CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 25565|Reply: 143

PENGALAMAN KENA KACAU HANTU HOTEL

Jom share pengalaman sendiri menginap di hotel ( x nak share citer yg org lain alami yer )

Story 1 :

HOTEL : KL ( Nama hotel dirahsiakan )

1st skali nak kena ler gtau, kejer saya nie dalam travel & tourism industry so memang acara wajib ler kerap kena stay kat hotel xpecially time kena bawa group & saya nie selalunya tido sorang sebilik. Hotel yang group nak stay kali nie memang dr dekat office bos dah ader citer kalau org yg ada mata ketiga ( ikut kepercayaan org cina sb bos cina ) dorang akan nampak/prasan kewujudan hantu ( sebab anak sedara dia jenis yg boleh nampak benda2 nie dah stay brapa kali kt hotel ni & nampak )..kira hotel ni ader certain bilik yg ada gangguan. Tapi slalu group chinese slalu yg kami bg stay hotel ni sb dekat dgn petaling street ( dorang sebut cincongkai ) & kebanyakan dorang nie suka g kedai makanan kt situ utk bfast & beli kuih...saya pula x penah stay hotel nie..stakat dengar jer ler...saya nie time tue asyik kena bawa group stay kt genting yg org asyik kata berantu tue tp nasib baik tak kena sgt kacau teruk sgt, kira seminggu dlm 2x ( 3d/2n ) akan naik & stay kt genting tue...so bila bos kata hotel nie ader 'benda' gitu saya ingt ok kot sb so far semua boleh bertahan jer

Kisah nie jadi around tahun 2005..mesti nanti tanya cm ner boleh ingt tahun wpun dah lama kan..reason dier sb hari tue isteri PM Malaysia time tue iaitu Datin Sri Endon ( wife Pak Lah ) meninggal. Masa tengah city tour kat KL tetiba jalan jam tlebih pelik...pastu syik kena bg laluan kt keta2 vvip ngan polis traffic...so pastu baru tau wife Pak Lah meninggal

Group kami 1 bas dalam 44 org time tue..semua budak chinese dr secondary school. Kami check-in around 6pm lebih, kira time tue cerah lagi. Lif hotel ni masa tue antik skit, lampu dlm lif tue tak mcm lif biasa yg bila buka pintu sentiasa terang benderang guna lampu automatik..lif hotel ni masa tue old version ( ni ler satu2nya hotel yg sya jumpa guna lif jenis ni ) sb kat area button no lif yg kita nak tekan tue ada satu lagi mcm button utk on off lampu lif...normally kalau org tak usik button nie ( customer biasa mg tak kacau --tp geng driver suka main tutup suis nk kaco org ) lampu lif sentiasa nyala mcm lif biasa tapi kalau ada org yg sesaje g tutup/kacau suis lampu ni, nanti lampu padam kira next org yg nk masuk lif mesti tkejut sb bila pintu tbuka dlm lif gelap..nasib baik masa naik tue awal dr geng driver so cerah jer ler

dapat bilik yg facing kuarter polis tp antara pagar hotel dengan kuarters tue ada ler pokok besar mcm pokok pukul 5 yg rendang besar..kuarters tue punyi gelap sunyi mcm x der org. Tak sure samada kuarters tue kosong or ader penghuni..check bilik semua ok..then kemas2 barang sebelum g mandi..masa tue pun dah almost dekat maghrib, then dengar bising2 bebudak bilik dpn saya, skodeng tgk kat lubang pintu tgk ramai bebudak lelaki duduk kt luar pintu ( bilik dorang opposite bilik saya & facing parking )...ingtkan kawan dorang saja memain x bagi masuk..so malas nk kuar tanya

Abis mandi semua rest jap sambil tgk berita, tak ready nk tido lagi pun sb normally kat hotel wajib paksa diri naik katil plg lewat 11:30pm utk bg lena seblm 12:00am ( hahhahhaha..nie kes x mo kena kaco ngan antu. antu2 mula nk kaco 12am & 3am )..sambil tgk tv kat bilik atas dah dengar org tolak2 perabot semua padahal hotel ni lantai berkarpet...then aircond pun masa tu jenis lama yg lubang aircond tebuk drect ngan dinding 4 segi tue ( x reti nk describe ), masa tue ttiba rasa mcm dengar bunyi nafas kuar kt lubang aircond tue..tetiba rasa badan pun dah rsa lain mcm...saya nie mg dr zaman U boleh dengar benda2 gangguan mcm bunyi tolak perabot..bunyi org main guli n bola pingpong di kt bilik sebelah @ atas..time tu belum lagi 9pm sb berita tv3 pun blm habis...takut punya pasal terus tutup tv & naik tido..kunci alarm 4.30am utk bangun mandi

