CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Pelbagai] SINDROM ON D WAYYYY...

Pernah la sekali aku laki bini menipu mertua aku.. Dia tanya kat mana..kitorg cakap dah on the way.. Tipu sebab dah terdesak sgt. Segan nak cakap bangun lambat so tipu sunat la kononnye.

Dah siap2 mekap n nak gerak, sekali kereta tak boleh start ko! Haaaa.....
Ngelabah dah aku laki bini pikir nk cakap apa pulak kat mertua...hahhaa

Sejak dari itu...aku takut nk guna ayat "on the way" selagai aku belum betul2 atas jalan

Rate

1

blom on d way pun dah ckp on d wayyyy...itu biasheeeee....

Rate

1

I lagi prefer tunggu orang lain yang on the way, dari being the person that on the way sebab rasa bersalah tu buat I jadi kelam kabut and spoil the mood. Tapi, jangan lah sampai berejammm

Rate

1

selalu terkena dengan orang yang sama. banyak kali. kadang-kadang rasa merajuk betul dengan sikap macam tu.

janji macam mana pun, tetap aku juga yang kena tunggu lama-lama. Kadang-kadang sampai terpaksa tipu bagitau lagi 20 minit nak sampai tapi sebenarnya lagi sejam. bila aku sampai tak keluar-keluar juga, rupa-rupanya baru nak mandi. Kes ni aku yang on the way...

Dengan orang lain pula.. janji nak pergi satu tempat. bila aku dah sampai, dia tetap tak sampai2. kalau 5-10 minit aku boleh tahan.

ni sejam lebih baru nampak rupa.. setiap kali janji, itu la hasilnya. tak pernah laa aku tak tunggu orang.

Rate

1

My on the way bila baru keluar dari gate pak gad hahahaa

Rate

1

Otw ni maksud sebenar dalam perjalanan. Tapi bagi orang kita, otw tu ibarat baru nak gerak lah maksudnya. Ala2 slang gitu.

Macam perkataan terror. Maksud sebenar takut, gerun. Tapi orang kita, terror tu macam hebat.
"wow terror ah kau main bola" gituh.

Rate

1

Follow Us
mcm i depend juga otw tu nk guna dekat kawan yg mana..

kalau i keluar dgn kawan yg jenis mmg punctual, mmg i akan punctual juga smpai on time kalau tak ada apa-apa msalah jlnraya.. and mmg i akan guna otw klau mmg otw

tp kalau keluar dgn kawan jenis lambat, tengah bersiap pun i akan guna otw.. hahaha sbb i tahu kalau deal pukul 3, 3:30 baru nmpk batang hidup semua

konklusinya i akan guna otw tu dkt org tertentu je.. hihu

Rate

1

Frasa otw ni memang xbole pakai. Definitely klu org ckp otw tu, entah2 dia kat rumah mandi pun belum & baru bangun tido.  Ckp yg benar jer ler... just ckp i sampai 40min lg. Abis citer tak pyh buat org terjengah2

Rate

1

kalau nk ikot pngalaman org yg dsekeliling ni..ada yg otw dia bleh pkai...ada yg lgsung jgn pcaya..utk spesis ni kalau dia kata otw..sila buat mcm tak ada apa2 brlaku n truskan urusan sperti biasa..agk2  2 3 jam slepas tu bru brsiap2 utk tggu..mmg wjud sbb itu adik sndiri

Rate

1

Ok 1st of all, nak cakap - my bad huhu. Sebabnye I mmg kaki lambat. Lambat masuk ofis, lambat siapkan anak, lambat mengemas hahaha. I admit my weakness. So bile da terlambat, benda paling senang is oh saye on the way. Maaf boss.
Tapi Kan I bangun awal, tapi still lambat. Mak2 Kan sume benda dia nak kene siapkan. Beg anak, baju anak, bekal anak. My bad is I always do it in the morning. Malam2 kemain payah nak buat.
Bukan stakat boss, my husband pun slalu terkena. Dia tunggu I balik keje nak pegi dinner sesama. Pastu I jawab ohh on the way ni, awak tunggu Jap. Padahal baru nak keluar ofis, Tu blum masuk cerita jam lagi. Tapi ppl around me so far layan je lagi. Nasib baik dapat geng yg sanggup tunggu. Kalau kene tegur, jangan melawan n menjawab balik, diam je. Da mmg Salah sendiri Kan, hadap je la hahaha

Rate

1

Selalu sgt hadap ondewayy nih dan paling tak digemari nk kena menunggu org. Apakan daya sikap individu tu sendiri

Rate

1

Yeassss itulah