CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] SINDROM ON D WAYYYY...

Yezza..mmg sekuman sgtla jumpa yg otw tu betul2 sampai kejap lagi.
Baru semalam iols kena. Menunggu hampir sejam lebih siap pakej iols kena marah lagi
Paling klasik -ni cte yg menjadi ingatan sampai tua - iols yg 2 jam perjalanan boleh sampai awal ke tempat perjanjian, budak yg umah sekangkang kera tu buat iols tertunggu2 hampir 2 jam.
Lagi kisah klaka sedara terdekat muncung muka coz kena tinggal ngn abg ipar sheols yg terkenal ngn menepati masa. Haha kami ni walo straight tidakla kejam malah tertunggu2 la mcm org dungu.  
Iols mmg suka update masa gerak masa sampai sekian2 supaya org x tertunggu2. Pe yg kita x suka org buat janganla sekali2 buat. Malangnya pihak yg lagi satu tu jauhla sekali nak consider kesusahan org lain asal hidup sendiri aman dan bahagia.
Boleh x iols nak kaitkan juga dgn janji? Selalula dpt supplier yg berjanji bulan bintang x paham kita ni kejar dateline. Sekarang iols da pandai cari supplier back up iols warning je kalau  lambat trus cancel order. Pandai pulak kau merajuk xnak reply mesej berhari2. Habis kami ni kena maki sampai tebal muka xde pulak dia  pedulik.  Padanla dgn muka. Buat baik dibalas baik. Tapi slalu kalau kami buat org kami terus dpt cash

Rate

1

I punya otw selalunya baru nak start kereta. Kalau i masih lagi tengah bersiap, i akan cakap tengah siap. Senang orang nak agak masa berapa lama kena tunggu, and s/he can do something else in the mean time. And i pun suka bila orang bagi anggaran masa dkt i so that i boleh buat benda lain.

I akan interpret otw setiap orang ikut orang tu. Macam kalau i tahu kawan i jenis punctual, otw dia means betul betul on the way. Kalau jenis kawan suka berlengah, dia punya otw means dia baru nak siap.

I was pretty punctual sebelum ni. Tapi lepas i berkawan dgn orang yg selalu lambat, somehow i jadi lambat juga sbb every time i kena tunggu kawan yg sorang ni mesti lama juga. Usually i akan try utk on time, tapi kalau dgn this one friend, mmg i akan lewat lewatkan sbb every time i siap on time, dia MESTI lambat. Banyak sangat cerita lambat dia ni kalau i nak complain here.

Rate

1

Cloud99 replied at 5-12-2018 03:55 PM
on the way = kalau bertaip pjg gini normally x start keta lg pun

OTW = kalay bertaip gini normall ...

Samalah dgn iolls. Kalau on the way taip penuh tu mmg baru start kereta nak keluar. Kalau OTW je tu mmg dah atas jalan dah.

Meols sejenis benci menunggu.Klo ada pjumpaan ke ape meols makesure ade kt tempat tu awal paling tidak awal 10min.Mber meols suka nau guna on the way on the way tp lps setengah jam pon xnmpk btg idung.So klo nk jumpa meols mmg ckp siap2,set time pkul brpa tp klo lmbt mmg meols blah.Sbb meols bnci mnunggu.N mmg meols buat gitu pon so far.Kosser nk tggu2 org yg xreti manage masa ni

Rate

1

fuhhhh nak meluahkan rasa marah dan menyampah juga

kisah ni baru juga terjadi
ada kematian berlaku kat kampung
so i suami isteri dpt tahu terus bangun tido bersiap2
siap tok hubby ingatkan i jgn mandi lama2

lepas tu kami ke rumah X sbb car pool
X bersiap sejam lebih kami tunggu
hangin sangat2

then kat kampung pun macam tu, nak ke mana2 kene tunggu X yg sangat2 melewehkan masa
X mmg terkenal melewehkan masa

daku memang hangin, muka masam mencuka ajer

done luahan perasaan

Rate

1

Otw hahaha.....selalu guna perkataan ini....tapi ambik masa yg lama jugaklah utk siapkan order....hahaha terpaksa guna perkataan ajaib ni utk meredakan permintaan pelanggan hahahaha....

Rate

1

Follow Us
Susah nak buang sindrom ni. Sebab tak berdisipin dan susah nak tepati masa.. termasuklah yang tukang tulis ni

Rate

1

"On the wayyy" I selalu juga use this phrase. Tapi tak abuse keterlaluan. I bagitau on the way bila betul2 on the way.
Kalau lambat I bagitau siap2 I akan lambat berapa minit. So yg menunggu kita tu tak letak high expectations on us to be on time atau rasa being mislead or tertipu.

Rate

1

Teringat few years back..masa order bday kek from ig baker yg femes ni... event kul 2pm... dh request htr kul 1.30 x smp2... asyik otw otw.. almost 3pm baru smp..padahal delivery area subang je.. bukannya jauh... smp2 je terus adik i sound..otw ni td dr ipoh ke... benci!!

Kalau nk org respect masa kita..pls respect masa org..masa itu emas..time waits for no man...giteeewwww

Rate

1

Depends pd situasi...
Kengkadang otw mmg dh halfway, kengkadang otw tu belum kluar dr rumah pun. Tapi i jenis punctual, biasa smpi sblm time.

Rate

1

Edited by NamaKuMawar at 9-12-2018 11:50 AM

Kalu saya..
》otw tu mmg dah otw n dah dekat nak sampai kat tmpt yg dijanjikan..
》kalu saya otw tapi tak dapat nak sampai ikut masa yg dijanjikan..saya akan bgtau saya lmbt n saya bgtau baru sampai kat mane supaya org yg tunggu tu bleh agak saya sampai pukul berapa..

