CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cloud99

PENGALAMAN KENA KACAU HANTU HOTEL

darlingangel replied at 7-12-2018 11:33 PM
Iya, saya tak tulis la spelling yang betul, sebab Cloud kata identiti resort dirahsiakan..

itu  ...

Memula baca sepintas lalu foolye sprinx tue ingat gtau nama spesis hantu version omputih ..terpikir juga amboiii jenuh nak translate spesis antu per plak nie...tapi bila baca 2-3 kali baru prasan bunyi tue mcm nama resort yg sya stay tue....so resultnya = 100% betul ler...pandai dierrrr

Penah stay situ & kena kaco juga ker?

Cloud99 replied at 7-12-2018 11:38 PM
Memula baca sepintas lalu foolye sprinx tue ingat gtau nama spesis hantu version omputih [/backcol ...

stay tak pernah.. makan, coffee coffee selalu... tak pernah lagi kena kacau

tu saya fikir.. Johor tu gunung apa je.. teringat kan gunung foolye tu je.. pastu automatis terus terklik kat kepala nama resort tersebut hihiiii...

tapi tempat dia best.. saya suka.. baru ni tau angker..

darlingangel replied at 7-12-2018 11:43 PM

tu saya fikir.. Joh ...

yer..mg best tempat tue...tp 1 benda tue jer ler yg tak bestnye

annehuda replied at 7-12-2018 12:09 PM
Pengalaman sis

1. Hotel kat Ha Long Bay, nama lupe, 2013

Ha Long Bay cantik kan sis.. iols lum sampai lagi.. tengok dalam movie selalu la

kalau iols jadi gitu, harus keras juga.. habis sapa ketuk, sah sah kita dengar tapi roomate tak dengar.. itu namanya saja target nak nyakat...

dah la pintu sebelah bilik air... kemain dekat tu

Nurul8001 replied at 7-12-2018 02:33 PM
Mula mula saya baca..
Fuliye..hahhahahaha

hihihihi... sorry ya ejaan misleading. i should've spelled it as foo-lye

eh.. napa ngan gunung tu.. citer ah... nak gak tau.. kita tak tau sal gunung tu

Edited by Cloud99 at 8-12-2018 01:03 AM

Story 3 :

HOTEL : SELANGOR ( Nama hotel dirahsiakan )

Kisah nie berlaku pada tahun 2017, tahun lepas jer. Kali nie stay dekat 3* hotel dekat Klang sebab nak bagi dekat dengan I City , ader bilik quad sharing ( 2 king bed ),  mudah & selamat  utk bas parking. Paling utama mudah & selamat untuk bas sebabnya kat KL & Selangor nie ader certain hotel yang bahagian parkingnya ader komplot dengan penjenayah. Nanti akan ader org pergi buka pintu bas wpun dah dikunci then g cabut semua tv & sgala equipment pa system dalam bas tue. Banyak company yg dah kena kes nie & jadi setiap kali bas persiaran masuk parking. Report polis semua pun kes tetap berulang juga ( nama hotel tak ingat )

Kami check-in dalam 9pm, macam biasa kali nie kena sesorang sebilik tapi nasib baik satu bas semua dapat bilik di level yg sama. Macam biasa waktu nak serah kunci tue saya akan pesan siap-siap supaya jangan menjerit / ketuk / tekan loceng bilik memain sampai ganggu guest yg lain. Kalau kena group student nie memang kena pesan sentiasa

Bilik yang saya dapat tue mg luas, sesorang dalam bilik yg ada 2 king bed. Bilik nie utk 4 org tapi saya memang tak akan share dengan customer so sesorang jer bermaharajalela dalam bilik tue wpun berat hati. Bilik nie ngadap swimming pool & merupakan bilik ke dua terakhir dari hujung..yg hujung skali kira tepi bilik saya nie saya bagi kat driver. Memang masa dapat kunci tak tahu pun bilik nie kat hujung. Wing yang group kami dapat nie kira satu line panjang, and bilik face to face memanjang. So bebudak ngan cikgu nie bilik dorang bercampur aduk satu line dengan saya & ada yg line yg opposite dgn line bilik saya. Kebetulan opposite bilik saya ialah bilik cikgu

Actually saya mg tak suka kalau dapat bilik yg hujung2 nie sebabnya, bilik2 yang hujung nie normally akan ada ' benda' tue. Tapi bersangka baik ler sb saya ambil bilik yg 2nd last n bagi yg last skali kt driver. Masa nak swapkan key card tue, bkali2 cuba tak boleh juga, adeiiii mcm mana kita yg sepatunya terer buka pintu jadi bodoh semacam nie, last2 sorang cikgu datang bbual & tolong swap , senang jer tbuka. Saya tak puas hati tutup balik pintu tue & try swap card tp tak boleh juga. Leceh betul, berbaik sangka ingtkan bateri kat bahagian card / pintu tue lemah