4.30am alarm hp bunyi, elok bangun nak turun katil baru prasan bunyi angin dr aircond tu tlalu kuat mcm org lelaki bernafas...masa tue dah tak sedap hati, gagah juga bangun g tolak pintu toilet..masuk jer nak mandi ( ada bathtab no stand shower..so kena bdiri dlm tab tue ler ) trasa mcm ader org or something kt ujung tab dok tunggu tgk...mg tak nampak tp mcm trasa gitu + rsa mcm ader pnafasan yg kuat area tue..cm ner nie nk mandi, rasa cm nk bt free show kat org ler plak...last cancel plan nk mandi, lari naik atas katil bbungkus tgu sampai azan subuh...pastu pas azan baru g mandi sambil mandi pusing merata tgk sekeliling ...lepas check-out semua sambil bbual ngan bebudak tue dalam bas, tanya ler naper yg depan bilik saya tue semua lepak luar pintu reramai..dorang gtau masa baru masuk bilik jer ( masa tue baru round 6pm lbh ) ttiba air shower bathtab tue kuar sdn mcm ada org mandi...tv tpasang sdn..oooo..rupanya bnyk bilik hari tue yg kena kaco tp bagi saya ok lg kot wpun kacau 'benda'ni dgn sya cr internal...kacau jiwa jer lebih..so 1st time kat sni kena skit2 jer so citer x menarik sgt tp dlm hati dah set kalau blh tak nak dah ler stay nie & gtau bos..bos gelak jer

dalam tahun 2005 saya mg tlalu banayk kena bwa group..so mg terlalu kerap n banyak hotel nk kena stay..time nie ler ader kawan chinese ni citer kalau nak tahu bilik tue ada hantu or tak cuba check dlm drawer/almari ker per ada buku agama tak..samada Al-Quran, bible, or buku agama yg bkaitan chinese..kalau ada tu tandanya bilik tue mg something wrong somewhere...mg ada certain hotel mg sediakan buku2 agama nie utk setiap bilik tp zaman tue tak banyak yg provide melainkan hotel yg 4*/5* tu pun mg jarang nk jumpa...kalau jenis hotel yg mg x mentioned facilities gini tapi tetiba certain bilik ada buku2 agama ni mg tue ler maksudnya = something wrong somewhere...kwn chinese ni siap gtau lg kritikal kalau buku tue dah tbuka mcm org tgh baca tue, maksudnya mg hantu tahap dewata ler nt kena kacau...masa tue masa dengar citer ni gelak jer ler..mg dah tahu bab tu tp stakat tahu bilik yg ada buku2 agama ni sb bilik tue ada hantu jer...tp tak pernah tgn nk p check sesatu drawer semua...

Tup2 dapat lg satu group chinese juga nk g celebrate new year kt kl, nak stay hotel tue juga..waaaaaa awal2 lagi nk reject tp tak boleh..so dengan berat hatinya g ler juga...maka bermula episod muntah hijau bagai

