CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2528|Reply: 10

Last : Jin Kacau aku sebelum aku pindah rumah

Hi semua..

Sebenarnya saya dah lama nak story kisah ni... tapi tak berkesempatan... iaitu, bibit2 terakhir utk jin2 laknatullah mengganggu saya, setelah di halang hebat semenjak saya berubat.

saya tahu, dlm apartment seram saya tu.. ada 2-3 ekor bapak jin yg paling ganas dan aggresif. (itu pun menurut mamat swak (kebetulan ada ilmu paranormal jugak) yg pernah dtg umah saya utk tolong settlekan wiring dlm apartment tu -)

ok... lets start...

akhirnya apartment seram saya tu, telahpun "SOLD".  Alhamdulillah.. dapat pun buyer.  Dan saya pun dgn excitednya, lepas dpt duit deposit, gigih laa cari kondo yg baru2 siap.. yg fresh... utk dijadikan tempat tinggal... sewa pun sewa lah.. yg penting jiwa aman tenteram....

dlm tempoh 2 bulan berangkut barang sikit2 dari rumah lama ke rumah baru.... (agaknya jin pun dah perasan).. tgk brg2 dlm rumah makin clear... bilik tetamu dah takde barang.. bilik study pun dah kosong.... cuma tinggal master bedroom je yg ada perabot... sbb buyer nak perabot dlm master bedroom tu.

so, disebabkan, saya still kena byr lagi instalment apartment seram tu... (bank dari pihak buyer blum buat settlement lagi), so, saya decide utk stay lagi kat apartment tu... kondo pulak, weekend je lepak situ.

Nak dijadikan citer... pada penghujung oktober yg lalu... sehari sebelum nak angkut habis, barang2 besar utk naik lori....

peristiwa ni jadi pada waktu malam... dlm mimpi... biasa lah... saya ni kalau nak kena "ganggu" sure dia dtg dlm mimpi... sebab kalau secara realiti... mungkin.. mungkinlah bagi jin tu.. takde kesan kot... sbb dlm keadaan kita 100% waras/sedar.

ok..  hari yg dimaksudkan tu, saya masih ingat... hari Jumaat. pada hari tu... saya mc kot.. mmg takgi keje...
then, pada malam tu... saya tido lewat... kul 1.20 baru nak panjat katil.

kebiasaannya sebelum nak panjat katil, saya akan masuk bilik air dulu utk cuci kaki.  

nak jadikan cerita, elok je saya melangkah masuk ke bilik air... saya terdengar satu suara lelaki di koridor luar... suara itu sgt2 jelas... tidak memekik , tidak lantang...

suara lelaki tu memanggil nama "lin". cara panggilan tu, macam kita panggil kucing...  kalau kita panggil kucingkan, intonasi suara kita macam beralun... contohnya... meowwww... atau... comeeellll....

dan mcm tu lah yg saya dengar, lllliiinnn.....

tapi saya tak endahkan pun... walaupun agak tersentak...
cuma dlm hati.. tetiba teringat... dan berkata2... "masa kat itm dulu, kwn2 penah ckp.. kalau dgr ada suara panggil nama kita, jgn menyahut.. kalau menyahut, esok atau lusa, kita akan demam".  hurmmmmm... itu lah dlm fikiran saya masa tu... so, tak fikir lah pasal benda2 seram...

tapi, bila dah naik atas katil... tetiba dpt firasat pulak.... itu, dlm hati dok berkata2..... "lin, jgn2 kau akan kena gangguan lagi kot bila kau tido nanti".

mcm2 bermain dlm fikiran.. tapi saya bolayan je.. mata dah ngantuk.. malas nak pk pjg. tapi satu laa... saya boleh terus tido je.. tak baca ayat2 suci langsung... hadoiii... bengong laaa...

dan... bila dah 1/2 jam lena.... maka... dtg laa... si fulan yg tak diundang tu dlm mimpi...

Dalam mimpi tu... apartment seram tu dah tak berpenghuni... ala2 rumah flat pekeliling yg kena kosongkan tu kan...
haaa.. macam tu lah situasi apartment tu dlm mimpi... so, masa tu, saya sorang2 berjalan2 kat koridor apartment.. jln2, bercakap sorang2... the best part, apa yg saya ckap sorang2 tu adalah rungutan sendiri, tentang suara lelaki yg panggil nama saya tu...

elok2 je saya   sampai ke hujung koridor dan nak turun ke bawah.... tiba-tiba saya ternampak satu lembaga.. sedang duduk di tangga, dan mmg seperti menunggu saya....

guys.. nanti saya sambung balik... perut memulas2... hari ni kena cb la pulak... perut x best... sorry sgt2... citer x pjg pun.. tapi... perut dah memulas sgt....

betul ke ni?
gambar mana gambar?

FailFish replied at 30-11-2018 05:40 PM
betul ke ni?
gambar mana gambar?

Oo,nak kena lukis rupanyer.....

apalah nasib buyer selepas awk tu ye.......hmm

Lamanya tt hilang. Kena tahan dengan jin dalam toilet ke?

tengah cari idea nak buat jalan cerita kot

Follow Us
BungaCitra replied at 30-11-2018 10:03 PM
apalah nasib buyer selepas awk tu ye.......hmm

tak tahu lah... tapi, saya akan bagi tahu dia, utk bacakan dulu surah al baqarah, doa selamat dan sewaktu dgn nya sebelum pindah masuk... atas alasan, rumah tu dah lama ditinggalkan...

FailFish replied at 2-12-2018 06:08 AM
tengah cari idea nak buat jalan cerita kot

taik cirit kuar non stop..

Edited by FailFish at 3-12-2018 07:36 PM

jangan asyik dengan jin je
bawa2 la jumpa doctor bila dah sakit tu
kalau sunyi perlukan kawan berbual bagitau la org kat forum ni boleh tolong
ni dok sorang je mana jin tak datang
kalau betul la tu jin
mana tau mainan mimpi je selama ni

Cerita rekaan je ke ni. Macam aneh je dan dan sakit perut.

cirit x setel lagi ke kak?