Ada kejadian jgk pasal on d way ni..kejadian beberapa bln lepas..saya nak pegi ke satu tmpt ni n benda tu start kul 9 pagi..kelig kata dia nak tumpang (saya kena gi opis dulu utk amik dia)..

so pada hari kejadian..saya dah keluar rumah awal sblm pukul 7..sebelum keluar tu saya call kelig tu..tapi tak berjawap..ok la saya gerak jela..
》dlm kul 7.10 dia wasap bgtau dia belum sampai n nak urus hantar anak dulu..so saya tgh drive tu reply la..saya ckp dlm 730 saya sampai kat opis..
》saya sampai kat opis dlm 735..
    》pastu saya call lagi kelig tu..saya tanye..dia katne..
    》dia kata otw..
    》pastu saya tanye lagi..otw tu katne (sbb rumah dia nak ke opis dlm 10 ke 15 min je..takkan dari kul 710 tadi dok otw..saya yg dari jauh ni sampai dulu)..
    》pastu dia tak jawap soklan saya..dia tanye..nape akak nak cepat ek..wah dia tanye kite plk..(masa ni tibe2 rasa berangin dah)
    》saya pun ckp je..ye..sbb nak elak jem kat tempat nak pegi tu..
    》pastu dia kata..ok la..kalu akak nak pegi..pegi la dulu..
    》saya pun..ok la..saya gerak jela dulu..

Dia pulak pegi ke tempat tu follow kelig lain..sbb pada hari kejadian ramai yg nak pegi ke tempat tu..saya pulak dah sampai dulu..saya call kat dia..suh parking kat sekian2 tempat..sbb masih ada byk parking..

Saya mmg pantang sikit dengan org yg otw2 ni..pastu tak ngaku yg dia dah lambat..kalu bgtau lambat..ok lagi kot..

Rate

1

Based on experience kalau kawan2 cakap on the way tu jangan harapan tinggi sangat. Paling cepat pun setengah jam kemudian baru sampai

Better terus terang aje kalau tak gerak lagi or tak siap lagi. So the other party leh bajet sempat pergi toilet dulu or jalan2 dulu ke. Daripada dia tercongok tertunggu tunggu. Kalau betul otw, inform dah sampai kat mana. So dia boleh bajet bila nak sampai.

Itu yang I biasa buat lah to minimise the damage sebab dah bazirkan masa orang.. Sebab kadang2 kita ada emergency/ada hal or oversleep so memang akan lewat. Try to be punctual tapi sometimes nak buat macam mana ada benda tak boleh nak elak..

Rate

1

otw means memang otw to me....mek orang yang sangat menepati masa..tak suka menunggu dan tak suka ditunggu..if u said 5 oclock so make it 5 oclock..

Rate

1

my on the way always real

Rate

1

On the way

Dngar phrase pn dah cukup buat iols either nak gelak or at times nak mengamuk, tapi iols pun buat jgak phrase OTW, especially bila dgn hsband iols sndiri .. sbb mcm trpaksa je nk bgtau otw tu, dr kena marah sbb still diam tak gerak lagi kan...

Iols ada sorg mmber ni, Ya Allah, kalau dgn dia mmg otw tu alamatnye mggu dpn le dia sampai... dr kenal zmn sekolah smpai ke dah tua bangka ni, sama je, takda beza
Tapi apakan daya sbb dia besfren iols kan, yg tu je lah flaws dia plg teruk, the rest mmg sngt baik. So, iols sabarkan je lah...

Tapi kalau melampau2 sngt, ada jgak pernah kena sound, tapi dia buat toya je, smbil minta ampun

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

"on the way ni. jalan jem"

Selalu meols guna. mintak maaf adik kakak

Rate

1

Hehehe tipikal org kite otw

i punya on the way memang masa tu dah keluar dari rumah. bukan otw tapi jasad dok dalam rumah lagi. cukup pantang menunggu orang. sebab i rasa i ni jenis yang punctual. kau ckp nak jumpa pukul 5 ptg, maka 5ptg aku dah tercongok kat tempat janji.

ada member aku selalu sangat otw.. otw.. otw.. pernah hampir 3 jam tunggu sampai dah terlepas nak tgk movie. nasib baik tak beli lagi tiket sbb memang mcm dah tau dia akan lambat.  otw member aku ni contohnya macam dh janji kul 5 ptg nak jumpa, tapi pukul 5ptg lah baru dia nak bersiap2, mandi manda...sap kok lu.. hmmm.. walaupun dah remind berkali2 tapi masih mcm tu,...

kesimpulannya kena berjanji 3 jam lebih awal dari waktu sebenar.. huhuhuuuu....

Rate

1

on the way ..on the way dekat gate umah lg...ada sekali my niece kantoi bunyi gate baru ditutup...since that i slalu ckp haaa on the way kat gate

i tak suka menunggu.be punctual or else u call inform akan lewat.jgn janji kul 10 pagi kul 11am baru otw..that is what  hphone is for ,to call

Rate

1

untuk elak sindrom ni,  set alarm lebih awal.
lebih baik sampai awal bukan setakat on time je.
jatuh maruah weh, buat orang tertunggu-tunggu.

kalau terjadi sesuatu tak dijangka  seperti kemalangan atau etc. . . mohon maaf dengan cara berhemah.
tak perlu bagi alasan panjang lebar sebab orang yang menipu je akan reka alasan yang berjela-jela.

Rate

1