Masa check-in mg around 6pm lebih, lepas edar kunci kat customer semua, kat tangan ada 3 kunci lg, 1 untuk saya, satu utk driver saya & satu tue bilik extra so nk bagi kat driver group lain ler ( baik kan bg free lg )..sb teringat kes bilik saya seblm ni facing kuarters so saya pun g ler check 3 bilik ni sb nk tgk mana yg better sementara hari cerah lg...2 bilik facing kuarters polis tue n satu bilik lg facing parking. sebab tak nak yg facing kuarter polis so saya ambil yg facing parking. Elok simpan barang terus buka tv...tv x nyala pula..ok tak per lg sb ingat tv rosak...sesambil tue teringat citer kawan chinese yg suruh check drawer tue...tangan pun gatal laju jer buka drawer..slama nie tak penah buka pun sesaja..tupppp..terus jumpa buku agama buddha...adoiiii ler...naper ler time ni nk jumpa..1st time plak kt hotel anker ni juga...terus kemas barang nk tukar bilik sblm geng2 driver tu dtg nk ambil kunci dorang..tp yg tinggal 2 bilik tu facing kuarters polis tue..yg opposite bilik yg ada buku ni mg saya tak nak ler sb mcm dekat plak pintu face to face gtu..so dengan berat hatinya pindah g bilik ngadap kuarters polis tue..drawer mg x der buku agama per tp once masuk mg rasa x sedap hati sesgt..rasa mcm muram semcm....tp sb memikirkan buku tu ..kena redha juga ler

nak djadikan citer..group saya dpt bilik satu line memanjang dengan bilik saya n satu line bilik yg opposite bilik saya tue plak satu group lain plak..kiranya level tue ada 2 group jer...dua2 group ni nak keluar celebrate new year..dorang nk pergi sdn tak nak guna bas sb tahu nt jln jam giler..so dr dlm bas dah tnya driver nt mlm dorang nk kuar ker tak..dorang ckp tak nak ler..nak stay kt bilik jer...so kiranya dlm 8pm tue semua bilik yg line aopposite tue akan kosong & line saya plak cuma akan ada 2 bilik yg ada org iaitu bilik saya n sebelah bilik saya driver..lain semua kuar...sunyi giler biler dorang keluar serentak

Pas mandi semua saya duduk atas katil ngadap tv sb nk tgk citer jap...kiranya process nk tido x bt per2 lg..normally yassin saya akan letak bwh bantal, pin2 tudung n certain pin saya letak bwh bantal juga sb ada org citer 'benda2' ni takut benda mcm besi tue...so letak jer ler dr letak atas meja kan..utk safety juga benda2 tajam ni kalau sesorg...benda2 nie semua time tue saya baru letak kat meja lampu sebelah katil jer sb mg tak plan nk tido...cuma jam jer saya pakai kt tgn terus sb mg habit  kt hotel standby gtu...letih punya pasal kot..tak sedar bila masa tlena padahal masa tu tgh duduk bsila atas katil tgk tv..masa tue baru around 8.30pm lbh..time berita lg....ttiba tsedar jaga tgk jam 11.50pm....tjaga tue sb per ntah tp nasib baik remote tv kat tepi jer so terus tutup tv...masa tue tjaga sambil tbaring lg...pas tutup tv dengar bunyi dr bilik atas kuat giler dok tolak perabot..makin lama makin kuat..then bunyi tue dah serupa org mengamuk hempok2 meja almari kayu kerusi kayu ke lantai dah caranya padahal semua berkarpet...bdn pun masa tue dah shaking sampai nk bgerak ambil yasin tepi katil pun dah x boleh....gagah juga ambil letak bwh bantal dulu..nk buka pun dah x brani bgerak..hulur tgn gtu jer...'benda' tu pun mcm tau saya dah jaga mcm saja makin kuat bunyi hempok2 dia...nk baca ayat krusi pun tak boleh dah..mg bpeluh shaking giler atas katil..yg boleh sembunyi kpala dlm slimut sambil shaking jer...dah ler semua bilik kosong...tgk jam nk tgu 12am tue pun rsa lama mcm berjam jer padahal masa tue dah tak sampai 10 minit lg nk 12am...dok bharap cpt countdown bunyi mercun bagi hilang bunyi tue n cepat2 bebudak tue semua balik hotel so tak ler sunyi sgt

