon kije dlu, jawab sanggup ke tak sanggup ek menghadapi apepun?

itula. aku pn fikir mnde yg same. tp mungkin cikgu ni rase x adil.
knp ramai yg boleh trnsfer tp die xdpt. kementerian kene telus explain ape reason kukuh yg membolehkn seseorang tu pindah.
based on 1st come 1st serve ke. or keadaan cikgu tu ke ...
selain drpd bergantung pd kekosongan.
imaging kalau ade kekosongan utk subject yg kita ajar, kite dh apply berkali2x, tibe2x yg bru setahun jagung kerja, dpt plak tkr ...
of course bengang jgk kn? aku rse cikgu ni ngajar course yg rmai cikgu apply. tu yg ssh nk dapat.
lagi satu, utk pertukaran ni adakah perlu approval dr guru besar jgk?

chinta89 replied at 15-11-2018 01:48 PM
bukan x  nk kesian tp mse mula2 mohon kije dlu, jawab sanggup ke tak sanggup ek menghadapi apepun?

knp ramai yg boleh trnsfer tp die xdpt. kementerian kene telus explain ape reason kukuh yg membolehkn seseorang tu pindah.
based on 1st come 1st serve ke. or keadaan cikgu tu ke ...
selain drpd bergantung pd kekosongan.
imaging kalau ade kekosongan utk subject yg kita ajar, kite dh apply berkali2x, tibe2x yg bru setahun jagung kerja, dpt plak tkr ...
of course bengang jgk kn? aku rse cikgu ni ngajar course yg rmai cikgu apply. tu yg ssh nk dapat.
lagi satu, utk pertukaran ni adakah perlu approval dr guru besar jgk?

nasbab86 replied at 16-11-2018 08:38 AM
knp ramai yg boleh trnsfer tp ...

Kalau tak salah aku ada beberapa kriteria

Tempoh berkhidmat,  kekosongan,  plus ugutan rasanya.
Aku x igt sgt term2 yg betul.  Dgr cerita drpada seprg cikgu yg turun naik. Putrajaya gak nk pindah.  Dia pun da aman2 cuti tanpa gaji skang ni sblum deCide nk benti keje ke idok sbb x dpt transfer. Tapi selagi takde benda yg mengancam nyawa ke apa.. Takla crucial sgt perpindahan tu...

Apapun smua keje mmg stress . Aku yakin rezeki takkan pernah salah alamat... Downgrade la sket idup.. Elakkan hutang yg x perlu... Kalau pompuan takde tekanan hutang.. Insya Allah mudah je nk benti keje..

armin replied at 15-11-2018 11:30 PM
Bukan news tu kata dia dah cerai ke? Ibu tunggal la kan. Mungkin ex laki dia biawak tak guna. La ...

dia dah cerai n berkahwin baru..
permohonan ni dari 2017.. mybe nk ikut laki baru kot..

serius pegawai kat kpm tu mmg payah nk luluskan ..sama juga dgn budak yg nk tukar sekolah

pegawai-pegawai yg jaga pertukaran cikgu ni pun cikgu-cikgu jugak
so sapekah yg tak efisien kat sini?

ekceli cikgu2 ni tak bleh ka buat inisiatif sendiri? carik kekosongan sendiri

buat iklan ka viralkan dlm group whatsapp, sapa-sapa yg nak kuar dari daerah sekian-sekian sila contact dia sebab dia nak isi kekosongan situ

mcm sis dulu nk pindah tempat sis skrang ni, brape penjuru gak pertukarannya

sis dr perlis nk gi perak, yg kt perak tu nk gi pahang, yg kt pahang tu gi n9. tempat sis, org baru lantik yg masuk. kitorg susun cantik2 kasi je kt jpa. selesai

dh boleh bersara awal dh...10 thn berkhidmatan dh leh dpt pencen...sila pencen

anony-mous replied at 15-11-2018 07:13 PM
I rasa pegawai KPM tu lg stress sb kene lyn kerenah cikgu yg mengada2 mcm ni. Susah nk puaskan hat ...

cikgu mmg banyak kerenah... nak tukar nak segera melekat ngan laki/bini..
gaji komplen tak cukup... mcm sy kuar duit tuk dia plak..boleh main mintak je...
padahal gaji dia org 2@ 3 kali ganda dr sy yg mcm buruh kasar ni...

tp tak semua org guru mcm tu...
tp mmg tak leh tahan la rungutan ketidakpuasan hati diorg tu,
mcm keje dia org paling susah kat dunia wajib bayar dgn puluh ribu RM.....

Lagi satu yang buat cikgu2 susah nak pindah, opsyen kau orang dek. Kat luar bandar/pedalaman, paling senang nak masuk subjek Sains, Maths ngan BI. Kat bandar pula akak rasa subjek elektif/teknikal senang nak masuk banding teras.

dua_chzy replied at 16-11-2018 09:44 AM
Lagi satu yang buat cikgu2 susah nak pindah, opsyen kau orang dek. Kat luar bandar/pedalaman, paling ...

sy ade ustazah yg nak balik negeri K...sampai sekarang tak dpt....tp tak le meroyan makin lemau ade la...

betul... mungkin opsyen dia org tak de kosong...
sy ade cikgu opsyen BM laju je dpt tukar masuk negeri K...
kalu nak tukar pastikan korang Opsyen BM @ BI...
tu opsyen most wanted

Yunho replied at 16-11-2018 09:51 AM
sy ade ustazah yg nak balik negeri K...sampai sekarang tak dpt....tp tak le meroyan makin lemau ad ...

Negeri aiol pula Sains, Maths, BI. Daerah aiol berlambak guru BM.

munchkin replied at 16-11-2018 03:23 AM
Exactlylah. Ntah apa tujuan nya. Nampak naw macam nak membuli pun ada. Cikgu sarawak hantar semena ...

aku ada tanya org yg keje HR kat satu kementerian ni kenapa tak hantar je org local balik negeri dia, kalau ada post la.. dia kata, eh tak boleh. kita kalau boleh, nak orang berasimilasi sesama sendiri. nanti sampai bila orang nak dok negeri sendiri tak campor2 dengan orang negeri lain. mana nak ada muafakat sesama macam tu..
itu buat aku terfikir, betul gak kata dia. but still, orang yg nak dok dekat famili sbb nak kurangkan beban mcm takyah bayar sewa rumah byk2, anak ada orang jag, mak ayah pun terjaga etc... kesian jugak. pro & cons la kan?

naina replied at 15-11-2018 10:27 PM
Cube tanya dia area selangor banyak kosong tak

Aishh..xberani la u.lgpun yg nk ejas ni kwn adik ipar i..abg i pun xamik yg dia offer ni.sbb xkena xpe..klu nasib xbaik tkg ejas,tkg byr pun blh kena tindakan tatatertib nant...insyaallah ada la rzk u tkr nant.anggap saja perancangan Allah itu yg terbaik.