CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: blue^panther

ADIK IPAR SHILA AMZAH DEDAH PERKARA SEBENAR

noor2 replied at 14-12-2018 02:24 PM
Shila tu mmg tak de kena mengena. ..adik dia lah. ...takkan shila jatuh kena bayor. ...i nak denga ...

Kalau ikutkan netizen depa ni pandai serang2 ig. Ha seranglah ig ndlala. Siap artikel tu bahagian caption hashtag shilaamzah lagi. Pergilah tag ndlala. Tak berani ke?

Mangsa si ibu tunggal. Mangsa sorang lagi si shila amzah. Lelaki2 goyang tel-or. Eloklah.

munchkin replied at 14-12-2018 02:33 PM
Kalau ikutkan netizen depa ni pandai serang2 ig. Ha seranglah ig ndlala. Siap artikel tu bahagian  ...

Ndlala ni kaya kan? ...kira banyak duit lah kan?...takkan X pernah jenguk cucu. ..

Tapi yg salah bekas suami lah. ..kesian anak

munchkin replied at 14-12-2018 02:01 PM
Kita tak dengar lagi dari pihak depa. So kalau depa memekak ngan anak jantan tapi anak jantan tu ...

Ko ni aku tengok, dok mahkamah ke hulu, mahkamah ke hilir, dh macam ambiga pulak aku tgk.

Beriya2 ko kata x back up lelaki sundel culas tu, ujung2 ko tetap salahkan ex wife tu gak. Siap ckp artis kesayangan org lain ada kes memalukan (ntah siapa, tp ko pon attack personal org tu).

Aku rasa ko ni shilalat, tak pon laki bodoh adik shilalat, x pon kaum keluarga shilalat ni. Lain naw2 dan beriya2 ko mempertahankan keluarga shilalat. Siap bash org yg sokong ex wife nya.

Cer ko bukak cerita sbnr dalam kain kalo betol ko ni keluarga shilalat kekwat ni.

danieladam replied at 13-12-2018 11:09 PM
Wow! Iols x percaya pulak ada yg komen mcm ni..mybe x kena batang hidung sndiri. Iols sendiri tgk  ...

bkn jenis xkne btg hidung sdiri..tp yg komen gini xphm agama mek..paham agama bila bab harta faraid je..bab tanggungjwb dan2 la tanggung la sdiri..gitu..

adik dia ke ni? xsama ek muka...

tapi kan... sepatutnya itu hal antara dia & ex suami dia la.. dan ex suami seharusnya rasa bertanggungjawab bayar nafkah tu... xperlu la kaitkan dengan bekas keluarga mertua kan..

mati la klu family mertua nak kena tanggung semua bekas2 menantu.. melainkan atas rasa belas terhadap keluarga..boleh la membantu si cucu.. itu pon bukan tanggung jawab... melainkan kalau si ex suami tu dah mati..

Follow Us
ashilalat replied at 14-12-2018 03:00 PM
Ko ni aku tengok, dok mahkamah ke hulu, mahkamah ke hilir, dh macam ambiga pulak aku tgk.

Ber ...

Sefaham ai ,  sheol tekankan fungsi kemenangan  tu.

Dah dpt kuasa dari court. Vley dpt nafkah. Ex shuben still degil wat bodo.

Tindakan sepatutnya ialah buat aduan pd court. Defenden ignored perintah mahkamah. Kasi warning /denda / jail.

Apa gunanya menang kes , tp ujung2 merintih ja. Wat penat turun naik court.

misslinkpk85 replied at 14-12-2018 11:20 AM
Betul chuols. Meols xde kat tmpt dia, tp meols cuma mmpu ckp xpe, ada balasannya nnt, balasan tu ...

Betul..kdg2 perempuan ni dah berusaha mcm2..habis tenaga..penat lg..pastu luar duit lg nak fight tuk nafkah...i believe ade ibu2 tunggal yg gagal nak teruskan perjuangan sebab tak dpt nak selesaikan dengan bekas suami...dan betol akan ade balasannya CASH kat dunia nih...

Nonones replied at 14-12-2018 02:30 PM
Kwn ofis aku cerai dgn laki dia, mahkamah hantar surat ke ofis untuk potong gaji si laki masuk dlm p ...