Dalam masa tak sampai 5 minit lg nk 12am tue ler gnguan super duper kuat bunyi nyer..tttiba dgr bunyi suara ppuan menjerit dr bilik hujung yg jauh..bunyi mcm dia mjerit ketuk2 tiap2 pintu bilik..tp kira bunyi tue dr slow ( sb jauh ) cpt jer bunyi makin dekat dengan bilik saya...ttiba sampai kt bilik saya dia punya kuat ketuk menjerit panggil per ntah ler..x blh nk dgr clear per bunyi dier jerit tue sb mg shaking tahap gaban dah...dia blh berhenti lama ketuk pintu tolak2 pintu tu mcm nk masuk..pintu tu plak bukan kunci kuat pun..rantai yg lock tue pun masa masuk tgk dah longgar..dia plak mcm tahu saya ada dlm tu lg goyang2 pintu tu kuar2...maybe sb lampu nyala kot...huhuhuuhuh..nk menangis pun tak brani...nk bnafas pun tak brani sb tak nak dia tahu saya ada dgr jer dlm tue...serious takut giler..nk call driver bilik sblh pun tak brani sb takut nt angkat ganggang tepon dengar suara dia mengilai plak lg naya ...lama pastu baru dengar dia mcm bgerak ( x dengar tapak kaki..tp tahu pgerakan dia mcm laju kesatu2 bilik sb dia mjerit sambil ketuk pintu ) ke bilik2 lain line yg sama..bayangkan time tgk jam tue 3 minit lg nk 12am..tp rasa betul2 mcm dah berjam2 sb tlalu takut....abis kaco bunyi tak bjaya..ngam 12am bunyi ler mercun countdown..lega skit time tu..ingt ok dah...tp ttiba rsa pelik sb dr tadi takut nk bgerak tp tetiba trasa mcm nk bangun sesgt buka curtain tgk mercun countdown tu padahal saya ni bukan jenis yg suka fefeling nk tengok mercun countdown ker per..sampai satu tahap rasa mcm rsa something jer yg nk pujuk g kt tingkap tue..dah tahu kalau buka curtain tu akan nampak pokok rendang besar n kuarters yg gelap gelita tue jer...jenuh juga dok mlawan perasaan nk bangun g kt tingkap tue sb seblm ni nk bgerak pun dah takut giler....what the hellsssss punya antu ko kaco akuuuuu

Pas tu tgu juga ler sampai dgr bising bebudak tu balik hotel..around 12.30am tu dah ader yg dah balik..so lega skit..tp bunyi perabot lempar2 balikng2 ketuk bagai kuat lg kt atas bilik tu..sgt tak logik..tp btahan juga ler sb dah tahu makin ramai ada kt level tue..huhuhuh..esok pagi nk check-out awal sb ader city tour lg nk pegi sunway pyramid..times square n so on...elok simpan beg jer dlm bas ttiba rasa nk tmuntah..lari turun bas terus g toilet..perghhhhhh..1st time muntah hijauuu..ingt simpulan bahasa jer..rupanya mg kita boleh muntah hijau..mana datangnya warna hijau tue ntah ler...pastu sambung lg dengan cirit birit..lembik bdn..mana tak cukup tido...dlm bas diam jer..driver pelik jer..then dorang tnya napa diam semcm jer..pastu baru citer kes mlm tue. Dorang pun baru kuar citer sebenarnya mlm tu dorang pun kena kaco..tp dorang tak dengar pun org ketuk pintu menjerit bagai...'benda' tue kaco dorang dengan dok main buka paip dlm toilet jer..bila buka dorang g tutup..pastu 'benda' tu buka lg air paip..gitu jer ler..tp dorang sebilik 2 org tue pun dah pakat takut nk mampos..sya yg sebilik sorang kena kaco lg kaw..siap tnya naper tak call dorang...huhuhuuh..gtau dorang nk call pun tak brani sb takut nt 'benda' tu dok mengilai kt tepon kaco sya plak...balik jer dr tours tue..cuti 4 hari sb dok cirit birit ngan demam menggigil...pastu gtau bos taubat x mo dah stay hotel tue...cari org lain ler klu kena bwa group g situ...bos punya gelak..ampeh betul ...then pastu dpt info hotel tue dah direnovate upgrade semua..kira jd cun ler...tp bg sya tue just mcm renovate rumah utk hantu2 jer ..tak kan ilang g mana dah ler...skit lg nk taubat nasuha dah x mo g stay hotel tue...cuma so far level taubat jer ler..nasuha tue tak brani sb takut no choice in future..huhuhuh

* clue : hotel dekat2 area petaling street, ada church ada kuaters polis...

so pasni sesiapa yg rsa sdn / ada xperience kena kaco antu kt hotel boleh ler share kt sini yer....kalau rajin & ada masa saya citer xperience kt hotel lain plak

Rate

1

beraninya tt. Kalau aku, dah pengsan kot. Hotel apa tu? Mandarin pcfc?
Cerita lagi tt.