Masuk bilik semua ok, tapi tangan dah tak gatal nak check semua drawer sgt. Tak set niat nak buka drawer untuk check samada ada buku agama per2 or tak dah. Kemas2 barang then g mandi, pastu mcm biasa mulakan xtvt iron baju utk sepanjang tempoh stay kt situ sb nanti jadual padat. Dalam kepala memang set nak naik katil dalam 11:30pm sesambil tue aim dengar juga kat luar, still dapat dengar bebudak tue memain kat corridor ngacau bilik kekwn n bbual., so x der ler rasa takut sangat

Siap iron semua prepare tempat tido n tarik slimut tutup kpala ngan jaket ngan slimut bagai. Masa mandi tadi tue dah prasan kat paha ader lebam2 skit mcm setompok dua kecik2 tue. Prasan masa dalam bas tue ader terlanggar bucu tempat letak tangan tue ngan langgar beg so tak hairan sangat sb memang badan mudah lebam kalau terlanggar per2..masa mandi pun tgk gitu2 jer. Zaman dedulu kalau tido tue terus lena tak bangun sampai alarm hp bbunyi tapi semenjak makin season in the sun ni memang akan tajaga nak g toilet kerap. So masa nak tido tue berharap sangat ler jangan terjaga before 5am. Dalam berniat gitu mg tjaga nak g toilet dalam 3am lebih, mencciiiiiii sb time nie yg antara time yg saya paling takut. Tapi sebab letih & ngantuk bangun buat2 cm nothing jer ler g toilet. Then sambung tido, nasib baik senang sambung lena. Kalau kat umah jangan harap ler, memang susah nak lena saya nie

Next day bangun awal2, then g Sky Trex xtvt. Saya mg tak buat xtvt kat situ sb on duty kena pakai pakaian formal ngan kasut hitam g opis bagai. Tak kan nak panjat2 pokok pula kan. So sebab boring tunggu gitu jer, saya ngan pakaian formal masuk ke tengah kawasan pokok/hutan tue untuk ambil picture bebudak ngan cikgu panjat pokok semua...sesambil tue mata melilau tengok ader pacat or tak sb sebelum asuk situ tnya staff sky trex situ ader pacat tak. Dorang gitau ada, ikut nasib ler, nak selamat jangan dekat kawasan lembab. So awal tue masuk ngan driver..so far selamat sebab tak statik kat satu tempat jer, then driver g tengok kat penghujung xtvt & saya tinggal sesorang kt tengah2 kaw hutan tue jadi camerawoman tak bertauliah. Kusyuk ambil gambar dorang sampai terlupa sya berdiri statik satu tempat utk tempoh yg agak lama sb port tue jer yg boleh zoom sampai atas pokok yang tinggi tue

Time tunduk sebab lenguh melangut syik tengok atas pokok then tnampak ada pacat dah naik kt baju area dada. Tkejut punya pasal campur takut campur geli tepis bagai nak rak then terus lari keluar, kalau nak menjerit pun bukan ada saper kt bawah tue. yang ada semua atas2 pokok jer. Sampai kat start point tue kalut saya selak kaki seluar semua check kot2 ada lagi pacat. Nasib baik tak der tapi terus automatik rasa geli  & gatal jer. Habis xtvt kami balik terus ke hotel.

Sampai bilik terus jer salin baju  seluar tudung semua. Check zoom semua sebab takut ada pacat, then g mandi. Masa mandi nie zoom lagi kaki semua sb takut ader yang melekat kat badan, lega bila tegok x der pacat. Hotel nie pun x der stand shower yer sb dia ada bathtab & shower dlm tab tue so kena mandi bdiri dalam tab tue ler sb saya nie mg geli nak berendam dalam tab2 hotel nie. So time tengah zoom kaki kiri kanan tperasan kat paha kanan side tepi tue ada mcm bnayak kesan lebam. Pelik pula sb seingatnya malam seblm tue yg lebam just kt paha kiri bahagian depan sebab tlanggar dalam bas jer. Hari yg kat sky trex tue mg confirm tak der langgar per. Sambil pikir sambil tak puas hati sambil pusingkan badan n kaki nak tengok kt cermin dalam toilet..uishhhhh..mcm rerapat jer lebam nie. Ada 4 kesan lebam dalam bentuk & saiz yang nak sama. Abis mandi lap2 badan ngan tak puas hatinya sebab masa mandi bdiri dalam tab n cermin jauh skit so x ler nampak bebetul sgt g kt cermin dekat2 & tengok lg paha kanan tue