Bagusla cara mcm ni..saya sokong..pandai sgt buat anak..tp culas bayar nafkah..

munchkin replied at 14-12-2018 12:46 PM
Ni lah sebetulnya. Bila bab farais ditekan lelaki lelaki lelalki tapi bila tak nak buat tanngungja ...

I bukan nak kate ape..tapi mmg kdg2 mcm xadilkan... kalau bab faraid langsong yg lelaki bermatian2 pertahankan hak faraid tu...di jelingnye adik beradik perempuan... tp bab nafkah/tanggungjawab...batang hidung pon xnampak kat makhamah...sedihh betull..

Alvida replied at 13-12-2018 02:54 PM
Sila berdikari tk payah nk harapkan duit bekas suami..sila jg aib bekas suami dan keluarga mentua ok ...

Amboih. Dia dah berdikari cuma mahkamah dah tentukan nafkah and bekas suami mmg wajib byr. Tanggungjawab kena tunaikan tak kira isteri tu gaji 1 juta ke apa

Edited by munchkin at 14-12-2018 04:39 PM

Ber ...

Mana pulak aku keluarga shila slang fake ni. Of course lah mahkamah problem. Yg ex wife tu bayar lawyer naik mahmakah dapat sehelai kertas tulis rm1300 je. So kertas tu kasi frame lah.

Jadah aku nak backup jantan tak guna tu. Aku bising kenapa tag nama shila slang fake. Letak nama nd lala tu terus lagi bagus. Aku siap suruh penjara lagi mamat2 yg culas nafkah.

Ber ...

Ehhh aku pulak bash sapa sokong ex wife. Mmg patutlah sokong ex wife tu. Ntah apa2 ntah

kalo hgpa semua nak tunggu jawapbalas dari pihak lelaki kena tunggula nd lala siapkan 40kajang powerpoint presentation dia

dah tuh nak tempah dewan overhead projector big screen nak jemput wartawan lagik

kira sempat la cucu tuh amek pt3 kang

mohon shilalat nyanyi lagu hidayahMu dkt telinga adik sheols.. moga insoffff

huehue replied at 14-12-2018 02:17 AM
I ingat cerita adik haris tu mengutuk shilalat. Kecewa i selaku hater tak berapa tegar shilalat ni : ...

Hahahaha aku pun sama. Ingatkan ada insider story drpd family laki shilalat.. keciwaaa.. hahahhaha

borrow replied at 14-12-2018 03:53 PM
Sefaham ai ,  sheol tekankan fungsi kemenangan  tu.

Dah dpt kuasa dari court. Vley dpt nafkah.  ...

Exactly. Tulis panjang2 tapi takde substance. Kasi penjara jantan2 yg culas ni.

Simpan segala bukti esok dah takde. Tuntut sebagai hutang. Tu pun kalauuuuuu dapatttttt. Sebab nak menangkan kaum lelaki

Kalau mahkamah dah tetapkan nafkah bulanan rm1300, memang laki tu mampu la. Bercerai dengan maknya, tak bercerai anak tau. Gila nak lepas tangan gitu jer. Kalau ditakdirkan anak tu nanti berjaya, ko jugak terhegeh2 tak malu berbangga dan tumpang senang. Tak bertanggungjawab betul la.

Edited by munchkin at 14-12-2018 04:44 PM
Nham22 replied at 14-12-2018 04:19 PM
I bukan nak kate ape..tapi mmg kdg2 mcm xadilkan... kalau bab faraid langsong yg lelaki bermatian2 ...

Iyeeee sebab tu i bisingggggg. Bab faraid ditekankannn lelaki. Bila bab nafkah culas senyapppp biar pulakkkk. Eh main pilih2 pulak.

Lepas tu berita highlight nama shila amzah. Nama somi nama atok tak pulak highlight. Perempuan jugak yg kena. Apa kepundekan ni semua.

Ex wife ni hire zaidi zain. Ingat kos murah ke? Siapa nak bayar? Dah lah kena bayar lawyer. Nafkah pun tak dapat. Haihh

Tolonglah makhamahhh...kalau potong gaji pon xdpt...tolongla penjarakan 3 minggu bapak2 yg tak reti nak tanggung anak sendiri lepas cerai...