MissVixen replied at 5-12-2018 09:58 PM
beraninya tt. Kalau aku, dah pengsan kot. Hotel apa tu? Mandarin pcfc?
Cerita lagi tt.

Terpaksa branikan diri sb keje dlm industry ni mg bnyk libatkan hotel..kena stay sesorg..huhuhu

Bkn mandarin mandarin pcfc...hotel ni start nama Grand.......bkn grand cont yer..hihihi

Cloud99 replied at 5-12-2018 10:50 PM
Terpaksa branikan diri sb keje dlm industry ni mg bnyk libatkan hotel..kena stay sesorg..huhuhu

...

Hotel grand m.... Boutique?
Nama dia masih sama lepas renovate?
Tt... Share lagi cerita seram.

MissVixen replied at 5-12-2018 11:28 PM

Grand....bkn Grand M...bkn boutique hotel...masa after renovation tu kami still dpt contract rate dgn hotel ni guna nama yg sama..now rsanye nama yg sama juga

MissVixen replied at 5-12-2018 11:28 PM

Vixen x der ker xperience kna kaco? Kadang tingin juga nk tahu xperience org lain...klu sya ni may be kategori lemah semangat kot sb tu mudah jer kna kaco gtu...jgn sampai clear mjelma rupa buruk depan mata sudah ler

Follow Us
Menyesal buka and baca.... I dkt hotel skrg...

DeLafee replied at 6-12-2018 12:19 AM
Menyesal buka and baca.... I dkt hotel skrg...

Tido cepat2...kena bilik yg ok..ok ler...kna yg ada tue...klu org yg jenis tido mati @ kuat semangat x per kot...tp klu blh bg lena ler bfore 3am ni

berani tt..kalau mek dah lari keluar..sebab tu mek tak pernah tidur hotel sorang sorang..

meklalala replied at 6-12-2018 05:10 PM
berani tt..kalau mek dah lari keluar..sebab tu mek tak pernah tidur hotel sorang sorang..

hihihihi...takut yg amat sebenarnya...pas kejer nie klu free masuk story 2 pula ler

Story 2 :

RESORT : JOHOR ( Nama resort dirahsiakan )

Citer ni jadi tahun 2016 . Kali nie stay 3 malam kat resort nie. Resort nie kategori 5* dekat kaki gunung tp bukan ler betul2 kat kaki gunung tue. Resort nie ada padang golf bagai so besar juga ler area persekitaran dier & agak terasing skit sb dier mcm kawasan persedirian skit..kiter pun tak der ler g tawaf semua kawasan..penat aihhhh

Yang bestnye resort nie ada banyak jenis bilik dari utk 2 org ( bilik biasa tue ) hinggalah ke suite 4 bedroom ( plg best sb group ramai ), bilik pula memang luas sesangat, facilities pun best ( haha nama 5* resort kan )...tapi yang  lecehye  lif dia guna system card, bagus utk safety tp leceh bila card tue kadang2 mcm tak bfungsi kt lif tue, last skali semua terpa guna lif utk kitchen senang skit tak payah bercard2 sb saya nie asyik kena turun naik check semua bilik customer ok ker tak..keluar masuk g setiap bilik utk bagi certain barang n memcm ler sepanjang tempoh kt situ

Group kali nie dalam 150 org so banyak buah bas yg jalan serentak sb under group yg sama. Luckly kali ni tido dalam bilik ada partner ler ( nie part plg bahagia sb kurang rasa takut )..check-in around 4pm lebih , so saya ni ambil bilik suite 1 bedroom. Asalnya request katil twin sharing sb baru lepas operate perut, ngam2 hari ke 100 so tak brani nak tido double bed sebab takut blaga dengan kawan. Tp last2 receptionist gtau twin bed dah penuh..ampeh betul padahal dah mentioned awal2 nk brapa unit utk setiap jenis bilik n katil tue..so redha jer ler, tp request juga ler 1 extra bed sb kwn tue pun takut terbelaga saya time tido