Rupa-rupanya lebam tue selari jer kt bhgn tepi paha kanan . Dalam hati terasa dap dup dap sebab rasa nie mcm kesan hujung jari @ kuku. Pastu sajer guna tangan sendiri, letak kuku jari kat each kesan lebam tue...SAHHHHH!!!!!! kedudukan 4 jari yang ngam2 jaraknya mcm tangan kita. Cuma kasan ibu jari jer tak der. Kedudukan tangan tue, kalau guna tangan kanan saya sendiri letak kat paha kanan, ibu jari bahagian paha ke atas ( nie x der kesan ) , then start dengan jari telunjuk, jari tengah, jari manis ngan jari kelingking kat bahagian terakhir. Then kedudukan jari tue pula untuk nak bagi sama dengan kedudukan kesan lebam tue, saya perlu bengkokkan jari mcm nak mencakar baru ngam dengan shape & kedudukan lebam tue. Kalau stakat letak biasa kedudukan tak sama dengan kesan lebam

Wahhhhhh..kau kenapa antu cakar aku ???????? . Saya nie kalau tido kat katil akan tido kat tengah sebab tak nak bagi ada ruang kat bahagian belakang sangat bila mengiring...then kalau dapat katil 2 dalam bilik tue, satu katil yg kosong tue saya akan letak beg atas tue & penuhkan dengan barang biar jadi penuh & tak berkosong sb tak nak benda tue joint tido katil sebelah yg kosong. So based pada kesan lebam tue, kiranya antu nie mesti dari bawah katil hulur tangan cakar saya baru ngam dapat kesan lebam gitu, tak pun ada tepi side kanan saya & berlutut @ duduk tepi katil baru leh dapat kesan gitu, Kalau bdiri tak mungkin dapat side tepi paha gitu....huhuhuuh...ada 1 malam lagi nak stay n malam last tue plak balik dr i city lewat so mesti sampai bilik dekat 12am

Tawakal jer ler. Tak boleh gtau customer, tak boleh tunjuk takut bila on duty nie..huhuhuuh..kat driver pun tak citer. Nasib baik malam tue tak der jadi per...tido mati lagi sebab letih

Balik dari tour tue tunjuk kat family kesan lebam tue. Siap test letak tangan memasing nk make sure betul kesan jari/kuku ker. So far kalau lebam langgar per2 paling lama nak hilang pun seminggu jer. Nie lebam kesan cakar nie 2 minggu pun tak hilang, clear jer. Punya ler takut bila tgk paha sendiri. Rasanya dekat sebulan juga nak hilang sepenuhnya kesan tue

Masa kat office bila kawan yg slalu stay sebilik dengan saya datang bbual saya citer ler. Baru gtau dia kesan lebam tue kat paha side kanan blm gtau andaian saya yg antu nie dr bwah katil kot... Laju jer dia kata antu tue mesti dari bawah katil hulur tangan cakar sb tue kena bahagian tepi paha kanan gitu..huhuhuhuuh...adei ler...naper kena lagi...per salah diriku ini...bunyi sudah, kesan fizikal sudah harap next jgn menjelma ler yer...bab menjelma ni memang tak sanggup nk facing ler sesorang
clue : hotel nie asalnya nama P....( Klang ), now dah tukar owner tukar management jadi M.....

Rate

1

Follow Us
darlingangel replied at 8-12-2018 12:38 AM
Ha Long Bay cantik kan sis.. iols lum sampai lagi.. tengok dalam movie selalu la

kalau iols jad ...

Kitorg amek bot tour pusing tempat tu
Then lunch skali atas bot
So rasa tenang la relaks-relaks tengok batu-batu die yg unik mcm tugu
Ha long bay mcm special skit
Masa i tgk movie kong last year
Movie pasal king kong tu
I mcm terdetik eh ni mcm ha long bay je
Skali tu mmg btul la diorg shoot kt situ
Rugi i tak smpt jumpa abg tom hiddleston

darlingangel replied at 8-12-2018 12:43 AM
hihihihi... sorry ya ejaan misleading. i should've spelled it as foo-lye

eh.. napa ngan gunung  ...

Gunung tu, dikatakan tempat tinggal warga bunian.
Segala mala jin pun katanya duduk situ.