Bilik tue mg luas sesangat, ada seperate area antara katil dgn side dinning table & tv tue..nak kata mcm hall tue tak der ler..so extra bed tu kami letak antara border kawasan katil saya dengan space nak ke area tv tue

Masuk bilik jer saya letak barang, kemas2 barang sambil tue telinga dah dengar bunyi guli dari bilik sebelah. clear n kuat sgt bunyi guli tue mcm main atas simen padahal lantai bilik tue jenis kayu / parket..dalam hati dah kata abis ler..petang2 nie dah bunyi  nanti malam cm ner ler plak dah ler badan pun still lemah lagi. Masa azan asar tue bunyi guli tue berhenti jap...abis tue bunyi balik. Dalam hati kata nie spesis anak jin islam kot  sb time azan berhenti main, then abis azan sambung. Sambil tue gtau ker kat kawan yg sorang lg sambil bisik2 tanya dia dengar tak bunyi guli tue . Kawan saya nie mg kalau group ramai akan stay sebilik dengan saya & dia pun dah tahu saya nie jenis senang dengar benda2 gitu, dia kekononya lg brani dr saya ler..suara pun mg kuat. Dengan tak cover suara terus dia kata tak dengar pun, bunyi apa..mana...mana ada bunyi org main guli pun...cittttt kita skit punya cover suara dia boleh siap tanya kuat2 pergi area katil saya semua blh tanya mana bunyi tue...siap kutuk kiter nie lemah semangat betul...wokeyyyy...sabor jer la. Nak dekat 6pm lbh dia terus ckp ' eehhh dengar la bunyi guli tue..kuat sungguh..asal bunyi tue dekat side area balcony ngan tepi katil saya  now side saya tak dengar tp mcm bunyi tue g area kawasan dia yg dekat area tv plak...mcm saja jer ' benda' tue nk gtau kewujudan dia..bsungguh2 bunyi org main guli marata kawasan tue hingga ke peti ais & dinning table...saya dengar skit2 jer tp kawan gtau bunyi kuat..saya terus gelak kt dia, tak tau nak rasa takut ker lawak dah..dia pun tgelak sb 1st time kena kat dia ( nasib baik 2 org sebilik )

Malam tue utk saya nothing happend ler...cik kak suara kuat tue dah tido awal..11pm lbh dah lena, saya plak dok bz iron stock baju utk setiap hari..tgk jam last dekat 2am bru siap semua..nasib baik x der bunyi per2...so blh tido ngan bahagianya

Esok pagi masa g padang utk bt xtvt, si cik kak suara kuat nie cakap rsa cm pening n sakit kpala, saya kata g balik bilik ler , g rest/tido dulu sb saya boleh cover semua kejer ngan kekwn lain. So dia pegi balik bilik dulu. Habis xtvt kat padang tue saya pun masuk bilik bbual dengan dia, rupanya malam tue pas saya tlena dia tjaga g toilet pastu dengar bunyi kuat hujung kapala dia sampai susah nk lena juga. Last skali dia p curik sebiji bantal kat katil saya then baru blh lena

2nd day time breakfast kat cafe bbual pulak dengan salah sorang driver nie. Untuk geng driver saya bagi bilik Suite 4 bedroom. Driver yg sorang ni plak citer, waktu siang sebelum tue, kekwn dia yg lain semua keluar so tinggal dia sorang, sb boring dia g tgk tv kat living hall. Bilik jenis dorang nie yg suite 4 bedroom ni saya masuk check tengok mg besar luas giler..living hall besar & setiap bilik pun luas...puas hati ler....driver ni gtau masa  tengah tengok tv sesorang dia rasa mcm ada something dr atas / syiling bilik turun pijak/tindih bahu & kpala dia kuat, rasa mcm kena tekan sampai tak boleh angkat kpala nk tgk apa benda tue. Lama juga kena mcm tue then baru ok.

Pastu ada plak customer masa dah balik kat dlm bas baru brani citer , dia pun bilik suite 4 bedroom. Anak dia gtau nampak mcm mak dia dalam bilik tp sebenarnya mak dia kat luar...kira ' benda' tue menyerupai family's member dorang ler.

Then sorang lg gtau malam tue dia kena g hantar t-shirt ke setiap bilik utk next xtvt esok harinya ( mlm tue pun saya n kekwn pun g setiap bilik utk pass document n xplain kt setiap org, mg jumpa dia tgh agih baju juga ) . Dia gtau dia mg tahu location lif dekat corner tue tp tiap kali pergi situ dia x jumpa lif....pusing tawaf baper kali sampai ada staff hotel tanya cari apa. Dia pun gtau ni cari lif, tau ada kat corner tue tp naper tak jumpa ntah sambil tsengih sb dah tau kena 'kaco'

Fuhhhh nasib baik time tue saya ajak sorang kwn lagi teman saya n kami buat kejer dlm 2 team sb kakak sebilik tue awal2 lagi turun g sesorang...siapa yg siap hantar document n jumpa customer memasing akan meet dgn kwn yg lain ikut level/bilik memasing..asalnya berpecah sesorang tp saya rasa tak sedap hati bila ada bilik customer ada yg kat wing yg hujung n jauh...rasa seram jer sb ada wing yg lampu mcm malap n sunyi yg amat sgt..settle kejer tue pun dah 12am lebih, kalau sesorang mg tak sanggup ler..sambil jalan cari bilik customer sambil kami semua merungut better budget hotel yg kecik sb tak rasa terasing n takut sangat compare resort yg luas besar gabak berwing kiri kanan depan blakang nie...tp kira kali ni kena kaco pun tak kritikal sgt sb rasa takut tue kurang bila dalam bilik berteman ..hihiihihi...tp kebanyakan bilik yg customer kena semua jenis bilik yg besar...may be sb org kurang ambil bilik jenis tu kot seblm nie atas faktor mahal n tak sesuai utk family's member yg jumlahnya kecil, so bilik jenis2 tue mesti tak berpenghuni dalam tempoh yg agak lama. Bilik yg jenis slalu tak berpenghuni ni of course ler nanti 'penghuni ' lain yg akan masuk bt mcm umah sdn

Rate

1

Cloud99 replied at 6-12-2018 07:23 PM
Story 2 :

RESORT : JOHOR ( Nama resort dirahsiakan )

baru baca first para.. nak teka gak...

foolye sprinx kaa?

darlingangel replied at 7-12-2018 03:13 AM

foolye sprinx kaa?

Spelling tu x betul kan ? Tp bc dua tiga kali spelling tu bunyi mcm sama

Pengalaman sis

1. Hotel kat Ha Long Bay, nama lupe, 2013

2013 sis ikut lawatan opis gi Vietnam. so kitorg pun pegi la Ha Long Bay, menginap kat sana dlm 2 malam je. maap sis dah tak ingat dah nama hotel die ape, tp yg sis ingat la, hotel ni tinggi, dalam 40 tingkat gitu. bangunan warna kuning.

yg pegi lawatan ni ramai gak, dalam 50 orang.
first day cek in, ntah ngape sis and opismate sis, kitorg ni mcm terpisah plak. officemate lain suma dapat tingkat 20 ke bawah, sis n opismate sis dpt tingkat 40. dahle tingkat kitorg tu sunyi mcm takde orang. tp sis pasti sebelah bilik sis ada foreigner 2 orang sbb masa lepak kt balkoni diorg pun bersidai skali kt situ. so sempat la kitorg ber hai hai.

so malam first day cek in, kitorg gi la lawat bilik staf lain kat tingkat 20 tu. tapi tak lama pun, around 9.30 gitu kitorg pun balik la ke bilik kitorg kt tingkat 40 tu.
tp sblm kitorg balik tu, kitorg buat prank, pegi ketuk pintu suma bilik kt tingkat tu sbb kitorg tau kt tingkat tu mmg suma budak opis kitorg je

esoknye, masa tour kt tasik ha long tu, tetiba akak senior ni tanya la kitorg
'eh anne ko ngan gigi ke malam tadi ketuk pintu bilik akak tengah-tengah malam'?'
'eh takde la kak. kitorg tido la time tu.'
'eh ye ke? ko tau tak mlm td pintu bilik semua orang kene ketuk? pastu tu budak technician siap cek kt tangga kot-kot la korang prank kitorg ke. tp takde. kitorg ingatkan korang tau'
'ya allah kak sumpah. kami tido time tu. takkan kitorg nk prank akak kt tingkat 20 jauh kot dr kami yg tingkat 40 ni'

akak senior tu terus tersenyap. sampai skrang tak tau la sape yg main ketuk-ketuk pintu tu huhuhu