Pernah ada sekolah ke atau kelab budak budak sekolah, datang sana buat aktiviti, berakhir dgn tragedi. Sorang budak meninggal.

Yang cerita ni sedara mara saya.
Sy org Johor tp bukan lah area situ.
Rumah mak bapak saya dlm 2 jam dari situ.

darlingangel replied at 7-12-2018 11:43 PM

tu saya fikir.. Joh ...

Makanan dia sedap2 kan..
Last sy pergi 2 tahun lepas.
Sebelum2 tu ada pergi dua kali.
Kiranya 3 kali lah stay sana.

Bila sy balik Johor, cuti balik kampung yg panjang sikit, kalo anak sebut nak mandi kolam, ke situlah sy pergi sbb harga murah sikit. Bilik super selesa.

Cloud99 replied at 5-12-2018 10:42 PM
Grand....bkn Grand M...bkn boutique hotel...masa after renovation tu kami still dpt contract rate  ...

Grand Olym*** ??
Grand Pac**** ??
Grand Sea**** ??

Tiga-tiga hotel ni nampak dah lama and seram terutama dua teratas tu...

Cloud99 replied at 8-12-2018 12:01 AM
Story 3 :

HOTEL : SELANGOR ( Nama hotel dirahsiakan )

Pres**** hotel ??.
Nama baru mer**** ??.

Langkawi

Masa ni kitorang book 2 bilik. Ada balcony and menghadap pool. Bilik memang besar ya rabbi. Masa tu receptionist mat salleh wei. Sapa tak reti speaking tu payah la

Masa tengah malam tu nak tido. Boleh pulak terdengar suara budak-budak dok menjerit riang sambil berlari dekat koridor. Tapi nak sedapkan hati, mungkin anak guest bilik sebelah kot.

Katil pulak bertentang dengan cermin. Sebolehnya tak tengok depan sebab takut ternampak benda tak sepatutnya. Yang adik iols pulak katanya dia tak boleh tidur. Katil bilik tu 2 katil queen. So kitorang ambik sorang satu. Bila dia pusing menghadap iols baru boleh tidur.

Makcik iola pulak dia kata nampak macam ada orang hujung katil dia. Cuma nasib la dia cuma duduk situ senyap-senyap je.

KL. Dekat dengan lrt star

Iols memang selalu check in hotel ni kalau datang kl. Cuma ada satu hari tu je tak bernasib baik. Terjaga dari tidur dalam jam 2 3 pagi macam tu la. Terdengar ada orang ketuk pintu bilik dan cakap "ni housekeeping. Saya nak kemas bilik". Ko gila kemas bilik pagi buta. Tapi sebab mengantuk sangat iols buat taktau je. Esok pagi baru rasa seram

Felycya replied at 9-12-2018 06:55 AM
Grand Olym*** ??
Grand Pac**** ??
Grand Sea**** ??

Pandai2....salah satu dari 3 tue betul...clue : sport

Felycya replied at 9-12-2018 07:00 AM
Pres**** hotel ??.
Nama baru mer**** ??.

Pandainyer dier...yang nie teka pun betul....@Felycya nie tahu jer, kejer hotelier / travel juga ker ? Ker memang pernah kena juga ?

Leeanne88 replied at 9-12-2018 04:21 PM
Langkawi

Masa ni kitorang book 2 bilik. Ada balcony and menghadap pool. Bilik memang besar ya rab ...

Area mana..Chenang ker ?

Leeanne88 replied at 9-12-2018 04:25 PM
KL. Dekat dengan lrt star

Iols memang selalu check in hotel ni kalau datang kl. Cuma ada satu har ...

wahhhh...rajin sungguh housekeeping hotel tue nk kemas bilik org tak tgk time..next time tanya terus kat receptonist npe housekeeping ketuk pintu nk kemas pepagi buta..ganggu tido

Cloud99 replied at 9-12-2018 05:00 PM
Area mana..Chenang ker ?

Kuah. Tapi masuk jauhhhhhh ke dalam gituhhhh

Cloud99 replied at 9-12-2018 05:02 PM
wahhhh...rajin sungguh housekeeping hotel tue nk kemas bilik org tak tgk time..next time tanya ter ...

Haha. Seram sikit lepas bangun je. Dag siap semua terus iols lupa kisah seram itewww.

Leeanne88 replied at 9-12-2018 05:32 PM
Kuah. Tapi masuk jauhhhhhh ke dalam gituhhhh

Yang dekat jetty tue ker...start dengan huruf W... tue ? @ T..... ?