2nd day, kitorg balik dr jalan-jalan, habeh dinner kt luar kitorg balik la hotel. hotel ni mcm standard hotel biasa la, bilik air n toilet sebelah pintu. masa tu meols tgh memerut dalam toilet. dr dalam toilet tu meols terdengar org ketuk pintu.  cara die ketuk tu, mcm 3 kali berturut.  meols pelik la eh opismate aku ni taknak bukak pintu je.
habeh memerut tu meols gi tny la opismate tu, gg ngape tak bukak pintu? ade org tu. tp gigi cakap die tak dgr ape pun. habeh amende plak yg aku dgr td? takkan bunyi taik jatuh masuk jamban?

sekian citer tak brape seram saya

Rate

1

Edited by Nurul8001 at 7-12-2018 02:46 PM
darlingangel replied at 7-12-2018 03:13 AM

foolye sprinx kaa?

Mula mula saya baca..
Fuliye..hahhahahaha

Rerupanya, lye tu kena baca mcm bye (bai)..kan..

Gunung xxxxx sgt scary, kawasan sekitar pun terjangkit sekali agaknya..
Resort ni suram, berdasarkan kenangan saya 2 tahun lepas, tak taulah kalo sekarang ni dah cerah dan terang.

Tp, harga affordable dgn bilik yg luas betul..sy suka..

wah suka thread ni. sy ni penakut tapi still suka baca kisah2 seram mcm ni. sy masih tak leh nak move on macam mana saya berani tidur sorang 2 malam di bilik yg agak besar di Awana Resort Genting. Kalau fikir balik masa tu mg mcm TT lah kan. terpaksa tidur sorg. tapi mg sy on tv and tidur lampu semua on. Alhamdulillah sangat sy terpelihara dari benda2 macam tu.

Nurul8001 replied at 7-12-2018 02:33 PM
Mula mula saya baca..
Fuliye..hahhahahaha

Yer...bilik mg luas n selesa sesangat..kira semua service n facilities ok cuma time hari check in tu ada sporean group late check out tp time group kami  nk check in bru dorang gtau. Teruk betul abis sangkut semua bilik...

Yg tak oknye bila byk bilik customer yg ada gangguan..nasib baik yg kt bilik saya tue jenis baik2 sb time azan diam jap then bru bunyi jer...tak mcm hotel kt kl yg sampai sya muntah hijau tu sb yg tu mngaco org jiwa raga batin tak ingat dunia...klu org yg ada heart attack boleh kiok terus rsnya

annehuda replied at 7-12-2018 12:09 PM
Pengalaman sis

1. Hotel kat Ha Long Bay, nama lupe, 2013

Hihihi..ni klaku mcm group bebudak sek yg sya penah bwa g genting..dah pesan jgn main tekan2 loceng pintu tu..jgn jerit blari kt corridor sb nanti ganggu guest lain tp x mo dengar ckp..suka g tekan loceng bilik org then lari sembunyi dlm bilik

Last skali ada budak ceta kwn dorang nk kaco kwn yg lain..main tekan2 loceng then lari sembunyi bnyk kali dok ulang bt bilik tu..rupanya guest bilik tu mat saleh n couple dia bkn kwn dorang ( kes silap bilik )..bnyk kali sgt tekan button lari last mat saleh tu kuar ligan dorang kt corridor..hahaha..padan muka

leyassi replied at 7-12-2018 03:13 PM
wah suka thread ni. sy ni penakut tapi still suka baca kisah2 seram mcm ni. sy masih tak leh nak mov ...

Saya tido tak brani on tv sb ada kes..'dia'main on of tv..tu lg sakit jiwa..so terus x buka bila nk tido kcuali tlena x sedar diri time tgh tgk tv klu tlebih letih sgt jer

Cloud99 replied at 7-12-2018 08:12 AM
Spelling tu x betul kan ? Tp bc dua tiga kali spelling tu bunyi mcm sama

Iya, saya tak tulis la spelling yang betul, sebab Cloud kata identiti resort dirahsiakan..

itu yang saya eja pusing jauh hihi